24 okt 05, 23:38:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 555 556 [557] 558 559 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1136894 alkalommal)
0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #8340 Dátum: 12 nov 17, 21:38:56 »

gman, ha a buszos sztoriból indulunk ki, akkor egy év múlva gyereksírásra kelsz majd szombatonként. Szóval eléggé mindegy, hogy mennyire próbálsz ellenállni. Okkal vagy anélkül.

Szerintem az. A genetikai defektekről nem az élet tehet. A környezetét, az életterét és benne minden mást az ember eltorzított, az általad felsoroltak pedig ezeknek a csodás következményei. Az élet igazságos. Az ember gyarló és még itt is másban és máshol keresi a hibát.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #8341 Dátum: 12 nov 17, 21:40:14 »

Sátánisták nézetei szerint igen, mindenki maga Istene.
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #8342 Dátum: 12 nov 17, 21:43:20 »

nekem szánt rész
És szerinted az mégis kitől függ, milyen végzettséged lesz, minek tanulsz, meddig fejlődsz? Pista bácsi sorsa függ Pista bácsitól, a tied a tiedtől, az enyém pedig az enyémtől. Amúgy meg abszolút nincs igazad, kismillió ember indult már el egy darab pettyes tarisznyával a hátán, s meg sem állt egészen a felső tízezer fényűző világáig, vagy legalábbis míg rohadt gazdag nem lett. Semmi köze nem volt a meggazdagodásának a végzettségéhez. A végzettség és a szakma is csak egy korlátozó akármi, amire kényelmesen rá lehet fogni, hogy én ezt, meg ezt nem csinálhatom, és ez meg ez azért nem jöhet össze, mert végzettség, szakma kell hozzá.

Szerintem sok szempontból is istenek vagyunk. Minden férfi és minden nő együtt, de csak egyként, egy isten. Mosolyog
De nem vagyok sátánista. Ohh My God
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 17, 21:44:36 írta Nikuccia » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8343 Dátum: 12 nov 17, 21:50:14 »

Az utolsó kijelentésed elnyerte érdeklődésem. Miért nem igazságos?

Erre én is hasonlókat akartam válaszolni, mint Laterneman, szal nem ismételem el, amiket ő mondott. Stance a te ellenérved meg nem helyes. Az emberek életéről beszélünk, emberi nézőpontból, azért mondhatjuk azt, hogy az élet igazságtalan. Mivel a mi életünkről van szó. Egy egér vagy egy amőba számára lehet enm igazságtalan az élet, de neki ez fel sem vetődik, ezért irreleváns ezt vizsgálni.

Ishida: jah. xD Végre egy ember aki tudja, hogy a sátánizmusban nem a kecskefejű izé az isten. Ettől még eutasítom azt a világnézetet, de jó tudni, hogy valaki már hallott erről.

Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #8344 Dátum: 12 nov 17, 21:52:01 »

Ez miért jelentené azt, hogy nem igazságos? A teremtés soha nem téved.
Mindenki keresztje ugyanolyan nehéz. Csak a látszat sugalltathatja, hogy nem.

Értem. Tehát, akkor ők csak megszívták, illetve nem is szívták meg, mert az ő problémájuk ugyanolyan, mint John Doe amerikai multimilliárdos fiának a problémája, miszerint nem tudja kinyomni a hátán az egyik pattanást. Csak a látszat miatt hisszük azt, hogy az egyik tök más. Milyen buták vagyunk.  Szomorú
Illetve biztos az előző életükben hibáztak, rossz emberek voltak és úgy bünteti meg őket az élet, hogy fogyatékos gyerekként születnek újjá, hogy úgy éljenek tíz évig, majd meghaljanak. Az a szép, hogy így majd megtanulják, hogy a következő életükben jól cselekedjenek. Ja nem, mert nem fognak rá emlékezni.  Szomorú

Ezt mi csináljuk az emberekkel. Mi pedig nem vagyunk istenek (illetve igen, csak nem ebbe a formába), tehát alaptalan az állításod, hogy az élet lenne igazságtalan. Az emberek igazságtalanok.

