24 okt 05, 23:34:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 554 555 [556] 557 558 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1136876 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8325 Dátum: 12 nov 17, 18:50:10 »

Hát lehet, hogy van, akinek a gyilkolászás okoz boldogságot. xD Na de, viccet félre téve, nyilvánvaló, hogy az ilyen extrém példák esetében nem helyes az amit mondtam. Szóval, olyan dolog, ami megy is meg szereted is csinálni, de lehetőleg azért másoknak ne (nagyon xD) árts vele.

Az élet igazságos? Nem, nem az.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #8326 Dátum: 12 nov 17, 19:00:02 »

Az utolsó kijelentésed elnyerte érdeklődésem. Miért nem igazságos?
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #8327 Dátum: 12 nov 17, 19:10:25 »

Hopp...Amúgy igen,a legfontosabb dolog hogy valaki legyen melletted,vagyis legyen 1 párod,akivel boldogan tudsz élni,1-2 gyerek,stresszmentes környezet,ha nem csinálsz rosszat ne okoljanak,és persze legyen egy jól kereső munkád ,vagy biztos megélhetésed,szerintem mindenki erről álmodik.Persze Magyarországon elég nehéz ezt előteremteni.Ha van szerencséd és ha jól csinálod a dolgokat,akkor bejöhet az élet.De persze mindig akadnak szürke napok is. Ettől eltekintve érdekes módon,én se vagyok nagyon ambiciózus mostanság.Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 17, 19:11:16 írta dreamfolow » Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #8328 Dátum: 12 nov 17, 20:14:54 »

Az a baj ezzel h ha sokáig keres az ember (akár állást akár párt) és valahogy nem jön össze akkor már a kedve is el megy tőle,nincs lelkesedés, elmegy az életkedv--->negatív kisugárzása külvilág felé----->akkor a külvilág is negatívan viszonyul------>ez lecsapódik az emberen és csak mégjobban elmegy az életkedve. Ez 1 ördögi kör (jobban mondva 1 spirál, ami lefelé tart) és nagyon nehéz belőle kitörni (nem feltétlenül elég az "akarat", 1 kis szerencse is kell azért)  Gondolkozik
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #8329 Dátum: 12 nov 17, 20:28:19 »

...
Nem hinném, hogy mindenki erről álmodik, maximum ezt várja el a társadalom az egyéntől, hogy ezeket kell megszereznie, ezekre kell vágynia, ezek miatt kell élnie, és ez elég ocsmány dolog, mert közben teljesen elfojtódnak azok a vágyak, álmok, amiket valóban akarunk. Persze a tudatosan élő, szerencsés emberek ezzel tisztában vannak, de mindenki más azt gondolja és el is hiszi, hogy ennyi miatt született erre a világra. Pedig hát kurvára nem. Nevet

Ayumi, van az a béna, nyálas idézet valami hülye képről, hogy: A boldogság olyan, mint egy pillangó. Ha hajkurászod, nem kapod el, de ha leülsz és csendben vársz, rád fog leszállni. Vagy valami hasonló elcsöppenős szöveg. A mondandója viszont épp idevág, nem kell eszeveszetten, kétségbeesetten keresni valakit, valamit, úgyis meg fog találni, mert akarod őt, akarod azt a valamit. Persze a ló túloldalára sem kell átesni, és kényelmesen elhelyezkedni a párnák között, aranyközépút, tudod. Azt a negatív kisugárzásos marhaságot meg felejtsd el, nem létezik, nincs kanál. (:
Az állás meg... Nem, nem fogadom el. Se Magyarországon, se máshol nincs munkanélküliség, maximum lusta, motiválatlan ember. Ha valaki dolgozni akar, pénzt akar, lakást akar, kocsit, luxust, az meg fogja szerezni, és nem kifogásokat gyárt, hogy ezért, meg azért nem sikerül.
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #8330 Dátum: 12 nov 17, 20:46:34 »

De ne azért legyen melletted valaki, hogy ő majd értelmet adhasson az életednek, meg boldoggá tegyen, hanem légy boldog és legyen értelme az életednek, azután oszd meg ezeket valakivel. Vagy én gondolkodok fordítva?  Hmm?

