24 jún 26, 20:50:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 126 127 [128] 129 130 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 375174 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1905 Dátum: 14 márc 17, 22:22:08 »

A megfilmesített verzióját láttam pont a hétvégén az Ender's Game-nek, így sajnos nem tudok nyilatkozni, hogy a leírások milyenek, de maga a történet a számomra borzasztó volt, illetve a csúcspont a storyban jó lett volna, ha ott kap egy lezárást az egész. Mondjuk engem meg lehet kövezni, Az éhezők viadala is számomra csak egy aranyos kis ponyva volt. Nevet

Jelenleg a Tövisek hercegét olvasom, az elejével nagyon lassan haladtam, nem azért mert, nem tetszett, hanem mert nehezemre esett feldolgozni a srác lelki világát. Tegnap még bele is borzongtam az olvasásba.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 17, 22:39:31 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #1906 Dátum: 14 márc 17, 22:33:00 »

A Széthullot Birodalom trilógia (Tövisek herce, királya, császára) nekem nagyon tetszett. Rendhagyó módon van megírva, és eleinte tényleg borzongató, de aztán... Nevet Mondjuk még a harmadik könyvben is tud meglepetést okozni az a srác.

Én a Ködszerzetet ajánlanám (mint mindig ikszdé). Meg még az Éjangyal trilógia is figyelemreméltó, szerintem. Mosolyog
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1907 Dátum: 14 márc 17, 22:38:27 »

Nekem is tetszik most nagyon, most jutottam el arra a részre mikor már bele lendültem, eddig is tetszett, csak kicsit nehezemre esett az olvasás, ezért is olvastam ki közben vagy 6 könyvet mióta elkezdtem. Nevet
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #1908 Dátum: 14 márc 17, 22:42:04 »

Milyen értelemben vett borzasztó? Nevet
Amúgy én a filmről nem tudok nyilatkozni, de nincs az az isten hogy egy ilyen könyv után megnézzem. Ha az alapja tetszett akkor szerintem olvasd el mindenképpen, mert biztos vagyok benne hogy ezt a könyvet film félhűen se tudja visszaadni.

Én a Tövisek harcegét olvastam, nem volt rossz, de nekem kicsit unalmas volt Nevet Persze, kisgyerek sötét lelkivilággal, jaj de szörnyű meg minden, de egy idő után a céltalan kegyetlenség számomra unalmassá válik, akármennyire is élvezem azt ha jól és okkal használják egy történetben(hopsz, Ender's Game megint tökéletes példa). Valószínűleg ezért is közömbös nekem a GOT. Nevet
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1909 Dátum: 14 márc 17, 22:55:09 »

Olyan értelemben borzasztó, hogy végképp nem tudtam magam beleélni, kb. percenként merült fel bennem, hogy ez az egész értelmetlen. (A film hibája az is, hogy túlontúl vontatott.) Valamint én nem tudtam magam beleélni a helyzetbe, hogy felnőtt emberek a háborús céljaikra gyerekeket használnak ki (lsd. Az éhezők viadala - ahol rájöttem, hogy este van nekem az angol cím leírásához, meg amúgy is műnek éreztem, elvégre magyarul olvastam). Teljesen más szitu mikor beküldöd őket egy szigetre, hagy gyilkolásszák egymást, mint az hogy a dolgok kimenetele is rajtuk múlik. Persze erre egy más példa a Harry Potter, ott is Harry volt a mindent eldöntő személy, szóval valamilyen szinten belebonyolódtam a saját gondolataimban.
Az általad említett történetben viszont maga a csattanó tényleg nagyon jó volt, de sajna a lezárás megint csak nem tetszett.
A Tövisek hercegéről majd később, a trilógia végén, fogok tudni nyilatkozni, hiszen az 1. könyv Az éhezők viadalából is tettszett, a második sem volt rossz, de a harmadik erőteljes hiányérzetet hagyott bennem maga után, és ezt negatív értelemben, hiányoltam a kidolgozottságot.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 17, 22:56:45 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
jatek09
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 296



WWW
« Válasz #1910 Dátum: 14 márc 18, 21:32:26 »

Pont most fejeztem be A Da Vinci örökség c. könyvet. Valaki már olvasta? Személy szerint nekem tetszett, bár nem hagyott nagy nyomot. (Jó, voltak azért olyan részek ahol majdnem magam alá csináltam.... néha....)

