24 jún 29, 16:50:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 125 126 [127] 128 129 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 376095 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1890 Dátum: 14 feb 19, 15:25:23 »

Én antikváriumokba is szeretek járni. Annak van egy külön hangulata. Nevet Meg persze néha nagyon olcsón is lehet jó fogásra szert tenni. (Néha meg botrányosan drága tud lenni. xD)
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1891 Dátum: 14 feb 19, 15:50:36 »

Én továbbra is inkább a torrent+könyvtár kombót preferálom, de ha nagyon tetszik egy könyv, akkor utána meg is veszem magamnak (filmekkel is így vagyok).
Naplózva

Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #1892 Dátum: 14 feb 19, 16:16:20 »

Antikvariumban meg nem voltam, ott regebbi konyveket lehet venni nem?
Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #1893 Dátum: 14 feb 19, 16:17:41 »

Régebbi könyveket is, használt könyveket is és új könyveket is. Nevet
Naplózva


jatek09
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 296



WWW
« Válasz #1894 Dátum: 14 feb 23, 11:14:44 »

Én változóan oldom meg, valamikor könyvtárból kölcsönzöm, de inkább én is megvenni szeretem és feltenni a polcra kiolvasás után. Mosolyog

Valaki olvasta itt a Varjak lakomáját? 157. oldalnál tartok és nagyon lassan haladok, mert valahogy a felvonultatott szereplők nézőpontja, sőt maguk a szereplők sem a kedvenceim. (Azért azt hozzátenném, hogy még ezt a könyvet is élvezem, csak a sorozat előző részéhez képest tartom -úgymond- "rossznak".) Nevet

Off.: Tűz és jég dala sorozatos cuccokat tudtok ajánlani viszonylag olcsón? Nevet Kulcstartó, kitűző, szobor stb. minden érdekel, most konkrétan pólót néztem ebay-on, 3-4 ezer forint körül, de ha tudtok olcsóbban, akkor kérlek osszátok meg velem. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 23, 11:20:19 írta jatek09 » Naplózva

rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1895 Dátum: 14 feb 23, 15:15:10 »

Én könyvet mindig boltból. Nevet Támogatom a könyvkereskedőket, meg szeretek könyvesboltban bóklászni. ikszdé Ott sajnálom a legkevésbé az elvert pénzt.

Éppen ezért célszerűbb magukat a kiadókat megtámogatni, és tőlük rendelni, ha az megoldható. A könyvterjesztők rengeteget tudnak sikkasztani. Plusz a kiadóknál a legtöbb esetben nagy kedvezmények is vannak, hogy ellensúlyozzák a postaköltséget.

Nemrég fejeztem be a Zoo City című urban fantasyt. Hát, mit ne mondjak, erőteljesen hangulatkönyv. A Dél-afrikai környezet egzotikussá teszi az ábrázolt világot, és az ott történő események és szereplők növelik a vonzóerejét. Egy olyan alternatív mában játszódik a regény, ahol történt valami mágikus katasztrófa, és minden gyilkost, vagy bűnös életet élő személyt ellátott egy állattal, mely egyértelműen jelzi a gazdája bűnösségét. Ha az állat meghal, eljő az örvénynek nevezett jelenség, és magába szippantja a bűnöst. A főszereplő, Zinzi December, egy újságíró, aki mellékesen abból szerez pénzt, hogy elhagyott tárgyakat keres meg és szerez vissza a tulajoknak. Ez az ő varázsképessége (shavi), melyet a Lajhárjának köszönhet. Egyszer megbízzák egy ismert tiniduó zenekar egyik tagjának felkutatásával, amit elvállal, és Zoo City alvilágán végigverekedve magát lel rá, közben pedig sok gyanús dolog tűnik fel neki megbízójával kapcsolatban.

A regény pozitívuma a világa és a hangulata, de itt egyébként kiürül a készlet. A Zoo City cselekménye lassan csordogál, karakterei közül majdnem mindegyik unszimpatikus, lecsúszott bűnöző. A fordítás zseniális; az utcai nyelvezetet nagyon jól áthozta a fordító, ugyanis a könyv nem spórol a káromkodással. Az, hogy az írónő, Lauren Beukes újságíró, le sem tagadhatná. Az egész könyv tele van a média különböző alakjaival, akik hozzák a tőlük elvárható viselkedést. A könyvnek több fejezete is foglalkozik Zoo City háttérvilágával, színesítve ezzel a megteremtett univerzumot. Egyedi regény, egyedi élmény, de erősen rétegkönyv. Nem ajánlható mindenkinek.   
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Chakna
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 124


Otakugirl


« Válasz #1896 Dátum: 14 feb 23, 21:41:34 »