Én azt hittem az ember az élet része. Remélem ebből lesz ilyen jó kis definíciós-filozófikus vita, ami egyébként mindig tök konstruktív, de én nem akarok ebben részt venni.  Mosolyog

És szerinted az mégis kitől függ, milyen végzettséged lesz, minek tanulsz, meddig fejlődsz? Pista bácsi sorsa függ Pista bácsitól, a tied a tiedtől, az enyém pedig az enyémtől. Amúgy meg abszolút nincs igazad, kismillió ember indult már el egy darab pettyes tarisznyával a hátán, s meg sem állt egészen a felső tízezer fényűző világáig, vagy legalábbis míg rohadt gazdag nem lett. Semmi köze nem volt a meggazdagodásának a végzettségéhez. A végzettség és a szakma is csak egy korlátozó akármi, amire kényelmesen rá lehet fogni, hogy én ezt, meg ezt nem csinálhatom, és ez meg ez azért nem jöhet össze, mert végzettség, szakma kell hozzá.

Például ki? Illetve ezek az emberek az emberiség hány százalékát alkotják? A többi nyilván lusta disznó.
Érdekes módon ezt a frankó szocialdarwinista dumát miszerint a szegények a saját hibájukból szegények (meg amúgy is dögöljenek meg, csak fogyasztják a levegőt) mindig azok nyomatják, akik minimum középosztálybeli családba születnek bele, és maximum nagyapák meséiből ismerik a nyomort (nem azt, hogy valamit nem tudtak megvenni, csak sok munka árán, hanem az igazi nyomort, az éhezéssel és a többivel). Lehet, hogy azért csak ők, és mindig ők, mert akiknek valamilyen ok folytán sikerült a szegénységből felkapaszkodniuk a felső tízezerbe, azok tudják, hogy milyen volt szegénynek lenni, és azok az ismerőseik, akik azok is maradtak, azok nem lusta szarok voltak, hanem egyszerűen nem volt olyan szerencséjük, tudásuk, bármijük, mint nekik.
Naplózva


Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #8345 Dátum: 12 nov 17, 22:05:43 »

Az élet sosem volt egyenlő, mióta van az a szó, hogy "lét". De pont emiatt létezhet minden eleve.
Eltaláltad, nem születtem szegénynek, nem tudom, milyen nyomorban élni, honnan tudnám? Én tehetek arról szerinted, hogy oda születtem, ahova, annak, akinek? Csak mert mintha az én bűnöm lenne, hogy nem vagyok szegény, és miért nem sajnálom őket jobban. Az pedig kifejezetten nem tetszik, hogy olyan véleményt erőltetsz bele a mondandómba, egy erőszakos és agresszív véleményt a szegényekről, amim nincs is.
Te is ismersz ilyen embereket, és én is, ezt kár volt leírnod. Kit érdekelnek a százalékok és a statisztikák? Az nem a valóság, csak matek, a valóság az, ami körbevesz téged, amit látsz és érzel magad körül. Azt pedig nem számok alkotják, hidd el.
Az pedig nem hiba, ha valaki szegény, hanem döntések sorozata. Bármikor bárki dönthet úgy, hogy változtat az életén. A sorsunk nem egy kőbe vésett, előre legyártott mese egy ősz hajú bácsi vésőjéből.
Naplózva
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #8346 Dátum: 12 nov 17, 22:15:51 »

Akkor röviden van egy alapvázlat,és mi vagyunk az életünk rendezői(?)
Bocs hirtelen csak filmes hasonlat ugrott be(filmnél is sok minden bezavarhat). smirksweat
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 17, 22:18:18 írta K ichigo » Naplózva

Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #8347 Dátum: 12 nov 17, 22:16:06 »

