24 okt 05, 23:46:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 556 557 [558] 559 560 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1136944 alkalommal)
0 Felhasználó és 60 vendég van a témában
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #8355 Dátum: 12 nov 17, 22:47:57 »

Akkor 1 MTK vs. Újpest meccsre (ha majd lesz) jobb ha nem mész el, mert a végén még eltalál az az űrkavics.  Pojén
Ishida, és mit tennének vele, meglincselik virtuálisan?  Nyelvesít
Ráküldik Gedeont! x'D Ez szerintem elég erős ok, hogy ne kekeckedjünk velük.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8356 Dátum: 12 nov 17, 22:48:57 »

Idézet
A saját életem, hogy lehet igazságtalan velem szemben?

Nem a te, hanem a mi életünkről beszéltem. Az emberek élete igazságtalan, magyarán az élet az igazságtalan. (Fentebb már levezettem, hogy itt az élet miért csak az emberek életét jelenti. És azt is, hogy miért tartom igazságtalannak.)

Én azért nem írnék ilyeneket Aes... Kemények a 60-70 éves ultrái az MTK-nak.  Ördögi

Jaja, szívósak. Szal az űrkavicsra bízom őket. ikszdé
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #8357 Dátum: 12 nov 17, 22:52:51 »

Ráküldik Gedeont! x'D Ez szerintem elég erős ok, hogy ne kekeckedjünk velük.
Vagy Chuck Norrist.  Nyelvesít Ő meg tud lincselni bárkit még online is.  Pojén
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #8358 Dátum: 12 nov 17, 22:55:59 »

Ilyet én is tudok. John Doe Jr. a negyedik kolumbiai cseléd megerőszakolása után sem kapta meg az áhított figyelmet. Ezért lelki bánatát és a teljes szülői szeretet nélküli gyermekkorának emlékeit csak a kokainban tudja kiheverni. A negyedik elvonókúra után kiderül, hogy felesleges visszamennie az ötödikre. Egyrészt úgysem használ, másrészt nem éli meg, mert tönkreverte a máját. De sebaj, amúgy is AIDS-es lett, egy átmulatott éjszaka után, szóval már a jövőhéten meghal. Lehet itt papolni a kevesek nagyon szomorú sorsával, de éppen annyira nem érdekel senkit, mint az amit én írtam. Újfent, az élet igazságos.

Ennek semmi értelme. Nincs ok-okozati összefüggés az állításaid között. Nem érdekelnek a szomorú sorsúak, meg amúgy is kevesen vannak, tehát az élet igazságos? Néha a gazdagok is megszívják, tehát az élet igazságos?

Nyilván azok. Sót az emberek buták, ezért is elég, ha odaszórsz eléjük annyit, hogy a másik lustának titulálta őket.
Bármijük? Mint például kitartás, vak hit és egyebek. A mostani sikeres vállalatok nagy része egy garázsban vagy pincében kezdte. Többnyire ugyanazok irányítják, akik az alapötlet felvetették. Még csak ki sem kellett dolgozniuk. Annyi titkuk volt, hogy bárhonnan küldték el őket, ők hittek a saját kis látomásukban.
Szerencse? Ahhoz is kell, hogy ne csapjon beléd a villám, érdekes módon olyankor soha nem emlegetik.

A félkövér résznél követed el azt a nagyon nagy csúsztatást, ami úgy látszik még Számodra sem világos. Igen voltak olyanok, akik szegényebb családból feltörtek és most milliomosok. Róluk volt szó? Nem. Képzeld vannak olyan, még néha Európánál is nagyobb részei a világnak, ahol az embereknek még garázsuk sincsen, sőt házuk se. Ők azok, akiknek látomásuk sincs, ami inspirálná őket, mert a való világról semmit nem tudnak, csak arról a nyomorról, amiben élnek. Hogyan is találhatnának fel valamit, hogyan is alapíthatnának valami vállalkozást, ha a többségük még mobiltelefont sem látott az életében? A modern világban, ahol naponta új találmányt találnak fel, ők hogyan tudnának versenyezni bárkivel? Az ő kreativitásuk eléggé korlátozott. Nekik tehát marad a multinál a rabszolgamunka, abból kéne eltartaniuk az egész családjukat. Nekik mond azt, hogy csak nagyon akarnia kell, és akkor minden sikerülni fog.