én leginkább könyvtárazni szoktam Mosolyog
Naplózva

"Nem is tudtad? Ha valaki megjelenik az álmaidban, az azt jelenti, hogy az illető annyira vágyik arra, hogy veled legyen, hogy kilép a testéből és egyenesen a te álmodba repül."
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #1897 Dátum: 14 feb 23, 22:30:41 »

Ugy gondolom elkene latogatnom egy antikvariumba. Regota keresek egy konyvet, de mar boltokban nem latom. Sajnos nem emlekszem a cimere es arra se hogy mirol szol  Pojén De tetszett a boritoja.
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1898 Dátum: 14 feb 23, 23:14:56 »

Ha már meséknél tartottunk, ezt a két könyvet imádtam gyerekkoromban, sokat olvastam belőlük, most is megvannak, majd belelapozok, hogy milyenek így felnőtt szemmel.  Nevet

http://moly.hu/konyvek/benedek-elek-tobbsincs-kiralyfi

http://moly.hu/konyvek/vilagszep-vaszilisza
ebben nagyon szép a rajzolás
Naplózva
viktor6665
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 806



« Válasz #1899 Dátum: 14 feb 24, 20:21:19 »

Én nemrég olvastam ki George R R Martintól( Ő írta a Tűz és a jég dala köteteteket) a Lázálmot. Eddig a legjobb vámpíros sztori, az összes többi könyvet, filmet, sorozatot űbereli. Már alig várom, hogy a többi regényét, novelláját is lefordítsák, ez az ember az irodalom Mozartja:D
Naplózva

Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #1900 Dátum: 14 márc 06, 10:35:28 »

Ajánlok nektek egy nagyon jó könyvet!!!4

Könyvajánló

Julie Orringer

Láthatatlan híd

András építészhallgatóként éppoly hirtelen csöppen a ’30-as évek Párizsi bohéméletébe, amilyen önkéntelenül ragadja később magával a századközép világégése, hogy munkatáborról munkatáborra sodródva, küszködve kapaszkodjon az egyetlen szerelembe: élete legnagyobb ajándékába…

Klára még szinte gyermek, mikor az erősödő szélsőséges eszmék Magyarországáról – saját sorstragédiája után – Párizsba kénytelen menekülni, egyik pillanatról a másikra felnőtté válva, hogy ott megismerje Andrást, és életük egymáséba gubancolódjon…

Tamás és Ibolya a háború gyermekei; miközben szüleik a földi poklokkal csatáznak értük és egymásért, mindnyájuk túléléséért, ők olyan emlékekre tesznek szert, melyek generációk sorsában hagynak kitörölhetetlen nyomot, amit nem moshat el sem az óceánnyi távolság, sem a részvétlen idő…

Julie Orringer regénye, a Láthatatlan híd magával sodor és felkavar, kétségbe ejt és megvigasztal, elveszi és visszaadja az életbe és az emberségbe vetett hitünket. Arról mesél, amiről csak a fontos könyvek tudnak: hogy minden ember egyedi és megismételhetetlen – és szükségünk van valakire a boldogsághoz és a boldoguláshoz.

„Üdvrivalgás tört ki a tisztképzősök soraiban. A tábornok megvárta, míg alábbhagyott.

– Ne feledjék – mondta –, maguk Magyarországért harcolnak, Magyarországért, és senki másért. A németek a szövetségeseink, de nem parancsolnak nekünk. Az ő útjuk nem a mi utunk. A magyarok nem árja nép. A németek elmaradott népnek tekintenek bennünket. Barbár a vérünk, vadak az eszméink. Nem vagyunk hajlandók elfogadni a totális diktatúrát. Nem akarjuk deportálni a zsidókat meg a cigányokat. Ragaszkodunk a különleges nyelvünkhöz. A győzelemért harcolunk, és nem a hősi halálért."

Több mint egy éve olvastam Julie Orringer megrázó, nagy erejű, vizuálisan is sodró remekművét. Az ilyen súlyú könyvekre mondják, hogy letehetetlen „nagy regény”. Vártam, hogy egy magyar kiadó rátaláljon és beleszeressen. Megtörtént. Hála érte.
Koltai Lajos, operatőr, filmrendező
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1901 Dátum: 14 márc 06, 10:39:41 »

Valaki megint pénzt akart keresni, és összeollózta a holo-sablonokat. Ezt vajon hányszor lehet még eladni? Ehhez képest George Lucas rókanyúzásai semmik. ikszdé
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #1902 Dátum: 14 márc 08, 12:21:58 »

Kicsit nézelődtem a Fanfiction honlapján néhány Bartimaeus történetet és találtam több olyat is, ami a végét változtatta meg. Amin viszont elmosolyogtam, az a kommentek voltak. Jobban szeretik ezeket, mint magát az eredeti végét. Sőt kifejezetten utálták a 3.könyv végét.