Tehát nem igazságos. Köszönöm.
Arról nem tehetek, hogy miket látsz bele az írásomba.  Mosolyog Sehol sem írtam, hogy Te tehetsz róla, vagy hogy jobban kell őket sajnálnod. Ez a Te döntésed, azt csinálsz, amit akarsz. Lehetsz feléjük teljesen közömbös is, engem speciel nem érdekel, majd mások elraknak emiatt oda, ahová való vagy szerintük.
Azt az állításodat cáfoltam, hogy bárki bármi lehet, csak akarni kell, és aki szegény marad az csak lusta és nyavalygó. Mert ez egyszerűen nem igaz. Az, hogy Te most az vagy, aki az jobbára nem is tőled függött. Azért vagy az, aki mert a szüleid beírattak iskolába, mert olyan barátaid voltak, akik inspiráltak, mert a szüleid és a környezeted tudott egy olyan létet biztosítani Neked, amiben végül lehetőséged lett olyanná lenni, amilyen vagy.
Most képzeld el, hogy egy szegény családban születsz a nyomor közepén, az iskola tőletek 500 km-re van meg amúgy se tudjátok megfizetni, sőt ne adj Isten, még butább is vagy az átlagosnál. Lehet akkor most Te "keseregnél" meg "lustálkodnál", mert hát szegény vagy és a szegények ilyenek. Pedig lehetne munkád, mehetnél kapálni 1 yenért naponta egy multinál.  Mosolyog

Szívből remélem, hogy soha ne kelljen megtapasztalnod a nyomort és ne kelljen rádöbbenned, hogy a munkanélküliek nem mind lusta, motiválatlan emberek.
Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8348 Dátum: 12 nov 17, 22:20:26 »

Pedig Magyarországon azok. Ez van, Lámpás. Mosolyog
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8349 Dátum: 12 nov 17, 22:22:58 »

Azt az érzést nem kívánom senkinek, amikor úgy próbálsz valahova felvételt nyerni, hogy az adott munkáltatónál nincs protekciód. Na, az ritka szar érzés tud lenni. Néha simán lejátsszák az egész cirkuszt (álláshirdetés, önéletrajz, interjú) úgy, hogy már rég el van döntve kit vesznek fel, általában a tulaj/főnök rokonát, haverját. Ez főleg persze olyan helyeken van így, ahol a törvény kötelezi, hogy a műsort le kell nyomni. Ahol ez nem kötelező, ott általában nem zsenírozzák magukat, csak simán beveszik a havert a buliba. Nekem is taktikát kellett váltani, mert így nem lesz ebből semmi sem.

Más: sajnos a tegnap este eltervezett projekt nem jött be, nem sikerült meggyógyulni, sőt sokkal szarabbul vagyok. Szal ennyit a holnapi szocializálásról, nem lesz itt Fradi meccsre menés. Szomorú Nem baj, jövő héten pótoljuk, akkor a libások, pardon, az MTK jön Kaposvárra, azokat legalább együtt utálom haverral. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 17, 22:24:07 írta Aes Sedai » Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #8350 Dátum: 12 nov 17, 22:27:13 »

Akkor mész ellenszurkolni?  Pojén

Idézet
Pedig Magyarországon azok.
1 részük az, 1 másik részük elkeseredett, a maradéknak meg csak nincs szerencséje.  smirksweat
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8351 Dátum: 12 nov 17, 22:29:23 »

A kaposvári csapattal nincsen bajom, a fradimeccsen persze ellenük drukkolok. ikszdé De az MTK ellen bárkinek hajlandó vagyok drukkolni, kivéve az Újpestet. Ha ezek ketten játszanak, akkor azért drukkolok, hogy egy meteor csapódjon be a stadionba, amit Bruce Willis elfelejtett felrobbantani. xD
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 17, 22:30:35 írta Aes Sedai » Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #8352 Dátum: 12 nov 17, 22:34:02 »

Én azért nem írnék ilyeneket Aes... Kemények a 60-70 éves ultrái az MTK-nak.  Ördögi
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #8353 Dátum: 12 nov 17, 22:34:27 »

