24 szep 30, 15:27:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 123 124 [125] 126 127 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 397227 alkalommal)
0 Felhasználó és 14 vendég van a témában
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #1860 Dátum: 14 jan 26, 17:24:11 »

Egy DW könyv Douglas Adamstől. Mondom, szerintem jó lett. Shadáról meg nem beszélek, mert az spoiler lenne. 
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #1861 Dátum: 14 jan 26, 17:37:37 »

Figyelem! Aki rosszul lesz a DW szó hallatán, az a hsz további részét ne olvassa!

Amúgy se olvasnám el. Túl hosszú :S
Naplózva


Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #1862 Dátum: 14 jan 26, 17:51:51 »

Persze, ezt mindenki tudhatja de ennek ellenere GalexKatniss fan vagyok  Nevet
Naplózva

CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #1863 Dátum: 14 jan 26, 18:05:51 »

Mondjuk nekem Katniss alapjáraton megfekszi a gyomromat. A filmben badass, meg minden, de a könyvben nekem csak nagyon hisztisnek jött le, aki egy szintre helyezi a fiús problémáit a politikával...

Aes számára spoiler lehet
Ami a könyvtől amúgy nagyon elvette a kedvemet, az Finnick és Prim halála volt. Teljesen felesleges volt, a cselekményt nem vitte előrébb, és akkor, mikor Katnissnak lett volna oka rinyálni, nem tette. Alig kaptak szerepet azok után, hogy meghaltak, ráadásul ők voltak a kedvenc szereplőim, mert ők olyan... valóságosak voltak, próbáltak derűsek maradni amennyire csak tudtak, ők tartották a többiekben a lelket. Bár Finnick kezdett megroggyanni, de akkor is. Szomorú
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1864 Dátum: 14 jan 26, 18:15:22 »

SPOILER

Számomra Cinna halála volt a legmegrázóbb, őt bírtam a legjobban. Prim halálára azért volt talán szükség, mert közvetve Gale miatt halt meg (ha jól emlékszem, ő találta ki azokat a "trükkös" bombákat, amelyek megölik), emiatt is döntött inkább Peeta mellett Katniss. Coin elnökről amúgy végig azt hittem, hogy férfi, a könyv végén derült ki számomra, hogy nem az. Nevet
Naplózva

CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #1865 Dátum: 14 jan 26, 18:24:16 »

Spoiler

Igen, Cinna azért mondjuk durva volt. De róla több szó is volt utána, meg ott az egész helyzet kellemetlenül megrázó volt. Nevet Hogy Katnissnak végig kellett néznie, ahogy összeverik, stb...
Coin elnök neme engem is meglepett. ikszdé Valahogy egyáltalán nem esett le, hogy itt nőről lehet szó.

Nem Spoiler

Olvasta valaki Brandon Sandersontől a Ködszerzet trilógiát? Nagyon tudom ajánlani, ő az az író, akit felkértek rá, hogy fejezze be az Idő Kerekét.
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #1866 Dátum: 14 jan 26, 18:27:37 »

Figyelem! Aki rosszul lesz a DW szó hallatán, az a hsz további részét ne olvassa!

Amúgy se olvasnám el. Túl hosszú :S

Akkor meg feleslegesen írtam azt. smirksweat
Mindegy, itt most úgy is Hunger Games mánia van. Mosolyog
Naplózva
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #1867 Dátum: 14 jan 26, 18:29:20 »

Valamiről mindig beszélni kell. Bár a néhány soros hozzászólásokból összetevődő értelmes eszmecserét nem nevezném mániának, sokkal inkább azt, hogy... hmm, ide most írni kéne valamit, igaz?  Gondolkozik
Amúgy se szeretem annyira az Éhezők Viadalát, mint más könyveket. Nevet
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1868 Dátum: 14 jan 26, 18:32:28 »

Most aztán csak óvatosan tudok bóklászni itt, kerülnöm kell a spoilert, de nagyon. Nevet Á basszus, mennyire jó ez a 3. rész. Katniss tényleg a legjobb női főszereplő evör. Nevet
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #1869 Dátum: 14 jan 26, 18:35:13 »

A mánia most nem rossz célért mondtam. Csak észrevettem, hogy most mennyire arról beszéltek. Mosolyog
Naplózva
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #1870 Dátum: 14 jan 26, 18:36:01 »

Valamiről mindig kell, erre van ez a topic. Nevet Én nem is úgy vettem. Gondolom a többiek se.
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1871 Dátum: 14 jan 26, 18:42:16 »

Spoiler

Igen, Cinna azért mondjuk durva volt. De róla több szó is volt utána, meg ott az egész helyzet kellemetlenül megrázó volt. Nevet Hogy Katnissnak végig kellett néznie, ahogy összeverik, stb...
Coin elnök neme engem is meglepett. ikszdé Valahogy egyáltalán nem esett le, hogy itt nőről lehet szó.