Idézet
Vagy lehetnél szakács, jó grafikus, etc. Elég lenne hinni magadban. Persze ez kevesek kiváltsága. Az élet igazságos, csak annak jön be, aki tesz érte. De az élettől és lehetőségtől nem fosztja meg azt sem, aki beletörődött, hogy 1 yenért fog kapálni.

Hol? Kinél? Ki alkalmazna? Ez nem egy Disney rajzfilm, amiben a tehetséges szegény gyerek odamegy valami nagy céghez és előadja az ötletét, azok elmosolyodnak majd kezet ráznak egymással. Ez a valóság ahol lassan egy Burger Kinges húspogácsasütőnek is előképzettség kell. Gyertek ki egy kicsit abból a rózsaszín szirupos amerikai álomból, amivel Titeket hitegetnek, de tényleg csak egy kicsit és nézzetek szét.
A történelem tele van azokkal a híres művészekkel, akik a lábukat lejárták mindenféle kiadónál, hogy végre pénzt kapjanak a munkájukért, aztán végül egyedül a hidegben haltak meg.
Naplózva


heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #8359 Dátum: 12 nov 17, 23:37:33 »

Látom ráéreztél a lényegre. Valóban nincs közötte összefüggés. Ahogyan az elefánt korban szenvedő és John Doe Jr. között sem. Na és akkor most rakd össze a két kérdésed. Néha mindenki megszívja, tehát az élet igazságos? Az.

Ugyan már. Biztosan azért tudsz ilyen emberekről, mert köztük éltél, nem ám onnan, hogy volt ott valaki és tudósított róla, dehogy. Még hogy nem találkoznak a világgal. Mert a kreativitás és a mobiltelefon birtoklása kéz a kézben jár. 500 éve is óriási szükség volt rá. Mi van akkor, ha nincsen garázsa meg háza? Miért nincs? Elvették tőle? Soha egyik felmenőjének sem volt? Dehogy, egyszerűen nem tesz ellene. Milyen multinál? Az előbb még azt sem tudta, hogy mi az. Ej, hogy megváltozott a világ két mondat között. Mosolyog

Miért kellene bárkinek is alkalmaznia? Van egy ötletem és megvalósítom. Nyitok egy saját éttermet, műtermet. Ennyi.
Ahogy látom téged is megetetett valaki egy szeletnyi propagandával. Miért lenne minden rózsaszín? Mitől lett hirtelen a kemény munka és az önmagadba vetett hit Amerikai álom és Disney film? Ennyire kifogytál az érvekből vagy csak fogalmad sincs róla, hogy mit beszélsz?
Azok a híres művészek meg évtizedekkel, évszázadokkal később lettek felkapottak, pont egy leleményes ember találékonysága miatt. Nem azért, mert annyira maradandót alkottak. Egyébként meg nem a történelem, hanem az élet igazságosságáról volt szó. Arra is van ellenpélda, amit te felvetettél. Akkor mi a helyzet? Mindig csak szélsőségeket nézzünk? Az biztosan nem fog működni.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #8360 Dátum: 12 nov 17, 23:58:19 »

Hogy mik vannak.
Megy a Nat Geo-n a Tabu című műsor, van benne 1 furcsa "pár" (ez a szó nem véletlenül van idézőjelben mivel hárman vannak) 1 nő és 2 férfi akik édes hármasban élnek és néha napján szeretőket is tartanak.  Nyelvesít
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #8361 Dátum: 12 nov 18, 00:09:43 »

Sok meglepő dolog van. kacsint
Amúgy meg ha nekik így jó és beleegyeztek,nem zavarja őket akkor hadd csinálják tovább,bár én nem szeretnék így osztozkodni,de az már az én dolgom Mosolyog

És Tabu-k közül ez még a normális,vannak elég ijesztők.