A Da Vinci kódot érdemes elolvasni ezután, vagy nem nyújtana új élményt? Vagy tulajdonképpen közük sincs egymáshoz? Nem vágom. Nevet
Naplózva

Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #1911 Dátum: 14 márc 22, 20:47:21 »

Ma vettem meg az égvilág második kötetét. Annyira imádom azt a könyvet, érdemes elolvasni.
Mondjuk a legtöbb könyvet amit olvastam azokra mindig ezt mondom, de ez nagyon megfogott. Sok kaland meg harc van benne. És a főszereplő karaktere is nagyon kedvelhető, tipikusan az az erős, harcias kiállású lány/fiatal nő.
Naplózva

Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #1912 Dátum: 14 márc 26, 20:21:28 »

Gondolom már mindenki olvasta/látta Szabó Magda Tündér Lala c. könyvét Nevet Én gyerekfejjel láttam ugye párszor, meg könyvet is kiolvastam egyszer, de már alig emlékeztem rá nyilván így jó 10 év távlatból. Ma valamiért reggel leemeltem a  polcról és elkezdtem olvasni, és hát meg kell mondjam, mesekönyv ide-oda, felnőtt fejjel abszolút zseniális. Olyan 30 oldal körül vagyok még csak, de már megértem miért imádtam ennyire anno.

A világ maga nem teljesen az a sablon 'Tündérország', vannak benne iszonyú kreatív ötletek, mint például hogy a királynőt egy fa választja, Csill patikája meg a különböző szerek amit készít és tovább. Komolyan, minden felnőtt embernek ajánlom itt.

Áh, bekékültem O.O
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #1913 Dátum: 14 márc 26, 21:07:24 »

Ezt épp nem olvastam, de amúgy nagy rajongója vagyok Szabó Magdának én is.  Mosolyog
Naplózva


vastelorde
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 164


Veterán age of empires játékos.


« Válasz #1914 Dátum: 14 márc 31, 10:33:37 »

Olvastátok már a The Walking Dead cimű képregényt eszméletlen Nevet
Naplózva


Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

"Szeretem a tejet" -Öreg bácsi a tévében
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #1915 Dátum: 14 ápr 04, 14:09:02 »

Lol, nem is tudtam hogy az eredeti Batman képregényben Alfréd a Joker Nevet http://9gag.com/gag/aeNWxdv Kicsit utánaolvastam és látom hogy Neil Gaiman írta meg, szóval tuti megszerzem valahonnan annak ellenére hogy nem vagyok nagy szuperhős-fan Nevet
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Đestri
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 393


Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos.


WWW
« Válasz #1916 Dátum: 14 ápr 04, 14:17:10 »

Most egy kis "offal" írnék, kicsit a beszélgetéstől elkanyarodva. Valaki nem olvasta már innen Danielle Steel-től a Happy Birthday( Boldog Születésnapot!) c. könyvet? Egy barátomnak szeretném születésnapjára megvenni, de semmilyen véleményt nem tudtam olvasni neten, vagy láttam volna. A barátaim eléggé "kultúrbarbárok", nem sokan olvasnak. És akik igen, azok sem olvasták még, vagy hallottak róla. Angol tudásom annyira sajnos még nem jó, hogy külföldi oldalakon olvassak hasonlókat. Nagyjából érteném, de elég sok idő lenne, s sok mindent talán félre is értenék. Valaki tudna egy gyors véleményt írni nekem, ide, vagy akár üzenetben?Mosolyog  Előre is köszönöm. És még egyszer elnézést az eltérésért.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 04, 14:19:01 írta Đestri » Naplózva

Ami két mondatnál hosszabb, az hazugság.
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #1917 Dátum: 14 ápr 08, 12:57:54 »

Bocs Đestri, én nem tudok segíteni.

Egy ideje kezd elterjedni, hogy egyre kevesebben olvasnak könyveket. Itt egy kis aranyos motivációs szöveg. Nevet Azért aranyos, mert, ha valaki ezt elolvassa, nem hinném, hogy emiatt kezd el könyvet olvasni. Bár, kitudja.  Hümm-hümm


Mikor volt utoljára, hogy elolvastál magadtól egy könyvet, vagy egy hosszabb újságcikket, például egy elemzést? Most ne a Facebook frissítésekre gondolj, vagy arra, hogy a wc-n kiolvasod az illatosító használati utasítását…
Ha egy ember soha nem olvas, számtalan dolog marad ki az életéből. Az olvasás számos előnnyel jár, nézz meg közülük most néhányat.

