24 szep 28, 23:56:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 444 445 [446] 447 448 ... 902
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 8  (Megtekintve 1313192 alkalommal)
0 Felhasználó és 91 vendég van a témában
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #6675 Dátum: 11 aug 15, 12:45:29 »

lol ikszdé
Erre mondjuk inkább azt, hogy szimbiózis. Mosolyog
Naplózva
Ritli
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3514


Sarlatán


WWW
« Válasz #6676 Dátum: 11 aug 15, 12:47:30 »

Miért értelmetlen a csótányok élete? Hmm? Vagy akkor minden bogár, rovar, papucsállatka, stb élete értelmetlen az emberén meg az okosabb állatokén kívül? Hmm?
Naplózva

~ Ikertesó: Nikkie, Sevanna ~~ Szerető: Saei-chan ~
-Férj: Hiei-   -Gyermek: Minagi, hanii-   -Tanítvány: Flexee, Lille, A-chan-   -Vő: heo, drszabi-
-Pet: STM, drszabi (drCsigusz)-   -Unoka: Sabaku, Bogi, Rikan, Lina Lisana, Nn-chan-   -Szobalány: Éjfél-
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #6677 Dátum: 11 aug 15, 12:47:49 »

Saphira: Azt tudtam, hogy a csonthártyába vannak az idegek, és amiatt fáj igazán, de hogy ha eltörnek megszűnne a fájdalom? Azt tudom, hogy az eddigi legfurcsább törésem a sajkacsont törés volt. És pláne az, hogy a két kis csontdarab összedörzsölődött, és pokolian fájt. De túl lehetett élni.

Aes Sedai: Persze, vannak fájdalmasabb dolgok is, mint a csontfájdalom. De a fájdalmasabb dolgok előtt leblokkolsz, és eléggé keveset fogsz érezni. Ismerek egy olyan asztalost, akinek letépte az egyik ujját egy gyalugép. Azt mondta nem érzett mást csak zsibbadást. Tehát ha annyival nagyobb fájdalmat élsz át, egyszerűen a sok miatt kikapcsol ez a mechanizmus.  

Sarlatánság az agykontroll? Vettél részt tanfolyamon? Olvastál könyvet róla? Esetleg használtad? Én megmondom, biztos hogy használtad, csak nem tudsz róla. Vegyünk egy példát, holnap vizsgád van, fel kell kelned 5-kor, de elromlott a vekker. Lefekszel és azt mondogatod, hogy fel kell kelnem reggel 5-kor. És láss csodát, fel fogsz kelni pár perces eltéréssel. Az agyadnak rengeteg képessége van, csak még nem használtad ki. Sok mindent el lehet érni vele, én csak ajánlom. Persze vannak benne eléggé nagy képtelenségek, de sok dolgot érdemes kipróbálni.
Amúgy ha egy orvosi vizsgálat közben valaki placebót kap, és jobban lesz, arra mi a magyarázat? Az, hogy az agy azt hitte, gyógyszert kap, emiatt úgy is reagált rá a szervezet.

Az egyik agyféltekét egy elektromágneses sugárral kapcsolták ki azt hiszem. Ha jól emlékszem a spektrumon ment.

Túlháziasított? Kutyák között rengeteg ilyen van. Valamelyik tudományos adón azt hiszem épp a pitbull-t hozták fel példaként. A tudósok szerint nem élné túl sokáig, ha vadászni kellene neki, mert rövid lábai, zömök pofája van, szerintük alkalmatlan a túlélésre. Vagy vegyük a kopasz macskákat. Nem hiszem, hogy több évig fent maradnának emberi gondoskodás nélkül. Bár lehet hogy rosszul gondolom.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6678 Dátum: 11 aug 15, 12:55:36 »

Más. A túlélés nem erény. Az nem jár életminőséggel. Egy részeg, antiszociális, sánta, fogatlan, félvak, buta, gyenge, depressziós, reményvesztett, félkarú csöves is életben marad, de attól még nem lesz az jó. A csótányok is életben maradhatnak, de az életük ugyanolyan értelmetlen marad 1000 év múlva is.

Blöh.
A részeg, antiszociális, sánta, fogatlan, félvak és gyenge koldus életben marad, mert életben tartja a társadalom. Tedd ki egyedül valami elhagyatott szigetre, az esőerdőbe, a sivatagba vagy a szavannába, és mérjük meg meddig bírja. Szerintetek?