Amúgy Heo tetszik ahogy elmagyaráztad,kösz bow
(szeretek értelmes okfejtéseket olvasni,vagy hallani ha érdekel egy téma)
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 18, 00:11:59 írta K ichigo » Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #8362 Dátum: 12 nov 18, 00:21:59 »

Én nem mondtam h baj, csak meglepődtem (bár itt már semmin sem kell/szabad meglepődni), de amíg jó nekik addig egészségükre, legalább nem unatkoznak.  Nyelvesít
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #8363 Dátum: 12 nov 18, 00:29:40 »

Mi ebben olyan meglepő? Nem a társadalom és a kultúra által az emberekbe sulykolt monogámiában hisznek vakon, hanem saját döntést hoztak.  Pojén
Naplózva

K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #8364 Dátum: 12 nov 18, 00:36:56 »

Az a meglepő hogy mennyien felfigyelnek erre,pedig az ő életüket ez nem érinti >.<#
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8365 Dátum: 12 nov 18, 07:03:04 »

gman, ha a buszos sztoriból indulunk ki, akkor egy év múlva gyereksírásra kelsz majd szombatonként. Szóval eléggé mindegy, hogy mennyire próbálsz ellenállni. Okkal vagy anélkül.
Tudod bmeg a gond az, hogy k.rvára igazad van.

Szerintem az élet nem igazságos, vagy igazságtalan, csak véletlen. Minden szerencse kérdése.  A sorsom millióképp alakulhatott volna, de így alakult, véletlenek sorozata által. Fenetudja hány tesóm küzül én értem el először anyám petesejtjét. Mondhatnátok, hogy ügyes voltam, nem szerencsés, de vajon rajtam múlott, hogy apám akkor épp nem húzott gumit? Persze ha nem az lenne az anyám, aki, máris nem én lennék én, hanem valaki más.
Ugyanígy a történelem, az evolúció és az Univerzum keletkezése is egy rakat véletlenből tevődik össze, a véletlenben meg nem érdemes igazságot keresni.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #8366 Dátum: 12 nov 18, 10:54:13 »

Akkor tedd boldoggá magadtól, szerintem.

Fel lehet fogni így is. De igazából ezek döntések sorozatai. Lehetnek azok szándékosak, vagy tudat alattiak. Hogy faterod nem húzott gumit, az ő döntése volt, hogy anyukád belement meg az övé, hogy pont úgy lövellt ki a kis gman hadsereg, abban a pózban, abban a mélységben, ez is az ő közös döntésük volt. Te vagy az egyik következménye ezeknek a döntéseknek.
A történelemben rengeteg kritikus pillanat van, amikor egy adott személy döntésén múlik sok-sok minden. Egyébiránt a győztesek írják, így nem túl hiteles.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #8367 Dátum: 12 nov 18, 11:22:43 »

-
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 18, 11:25:06 írta Loah » Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #8368 Dátum: 12 nov 18, 11:43:05 »

Van egy olyan érzésem hogy igazán nem fogtok dűlőre jutni...
Mindenkinek más más elvei vannak, más falak határolják be az életét.. És a legfontosabb.. Nem ismerjük egymást annyira ahhoz hogy igazságos véleményt mondhassunk a másikról...
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #8369 Dátum: 12 nov 18, 15:55:51 »

hello, sziasztok! Mosolyog Hiányoztam már?
Volt egy érdekes hétvégém..

Hozzászólnék egy korábbi témához ami vitát szült, de egészen ártatlanul. Pirul
Régen még megmondtam konkrétan hogy mikor akarok házasodni gyereket stb.. mostmár csak körülbelül van egy elképzelésem.  :S
Egyelőre vannak fontosabb dolgok is mint szerelem és család, most mindennél előrébb helyezem hogy anyagilag először is nullára kerüljek és utána elkezdjek építkezni.. Mosolyog) talán utána vagy közben még tanulni.. és ha már önmagammal, a céljaimmal az utammal tisztába kerülök jöhet az az eget rengető szerelem.. házasság család, amiről könyvekben lehet olvasni, amiket filmekben lehet látni és nagy ritkán ismeretségen keresztül tapasztalni. Mosolyog))))))))

Gabesz mennyi idős is vagy? Ismerek pár olyan embert akik azt gondolják hogy az élet értelme ott kezdődik hogy szerelmesek leszünk.. kapcsolatban élünk... amikor eljön az ideje úgy is minden adott lesz. Mosolyog Ez teljesen biztos.

Remélem nem indítottam el most semmilyen lavinát, peace and love!
Megkéne nézni a legújabb fairy tailt.. jajj mindjárt végez a mosás és teregethetek.. utálom, olyan magasan van a szárító.. és lehúzni meg felhúzni se lehet rendesen mindig állhatok a kád szélére szenvedni vele míg kiakad.. aztán örülhetek ha én nem akadok ki. :Đ
Naplózva
Oldalak: 1 ... 556 557 [558] 559 560 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!