1. Mentálisan stimulál
Tanulmányok igazolják, hogy az olvasás mentálisan stimulál, egyes esetekben képes akár megakadályozni is az Alzheimer-kór és a demencia kialakulását, hiszen ha az agy elkötelezetten dolgozik, ez megakadályozza, hogy “elveszítse az erejét”.
Csakúgy, mint bármilyen izom a szervezetben, az agy is gyakorlatozást, edzést igényel: “Használd, vagy elveszíted!”. Agytornának tökéletes egyébként a rejtvényfejtés vagy a sakk is.

2. Csökkenti a stresszt
Nem számít, hogy mennyire stresszes a munkád, a párkapcsolatod, vagy éppen milyen nehéz kérdéssel nézel szembe, ha képes vagy egy történetben elmerülni. Egy jól megírt könyv más birodalmakba, világokba kalauzol el, közben pedig a jelen pillanat feszültségeit hátra tudod hagyni, így pedig végre pihenhetsz.

3. Okosabbá tesz
Minden, amit olvasol, a fejedet új információkkal tölti meg, ezekről pedig soha nem tudhatod előre, hogy mikor fognak jól jönni. Minél többet tudsz, annál inkább fel tudsz készülni a világ kihívásaira.
Továbbá, amin gondolkodj el: bármikor szörnyű körülmények közé kerülhetsz, elveszítheted mindenedet, a munkádat, pénzedet, egészségedet – azonban a tudásod megmarad. Ha valamiben nagyon képzett vagy, mindig képes leszel talpra állni.

4. Bővíti a szókincsedet
Minél többet olvasol, annál több új kifejezést ismersz meg, ezzel pedig a szókincsed elkerülhetetlenül nőni fog. A gazdag szókincs minden élethelyzetben képes kisegíteni, önbizalmat ad, és növeli az önbecsülést is.
A karrierednek meg külön jót tesz, ha gyorsan tudsz olvasni és szöveget értelmezni, és mindenféle témákhoz hozzá tudsz szólni (irodalom, tudományos áttörések, globális események, történelmi tanulságok).
Az olvasás a nyelvtanuláshoz is létfontosságú, ha egy egy szót nem is értesz meg, vagy nem jut eszedbe, akkor körbe tudod írni, vagy éppen kontextusból is megértheted. Ehhez azonban sokat kell olvasni, mert ez magától nem fog csak úgy jönni.

5. Javítja a memóriádat
Ha elolvasol egy könyvet, emlékezni fogsz a karakterekre, eseményekre, tájakra, párbeszédekre, árnyalatokra, cselszövésekre, amik átszövik a történetet. Ezeket ráadásul tanulás nélkül jegyzed meg, könnyedén.
Minden új “memóriaegység” születésekor új szinapszisok (agyi útvonalak) születnek, és a régiek is erősödnek, melyek segítik a rövid távú memória erősödését. Nem király?

6. Erősíti az analitikus készségeket
Olvastál már úgy egy titokzatos könyvet, hogy mielőtt véget ért volna, te már tudtad, mi fog történni? Ha igen, akkor képes vagy a kritikus és analitikus gondolkodásra, az információk rendszerzésére, és helyes következtetésekre.
Ez az elemzői készség akkor is jól jön, amikor az életben kell átlátnod bonyolult dolgokat, és nehéz döntéseket kell meghoznod.

7. Megtanít jobban összpontosítani
Az internet egyik következménye lett a multitasking életmód: több böngésző is meg van nyitva 5-10 külön weboldallal, közben szól a zene, a telefonon folyamatosan megy az üzenetváltás, és közben még tanulni, vagy dolgozni is próbálsz, vagy a tévén meccset nézel. Ez a fajta viselkedés azonban folyamatos stresszt okoz, és csökkenti a produktivitást.
Amikor egy könyvet olvasol, a teljes figyelmed középpontjába a történet kerül, az apró részletek külön világot alkotnak, amiben egy szempillantás alatt elmerülsz.
Próbáld ki például, hogy reggelente 15-20 percet olvasol (akár a buszon, a metrón) és meg fogsz lepődni, mennyivel fókuszáltabb leszel egész nap.

8. Javítja az íráskészségedet
Ez kéz a kézben jár a szókincsed bővülésével: ritmusos, választékos és mégis érhető saját stílust alakít ki. Amit olvasol, az meg fog látszani a stílusodon is.
Ugyanúgy, ahogy a zenészek is hatnak egymásra, vagy ismert festők technikája között is fellelhető párhuzam, ugyanígy hat az írási készségedre az, akit sokat olvasol.