Pont hogy egy nem illene egy happy ending ehhez. Kitty-n kívülé senkinek sem tudtam szurkolni az emberi oldalon. Még Nathaniel tán egy kicsikét, de őt is inkább csak a végén kedveltem meg újra, addig meg utáltam amilyenné vált. Annak viszont nem örültem volna, ha Bartimaeus halt volna meg.

Itt nem igazán lehetett a tipikus "mindenki jól lesz a végén és megmenekül a világ". A Bartimaeus világa kicsit sem jó. Csak is Ptolemaios volt jó az egész triológiában a mágusok oldalán (Nat-ot nem tenném mellé. Néha-néha jó volt, de nem kifejezetten jó) meg Kitty az emberi oldalon. Ha most itt Jonathan Stroud berakott volna a végére olyat, hogy a főhőseink megmenekülnek (és a két főhős szerelmet vall egymásnak) és az egész mágus társadalom megváltozik az nagyon irreális lett volna. A Bartimaeus világa romlott. Nagyon kevés jó személy van és azokat is előbb-utóbb megrontja a mágus társadalom.

Meg amúgy is, ki várt itt happy ending-re? A 3 könyv alatt azért igen sokan haltak meg és köztük is sok olyan, aki inkább jó volt.

Tény, én sem voltam túl boldog mikor a végét olvastam, de nem is utáltam. Nat meghalt, de pont olyan szituációban volt, hogy azt nem élhette túl. Legalább hősies halála volt. Szerintem kicsit erőltetett lett volna a megmenekülése.

Felőlem bárki leszólhatja, de én imádtam a 3.könyvet. Az eleje nekem sem tetszett, de azután... egyszerűen hatalmas. Ptolemaiosz és Bartimaeus kapcsolata, a Másik Világ (mellesleg ez nagyon is érdekelt már az első könyv olvasása után), a "démonok" lázadása, nem is beszélve az utolsó 100 oldalról. Amilyen szövegeket lenyomtak egymásnak Nathaniel és Bartimaeus az számomra fenomenális volt. Még az utolsó pillanatokban is oltogatták egymást. Elvagyok happy end nélkül is, mert nem szükséges ide. Nem mindig boldog a vége egy történetnek és ezt el kell fogadni.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 08, 20:02:59 írta zitagirl » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1903 Dátum: 14 márc 17, 20:41:16 »

Mondjatok valami olyan regényt, ami nagyon lenyűgözött titeket mostanában, mert én rég láttam ilyet.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 17, 20:42:33 írta Gdat88 » Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #1904 Dátum: 14 márc 17, 21:26:57 »

Orson Scott Card - Ender's Game  Nevet 10-es skálán olyan jó 12-es helyen áll.
Rengeteg könyvet és sci-fit olvastam életemben, de ez biztosan top 5 mindkét kategóriában. Meg akartam már rég venni, mert letöltve ez nem elég, de csak ilyen filmes borítóval láttam és olyat meg nem akartam, de mostanra már megtörtem, szóval megveszem majd és rajzolok borítót saját magamnak szerintem. Zseniálisan ábrázolja a főszereplő karakterét, meg ahogy szépen lassan egyre nő rajta a nyomás, az olvasó maga is egyre leterheltebbnek érzi magát. Kevés könyvre mondom hogy mestermű, de ez az.

Oh, zita, te olvastad a Bartimaus trilógiát?  Ohh My God Illetve már tetra.
Egyébként teljesen egyetértek, egyáltalán nem hiányozott az a happy end, sőt, mondhatni ez volt az. Barty megmenekült és Nathaniel bebizonyította hogy vannak nem teljesen romlott alakok a mágusok között, ami nagyon szépen betetőzte a három könyvön át tartó karakterfejlődését.
Szerintem az első rész a legjobb, ha az eredeti hármat vesszük, aztán a harmadik, viszont a második annyira nem tetszett, az egész gólemes/Garibaldi teteme elszabadul a városban-dolog egy kicsit erőltetett volt. Persze lehet már csak nem emlékszem teljesen jól, meg én szerintem Kittyt se bírtam annyira.
 De ha a negyediket is számítjuk szerintem az a legjobb mert ott a hangsúly Baryn van, és kinek nem ő a kibaszott kedvence? Nevet Meg nekem az egész világalkotás nagyon tetszik, szerintem teljesen elhihető hogy ha lennének mágusok akkor ilyen társadalomban élnének ők is, és így viszonyulnának egymáshoz, a muglikhoz és a szellemekhez is.

Bár nekem csak egy kérdés foglalkoztat még mindig, az a kisszék a pentagramban egy haláli arc dzsinn volt, vagy tényleg egy szék? ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 17, 21:28:48 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Oldalak: 1 ... 125 126 [127] 128 129 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!