Nálam házasság és gyerek 35 éves korom előtt nem játszik, addig viszont még rengeteg tapasztalatot akarok gyűjteni az élet minden területén. Plusz megteremteni a magam számára egy stabil egzisztenciát, és pontosan tisztában lenni azzal, hogy milyen nővel akarom majd leélni az életemet (nem fejest ugrani egy házasságba az első lehetőségnél, "ennél jobb úgyse lesz"-felkiáltással...).
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8331 Dátum: 12 nov 17, 20:57:07 »

Legyetek szerencsésebbek, úgy minden sokkal könnyebb. Nevet

A 35 év nekem már sok, akkorra már jó volna három gyerek, de amit itt a szöszke levág, azért már érik, hogy kidobjam az erkélyről. Világosan megbeszéltük,hogy ráér még a gyerek, de ő jön a szépen kidolgozott érveivel, ami mind helytáll a valóságban, de ebbe akkor sem fogy belerángatni.
Még az összejövetelt is ő szervezte,  hogy a többiek is tudjanak győzködni, az eszem megáll!
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #8332 Dátum: 12 nov 17, 21:00:13 »

Miért, mi bajod lesz abból, ha elvan otthon a gyerekkel, azt leszámítva, hogy hét közben idegeskedhetsz amiatt, hogy nem esett-e bajuk?
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8333 Dátum: 12 nov 17, 21:04:49 »

Ne idegesíts már te is, a gyerek az komoly dolog. Nem úgy működik, hogy "hallod, dobjunk össze egy babát!".
Amúgy ja, ha a gyerek tüsszentene, akkor egy államvizsgát is letojnék.
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 17, 21:07:08 írta gman » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8334 Dátum: 12 nov 17, 21:07:24 »

Nekem sötét hajú, kék szemű, illetve szőke és kék szemű gyerek kell, így a férfiakban a domináns és recesszív gének arányát nézem.  Pojén
Naplózva

Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #8335 Dátum: 12 nov 17, 21:10:48 »

Úgy látom, hogy sikeresen félrecsúszott az egész téma. Aes nem vagyok túl optimista. Nem írtam sehol, hogy amerikai álom, meg rózsaszín szirup, mindenki lehet milliárdos, mindenkinek lehet jó élete. Mert ez nem igaz. Azért írtam Gabesznek, mert úgy gondoltam, hogy ő képes változtatni, van rá lehetősége.
Hisz él valahol, valahonnan van havonta netre pénze is, és viszonylag sok időt töltött el a netezéssel. Ehelyett mondjuk elmehetett volna megtanulni angolul, vagy beiratkozhatott volna egy OKJ képzésre és kitanulhatott volna még egy (?) szakmát.
De ő nem ezt választotta. Félreértés ne essék, a kényelmes itt nem azt jelenti, hogy Gabesz hátradől és dől a lé, vagy nem dolgozik és nyavalyog. Valószínűleg nagyon sokat dolgozik, kitartóan. A kényelmes itt azt jelenti, hogy ő úgy döntött, hogy inkább dolgozik rohadt sokat, majd hazamegy alszik-gépezik, meg néha leírja, hogy milyen szar neki (ami igaz is lehet azokból kiindulva, amit ír néha), ahelyett, hogy mondjuk dolgozna x órát, hazamenne aludni, aztán mondjuk szocializálódna, kiépítené a kapcsolatait (Szia XY te a barátom vagy, hallom itt dolgozol az Y-ban, nem tudnál esetleg nekem munkát szerezni?), vagy továbbképezné magát. Nem fizikailag kényelmesedett el, hanem mentálisan. Ugyanazt csinálja ugyanúgy és azt várja, hogy egyszer majd megváltozik minden.

