24 szep 22, 03:31:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 153 154 [155] 156 157 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 417379 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
Kallen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1137


a Niibi hugocskája ~


« Válasz #2310 Dátum: 11 jún 21, 18:46:05 »

Ezzel egyetértek. Nekem 7.-ben volt egy évig, de okosabb tőle nem lettem. Vázlatot írtunk a füzetbe, de sose kérdezte vissza a tanár. Értelmetlen.

...

Nekem a Ballagást kell túlélnem pénteken és kezdetét veszi a nyári szünetem... Hurrá.... Már ha túl vagyok azon a szörnyű ballagáson, utálok ünneplőbe öltözni és megint hallanom kell az idegesítő beszédeket.... +még egy csomó oklevelet kiadnak nekem nem kell majd utánam hozzák, kérem az ügyvédemet! judge

Én ezen téren szerencsés vagyok, a ballagásom múlt pénteken volt Nyelvesít de én is megszívtam mint állat:
1., a magassarkúm szétszedte a jobb lábam, a végén úgy mentem mint aki beh*gyozott
2., mi a bejárati lépcsőre álltunk - én a tetején - és kétszer hívtak ki, ráadásul úgy, hogy amíg visszaküszködtem magam a helyemre és visszavettem a csokraimat, megint ki kellett mennem
3., rájöttem, hogy az a szemceruza, amit most használok, nem bírja a szemem vagymi, mert állandóan könnyezek tőle és ha nem is brutálisan de elkentem a sminkem.

De mint anyum mondani szokta: ennél nagyobb bajom ne is legyen Nevet
Naplózva



Férjem: Rikan <3 Gazdám: Sabaku-sama.~ Tanítványom: Bogi.~
-Te miért hagytad ott Iowát?
-Mert körülnéztem és rájöttem, hogy nincs senki, akit irigyelnék.
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #2311 Dátum: 11 jún 21, 22:15:05 »

A japán szerintem nagyon egyszerű és könnyű. Még egy hülye is megtanulhatja. Csak a szavakat kell tudni meg persze az írásjelenet, utána már a nyelvtan semmiség. Nevet Még csak 6 órán voltam, de már átvettük a hiraganakat, és elkezdtük az igéket. Nevet
Ez az egyetlen nyelv, amit szívesen tanulok. Szerintem mondhatjuk rá, hogy logikus, hisz csak nagyon kevés kivétellel lehet találkozni.
Amúgy én is matekos vagyok, a humán tantárgyaktól égnek állt a hajam... Nyelvesít
A nyelvekhez meg állítólag "tehetségem" van, de mire megyek vele, ha nem szeretem őket tanulni. Angolul is csak azért tudok rendesen, mert rámragadt. Soha nem tanultam, mégis én voltam a legjobb az osztályomban. (Gondolkozik)
Japán is ragadt rám valamennyi, de azért nem olyan sok. :/
Naplózva

hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #2312 Dátum: 11 jún 22, 09:11:33 »

Velem is volt még régebben egy puskás incidens, én se éreztem jól magam miatta, a Csevegőben panaszoltam el, még biztos megvan. >.<#
Én se tanultam még se angolra, se magyarra. Nevet Velem is úgy van, hogy rám ragadnak. Na azt azért elismerem, hogy a szenvedő szerkezet nyelvtanját átolvastam egyszer, mielőtt dogát írtunk volna. De másra nem emlékszem, amit tanultam volna angollal kapcsolatban.  Ja, de, a szavak. A szavakat mindig is tanulnom kellett. Persze, csak az ilyen ritkább, nehezebbeket. A többi kb. első hallásra megvolt. Mosolyog
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Kallen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1137


a Niibi hugocskája ~


« Válasz #2313 Dátum: 11 jún 22, 09:25:16 »

Én a némettel vagyok ugyanígy Mosolyog sosem tanultam rá semmit a szavakon kívül. Matekra se túlzottan, elsőre megértettem amit a tanár mondott. Mondjuk mindig négyes voltam belőle ikszdé /kivéve tavaly év végét, az ideit és a félévet/
De japánul és is nagyon szeretnék megtanulni Pirul
Naplózva



Férjem: Rikan <3 Gazdám: Sabaku-sama.~ Tanítványom: Bogi.~
-Te miért hagytad ott Iowát?
-Mert körülnéztem és rájöttem, hogy nincs senki, akit irigyelnék.
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #2314 Dátum: 11 jún 22, 09:59:52 »

Nem is hiszem, hogy általánosban lenne japán. Nevet
Gondolom, hogy Morita és A-chan, ti valami külön órákra jártok, nem?
Mondjuk nézelődtem gimik között, ugyanis majd nekünk is jön a felvételi, amint elkezdődik megint a suli (-.-) és találtam néhány olyat, ahol van japán szakkör is.^^ De nem hiszem, hogy azokba fogok jelentkezni, az egyik túl messze van, a másikba meg nagyon nehéz bejutni. xD
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Beatreex
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 340

"Én önmagamban egy fordított dimenzió vagyok."


