24 jún 01, 21:47:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 443 444 [445] 446 447 ... 902
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 8  (Megtekintve 1144191 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6660 Dátum: 11 aug 15, 11:30:10 »

Igen, gének. Mi más? Isteni sugallat a Szíriuszról?

A nőknél a jobb, a férfiaknál a bal agyfélteke domináns. A kettő között számos működésbeli különbség van: a bal agyféltek irányítja tested jobb oldalát, mindig próbál logikusan, érzelemmentesen, matematikai fejjel gondolkodni, ő felel a beszédkészségért (az emberek pár százaléka a jobb agyféltekével beszél, de ők soha nem tanulják meg tökéletesen a nyelvtant, hibákat hibára halmoznak). Nincs humorérzéke, nem művészlélek, nem tud elvonatkoztatni, azonban tökéletes rálátása van az összetett dolgokra. Rettenetes a tájékozódási képessége, és még hazudni sem tud.

A jobb agyfélteke ennek a tökéletes ellentéte: a tested bal oldalát irányítja. A logika helyett inkább az érzelmek kerülnek számára túlsúlyba, nagyon könnyen elvonatkoztat, kézügyessége kiváló és igazi művészlélek, tájékozódása katasztrófa, soha nem gondolkodik és könnyen lehet befolyásolni különböző érzelmi hatásokkal. Emellett hazudik, mint a vízfolyás, azaz a mozdulatokat, egy cselekmény által kiváltott arcvonásokat először megszépíti, a valódi érzelmeket titkolja, épp ezért kell egy embernek mindig a jobb arcrészét nézni, ha valamire kíváncsi vagyunk, mivel a bal agyfélteke nem tud hazudni. (Vö. Nem szól hozzád a barátnőd. Megkérdezed mi baja. Válasz: semmi - jobb agyfélteke hatás)

Így tulajdonképpen minden embernek két "személyisége" van, és amikor gondolatban elkezdünk magunkkal vitatkozni, a két agyfélteke "vitázik" egymással. Bár általában a bal nyer.
A kettő egyensúlyban van egy átlagos emberben, bár a férfiak inkább a bal, a nők a jobb befolyása alatt állnak, ezért van az a nagy gondolkodásbeli különbség.

Vannak azonban végletek is: akiknek szinte csak a bal agyfélteke nagyon domináns, az egy érzelmi katasztrófa lesz, ám tudományokban kiváló. Ha a jobb, akkor talán még szorozni sem tud, viszont nagy művész lehet belőle, netalántán egy érzelgős papucs.

Egyeseknél teljes egyensúlyban van a kettő.
Emellett - gman szavaira válaszolva - attól, hogy nagy átlagban a nők a jobb, a férfiak a bal féltekével gondolkodnak, ez nem szükségszerű. Máskülönben nem lennének homárok.
Én például nagyjából jó vagyok reál és humán tárgyakból is, jól tanulok, általában megértek mindent, közben meg egy érzelmi katasztrófa vagyok lány létemre. Az átlag soha nem az összes embert foglalja magában.

A pingvinek nem tudnak repülni, de tudnak úszni. Nagyon sok ideig tartózkodhatnak a jéghideg vízben anélkül, hogy elpusztulnának. Te ugyanerre nem lennél képes. Ki a gyökér?
Egyébként is, valószínűsítik, hogy a madarak szárnya és repülési képessége vízben alakult ki. Így ennyi erővel a többi madár is gyökér lehetne, amiért elfelejtett úszni.
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #6661 Dátum: 11 aug 15, 11:32:06 »

A pingvin nyilván evolúciós zsákutca, de akkor sincs nála aranyosabb állatka.
Jó, a kólamaci, de más nincs.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6662 Dátum: 11 aug 15, 11:33:53 »

Miért lenne evolúciós zsákutca? Magyarázzátok már meg kérlek.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6663 Dátum: 11 aug 15, 11:36:35 »

