24 júl 01, 19:49:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 122 123 [124] 125 126 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 376805 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1845 Dátum: 14 jan 24, 00:24:00 »

Ez a hsz spoilereket tartalmaz abban az esetben, ha nem olvastad el a GoT könyveket!


Hm, azért remélem, Arya és Aegon összefutnak majd, ha a herceg egy kicsit is az apjára ütött... Pojén

Fuj. Ne! Nem! Lehetetlen. Fuj!

(Remélem ez megfelel 4 szónak)
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #1846 Dátum: 14 jan 24, 00:41:44 »

Épp az imént fejeztem be Stephen King-től a Christine című művet és valami elképesztően jó =D Utoljára a Monte Cristo grófja kötött le ennyire. Eddig is nagyra becsültem Stephen King munkásságát de ez ááá.

Komolyan mondom megértettem mi az a katarzis. Nagyon jó volt.
Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1847 Dátum: 14 jan 24, 06:41:40 »

Lew valld be hogy  valójában btk-ra jársz, mert ZH IDŐSZAK VAN! Az előző könyvemből van még 100 oldal, de már 1 hónapja hozzá se tudtam nyúlni. bölcsészmérnök >.>
« Utoljára szerkesztve: 14 jan 24, 06:42:13 írta Syzygy » Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #1848 Dátum: 14 jan 24, 17:58:41 »

Azért hétvégente van 3-4 órám amikor tudok olvasni. ha nem hagysz heti legalább 4-5 órát kikapcsolódásra, csak görcsösebb lesz tanulás.

100 oldalt elolvasok 3-4 óra latt =D
Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1849 Dátum: 14 jan 24, 18:03:21 »

Jah csak nekem az a megmaradt 100 oldal egyrészt angol, másrészt tudományos szöveg, aminél ott kell lenni koncentrációban, mert akkor nem ér semmit ha nem. ( hűűűűűűűűű ezzel mekkorát villogtam )

Mondjuk ma egy nagyobb kő esett le a vállamról suli ügyben, már nem vagyok annyira görcsös, de még nincs vége.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1850 Dátum: 14 jan 25, 00:16:07 »

Monte Cristo grófja

Az tényleg egy nagyon jó könyv. Jó rég olvastam már, de tetszett nagyon.

Na, holnap indul a THG 3. kötet olvasása. Nevet

Naplózva
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #1851 Dátum: 14 jan 26, 10:27:07 »

Na végre elkezded olvasni, és akkor már nem kell félnem hogy spoiler leszek  Hümm-hümm
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1852 Dátum: 14 jan 26, 15:10:05 »

Bizony. Nevet Felénél járok most. És már most látom, hogy ez a rész sokkal jobb még az előzőknél is. Szegény Katniss. Szomorú Teljesen ki van készülve, nem gondoltam, hogy ennyire lelki roncs lesz belőle. Szomorú
Naplózva
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #1853 Dátum: 14 jan 26, 15:28:13 »

Na gyorsan haladsz  Hümm-hümm Hajaj meg amik lesznek... :\  U majd a pinces resznel gondolj ram,amikor mondtam, hogy Gale milyen aranyos. Nagyon tetszett amit mond  Pirul
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1854 Dátum: 14 jan 26, 15:32:24 »

Figyelni fogok erre. Mosolyog Egyébként Gale folyamatosan egyre szimpatikusabb lesz ebben a könyvben. Most már sokkal inkább átérzem a helyzetét.
Naplózva
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #1855 Dátum: 14 jan 26, 15:39:11 »

Ugye, en mondtam  Nevet Ezert voltam Gale x Katniss parti. Csak hat nem mondhattam mert spoiler lett volna  Hümm-hümm
Naplózva

CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #1856 Dátum: 14 jan 26, 16:44:04 »

Én valahogy sose voltam Gale×Katniss párti. Nevet A könyv végénél meg úgy éreztem, hogy igen... nem véletlenül.
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1857 Dátum: 14 jan 26, 16:46:46 »

Monte Cristo grófja

Az tényleg egy nagyon jó könyv. Jó rég olvastam már, de tetszett nagyon.

Na, holnap indul a THG 3. kötet olvasása. Nevet



Én két nap alatt ledaráltam a három kötetet.  Nevet

Számomra kicsit "hirtelen" fejeződött be az egész, hiányzott valahogy a katarzis a végéről. Kíváncsi vagyok, egyes részeket hogyan oldanak meg majd a készülő filmben.
Naplózva

zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #1858 Dátum: 14 jan 26, 17:19:48 »

Figyelem! Aki rosszul lesz a DW szó hallatán, az a hsz további részét ne olvassa!

Szóval, most fejeztem be a Doctor Who: Shada-t és egyszerűen fantasztikus volt.

Kezdjük a történettel: Maga az annyira nem nagy szám (valaki át akarja venni az univerzum fölött a hatalmat), de ahogy körítve van, az nagyon jó. Szépen végig van vezetve az egész és sok érdekes dolog történik benne. plusz magáról a Time Lordokról is megtudunk egysmást ez alatt a történet alatt.

Azért látszik, hogy ez minden korosztálynak lett írva. Van amikor eléggé sötét és komoly a hangulata, viszont sokszor már komikusba átmegy az egész (persze jó értelemben). Szóval a balansz is megvan eléggé. Komolyan nem egyszer volt olyan, hogy előző fejezetben valami szörnyű dolog történt, de már a következőben csak röhögtem.