A túlélés erény, mert az az alapja mindennek. Anélkül életminőség sem lenne, szerintem ez elég egyértelmű. Igen is tiszteletre méltó az Északi sark jegesmedvéje, a fagyos déli vizekben is megélő rák, a sivatagok rókája és az oroszlánokkal is szembeszálló gnú.
Bár lehet errefelé én vagyok az egyetlen aki ilyenek miatt még mindig képes a természetet tisztelni. Múltkor is volt valaki, aki azt mondta, hogy a hangyák élete értelmetlen, ma meg te mondod ugyanezt a csótányokra.
Hát, váljék egészségedre. Akkor is leírtam, hogy a hangyák, számtalan rovar, a baktériumok és apróbb állatok sokkal fontosabbak a természet számára, mint az oly értékes emberiség. Ha azok eltűnnének, mindenki megérezné.

Egyébként sem értem, még most sem, hogy mi alapján számít valami értelmetlennek. Az emberek élete nem értelmetlen? De. Mindenkié az. Mert meghalsz, megszűnsz létezni és nem marad utánad semmi. Mi értelme úszni, ha úgyis megfulladsz?

Ha meg egy faj akkor értelmes, ha a természetnek haszna van belőle, akkor az ember az egyik legértelmetlenebb. A sörélesztő is értelmesebb nálunk.

Gman: Ja, értem. Múltkor szembejött velem egy, azt hittem szegényre, hogy patkány. Aztán felismertem.
Egyébként a csivavát még nem, de más "túlháziasított" állatokat már teszteltek az életképtelenségre. Ezekből kiderült, hogy simán meglennének az ember nélkül - visszavadulnak a természetbe, ahogy hajdan a musztáng, a dromedár, vagy a dingó.

Hiroto: nem szűnik meg a fájdalom, mert a roncsolt szövetek megmaradnak. Egyszerűen csak csökken az érzés, így a törés nem olyan fájdalmas, mintha fűrésszel reszelnéd a csontjaidat, annak ellenére, hogy ugyanazokat a szöveteket érinti a sérülés.

Pitbull. Talán elpusztulna, talán nem. Esetleg megtámadna más, szintén zömök és lassú állatokat, vagy dögöt enne. A komodói sárkány is életben van, pedig nem aerobik bajnok. Az ember is gyenge, lassú és rosszak az érzékei, az agya ezt mégis kompenzálja. Minden élőlénynek van erőssége és hátránya.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6679 Dátum: 11 aug 15, 12:58:10 »

Ritli:
Nem tudom, hogy a bogarak életének van-e értelme, de én nem cserélnék egy bogárral sem, mert nem tudnék élvezni és teremteni semmiféle művészi értéket, nem tudnék szeretni, nem tudnám megsétáltatni a kutyámat Nevet , nem tudnék a gózni, thai boxolni, megtervezni a jövőmet, de akár csak a következő 10 percet, visszaemlékezni a szép emlékekre, nem rendelkeznék ilyen világképpel mint most és még a majdani gyerekekkel sem lehetne játszani, mert csak bogarak lennének. Elég szívás a bogarak élete. Nevet
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6680 Dátum: 11 aug 15, 13:01:54 »

Mi az, hogy az agykontroll sarlatánság?

Szerintem egyértelmű, hogy miért mondtam ezt: azért, hogy belekössenek. ikszdé Agykikapcsolás és társai dettó.




Ami a vírusokat illeti, azzal egyetértek. Mondjuk annyit mondanék a védelmemre, hogy amikor a vírusokat "dicsértem", akkor a már létező életből indultam ki, ami amíg létezik, addig vírusok is tudnak létezni. De a te megközelítésed valóban valóság-közelibb, hiszen más élet nélkül vírus se lenne, csak én ezt a szempontot nem vettem figyelembe.

Közben beírtak elém többen is, majd azokra is reagálok, ha elolvastam őket.


Idézet
A túlélés erény, mert az az alapja mindennek. Anélkül életminőség sem lenne, szerintem ez elég egyértelmű. Igen is tiszteletre méltó az Északi sark jegesmedvéje, a fagyos déli vizekben is megélő rák, a sivatagok rókája és az oroszlánokkal is szembeszálló gnú.
Bár lehet errefelé én vagyok az egyetlen aki ilyenek miatt még mindig képes a természetet tisztelni

Nem vagy egyedül, ezzel én is egyet értek. Mosolyog

Idézet
Mert meghalsz, megszűnsz létezni és nem marad utánad semmi.