9. Nyugtat
Egy jó könyv olvasása relaxál, és a témától függően belső békét ad, megnyugtat. A spirituális, lelki töltetű írások csökkentik a vérnyomást, az önsegítő könyvek pedig képesek bizonyos hangulati zavarok és kisebb mentális betegségek enyhítésére.

10. Ingyen szórakoztat
Sokan szeretnének könyveket venni, azonban a jó könyvek nem olcsók. Erre viszont a helyi könyvtár szuper megoldás lesz, hiszen számtalan jobbnál jobb könyvhöz juthatsz itt hozzá.  Elképesztő, hogy mennyi témában találhatsz izgalmas olvasnivalókat, ráadásul a könyvtárak állománya folyamatosan nő, így állandóan új könyvekhez jutsz, és soha nem fogsz kifogyni az olvasnivalóból.
Ha történetesen olyan helyen élsz, ahol nincs könyvtár, akkor is nagyon sok könyvet érhetsz el pdf, vagy epub formátumban, így akár egy okostelefonon, vagy éppen a számítógépeden is olvashatsz. Az internet tele van olyan helyekkel, ahonnan ingyen (és legálisan) tölthetsz le könyveket.

A bolygó minden egyes olvasni tudó embere talál a személyiségének való könyvet: klasszikus irodalmat, verseket, divatmagazinokat, életrajzokat, vallási könyveket, tini irodalmat, önsegítő könyveket, romantikus regényeket… bármit, amire csak kíváncsi.
Naplózva


shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #1918 Dátum: 14 ápr 08, 15:07:55 »

Lehet nem vagyok vele egyedül, de én pusztán szórakozásból olvasok Mosolyog. Azért aranyos, hogy észérvekkel akarnak szórakozásra rávenni.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1919 Dátum: 14 ápr 09, 18:27:20 »

10. Ingyen szórakoztat
... vagy éppen a számítógépeden is olvashatsz. Az internet tele van olyan helyekkel, ahonnan ingyen (és legálisan) tölthetsz le könyveket.
A 10. pont ezen része egyszerűen ellentmond a 7. pontnak:

7. Megtanít jobban összpontosítani
Az internet egyik következménye lett a multitasking életmód: több böngésző is meg van nyitva 5-10 külön weboldallal, közben szól a zene, a telefonon folyamatosan megy az üzenetváltás, és közben még tanulni, vagy dolgozni is próbálsz, vagy a tévén meccset nézel. Ez a fajta viselkedés azonban folyamatos stresszt okoz, és csökkenti a produktivitást.
Amikor egy könyvet olvasol, a teljes figyelmed középpontjába a történet kerül, az apró részletek külön világot alkotnak, amiben egy szempillantás alatt elmerülsz.
Próbáld ki például, hogy reggelente 15-20 percet olvasol (akár a buszon, a metrón) és meg fogsz lepődni, mennyivel fókuszáltabb leszel egész nap.


Egy köcsög warez kocka vagyok, aki minden szart a netről tölt le, és sem időt pénzt, vagy fáradságot nem szánok arra, hogy bemenjek a boltba és megvegyem amit a netről is le tudok tölteni.

Kivétel a könyvek. Nem mondom, hogy túl sok könyvet olvastam, és alapból is sokáig elvagyok egy kötettel, de merem állítani, hogy mindegyik beszerzésénél királybúcsúztatót tartottam.

Lehetne azt mondani, hogy egy írót jobban tisztelek, mint egy filmrendezőt, de ez talán éves. Legalábbis állandósságban.

Az igazi ok tán az, ami a 7. pontban leírtál.
Alapból lehene mondani, hogy a szöveg mindegy, hogy egy papíron, vagy a képernyőn van, de ez nem igaz.

Az elektronikai eszközökkel ilyen szempontból van néhány problémám.

1.
A fizikai  probléma
nem igazán kényelmes, áram köl bele... stb
... ne szójjá!

könyv:
Az is kényelmelen tud lenni,hiszen fogni kell, meg lapozni, meg kelle gy fényforrás is...

