24 jún 29, 15:57:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 127 128 [129] 130 131 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 376068 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #1920 Dátum: 14 ápr 09, 18:37:32 »

Dehogy átkozom magam, mert megtiszteltél azzal, hogy az én írásomra (amit amúgy bemásoltam, nem én találtam ki) több figyelmet szenteltél, és megtiszteltél azzal, hogy leírod véleményedet, mint a jelenlegi könyvedről. Szóval, inkább köszönöm a megtiszteltetést. Pirul Nevet

Amúgy a 11. pontoddal egyet értek. Sokszor emiatt kezdtem el még jobban bele mélyedni egy könyvbe és olvastam is ki hamar.
Naplózva


Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #1921 Dátum: 14 ápr 14, 18:08:58 »

Régen, nem szerettem olvasni. A helyes írásom is 2-es volt. De amióta olvasok, alig vannak hibák a helyesírásomban.  Nevet Csak ezt az egyet találom igaznak.  >.<# A szókincsem azért nem nagyon bővült mert ha látok egy idegen kifejezést, nem keresek rá. Viszont nagyon szeretem az egészben azt, hogy teljesen más világot fest le, és olyankor könnyen kikapcsolok, még ha közben üvöltöznek a szünetben.  Pojén
Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1922 Dátum: 14 ápr 15, 03:01:10 »

Ha az én írásaim szerkesztés nélkül jelennének meg, a KGB kódfejtői rászállnának.
--

Jó a Sárkányokkal Táncoló? Csak mert mint, írottam a Vekker Gurigát vettem helyette.

Egész elvagyok vele, már meg vettem a második részt is. Az elsőből is van még azért pároldal. Ott tartok hogy egy sereg minotaurusz üldözi iket.

Az egész könyvnek a logikai felépítése tetszik a leginkább. Ahogy eddig láttam megvoltak az események logikus következményei.
Kettő nem húzza feleslegesen az időt.

Ha zsebre vágta volna a bandát, akkor sunyiban át tudott valant mászni vélük  ama falon?
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1923 Dátum: 14 máj 07, 10:50:55 »

https://www.szukits.hu/george-r-r-martin/1443-george-r-r-martin-a-tz-es-jeg-vilaga-konyv-001449.html

Ez csak nekem tűnik úgy, hogy akkor most minél több pénzt sajtoljunk ki a asoiaf világából?
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1924 Dátum: 14 máj 07, 10:55:19 »

Rókabőr effektus. ikszdé

Ezt Robert Jordan is megjátszotta, a World Of Robert Jordan's Wheel of Time kötettel. xD
Naplózva
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #1925 Dátum: 14 máj 07, 12:20:36 »

Tény, hogy a hatodik kötettel kellene haladnia, de nekem tetszik ez a könyv. Benne van Robert lázadása, és az eredeti sárkányok tánca is.  *.* Mondjuk előrendelni nem merem, ~300 oldalba ennyi minden nem tudom, hogy fér bele kellő részletességgel, ráadásul úgy, hogy tele van képekkel.

Jaj, most nézem, hogy csak novemberben jön ki, addig nem tudom a kezembe venni és átlapozni. Szomorú De ha tetszik, ezt kérem majd szülinapomra. Kúl
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 07, 12:22:10 írta Nikkie » Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1926 Dátum: 14 máj 07, 15:26:45 »

https://www.szukits.hu/george-r-r-martin/1443-george-r-r-martin-a-tz-es-jeg-vilaga-konyv-001449.html

Ez csak nekem tűnik úgy, hogy akkor most minél több pénzt sajtoljunk ki a asoiaf világából?

Télapó inkább a 6. kötetet írná serényen. Nevet Egyébként hülye lenne nem pénzt keresni, ha már kitalált egy zseniális fantasy-világot (amiben bőven van még kiaknázatlan lehetőség a sztori szempontjából is).
Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1927 Dátum: 14 máj 07, 15:40:04 »

Ha a helyében lennék, én is a lehető legrészletesebben kidolgoznám a történelmet és a világot. Nem bírnék csak a világ jelenére összpontosítani. A fantasy annál tökéletesebb, minél részletesebb. 
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1928 Dátum: 14 máj 07, 15:45:37 »

de azt te sem gondoltad, hogy 336 oldalban képekkel teletűzve majd pont a részletességre fog koncentrálni. nyilván örül az ember neki hogy minél többet kap a kedvelt fantasy világából, csak nekem kezd már ez nah írtam vagy 50 oldalt adjuk el gyorsan lenni.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1929 Dátum: 14 máj 07, 15:54:09 »

Eddig is megjelent egy csomó novella és képregény, csak nem követted ennyire. Nevet És a novellák sokszor még jobbak, mert legtöbb a Targaryenekről szól, egyértelmű, hogy ők a kedvencei. Lesütöttszemek
A sárkányok tánca novellát Martin már régóta tervezte, már 2012-ben is mondta. És ezek kb. olyanok, mint egy-egy POV karakter fejezete, csak hosszabb, és egy másik korban játszódik. Szerintem nagyon jók.