Ezzel viszont nem. Nyelvesít Én megmaradtam misztikusnak, és nem csak a biológia alapján magyarázom az életet, valamint hiszek a halálon túli életben is. Mosolyog



Naplózva
Ritli
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3514


Sarlatán


WWW
« Válasz #6681 Dátum: 11 aug 15, 13:08:21 »

Gdat de ha bogár lennél rohadtul nem is érdekelne, hogy nem tudod ezeket megtenni mert azt se tudnád mik azok. Nevet
Naplózva

~ Ikertesó: Nikkie, Sevanna ~~ Szerető: Saei-chan ~
-Férj: Hiei-   -Gyermek: Minagi, hanii-   -Tanítvány: Flexee, Lille, A-chan-   -Vő: heo, drszabi-
-Pet: STM, drszabi (drCsigusz)-   -Unoka: Sabaku, Bogi, Rikan, Lina Lisana, Nn-chan-   -Szobalány: Éjfél-
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6682 Dátum: 11 aug 15, 13:10:55 »

De lehet jobban érezné magát a bőrében? ikszdé

Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6683 Dátum: 11 aug 15, 13:13:16 »

Idézet
Tedd ki egyedül valami elhagyatott szigetre, az esőerdőbe, a sivatagba vagy a szavannába, és mérjük meg meddig bírja.
Nemnem. Ő csak a környezetéhez alkalmazkodott. Megtette a túléléshez szükséges minimumot. Kb. mint a pingvin. Nevet
Ezzel szemben az emberiség egy része, palotákat épített, autót talált fel, kijutott az űrbe, meggyógyítja a sebesülteket, regényeket ír stb. stb.

Egy kutya is tud megtanulni dolgokat, hogy jobbá tegye az életkörülményeit. Tud érzelmileg kötődni másokhoz. És sok hasonló állat van.

Arra mondom hogy van értelme egy életnek, ha van amiért túlélnie. Lehet az akár önző érdek is, csak valami legyen. De az, hogy benne van az ösztönében a túlélés, mint a számítógépben egy program és amúgy mást nem csinál, az elég szánalmas.

Ritli: Azt viszont tudom egy bogár élete miből áll és nem vagyok tőle elájulva. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 15, 13:15:05 írta Gdat88 » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6684 Dátum: 11 aug 15, 13:17:17 »

Szerintem ha kitesszük, a sivatagba, hamar meghal. Lehet, hogy születésekor, genetikailag még lehetséges lett volna, hogy olyanná váljon, aki egy ilyet túlélhet, de a társadalom elkényeztette. (Tudom, hogy ez erős szó egy csövi esetében, de valahol mégis helytálló.) Az ember belekényelmesedhet a társadalomba simán. Viszont egy kutya ösztönei megmaradnak, ha eteted akkor is, ezért sokkal jobbak az esélyei extrém helyzetekben. Az ember ösztönszerű képességeit sokkal inkább aláássa az emberek közössége, mint egy állatét. (Most az ösztön szerű képességekre gondolok, pl vadászösztön. A vallásosok által "alantas ösztönnek" nevezett dolgok nem ide tartoznak, azokat a mai társadalom kifejezetten erősíti. ikszdé)
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6685 Dátum: 11 aug 15, 13:31:41 »

Aes:
Régen én is utáltam, ha valaki mindent a tudománnyal magyarázott. Tulajdonképpen nem is kell mindenben a tudomány minden apró részletének hinni, hiszen, ha dogmaként tekintünk rá, akkor a középkor kereszténységének hibáiba esnénk. Akkor is voltak nevetséges felvetések, amelyekben tökéletesen hittek, valószínűleg ma is vannak.

Ám, amióta nagyon biológia központú az életem, egyszerűen nem tudok úgy hinni a halálon túli életben, mint régen. Valamilyen szinten, még ma is hiszek benne - az embernek jó mibe kapaszkodnia - ám ez nem jelenti azt, hogy vallom, halálunk után teljes valónkban, tudatunkkal együtt léteznénk. Természetesen amíg nem magyarázzuk meg az élet mibenlétét, addig a halállal sem tudunk mit kezdeni. És ha az életet a sejtek, szövetek és szervek összehangolt működésének tekintjük, akkor a halál ennek teljes elpusztulása. Egész lényünket ezen sejtek és gének határozzák meg, elpusztulásukkal mi magunk is meghalunk végleg.
Ugyanakkor a világegyetemben minden ugyanazokból áll: atomokból, melyek a világmindenséggel együtt jöttek létre. Elvitathatatlan, hogy van bennünk egy kicsi a Föld történelem előtti időszakaiból, az ősi élőlényekből, a dinoszauruszokból és minden lélegzetvételünkkor beszippantunk pár atomot, amelyet rég meghalt állatok vagy nagy emberek, Arisztotelész, Mátyás, Da Vinci, Galilei lélegzett ki.

Ilyen szempontból van újjászületés vagy halál utáni élet, hiszen tested anyaga soha nem szűnik meg létezni - nem is szűnhetne, mivel maga a Föld és az Univerzum is zárt rendszer.