2.
Pont ellentmond annak amit a 7. pontban leírtál, a multitaskingal kapcsolatban.
A könyv csupán egy fájl a számítógépen, és semmi sem akadályoz, vagy gátol meg abban,hogy mellette más programok is fussanak, amik elvonhatják a figyelmedet. Tudom hülyeség, de velem így van, ne tagadd.

könyv:
Ezzel szemben a könyv fizikailag és tartalmilag egy egésznek tekinthető. Így tehát amikor egy könyvet olvasol mind fizikailag mind szellemileg isa  könyvel kell foglalkoznod, magyarán teljes az összpontosítás a könyv iránt.

3.
A kütyük használata elveszik azt a tradicionális szertartásformát, amit a könyv olvasása jelent.

merész példa:
képezd el, hogy egy muzulmán kiposztolja a twitterére a z "Allah akbar"-t, meg mellé egy vektor értéket Mekka és a jelenlegi koordinátái a lapján. Messze nem ugyan az, mintha végrehajtaná az ima szertartását.

4.
Ami következik a mit tudom én ... valamelyik korábbi pontból.
Mit akartam írni?

5.
Lehetne azt mondani,vegyem ki könyvárból, és akkor ingyen van.
A populáció többségére ez gaz ehet, de az én esetemben nem

Ha én olvasok, az kölcsönhatással jár.
Ugyanis, ha én végzek egy könyvel az fizikai tekíntetben 50%-ot veszít bolti árából.

Vigyázz rá jobban! Leszarom, fizettem érte.
Na ne  azért ennyire nem. Nyelvesít

Nem lesz az egység megbontva, és a történet darabjai szétszórva térben és időben. (Magyarul a lapok egyben maradnak.)

De mégis meglátszik rajta, hogy ezt egy hülye nagy hosszú órákon át olvasta. Kicsit gyűrött, kicsit sárgásabb, kicsit salátásabb... lesz az a könyv.

---
Amit kihagytál:
11. Kitölti az időt és a teret
Egyszóval unaloműzésre is kiváló. (Ez nem is egy szó haha  Pojén)

Bármit csinálsz az életben, mindig lesz holtidő.
Ma azt mondják az idő pénz. Neked pedig sok mindent kell, beletuszkolnod az idődbe. És akárhogy próbálkozol mindig lesz egy csomó üres percdarabka. Próbálkozhatsz ezeket a felesleges percecskéket csökkenteni, de ez akár káros következményekkel is járhat.

Egy példa.

6.30-kor kelsz és 8-ra mész dolgozni.
Busszal jársz munkába.
A busz 7 órakor indul.

Mivel ez csupán egy javasolt időpont a mai magyar tömegközlekedési normák tekintetében, a busz sohasem fog 7:00-kor ot lenni a megállóban. Ha mégis, akkor a te és a buszsofőr órája közt eltérés van.

Tehát minél inkább próbálsz a busz érkezésével megegyező időpontban megjelenni a megállóban, annál biztosabb, hogy lekésed.

Ezt elkerülendő érdemes korábban jönni és 5-10 percet várni. Ami holt idő. Hiszen a várakozás az haszontalan, semmittevés.
De a könyvet könnyen előkaphatod és elolvashatsz pár oldalt.

Az utazás fél óráig tart, ami ugye megint csak holt idő, tehát ezt megint könnyen kitöltheted olvasással.

Majd 10 percet sétálsz, mire megérkezel a munkahelyedre. Megint van 20 perced olvasásra.

-----

Amiért felkerestem ezt a témát, mert írni akarok. ( a fentieket tekintve ez meg is látszik  Pojén)

Lassan egy hónapja, hogy megvettem az Idő Szeme első (fél) kötetét a Világ Kerekét, mivel kellett nekem egy könyv a vonatra, és a Sárkányokkal Táncoló ép nem volt kapható. Már lassan a végéhez érek. (Látszik nem túlzom el) és tök jó a könyv, és már meg is rendeltem a második első kötetet, mert hát kell valami az utazáshoz is, és nem hiszem, hogy ebből  marad.

Ez viszont szánalmas.
Minden félét összehordok, a könyvel, ás az olvasással kapcsolatban.
De konkréten arról a példányról ami leköti most érdeklődésem a témán belül, csak annyit írok:s "és tök jó a könyv".

Meg ugye ez volt az eredeti oka, hogy benéztem a témába. Szóval köszönhetem neked Mijagi, te meg átkozhatod magad, hogy ennyi mindent összeírok.  Faceg


ui. Ha udjétok mit akartam rnia  4. pontban, kérlek közöljétek velem. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 09, 18:29:13 írta Shiro » Naplózva

Oldalak: 1 ... 126 127 [128] 129 130 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!