Ezt az eladásos dolgot meg hagyjuk már. Igenis, jól teszi, ha ír ilyet, mert van rá igény. Én például nagyon örülök neki. Nehogymár gond legyen az is, ha valaki összerak egy nagyon jó világot, és a rajongók szeretnének belőle minél többet megismerni. Lesütöttszemek Majd ha nem lesz rá igény, nem veszi meg senki, és nem ír többet, ennyi.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1930 Dátum: 14 máj 07, 16:01:10 »

Én is így vagyok ezzel. Attól függően, hogy hogy van felépítve egy történet, teljesen más hatást váltanak ki bizonyos cselekmények. Pl. sokkal érdekesebb lenne ez az egész white walker dolog, ha tudnánk róluk valamit. Nevet
Nem lehet elég részletesen kidolgozni egy világot. Így belegondolva lehet, hogy a gyűrűk urát is csak azért nem szeretem, mert nem ismerem hozzá komolyabban a háttértörténetet.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1931 Dátum: 14 máj 07, 16:08:27 »

Igen, itt jön képbe az a gond, hogy ahhoz el kéne olvasnod a Szilmarilokat, de mivel az egy elég nehéz olvasmány, csak az elvetemült rajongók olvassák. Nevet
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1932 Dátum: 14 máj 07, 16:27:25 »

Meg igazából az se baj, ha a rókabőr dolog a célja. Miért ne keressen sokat, ha egyszer jó amit csinál. Nevet Ő még meg is érdemli, bár a nagy hírnév meg a sorozat körüli gerjedései szerintem lassítják az írásban. ikszdé
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #1933 Dátum: 14 máj 11, 12:39:28 »

Még Londonban megvettük ezt a DW 50.évfordulós könyvet. Kb. 500 oldalas és mindegyik Dokival van egy rövidke történet. Eddig 4-et olvastam el, plusz még korábban a 11.Doki történetét a Nothing O'clock-ot.

1. A Big Hand for The Doctor
Pán Péter, csak űrlényekkel a DW világában. Nevet Még a végén az is van, hogy az írót a Doki kalandja ihleti meg a mese megírásához.
Amúgy egsz jó volt ez. A Doki kicsit fura volt nekem az elején, de szerethető. Az a mogorva öregember, de az unokájáért meglágyul a szíve. Mondjuk eddig az ő történetében volt a legtöbb referencia a jövővel kapcsolatban (pop kultúra inkább), abból is a kedvencem a Karácsonyi Énekes és az, mikor az egyik regenerációjáról mond valamit (3. doki szerintem). Susan (Doktor unokája) keveset szerepelt és hogy őszinte legyek annyira nem tetszett. Mondja, hogy már nagylány erre folyamatosan úgy viselkedett, mint valami 6 éves. Még volt egy szereplő, aki a Doki kezét csinálta meg. Nem volt sokáig ő sem, de nem volt rossz a karaktere. Valószínűleg ő is szerepelt a klaszikus sorozatban, szóval akár több is lehet benne. Remélem Susanben is.

2. The Nameless City
Eddig ezt találtam a legjobbnak. Itt a Doki már sokkal szerethetőbb és inkább a vidámabb, bolondosabb Dokikhoz tartozik. A skót srác sem volt rossz, mint útitárs. Thascalos érdekes volt, csak nagyon keveset szerepelt és a Doki utálatán kívül semmi más nem derült ki. Remélhetőleg sorozatban többet tudhatunk meg róla. A konkrét ellenség egyrészes gonoszoknak nagyon jók voltak. Az a város a maga egyszerűségében jó volt és érdekes volt megtudni egysmást főleg azt, hogy a TARDIS technológia nem is a Time Lordoktól van, hanem egy még ősibb fajtól még az előző univerzumból.Ezt szívesen látnám egy részben.

3. The Spear of Destiny
Eleinte nem tetszett, de a közepétől érdekesebb lett. Itt a Doki egyszerűen csak furcsa: simán egy kétlábonjáró termosztátor lesz (tudja állítgatni a teste hőmérskletét) amikor csak akarja. Mellesleg meg kíváló harcművész (ez azért tetszik) Jól jön, de ez kicsit fura nekem. Technikai KO Jo szerethető és érdekesek voltak a beszólásai és a stílusa. Az vicces volt, hogy inkább megfagy, minthogy a Doki köpenyét magára tegye. A történet meg a Viking időkben játszódik és arról van szó, hogy az egész mitológia sima eseményeken történt, amihez aDokinak és a Mesternek is van köze (amúgy a Mester is jó volt, de jobbnak találom a mostanit), meg van egy lándzsa, ami valami ősi fegyver és nem lehet tudni, hogy ki készítette, de túlveszélyes. Ha az eleje nem lett volna, akkor ez egy nagyon kiemelkedő rész lett volna, de így is jó.

4. The Roots of Evil
Még egy nagyon jó. Itt a Doki teljesen jó volt (volt benne humor is meg picit a komolyabb énje is) és olyan volt, mint amilyen a Shadában. Leela karaktere jó. Az az amazon (valószínűleg nem is a modern időből jött) fajta, de azért van kedves oldala. Ami igazából tetszett az az események összekötése. Az a kolónia a faűrálomáson 900 éve alakult meg, mert a 11. Doki megállította őket, hogy ártalmatlan lényeket öljenek meg a kolonizálásért. Ez azért tényleg tetszett. Azt szívesen megnéztem volna a 11. Doktor évadjaiban (vagy esetleg volt ilyen rész?). Az ottaniak teljes nevén azért néztem egy kicsit és nevetni támadt kedvem. Komolyan ilyen neveket adtak maguknak? Nem normálisak. Hümm-hümm
Egy kiemelkedő történet egy kiemelkedő Doktorral. Mosolyog

Többit is elolvasom, mikor lesz időm. Eddig azért jó a könyv, szóval remélem nem lesz csalódásom.
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #1934 Dátum: 14 máj 11, 13:18:44 »

valaki tud valamit a Lich King című könyvről? Van már magyar nyelvű kiadás?
Naplózva


Oldalak: 1 ... 127 128 [129] 130 131 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!