24 szep 27, 23:12:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 18 19 [20] 21 22 23
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Japán  (Megtekintve 66244 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #285 Dátum: 09 aug 13, 20:18:03 »

áh, köszi szépen. Nevet bár azt hiszem, inkább e-mailon keresem fel őket .. ^^'' a hangom nem az igazi, telefonon keresztül meg nagyon gyereknek tűnhetek .. xD jó, az is vagyok, de .. marad a net. Nevet

amúgy egy tanács a kezdő japánt-tanulóknak .. ha a hiraganával próbálkoznak, akkor keressenek furiganázott (vagy eredetileg is hiraganákra írt szöveget), és fordítsák le az olvasatára .. sokkal hatásosabb, mint a füzetbe írás, ráadásul a hátadat is kíméled vele .. xD
amúgy ugyanez a katakanával .. Nevet csak ott nem tudom, hogy a kanjit is átírják-e katakanákra ..? bár a katakana az új szavakat helyettesíti .. mindegy .. értitek mire gondolok .. ^^

a kanji-tanuláshoz pedig nem tudok tanácsot adni ..xD ott még nem tartok. Nyelvesít
Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #286 Dátum: 09 aug 14, 20:51:18 »

amúgy tudtok valamit a japán közlekedésről? ugyértem, hogy milyen irányú ..
mert most láttam a Nanában, hogy ott bal oldalas a forgalom .. és nem hiszem, hogy véletlen, vagy valami, mert Japánban játszódik, és láttam a Tokiói Tornyot .. Nyelvesít
« Utoljára szerkesztve: 09 aug 14, 21:37:25 írta Miroku. » Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
gaara_fan
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1062


« Válasz #287 Dátum: 09 aug 14, 21:26:10 »

Őszintén szólva nem tudom. De már én is több animében láttam, h a kormány jobb oldalon van.
Úgyhogy én elképzelhetőnek tartom.  Pojén
Vagyis mintha sensei (aki nem japán  Pojén) egyszer mondott volna valamimi olyasmit, hogy bal kéz szabály van japánban és amikor ő volt kint és vezetett először nagyon furcsa volt neki, mert ugye itthon, Magyarországon a jobb kéz szabály van érvényben.  Pojén
Naplózva

Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #288 Dátum: 09 aug 30, 11:05:50 »

Hát az csúcs lenne! Mangaáradat mindenütt... de komolyan, második nagyhatalom, tök menő! Pontosan

me'-me'-me'? Japán miért csak második? és akkor ki az első? xD
Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #289 Dátum: 09 szep 01, 08:43:26 »

1. USA
2. Japán
Ez még akkor is így volt, mikor még én voltam hetedikes xD ~őskori leletnek érzi magát~

Jah, ha már japán topic, pici japán politika (szigorúan tények közlésére, nem vitatémára):
1955 óta szinte folyamatosan a Liberális Demokrata Párt (LDP) volt hatalmon a szigetországban - összesen 11 hónapig nem ők ezalatt az idő alatt, de aztán újra ők.
A napokban lebonyolított választások során azonban Japán egy újabb történelmi eseményhez érkezett: a fenti párt elvesztette a választásokat, így a Jaán Demokrata Párt (JDP) került hatalomra, elsöprő győzelemmel. A 480 képviselői helyből 308-at szereztek meg - ennek ellenére megígérték, hogy koalíció lesz, szóval habár nincs rá szükségük, de koalícióra lépnek. (LDP 119 helyet szerzett + koalíció spartnere 25-öt).
Összesen 69%-os volt a részvételi arány a szavazáson; ilyen magas eddig még sohasem volt.
Naplózva

Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #290 Dátum: 09 szep 01, 09:57:31 »

ezt én is olvastam a neten, meg tegnap bennevolt az újságban is. o.o

egyébként visszatérve a világhatalmakra; az USA-ban nem nagy válság van? mi így tanultuk, és én tavaly voltam hetedikes. Pojén bár amúgy is lehetséges hogy világhatalom, csak nemtudom .. szóval Arvaelnek hiszek. Nevet
Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #291 Dátum: 09 szep 01, 17:54:34 »

De, onnan indult ki a mostani világgazdaság (és pl. Izland is azért ment csődbe, mert a gazdasága annyirra függött az USA_tól).
És... hát, attól még, hogy ott is válság van, attól még nagyhatalom... Mindenesetre ezt hagyjuk; úgyis minden a feje tetején áll, míg nem lábalunk ki a válságból x'D
Naplózva

Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #292 Dátum: 09 szep 01, 18:01:34 »

ez igaz .. akkor hagyjuk. Nevet

elképzelted már milyen lenne Japánba utazni, és ott lakni?

.. mivel mennél ?
.. miért mennél ?
.. mennyi ideig ?
.. hol laknál ?

[a kövi. kérdéseket pedig csak úgy, érdekességből, hogy Ti mit gondoltok .. ]

.. mennyire vannak álláskeresési lehetőségek?
.. mennyire segítőkészek az emberek?
.. mekkora a zsúfoltság az utcákon?
.. milyenek az árak a magyar árakhoz képest?
.. és mennyire tiszták az utcák?

huhh .. xD

egyébként nem tudom kit érdekel, de nem sikerült találnom a közelben japán nyelvoktatású gimnáziumot, és a szüleim nem engednek pesti suliba, ezért kétségbe estem .. :/ egy ideig tudom még neten tanulni, de a gimnázium idejére egy kicsit több kéne .. úgyértem, hogy ami a JapánPerceken fent van .. nos szerintem azt már jövő nyárra kivégzem .. más ingyenes oldalt meg nem igen találtam .. tudtok valamit mondani?=/
« Utoljára szerkesztve: 09 szep 16, 06:01:33 írta Miroku. » Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #293 Dátum: 09 szep 15, 16:37:49 »