Bocs Saphira, hogy megsértettem a pingviniket. Nem tudtam, hogy ennyire szíveden viseled a sorsukat. Látod, mégiscsak vannak érzelmeid.   ikszdé
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #6664 Dátum: 11 aug 15, 11:40:34 »

Azért, mert a vízben király, ideje nagy részét mégis a szárazon tölti, ahol csak picivel több agilitása van, mint egy krumplinak.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6665 Dátum: 11 aug 15, 11:47:06 »

Ha evolúciós zsákutca lenne, már kihalt volna. ikszdé Addig amíg az adott körülmények között tud megfelelően élni, szaporodni, miért lenne zsákutca?
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6666 Dátum: 11 aug 15, 11:52:47 »

Gdat, csak gondoltam a pingvinek védelmére kelek, ha ők már nem képesek bepötyögni a véleményüket a déli sarkon.

Egyébként az állatok sorsát tényleg rettenetesen a szívemen viselem. Az emberek nagy része viszont valamiért hidegen hagy.

Gman, ettől még nem evolúciós zsákutca. Az állatok nagy része mozogni is alig képes. A lajhár, a koala, egyes békák, a fóka, a szárazföldi puhatestűek, néhány rovar illetve lárva, a tengeri élőlények jó nagy része.
Nem beszélve arról, hogy ma a prokariótákra is simán mondhatnánk, hogy evolúciós zsákutca, mivel legtöbbjük mozogni sem képes, apró, mint egy porszem és semmiféle differenciálódást nem mutat. Erre belőlük alakult ki minden élőlény.
Valamikor a delfin meg a bálna is szárazföldi volt, és valahogy mégis csak át kellett szoknia a vízhez. Talán majd egyszer a pingvin is teljesen át fog, ha addig ki nem pusztítjuk.

Olyan meg nem létezik, hogy evolúciós zsákutca, legfeljebb a kihalt állatoknál. Amíg valami létezik, mindig van esély fejlődésre és változásra. A zsiráf például a ma élő egyik legnagyobb zsákutca lehetne, de mégsem mondhatunk rá ilyet, amíg ki nem pusztul.

---
 Úgy van, ahogy Aes mondja. ··
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6667 Dátum: 11 aug 15, 12:01:53 »

Hát lehet, hogy igazából a vírusok az evolúció legfejlettebb termékei. Vannak akik még teljes jogú élőlénynek sem akarják őket elismerni, mert kb egy darab DNSből (vagy RNSből) állnak, meg némi fehérjéből. De! Mindent képesek túlélni, egyes példányaik állítólag még a mélyűrt is, bár ebben nem vagyok biztos, csak úgy olvastam valahol.  Gondolkozik Emellett hihetetlen gyorsan alkalmazkodnak, és nagyon jók a "verekedésben", vagyis az életért folytatott harcban. Az ember, az elefánt, de még a kék bálna is elbújhat mellettük, amennyire sérülékenyek a vírusokhoz képest. Szal ilyen értelemben ők a legjobbak. Más értelemben meg a farkasok és a többi falkaállat, más értelemben meg az ember, vagy a tölgyfa, ésatöbbi.
Naplózva
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #6668 Dátum: 11 aug 15, 12:09:03 »

Tájékozódás: Nem olyan ördöngösség. Meg kell nézni a térképet, megkeresni a fontosabb pontokat, és annyi. Tudni kell honnan jöttél, és hová mész, akkor nem lehet gond. Emlékezni kell az útra, mikor kell fordulni, jobbra vagy balra ikszdé

Osztott figyelem. Mindenkinél van, csak nem olyan hatásfokon. Nálam például elég gyatrán, vagyis ha megpróbálok több dologra figyelni, akkor hamar elfáradok. De mondjuk ez eléggé érdekes, mert a vezetéshez is kell osztott figyelem, azzal meg nincs baj.

Gdat88: Gyilkos ösztön mi? Elszántság, és az a tudat, hogy tudod hogy mit akarsz. A szabályokat meg meg lehet kerülni. És az életben maradási ösztön, ezek fontos dolgok. Bár bennem nagyon dolgozik a tudásvágy is, szal ha valami veszélyes dolog lenne, lehet hogy inkább bevállalnám,  minthogy elrohanjak.

