24 jún 29, 16:43:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 128 129 [130] 131 132 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 376091 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #1935 Dátum: 14 máj 11, 13:29:56 »

A 2009-es könyvről beszélsz? (vagy 2010, már nem emlékszem) Mert az még nem jött ki, az én tudomásom szerint magyarul, csak angolul.
Naplózva


Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #1936 Dátum: 14 máj 11, 14:19:32 »

2009-es

Szomorúan hallom =S Már nagyon régóta el akarom pedig olvasni =S

A Klánok Ura is nagyon tetszett Christie Golden-től. nagyon jól elkapta a WArcraft hangulatot. Az ősök háborúja trilógia is jó volt, de a Klánok Ura jobban tetszett =)
Naplózva


Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #1937 Dátum: 14 máj 11, 14:26:33 »

Azt még nem olvastam, de nagyon szeretem ezeket a sztorikat, s valamennyi csak 200 oldal szóval kb 1-2 óra alatt ki lehet olvasni.
Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1938 Dátum: 14 máj 11, 14:30:58 »

Az a helyzet Lew, hogy megint ide lyukadunk, hogy ha az ivás meg a cigizés helyett a nyelvtanulásba fektetnéd be pénzed, időd, energiád akkor már angolul is tudnál olvasni, és rengeteg történet megnyílna előtted.
A whole new world. Gondolkozik

De amíg ilyen gyenge akaraterővel rendelkezel, nekem ne sírj a könyvekről.  smirksweat
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1939 Dátum: 14 máj 11, 23:10:44 »

Warcraft könyvekkel amúgy is kevesen foglalkoznak manapság. Az viszont meglep, hogy az Idő Kerekei befejező részeinek is megkezdték a kiadását a Deltánál.  Amúgy érdekelne, hogy olvasta már valaki Brandon Sanderson Ködszerzet sorozatát? Aki igen, annak hogy tetszett?
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #1940 Dátum: 14 máj 12, 15:33:09 »

Én már végigolvastam, sőt az utána kijött kiegészítő könyvet, a Törvény Ötvözetét is. Nekem nagyon tetszett, maga a cselekmény is tele volt olyan dolgokkal, amiket még sejteni se mertél, de ha mégis, nem lehettél biztos benne, mert sokszor pont más történt. Jellemfejlődés szerencsére van, bár néha a főhősnőn ez se segít, néha egészen buta lépéseket csinál, de hát mi emberek esendők vagyunk. Nevet A mágiarendszere is egyedi, és a trilógia alatt rendesen okoz meglepetéseket, mert az elején még nagyon kiaknázatlan, de aztán...
A legnagyobb negatívuma, hogy itt, kedves hazánkban a trilógiát feldarabolták, és így hat részletben lehet megvenni, kartonizált verzióhoz képest nagyon drágán, lényegében 6×2500/2900 forintot fizetsz, és maga a könyv elég hamar el tud használódni, bár én az első négyet ebook formában olvastam. Másik negatívum, hogy nagyon feltűnően egy-egy rész fele csakis felvezetés, és az ember bele tud unni, ha sokat olvassa, mert egyre több szálat vet fel, és traktál, és traktál... de aztán a második fele tömör élvezet, ráadásul a humor és az akció végig jelen van, így nem annyira vontatott, mint például... egy... Eragon. Na, jó, ez rossz példa mert az rossz könyvsorozatot volt, de valamit mondanom kellett. Nevet
Naplózva
KetZee
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 83



« Válasz #1941 Dátum: 14 máj 13, 22:36:33 »

Sziasztok, R. A. Salvatore Sötételf trilógiájába megéri belekezdeni? Szimpi volt könyvesboltban, és gondoltam úgyis olyan rég olvastam, de mielőtt megveszem azért megkérdezlek titeket. Nevet
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1942 Dátum: 14 máj 20, 18:34:23 »

Egy érdekes elmélet az 5. könyv végén lévő levéllel kapcsolatban.

http://asoiaf.westeros.org/index.php/topic/75593-mance-rayder-melisandre-and-ramsay-snow/
Naplózva

Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #1943 Dátum: 14 máj 20, 18:52:31 »

Tud esetleg valaki ajánlani egy oldalt, ahonnan Kittenberger Kálmán összes könyvét le lehet tölteni, online olvasni, vagy bármi ilyesmi? Jim Corbett Emberevő tigrisek című műve óta rabul ejtettek a vadászhistóriák. Mosolyog
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1944 Dátum: 14 jún 02, 21:33:55 »

Ez nem is rossz kép. Bár lehet én mulasztottam el valamit, de úgy emlékszem, Aegonnak nem ilyen hosszú a haja. Nevet



Ah, a 4000. hozzászólásomban pont Targaryenekről van szó, minő véletlen.  Pirul
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 02, 21:38:54 írta Saphira » Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1945 Dátum: 14 jún 02, 22:02:20 »

Hát ha nem is ennyire hosszúval, de általában elég hosszú hajjal ábrázolják az egész családot.

http://www.youwinoryoudierp.com/uploads/1/3/6/1/13615742/7367004_orig.jpg

Habár olyan leírásra én sem emlékszem ahol le lenne írva a haja hossza. Csak a Jon Rob összehasonlítós leírást jegyeztem meg magamnak nagyon.