SPOILER
Cinna halálát megértem, mert szembeszegült a rendszerrel. Irreális lett volna, ha életben hagyják. Coin neme akkor lett számomra világos, mikor olvastam, hogy Julianne Moore fogja alakítani. Nevet

Durvák a csapdák a Kapitólium utcáin, alig várom már, hogy lássam őket filmen is. Bár tuti, hogy megint lesznek módosítások és kihagyások a könyvekhez képest.
Naplózva

Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #1872 Dátum: 14 jan 26, 18:42:52 »

 SPOILER Na azert megviselte mivel amikor mar gyerekei vannak sokszor remalmok gyotrik, a legvegen irja. Finnicket szerettem nagyon es Anniet sajnaltam meg a gyerekuket  Szomorú Az szomoru volt. Es Gale megbanta a bombas dolgot hisz nem ment talalkozott tobbet Katnissel. En nagyon szeretem a karakteret! Pedig vissza mehetett volna de Katnissnek Peeta jobb volt es ezt tudta ezert kezdett uj eletet, viszont szerette! Nagyon is, es az hogy eltudta engedni hogy jobb legyen Katnissnek, en ezt becsulom nagyon!
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1873 Dátum: 14 jan 27, 23:47:49 »

Mockingjay spoiler!


Most végeztem. Hát nem tudom mit mondjak. Ez megrázó élmény volt. Nem gondoltam, hogy ez a könyv ennyire jó lesz, de ennyire nehezen emészthető is helyenként.

Nézzük sorjában a dolgokat.
Először is, ami számomra nagyon fura, hogy ezt a könyvet mintha egy másik ember írta volna. Én az előzőket is szerettem, tudjátok mekkora rajongó vagyok. De ezek még egyértelműen ifjúsági regények voltak, látszott rajtuk, hogy melyik korcsoport az elsődleges célcsoport. Ehhez képest itt van ez a harmadik rész, ami egészen más. Sokkal magasabb irodalmi színvonalat képvisel. Hihetetlen mennyiségű dráma van benne, és nagyon jók a szereplők is. Főleg persze Katniss, aki most már menthetetlenül a kedvenc női főszereplőm marad örökké. De a többiek is nagyon jók végig.
Ami igazából a legjobban tetszik, hogy bár kapunk azért akciójeleneteket is, főleg a vége felé, de ez a könyv nem erről szól. Sokkal fontosabb Katniss belső harca, egy lelki ronccsá tett, megtört fiatal lány harca önmagával egy olyan világban, ahol már senkibe se bízhat meg. A könyv során szinte mindenkiben elveszítette a bizalmat legalább egyszer (kivéve Primet és az anyját), és szerintem baromi jól sikerült bemutatni a lelki folyamatokat, amiket ezekhez a bizalomvesztésekhez vezettek. Egyébként szerintem sokat elmond az egész történetről az, hogy a cselekmény egy jelentős része kórházakban játszódik. Katniss összeomlását pedig nagyon jól be tudta mutatni az író, és itt most kijött az előnye az E/1-es írásmódnak, amit eddig a sorozat egyik gyengeségének tartottam. Most viszont kiderült, hogy Collins nem véletlenül használta ezt, sőt, ebben az utolsó részben remekül ki tudta használni az előnyeit ennek a módszernek.

Tetszett nagyon az is, hogy más hasonló, gyerek/tini korú szereplőket felvonultató történetekkel szemben (pl. Harry Potter), itt nagyon is látszott Katniss kora. Ez talán egyedül a Trónok Harca egyes hasonló korú szereplőiről mondható még el. Az alapszituáció ugye nagyjából így néz ki: az emberiség maradékai egymást gyilkolják, egy a végére már értelmetlennek tetsző háborúban, ahol igazából mindenki a "gonosz" oldalon áll, és ezzel az egésszel szemben áll egy tizenhét éves, megtört, beteg lány, akit gyakran már csak gyógyszerekkel tudnak úgy ahogy használható mentális állapotban tartani. És az egész eseménysorozat ennek a beteg léleknek a tükrén át tárul elénk. Néha szinte az egész történet (maga a cselekmény főszála) értelmetlennek tűnik, én sokszor úgy voltam vele, hogy mindegy már, hogy mi lesz a háborúval, csak Katniss-ről szálljanak már le végre. Szomorú De nem tették meg, hanem folyamatosan hajszolták, kezdve azzal, hogy végig megalázó módon ugyanarra a célra használták fel, mint a Kapitólium (kikent-kifent "celeb hősnő", akivel szórakoztatjuk a közönséget), egészen odáig, hogy feláldozták a hugát is. És mindezt nem azért, hogy tönkretegyék vagy valami. Kábé teljesen mindegy volt nekik, hogy Katnissel mi lesz. Pl. amikor halottnak hitték, azonnal kihasználták ezt a propagandájukhoz a lázadók és a Kapitólium is. Egy percig se sajnálta senki se.