A szereplők: Nos a Doktor az Doktor. Most már értem, miért Tom Baker volt az egyik legjobb Doktor. Egyszerűen minden megvan benne és nagyon szerethető a karaktere. Néha eléggé Matt Smith beütése volt (mikor a Tardishoz beszélt), de azért eléggé más is (K-9-hez nem beszél túl kedvesen sokszor).

Aztán ott van még Romana. Ő már annyira nem emlékezetes, de azért nem rossz karakter. Annit kell tudni róla, hogy egy Time Lady a jobb fajtából. Történész és azért elég sok mindent tud. Persze biztos több ennél, csak az nem derült ki itt.

K-9 az K-9. Nem tudok sok mindent róla mondani. Mondjuk azt, hogy kedvelhető.

Az ember szereplők: Nos, igen, számomra ők voltak a leggyengébbek. Chris a tipikus fiatal, szerelmes tudós, Clare meg a kíváncsi lány. Mondjuk Clare karaktere jobban tetszett már a történet felétől, de nem ő miatta tetszett ez a könyv.

A Professzor: Nos bevallom az ő karaktere volt legjobban kidolgozva az egészben és azt kell hogy mondjan nagyon érdekes lett. Nem azt mondom, hogy elképeztő nagy csavarok vannak vele, de azért nem biztos, hogy arra fog legelőször gondolni az ember, mikor olvassa. Róla csak annyit mondok, hogy egy 10-12 ezer éves nyugdíjas Time Lord, aki szeret teázni és olvasni. Többi meg már spoiler lenne.

Skagra: Nem rossz ellenség, de nem annyira kidolgozott a karaktere. Alig tudunk meg róla valamit. Nem tudjuk meg a motivációját, de azért a terve ahogy kidolgozta az édekes volt. Kicsit többre számítottam nála.

Skagra űrhajója: Ez a robot rengeteget változott a történetben (és itt most spoiler következik). Először egy agyatlan követőként kezdi (aki ráadásul még eléggé buta is volt: nem komolyan, először at hitte, hogy a Doktor már halott és simán követte az utasításait, majd már magáról azt hitte, hogy halott, mikor fölakarták robbantani), majd szépen változik és a Doktor segítője (pontosabban rajongója) lesz.
Fun fact: A végéből itélve ennek a gépnek megvan minden része a sorozatból, minden történet. Megkéne találni és elkérni tőle ezeket.

Azért a plusz infók a Time Lordokról örültem. Igaz kicsit negatívak (még a Doktor, a Professzor és Romana szerint is nagyon arrogánsak) és kis dolgokból is hatalmas ügyet csinálnak. Félek belegondolni, hogy miként fognak a Doktorra visszaemlékezni pár ezer év múlva.

Whovianoknak bátran ajánlom ezt a könyvet, főleg hogy ez eredetileg a sorozatban is lett volna tudomásom szerint. Még a nem rajongók is belekezdhetnek. Persze nem árt legalább az alapokat tudni (ergo: ez egy sci-fi és a Doktor egy űrlény, aki az időben utazik), de a könyv elmond minden fontos tudnivalót.

Fordításról nem tudok mit mondani, tekintve hogy én angolul olvastam (megjegyzem nem nehéz a szövege), de nem hiszem, hogy rossz lenne az.

Nagy öröm volt ezt elolvasni és már alig várom, hogy a prezentációt elmondjam erről.
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #1859 Dátum: 14 jan 26, 17:20:41 »

Mi ez a DW Shada?

Spoiler, Aes, ha még nem végeztél! Nevet

A vége számomra egyszerre volt zseniális és kicsit csalódást okozó, bár a kettő ez esetben együtt járt. Ugye az ember valami 'szokásosat' várna, hogy Katniss bekommandózik az elnökhöz, megöli, stb, happy end, erre meg azt kaptuk amit. Mondjuk nagyon jó hogy a vége is olyan reális lett mint a könyv maga, csak ez nem teszi könnyebbé a dolgot, főleg hogy nem is a harcnál lett vége, hanem ugye bele lett írva hogy Katniss visszatér a körzetébe, nem törődik a politikai dolgokkal mint az ember várná, meg ilyesmi. Kellett az az utolsó pár oldal a végére hogy megmutassa hogy Peetával összejöttek és van két gyerekük, különben realitás ide-oda túl sok lett volna a negatív dolgokból a végére. Meg ami még kicsit lesokkolt, hgy mikor volt a szavazás hogy tartsanak-e egy utolsó HG-et a vezetők gyerekeivel akkor ott volt aki tényleg igennel szavazott, mert nem hittem volna h van aki ezt tényleg megteszi a főszereplők közül.
Mondjuk összességében az a szép és a néha túl szomorú a könyvben és a végében is, hogy úgy van megírva a cselekmény és a jellemek, és olyan (kis)arányúak a 'csodák' meg a deus ex sasok, hogy az ember tényleg elhiszi hogy ez így történne meg. Gondolok itt főleg a médiára meg a manipulációra, zseniális hogy bele van írva h azért dobják ki a csatatérre egy stábbal hogy fel tudják venni Nevet Zseniális és undorító.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Oldalak: 1 ... 122 123 [124] 125 126 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!