"Jon szemei olyan sötét szürkék voltak, hogy már-már feketének látszottak, de kevés dolog volt, amit nem láttak meg. Egyidős volt Robbal, de egyáltalán nem hasonlítottak egymásra. Jon karcsú volt, Robb izmos és zömök, Jon világos hajú, Robb sötét, Jon kecses és sebes mozgású, míg féltestvére erőteljes és gyors."

SZERKESZTVE, mivel elsőre félrelinkeltem a képet

SZERK. II.
Némi keresgélés után egyenlőre csak erre bukkantam rá:
Karcsú jó felépítésű kölyök volt, magas és szikár, a haja pedig sötétkék. A törpe 15-16 évesnek gondolta.

Illetve rövidnek nem rövid a haja mert a szemébe lóg.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 02, 22:45:15 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1946 Dátum: 14 jún 02, 23:01:00 »

Azért hiszem mindig rövid hajúnak, mert az összes kép úgy ábrázolja, de ez a hosszú haj sokkal jobb. Nevet

A linkelt képen nem Jaime van?

Ha Aes nem lövi le a poént ( Nyelvesít) ebben a fejezetben már tuti rájöttem volna, hogy kit kinek kell feltételeznünk (sajnos persze tuti nem lesz az, mert Martin köcsög).

A romok egyre magasabbak, a
szárazföld egyre keskenyebb lett, míg végül a város véget ért egy
földnyelven, ahol gigantikus, rózsaszín és zöld márványból épült
palota maradványai álltak beomlott kupolákkal, és a boltíves
folyosók fölé magasodó karcsú tornyokkal. A mólóknál, ahol
egykor félszáz hajó is kiköthetett, teknősök heverésztek. Most jött
rá, hol vannak. Ez volt Nymeria palotája, és ennyi maradt a
városából, Ny Sarból.
– Yollo! – kiáltotta oda neki Yandry, ahogy a hajó elsiklott a
földnyelv mellett. – Most mondd, hogy a westerosi folyók
nagyobbak, mint Rhoyne Anya!
– Tévedtem! – kiáltott vissza. – A Hét Királyságban a
legnagyobb folyók is csak feleekkorák!
Az új folyó, amelyik beletorkollott az övékbe, szinte
ikertestvére volt a másiknak, és egymagában majdnem versenyre
kelhetett a Manderrel vagy a Három Folyóval.

– Ez Ny Sar, ahol az Anya magához hívja Vad Lányát, Noynet
– mondta Yandry –, de nem éri el a legszélesebb pontját, amíg a
többi lányt is be nem gyűjti. A Tőr-tónál érkezik meg a Qhoyne, a
Sötét Lány, tele arannyal és borostyánnal a Bárdból, és
fenyőtobozokkal a qohori erdőből. Onnan délre az anya találkozik
Lhoruluval, az Arányló Mezőkről érkező Mosolygó Lánnyal. Az
összefolyásnál fekszik Chroyane, a fesztiválok városa, ahol az
utcák vízből vannak, a házak pedig aranyból. Aztán tovább
kanyarog dél és kelet felé sok-sok mérföldön át, míg végül
beleömlik a Selhoru is, a Szégyenlős Lány, aki nádasok közt
kanyarogva rejtőzködik. Rhoyne Anya ott már olyan széles, hogy
a közepéről nem lehet látni a partjait. Majd meglátod, kis barátom!
Meglátom, gondolta a törpe, egy apró hullámfodrot figyelve a
hajó oldalától alig hatlábnyira. Éppen fel akarta rá hívni Lemore
figyelmét, amikor valami a felszínre emelkedett, olyan magas
hullámot vetve, amely még a Szende Szüzet is megbillentette.
Egy újabb teknős volt, hatalmas méretű, szarvas példány,
sötétzöld páncélját vastag rétegben borította a barnás vízi moha és
a rengeteg apró, fekete kagyló. Felemelte a fejét, és mély
torokhangon elbődült, hangosabban, mint bármilyen harci kürt,
amit Tyrion életében hallott.
– Áldottak vagyunk! – kiáltott fel Ysilla könnyektől csillogó
arccal. – Áldottak, áldottak vagyunk!
Kacsa boldogan rikoltozott, akárcsak Ifjú Griff. Haldon
felbukkant a fedélzeten, hogy megnézze, mi ez a ricsaj... de
elkésett. Az óriási teknős addigra újra eltűnt a víz alatt.
– Mi volt ez a zaj? – kérdezte a Félmester.
– Egy teknősbéka – felelte Tyrion. – Nagyobb, mint ez a
lélekvesztő.
– Ő volt! – kiabálta izgatottan Yandry. – A Folyó Öregje!
Miért is ne? Tyrion elvigyorodott. A királyok születésénél
mindig is csodák történnek, és megjelennek az istenek.