Peeta: hát ez is érdekes volt. Nekem eleinte annyira nem jött be ez az "eltérítés" dolog, de aztán hamar ráéreztem erre a történetszálra is. Egyébként vicces, hogy amikor már érezhetően kezdett egyre sötétebb lenni az egész könyv, végig azt hittem, hogy Peeta meg fogja ölni Katnisst a végén. Ehhez képest csak összejöttek. ikszdé Jellemző módon a g*ci írónő addigra megszerettette velem már Gale-t is. Szomorú Nem tudom eldönteni, hogy tetszik e végül, hogy Katniss x Peeta lett. Valahol igen, hiszen az első két könyvben számomra egyértelműen ez volt a nyerő párosítás, Gale elég jelentéktelen volt azokban a részekben. Ehhez képest a harmadikban ő is nagyon érdekes lett. Az ő személyén keresztül jelent meg a könyvben az a karaktertípus, amit a legtöbb férfiból a háború csinál. A katona, aki igazából, a lelke mélyén szeret harcolni, és a végén már nem számít szinte más neki. Kivéve a szerelmet, mert Katniss-hez végig hű maradt. És azért ez nagyon megható volt számomra. És nyilván nagyon érezte a felelősséget Prim halála miatt. Bár én nem hibáztatom őt egyáltalán, mert vallom azt, hogy soha sem a fegyverek ölnek, hanem mindig az ember. De Gale élete nagyon rossz lehetett ez után. Hiszen láthatóan bűntudata volt, hogy nem tért vissza soha többé Katnisshez.

Az jó koncepció volt, hogy a lázadók nem Star Wars jellegű lázadók voltak, hanem pont ugyanolyan genyák, mint a Kapitólium. Coin nem egy Mon Mothma volt, az biztos. És örülök is neki, hogy Katniss megölte, mert megérdemelte, bár Plutarch is megérdemelte volna szerintem. Ő ilyen tipikus háborús uszító volt. Az biztos, hogy az új elnök helyében nem éreztem volna magamat biztonságban mellette. De hogy a lázadók már a győzelem után pár nappal azonnal Viadalt akartak szervezni a kapitóliumi gyerekekből... sokat elmond azért, szerintem az írónak (jogosan) nincs túl jó véleménye az emberi fajról. Nekem egyébként a hajam égnek állt ettől az ötlettől, de az tetszett nagyon, hogy Katniss is megszavazta. Ez is mutatta, hogy a végére mennyire szétesett már lelkileg.

Finnick halála számomra is meglepő volt, ő szerintem csak azért halt meg, hogy lássuk, hogy a háborúkban nincsenek mindent túlélő hősök, mert közülük is halnak meg, nem csak az "arctalan mellékszereplők" közül.

Azért nem baj, hogy Katniss Peetával jött össze. Igazából szerintem az író is azért döntött így, mert így lesz kerek a mese: a két legtöbbet szenvedett ember, a Viadalok és a háború két legnagyobb áldozata talált egymásra. Ebben a tragikus hangulat ellenére is sok szépség van.

Az Epilógus is nagyon jó volt. Össze se lehet vetni pl a HP felesleges és pocsék epilógusával. Én amikor megtudtam még korábban, hogy itt is lesz epilógus, rossz előérzeteim voltak, a fenti tapasztalatok miatt, de ez egészen más volt.
Nagyon szép, és ugyanakkor nagyon szomorú volt, ahogy Katniss a gyerekeit figyelte, amint a Réten játszanak, és nem is tudják, hogy alattuk egy tömegsír van, ahol a szüleik barátai, ismerősei, rokonai fekszenek eltemetve. És ne feledjük el, hogy azt se tudtuk meg soha, hogy végül megtartották-e az utolsó Éhezők Viadalát...
Naplózva
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #1874 Dátum: 14 jan 28, 08:08:47 »

Hat eleg szepen kifejezted magad. Latom meg erintett a konyv, igazsag szerint teljesen jol latod. Erre ertettem hogy a 3-adik teljesen mas mint az elso ketto. Es ez ad a konyvnek egyediseget. De vegul te is fontolgattad  a GalexKatniss verziot aminek nagy hive lettem,es mar teis erted miert. Hogy tetszett a pinces resz? : )
Naplózva

Oldalak: 1 ... 123 124 [125] 126 127 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!