Én jó vagyok minden tárgyból (kivéve nyelvtanból) . Németből azért, mert imádtam vitázni, irodalomból, mert szerettem olvasni, és matek fizika meg egyebekből, mert jó a logikám ikszdé Báár ez inkább gének miatt lehet.

Gusztustalan állatok? látott már valamelyikőtök albínó vadászgörényt fürdés után? Na az tényleg csúf. Olyan mint egy vörös szemű kopasz patkány. De ha nem vizes, akkor a világ egyik legszebb és legjópofább állata.

Fájdalomhoz: Nekem kb 6 törésem volt. Azt mondják a dokik, hogy a csontfájdalom az egyik legrosszabb. Na az első törésnél kicsi voltam, sírtam mint egy csecsemő. A másodiknál már majdnem egy hét múlva mentem dokihoz. A többinél meg fel se vettem már. Bár hozzá kell tenni, a vesekő sokkal rosszabb volt, az görcsöl, szúr és vág. Nem kívánom senkinek.

A természetben nincsen olyan hogy életképtelen. Egy bizonyos környezethez alkalmazkodó állat abban a környezetben mindig életképes. Az igazi életképtelen állatok azok a túlháziasított állatok. Általában a legprimitívebb létforma a legtúlélőbb ikszdé. Van egy olyan állatka, hogy medveállatka. Képes az űrben nem csak élni, hanem szaporodni is. Túléli a savas, lúgos környezetet, a 300/- több száz c° is. Rá lehet keresni a neten, érdekes kis lény

Erről a jobb és bal agyféltekéről sokat lehet olvasni. Nekem agykontrolon tanítottak róla. Érdekes élmény volt. Nálam mind a kettő dolgozik szépen, mert viszonylag művészlélek vagyok, és a logikám is jó. Volt valahol egy dok. film, hogy az egyik félnek nagyon jó megérzései vannak. Kikapcsolták az bal felet (azt hiszem), leültették a komát egy monitor elé, és kb  1-2 % eltéréssel megmondta a monitoron pár pillanatig megjelenő pontok számát. Aztán rajzoltattak vele lovat, és ebben az állapotban egészen részletes és élethű lovat rajzolt.
Naplózva
Ritli
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3514


Sarlatán


WWW
« Válasz #6669 Dátum: 11 aug 15, 12:12:54 »

Szerintem még a csótány az egyik "legéletképesebb". Jó sok mindent túlél (fejvesztést-legalábbis egy ideig, sugárzást, stb) és igen jól alkalmazkodik mindenhez kb Nevet A jövőben a csótányemberek veszik át az uralmat! ikszdé
Naplózva

~ Ikertesó: Nikkie, Sevanna ~~ Szerető: Saei-chan ~
-Férj: Hiei-   -Gyermek: Minagi, hanii-   -Tanítvány: Flexee, Lille, A-chan-   -Vő: heo, drszabi-
-Pet: STM, drszabi (drCsigusz)-   -Unoka: Sabaku, Bogi, Rikan, Lina Lisana, Nn-chan-   -Szobalány: Éjfél-
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6670 Dátum: 11 aug 15, 12:20:55 »

Az már nekem is eszembe jutott, hogy ma a csótányt lenézzük, utáljuk, atomháború után meg irigyelni fogjuk. ikszdé

hiroto!
Az nem túl valószínű, hogy a csontfájdalom a legrosszabbak közé tartozna, max a nyílt törés esetén. Ennél sokkal durvábbak is vannak, pl ha keresztülszúrnak egy két méteres pallossal, és megforgatják, mielőtt kivennék. (Nah jó ez azért ma már nem egy valószínű halálnem, azt el kell ismernem. De egy időben szinte népbetegség volt ikszdé)