Hogy mi van a lélekkel? Azzal szerintem jelenleg még senki sem tud mit kezdeni. Azt sem tudjuk létezik-e. De ha igen, annak továbbélésével sem mi léteznénk tovább: az embert ugyanis a gondolatai, az emlékei és a teste teszi emberré. Mivel ezek - függetlenül a lélektől - mind elvesznének, nem lennél többé ugyanaz az ember.
Ha létezik is lélek, egy ősi energiának képzelem el, amely a test halála után újra egyesül a világmindenség energiáival, amely működésben tartja ezt az egész cirkuszt az univerzumban.

Nemnem. Ő csak a környezetéhez alkalmazkodott. Megtette a túléléshez szükséges minimumot. Kb. mint a pingvin. Nevet
Ezzel szemben az emberiség egy része, palotákat épített, autót talált fel, kijutott az űrbe, meggyógyítja a sebesülteket, regényeket ír stb. stb.

Ezzel szemben a termeszek testméretükhöz mérten százszor nagyobb palotákat építenek, a pisztolyos rák a Nap felszíni hőmérsékletét állítja elő, a madarak tökéletesen tájékozódnak felhasználva a Föld mágneses terét, a rovarok élő szögmérők, az elhalt kovamoszatok hegyeket építettek.

Az emberiség palotáiból, regényeiből, autóiból meg még egy szánalmas kis fosszília sem marad pármillió év múlva, a természetnek meg nem fogunk hiányozni, mivel nem befolyásoljuk jelentősen annak működését, kihalásunkkal minden mehetne a normális kerékvágásban. Olyan rossz, hogy ilyen értelmetlen az életünk. Szomorú

Az, hogy az emberek önös érdekből személyes értelmet találnak az életüknek, az nem jelenti azt, hogy az emberiség létének és az emberek életének van is értelme. Bár biztos én vagyok túl degenerált, hogy nem értem, hogy lehet egy élet értelme a Thai box meg a Go. Bár, halálod után neked sem lesz az, hidd el.
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6686 Dátum: 11 aug 15, 13:38:44 »

Szafi, megy majd a válasz, csak nem ide hanem vitába. Majd beidézem a hszedet. Ez érdekes téma, nem akarom, hogy az 1000 oldal miatt majd ez is törlésre kerüljön Masashi mindennapjaival együtt. ikszdé
Naplózva
bogcsiika
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 249

I never give up! That's my ninja way...


« Válasz #6687 Dátum: 11 aug 15, 15:18:19 »

Szerintem minden élőlénynek és élettelen dolognak megvannak az előnyei és a hátrányai, mindennek és mindenkinek meg van a saját FONTOS feladata, még ha mi nem is tudjuk. Ha ezek a dolgok nem így lennének, a világ nem lenne olyan, amilyen most. Valószínűleg ez így van elrendeltetve.

Én hiszek a lélekben, a misztikus dolgokban, amikor valaki valamilyen paranormális jelenséget tapasztal, az szerinted mi? És a reinkarnáció?

Az emberek létezéséhez nem tudok semmit se fűzni, 100%, hogy nekünk is van fontos dolgunk. De csak azt látom, hogy nem becsüljük meg, amink van. Itt a természetre gondolok, ahogy szemetelünk, ahogy szennyezzük mindenféle gyárakkal és egyéb anyagokkal, pocsékolunk, stb.

Ja és nem csak az lehet érzékeny, akinek önbizalom hiánya van, itt vagyok rá az élő példa. Megvagyok áldva önbizalommal, sok mindent megmerek csinálni, szívesen vagyok emberek között, stb. Viszont önértékelés a béka segge alatt, mert nem érzem magam elég jónak. Elég csak azt mondani, hogy 'nem tetszik xy-d', és már utálom is magam. :/
Naplózva

"Maradj egy éjszakát, és meggyűlölöd, maradj egy hetet, és megszereted, maradj tovább, és örökre itt ragadsz."
Matten
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 998


Kritikus, Énekes, Parodista, miegymás :D


WWW
« Válasz #6688 Dátum: 11 aug 15, 17:29:13 »

Most, hogy így belegondolok... Hümm-hümm


ikszdé
......


Nem hát! Nevet Masashi-chan irományait is szokásod félreérteni... kacsint ikszdé



Amúgy Mattennek boldog szülinapot! Nevet (ha esetleg még feljár és olvasná a Dumát ^^)

Köszönöm Utólag is ikszdé
Naplózva

Ide most valami bölcsesség kéne, de nem jut eszembe semmi ikszdé
Morause
Vendég
« Válasz #6689 Dátum: 11 aug 15, 17:33:23 »

Matten te vagy aztán az igazán későn érő típus! Nevet
Naplózva
Oldalak: 1 ... 444 445 [446] 447 448 ... 902
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!