Akkor 1 MTK vs. Újpest meccsre (ha majd lesz) jobb ha nem mész el, mert a végén még eltalál az az űrkavics.  Pojén
Ishida, és mit tennének vele, meglincselik virtuálisan?  Nyelvesít
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 17, 22:38:38 írta Ayumichan » Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #8354 Dátum: 12 nov 17, 22:39:49 »

Az emberek életéről beszélünk, emberi nézőpontból, azért mondhatjuk azt, hogy az élet igazságtalan. Mivel a mi életünkről van szó.
A saját életem, hogy lehet igazságtalan velem szemben?

Értem. Tehát, akkor ők csak megszívták, illetve nem is szívták meg, mert az ő problémájuk ugyanolyan, mint John Doe amerikai multimilliárdos fiának a problémája, miszerint nem tudja kinyomni a hátán az egyik pattanást. Csak a látszat miatt hisszük azt, hogy az egyik tök más. Milyen buták vagyunk.  Szomorú
Ilyet én is tudok. John Doe Jr. a negyedik kolumbiai cseléd megerőszakolása után sem kapta meg az áhított figyelmet. Ezért lelki bánatát és a teljes szülői szeretet nélküli gyermekkorának emlékeit csak a kokainban tudja kiheverni. A negyedik elvonókúra után kiderül, hogy felesleges visszamennie az ötödikre. Egyrészt úgysem használ, másrészt nem éli meg, mert tönkreverte a máját. De sebaj, amúgy is AIDS-es lett, egy átmulatott éjszaka után, szóval már a jövőhéten meghal. Lehet itt papolni a kevesek nagyon szomorú sorsával, de éppen annyira nem érdekel senkit, mint az amit én írtam. Újfent, az élet igazságos.

Például ki? Illetve ezek az emberek az emberiség hány százalékát alkotják? A többi nyilván lusta disznó.
Lehet, hogy azért csak ők, és mindig ők, mert akiknek valamilyen ok folytán sikerült a szegénységből felkapaszkodniuk a felső tízezerbe, azok tudják, hogy milyen volt szegénynek lenni, és azok az ismerőseik, akik azok is maradtak, azok nem lusta szarok voltak, hanem egyszerűen nem volt olyan szerencséjük, tudásuk, bármijük, mint nekik.
Nyilván azok. Sót az emberek buták, ezért is elég, ha odaszórsz eléjük annyit, hogy a másik lustának titulálta őket.
Bármijük? Mint például kitartás, vak hit és egyebek. A mostani sikeres vállalatok nagy része egy garázsban vagy pincében kezdte. Többnyire ugyanazok irányítják, akik az alapötlet felvetették. Még csak ki sem kellett dolgozniuk. Annyi titkuk volt, hogy bárhonnan küldték el őket, ők hittek a saját kis látomásukban.
Szerencse? Ahhoz is kell, hogy ne csapjon beléd a villám, érdekes módon olyankor soha nem emlegetik.

Most képzeld el, hogy egy szegény családban születsz a nyomor közepén, az iskola tőletek 500 km-re van meg amúgy se tudjátok megfizetni, sőt ne adj Isten, még butább is vagy az átlagosnál. Lehet akkor most Te "keseregnél" meg "lustálkodnál", mert hát szegény vagy és a szegények ilyenek. Pedig lehetne munkád, mehetnél kapálni 1 yenért naponta egy multinál.  Mosolyog
Vagy lehetnél szakács, jó grafikus, etc. Elég lenne hinni magadban. Persze ez kevesek kiváltsága. Az élet igazságos, csak annak jön be, aki tesz érte. De az élettől és lehetőségtől nem fosztja meg azt sem, aki beletörődött, hogy 1 yenért fog kapálni.


1 részük az, 1 másik részük elkeseredett, a maradéknak meg csak nincs szerencséje.  smirksweat
Erről ez jutott eszembe.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Oldalak: 1 ... 555 556 [557] 558 559 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!