Agykontroll? Hát ez egy időben nagy divat volt, de tudtommal ma már inkább sarlatánságnak tekintik. Ha hinni akarsz valamiben keres magadnak egy rendes vallást, ne olyat, ami ugyanaz kb csak "tudományos" köntösbe van bújtatva. kacsint

Azt meg szintén nehezen tudom elképzelni, hogy valakinek a fél agyát "kikapcsolták". Szerintem ebbe a delikvens belehalt volna. Vagy legalábbis gyagya marad hátralévő életére. ikszdé Jó, nem értek hozzá, szal nem kell megölni ha baromságot mondtam, de én ezt akkor sem igazán tudom elképzelni.

A túlháziasított állatok között valóban vannak életképtelenek sajnos. Szomorú Mmint ez alatt azt értem, hogy vad környezetben nem tudnának életben maradni. Az ember is ilyen, legalábbis a többség, napjainkban. Csak annyi a különbség, hogy az állatok nem tehetnek róla.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6671 Dátum: 11 aug 15, 12:28:04 »

Hát lehet, hogy igazából a vírusok az evolúció legfejlettebb termékei. Vannak akik még teljes jogú élőlénynek sem akarják őket elismerni, mert kb egy darab DNSből (vagy RNSből) állnak, meg némi fehérjéből.  

Nem csak valaki, hanem senki. A mai meghatározás szerint a vírus nem élőlény, mert nem mutatja az élet kritériumait, illetve kikristályosíthatók, amely az élettelen anyagok sajátja. Tulajdonképpen az élő és élettelen határmezsgyéjén állnak.

Egyébként a vírus nem olyan szívós. Nem is ő a legősibb életforma, mivel szaporodásához gazdaszervezetre van szüksége. Olyan ő, mint a bolha: eléldegél egy terembe bezárt állaton, de amint az állat elpusztul, az ő élete is meg van pecsételve. A vírus csak addig létezik, amíg van miből élnie.
A prokarióták sokkal ellenállóbbak és tökéletesebbek. ŐK léteznek legrégebben és valószínűleg ők maradnak fenn legtovább. Egyesek szerint még a nap óriásira növekedése, azaz felrobbanása előtti állapotakor is élhetnének baktériumok a Földön.

A csontfájdalom valóban a legfájdalmasabbak közé tartozik. Ugyanakkor tudni kell, hogy csak a csonthártyában vannak idegek, annak eltörése után nem érzel fájdalmat. Ha fűrészelnék a lábad, addig lenne csak elviselhetetlen, amíg át nem vágják a csonthártyát. Így törött csont esetében is, csak pár pillanatig érzed a szinte elviselhetetlen fájdalmat.

Mi az, hogy az agykontroll sarlatánság? Hallottál már neurobiológusokról? Egyébként simán ki lehet kapcsolni valakinek az egyik agyféltekéjét, mi ebben az újdonság? Nagyon sok mindent vizsgálnak így, az egész agykutatás egyik alapja.

Milyen az a túlháziasított állat?
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 15, 12:32:37 írta Saphira » Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6672 Dátum: 11 aug 15, 12:30:28 »

Hogy minek tekintik az agykontrollt az szerintem lényegtelen. Mosolyog Működni működik.

Más. A túlélés nem erény. Az nem jár életminőséggel. Egy részeg, antiszociális, sánta, fogatlan, félvak, buta, gyenge, depressziós, reményvesztett, félkarú csöves is életben marad, de attól még nem lesz az jó. A csótányok is életben maradhatnak, de az életük ugyanolyan értelmetlen marad 1000 év múlva is.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #6673 Dátum: 11 aug 15, 12:33:46 »

A csivava pl. túlháziastott állat, mert az ember nélkül életképtelen.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6674 Dátum: 11 aug 15, 12:40:17 »

Nézőpont kérdése, lehet, hogy ő a legokosabb, mert a rózsaszín rucis, szőke tündérhercegnők életképtelenek nélkülük. Nevet
Naplózva
Oldalak: 1 ... 443 444 [445] 446 447 ... 902
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!