Szeretem ezt a jelenetet, a Rhoyne nagyon király folyó lehet. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 02, 23:37:51 írta Saphira » Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1947 Dátum: 14 jún 02, 23:35:53 »

http://www.youwinoryoudierp.com/the-targaryen-family.html
Itt találtam a képet, egyébként szerintem bárki lehetne kb. Ha rá keresek inkább Hódító Aegont dobja ki a húgaival, konkrétan a mi Aegonunkról nehéz még képet találni, akkor is ha Ifjú Griffként keresem. (Legalábbis szerintem, főleg olyat ami normális. Mondjuk ez egy jó kép, de ő is Hódító Aegon: http://i39.tinypic.com/25zklch.jpg)

A rövid hajú ábrázolás lehet azért is, mert egyes pletykák szerint majd a Merlin című sorozatban Artúrt alakító színész fogja játszani (amikből nem tudom mi lehet igaz mert a sorozatot nem követem). Ő lenne az.

Aegonunkról és Jonról ez a kép is egész ötletes, kár hogy az ötleten kívül más nem igazán tetszik benne.

Illetve elsőre megfogott ez a kép is, de valahogy minél tovább nézem annál vegyesebbek az érzéseim.

Zavar, hogy Jonról sem találok egyetlen olyan fanartot sem, ahol nem sötétbarna/fekete hajjal ábrázolnák. Túl nagy hatása van a sorozatnak.


Egyébként nemértem miért kell elrontania a történetet, hátha nem fogja és jó véget talál ki az egésznek, hogy a 7. könyv után olyan érzésem legyen, hogy ezt megérte elolvasni. (Mondjuk azt nem bánnám, ha Danyről végre elfeledkezhetnénk.)
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 02, 23:42:01 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1948 Dátum: 14 jún 02, 23:51:52 »

Itt a teljes kép: http://fc08.deviantart.net/fs70/i/2014/099/4/9/aegon_targaryen_by_diegogisbertllorens-d7drxz9.jpg (az a korinthoszi sisak mi már a háttérben? Nevet)

Ez meg az öreg Aegonról jó: http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20140309102612/hieloyfuego/images/3/3f/Aegon_I_y_sus_hermanas_by_Amoka%C2%A9.jpg

Azért gondoltam, hogy az Jaime, mert itt is szerepel: http://awoiaf.westeros.org/index.php/Jaime_Lannister

Amúgy ne ez a nyikhaj játssza már. Remélem ez csak pletyka, bár tuti az, ennyire előre biztos nem szivárognak ki a casting nfók, főleg, hogy még a rendezők sem választották ki a színészt szerintem. A rajongóknak meg mindig vannak elborult ötleteik egy-egy szerepre.

http://asoiaf.westeros.org/index.php/topic/76696-young-griff-casting-spoilers-for-adwd/

Itt vannak még ilyenek. De úristen, mindegyik színésznél vertem a fejem a falba. A legjobb ötlet Hayden Chrstensen volt, szétrobbanna a tumbli a fénykardos-trónok harcás Aegontól. ikszdé
Nagyon nem várom, hogy szerepeljen a sorozatban, eddig nagyon sok szereplőnél lerombolta az elképzeléseimet a színész. Szomorú

Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1949 Dátum: 14 jún 02, 23:57:57 »

A mostani évadba máig bele se néztem csak ma lestem meg Oberyn halálát, az alatt a röpke jelenet alatt nem igazán tetszett az alakítása. (Illetve szerintem a jelenet is kissé zs kategóriás volt, de ezt félve jelentem ki itt.)

Az "öregről" és a húgairól ezt a képet is szeretem.
http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20130625110622/gameofthrones/images/d/d1/Aegon_and_sisters.jpg
Olyan kis egyszerű, de tetszik.

Ez olyan jó:
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 03, 00:02:29 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Oldalak: 1 ... 128 129 [130] 131 132 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!