Nos, jómagam is nekiálltam tanulgatni a Hiraganát és a katanakát, de egy valamit nem értek. A neveket ezzel a kétfajta írástípussal írják úgy általában, de akkor a Jutsu szót miért írják le Kanjival (術) ha az előbbi betűtípusokkal is meg lehetne oldani?
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #294 Dátum: 09 szep 15, 19:18:49 »

a jutsu szót hiraganával lehet leírni [az oké, hogy katakanával is le lehet, csak ez nem újidei, átvett szó .. ], és ez a kérdés bennem is sokszor felmerül, hogy miért használnak Japánban kanjikat, ha kanákkal is leírhatóak a szavak .. az egyszerűség alapból kizárt, ezt gondolom ecsetelni sem kell. xD a magyarázat gondolom a rövidítésekben lehet ..

szerk.: meg ugye a kanjik ismerete az emberi műveltséggel párhuzamos .. Japánban. xD meg olvastam olyat, hogy a nyomtatott szövegekben inkább kanjikat használnak, hogy miért? xD gondolom Rondar ezt nem érti .. ahogy én se .. xD na keresek rá egy választ .. Nevet

>> szerk.: hát nemtaláltam semmit. >.< szóval mostmár engem is érdekel .. xD annyit sikerült kiderítenem, hogy a kanji az kínai írást jelent .. szóval lehet, hogy azért maradt meg, mert sok dolgot onnan vettek át ..
« Utoljára szerkesztve: 09 szep 15, 19:34:56 írta Miroku. » Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #295 Dátum: 09 szep 15, 21:47:42 »

Juj, jó nagy a kavarodás, látom xD
Igyekszem tisztázni szerény tudásommal... nahszóval:

1) Japánban mindent le tudsz írni kanákkal (tehát hiraganákkal és katakanákkal)
2) igaz: minél több kanjit ismersz/használsz, annál műveltebb vagy (sacc/kb. átlag 2000 kanjit ismer egy felnőtt japán ember)
3) kan (kína) ji (karakter), tehát kanji: kínai írás, igen, onnan vették át... és igaz az is, hogy napjainkban a szókincs kb. 80%-a kínai eredetű
4) hogy nyomtatott szövegekben miért használnak inkább kanjikat, ha tehetik és nem kanákat? hát, erről az jut eszembe, amit egy csop. társam japán ismerőse mondott erre a kérdésre: "mégis van fogalmad arról, milyen hosszú lenne egy magazin, ha csak kanák szerepelnének benne?" És most hiába mutatom a kezemmel, mert nem látjátok, de nyugodtan képzeljétek el mondjuk az IM-et vagy vlmelyik tinimagazint Japánban... Kanjikkal talán még vékonyabb is lenne, mint a magyar verzió, ám ha kanákkal írjuk, akkor simán kijönne belőle egy későbbi harry potter kötet vastagsága.
Mellesleg ha már megtanultátok a kanjikat, akkor rájöttök, hogy sokkal gyorsabban lehet úgy elolvasni és megérteni a szövegeket, mintha csak kanákkal lenne. Tehát igaz, hogy elég nagy macera, mire megtanulja az ember, viszont kényelmi szempontjai is vannak Nevet Ki hitte volna...? Pojén

Tehát 1 kanji több szótagot is jelölhet, ezért rövidebb a kanjikkal teletűzdelt szöveg Mosolyog
Pl. jutsu: ez két kana... ahelyett, hogy kettőt leírnál, csak egyetlen egy karaktert kell leírnod, ha a kanjit használod ;P
Naplózva

rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #296 Dátum: 09 szep 15, 23:07:53 »

Köszi Arvael. Mosolyog Eddig aszittem' azért van így mert a mangakák villogni akartak azzal hogy milyen műveltek. ikszdé
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #297 Dátum: 09 szep 16, 05:58:51 »

na jeee Kúl egy-két kivétellel énis erregondoltam, csakugye a fogalmazás ..  xD na deakkoris. Lesütöttszemek xDD

1) Japánban mindent le tudsz írni kanákkal (tehát hiraganákkal és katakanákkal)
ezt eddig is tudtam, de a tisztánlátás végett megkérdezem .. Nevet Például vannak olyan szavak, amik XXI. századi találmányok, azokat nem [csak] katakanával lehet leírni?
Pl.: a konpyuutaa-t le lehet írni helyesen hiraganákkal?

szerk.: egyébként a kettővel ezelőtti hszmet átírtam, mert .. mert hülyeségvolt .-.-''

>>> jajaja! és örömhír .. mondd valakinek valamit az ELO? Európai Levelező Oktatás .. na a helyzet az, hogy szülői engedéllyel jelentkeztem japán kezdőre .. [H] Nevet
« Utoljára szerkesztve: 09 szep 16, 06:03:15 írta Miroku. » Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #298 Dátum: 09 szep 16, 09:11:46 »

Na, drakula Kúl Drukkolok majd Nevet Remélem, beválik ez a fajta tanulási módszer^^

Hátöö... le lehet írni hiraganákkal, de úgy... öhm... fura xD Inkább katakanákkal - ez egy szabály Mosolyog Vagy ha nagyon nem tetszik katakanákkal, akkor írd latin betűkkel Pojén
Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #299 Dátum: 09 szep 16, 15:24:53 »

Szintén Drakula!
Valamint Nekem is sikerült felvennem a ajapán kezdőt, ^__^
(Kár hogy az épület messze van az egytemtől, szal tekerhetek mint mókus az akváriumban xD)
Naplózva

Oldalak: 1 ... 18 19 [20] 21 22 23
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!