Az utolsó kijelentésed elnyerte érdeklődésem. Miért nem igazságos?

Őőő miért, az? Valaki elefánt-kórral születik egy szegény családba. Azon túl, hogy kevesebb ideig is él, mint az átlagember, még valószínűleg soha az életben nem fogja megtapasztalni, hogy milyen az, ha valaki szereti őt szerelemmel, nem fog a barátaival játszani a parkban, nem tanulja majd azt, amit ő szeretne.
Valaki egy észak-koreai fogolytáborban születik, azért mert a dédapjának anno volt egy barátja, aki éppen az ellenállásnak dolgozott. És mondjuk annyira leépül lelkileg is, hogy a saját anyját kell feldobnia, ahhoz hogy ne haljon éhen.
És valaki meg jóképű/csinos gazdag embernek születik egy fejlett országban, azt szerethet, akit akar, azt tanulhat, amit akar.
Igazságos? Nem.

Az állás meg... Nem, nem fogadom el. Se Magyarországon, se máshol nincs munkanélküliség, maximum lusta, motiválatlan ember. Ha valaki dolgozni akar, pénzt akar, lakást akar, kocsit, luxust, az meg fogja szerezni, és nem kifogásokat gyárt, hogy ezért, meg azért nem sikerül.

Őööö. Ugye megvan, hogy elvileg a Kádár-rendszer alatt is mindenkinek volt munkája? Ez volt a nagy propaganda-szöveg, a szocializmus mindenkinek biztosít munkát. Közben meg tízezrek éheztek, haltak meg.
Nem a munka nem léte a probléma. De ha van a Pali bácsi, akinek mondjuk van egy általános iskola 2. osztályos végzettsége, meg nem tud írni-olvasni (most teljesen mindegy, hogy önhibájából vagy önhibáján kívül), azzal mi van? Munka lesz, mert mindig vannak olyanok, mint Józsi, aki azt mondja Palinak, hogy: na öreg itt van ez a hektáros szőlős, 1 Ft/fürtért dolgozhatsz nálam, jó lesz?
És Pali bácsi örül, mert van munkája, el tudja tartani a feleségét és a két gyermekét. Ja mégsem. Mert van munkája, de ugyan abból az összeszedett 3000 forintból nem fogja őket eltartani, az is biztos.
Ugyanis a munkanélküliség nem ott kezdődik, hogy nincs munka, valamilyen meló mindig van. Ott kezdődik, hogy kinek milyen képzettsége van, meg a munka, amit képes ellátni hogyan fizet.
Naplózva


K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #8336 Dátum: 12 nov 17, 21:13:32 »

Saphira még ráérsz ezt kigondolni,úgyis van kb 7000éved míg megszületsz Nevet
Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #8337 Dátum: 12 nov 17, 21:23:46 »

Bakker csak most néztem meg h Shaphira "-7188 éves", lehet h időutazó?  Pojén
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #8338 Dátum: 12 nov 17, 21:33:11 »

Őőő miért, az? Valaki elefánt-kórral születik egy szegény családba.

Ez miért jelentené azt, hogy nem igazságos? A teremtés soha nem téved.
Mindenki keresztje ugyanolyan nehéz. Csak a látszat sugalltathatja, hogy nem.

Valaki egy észak-koreai fogolytáborban születik, azért mert a dédapjának anno volt egy barátja, aki éppen az ellenállásnak dolgozott.

Ezt mi csináljuk az emberekkel. Mi pedig nem vagyunk istenek (illetve igen, csak nem ebbe a formába), tehát alaptalan az állításod, hogy az élet lenne igazságtalan. Az emberek igazságtalanok.
Naplózva



Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8339 Dátum: 12 nov 17, 21:34:48 »

Istenek vagyunk?
Naplózva

Oldalak: 1 ... 554 555 [556] 557 558 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!