« Válasz #2315 Dátum: 11 jún 22, 12:12:28 »

Nyelveket tanulni jó, nekem a nyelvórák a kedvenceim Pojén Egyébként ma tudtam meg hogy az angol érettségim 90%-os lett Nevet Nem is rossz ahhoz képest, hogy az elmúlt 3 évben mióta angolt tanulok, úgy konkrétan soha nem tanultam angolt, csak részt vettem az órákon ikszdé Az infó érettségim meg 93%-os lett, szóval örülök a fejemnek Pojén
Naplózva

"Az emberek könnyebben bocsátanak meg annak, aki téved, mint annak, akinek igaza van." Joanne Kathleen Rowling

"My dad always says be nice to the people on the way up because you’ll need them on the way down." Colin Morgan
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #2316 Dátum: 11 jún 22, 12:15:41 »

Gratu, ügyes vagy, remélem majd egyszer nekem is így fognak sikerülni a vizsgáim.^^
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Beatreex
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 340

"Én önmagamban egy fordított dimenzió vagyok."


« Válasz #2317 Dátum: 11 jún 22, 12:59:48 »

Köszi Nevet Igazából főleg az írásbeli része számít, szóbelin csak elmondod amit betanultál aztán kész. Legalábbis nekem az infó úgy nézett ki, hogy gyakorlati rész 91%, szóbeli 100% (pedig milyen rossz tételt húztam ikszdé ) és a kettő együtt lett 93%. Azért durva hogy a maximális szóbeli csak 2%-kal viszi följebb az eredményt >.<#
Naplózva

"Az emberek könnyebben bocsátanak meg annak, aki téved, mint annak, akinek igaza van." Joanne Kathleen Rowling

"My dad always says be nice to the people on the way up because you’ll need them on the way down." Colin Morgan
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #2318 Dátum: 11 jún 23, 17:43:09 »

Gondolom, hogy Morita és A-chan, ti valami külön órákra jártok, nem?

Mondhatjuk. ^^ A sulin keresztül tudtam meg, hogy van, és ott is tartják, de a "rendes tanításhoz" semmi köze sincs. ^^

Nekünk az érettségi 3 tantárgyból állt. Magyar (kötelező), matek vagy angol (a kettő közül az egyik) és egy választott tantárgy...
Majdnem minenki az angolt választotta a matek helyett, én is (igaz, hogy a matekot jobban szerettem, de az angolra nem kellett készülnöm, mert fordítanunk kellett... ikszdé). Magyarból esszét kellett írni (a témákra már nem emlékszem. smirksweat)
A harmadik tantárgyam rajz volt, a szecesszióról, mint (főleg építészeti) stílusról írtam. Ha jól emlékszem kb 30 oldal lett. Gondolkozik
Ezt be kellett köttetni, beadni, a tanár átnézte, utána meg csak meg kellett védeni. (egy kicsit beszélni róla)
Az angol meg a rajz ötös lett, a magyar meg négyes (-.-  - nem hiába utálok esszét írni...). ^^
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2319 Dátum: 11 jún 23, 18:13:58 »

Hmm nálatok akkor lazább az éretségi mint nálunk Nevet
itt 4-5 tantárgy van amiből éretségizni kell:

Magyar
Idegen nyelv (angol ez kétszintű a többit emeltszintre hozták)
Szlovák
Szabadon választható tárgy (esetemben biosz)
Nem kötelező szabadon választható tárgy (esetemben kémia)
(a szabadon választható tárgyakból csak szóbeli van *-*)

és sajna nem lehet most már utólagosan kérvényezni az éretségit... valamint előrehozottazni sem lehet... bár így is elég korán zajlik az írásbelink - márciusban

Az éretségi bizink viszont furán néz ki, a magyarországihoz képest... van benne 3 százalék + egy érdemjegy (a százalékok közül 1 mutatja a teszt eredményét, 1 az ún. percentil vagyis hogy az eredményed átlagosan hány százalék volt, 1 pedig a fogalmazás eredménye az adott tárgyból, az érdemjegy pedig mutatja a szóbelin nyújtott teljesítményt amit magyaroszágon a következő képp feleltetnek meg 1=100% 2=79% 3=59% 4=39%)

Az én bizim a köv. képp festett:
                                                            Külső vizsga                                                  Belső vizsga
                                                            (tehát teszt)
                                                          %        Percentil       Írásbeli rész (azaz a fogalmazás)   Szóbeli
Szlovák nyelv és szlovák irodalom    81,3        97,4                        90%                                       1
Mgyar nyelv ésirodalom                    68,8          77                         90%                                       1
Angol nyelv (közép)                            70          70,8                       95%                                       1
Biológia                                                                                                                                         1
Kémia                                                                                                                                            1

és mivel elvileg a felvételi eljárás során csak a szóbeli eredményét nézik, mivel magyarországon szándékozom továbbtanulni úgyfest meglesz a 480 pontom *-*  de sajna az írásbelieim elszúrtam -.-" bár ez megszokott nálam xD
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 23, 18:18:14 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #2320 Dátum: 11 jún 23, 18:29:59 »

Lazának elég laza volt. ^^ Akik mindenből beszedték az ötöst, általában felvételt is nyertek abba a magyarországi suliba, amibe szerettek volna. Lehet, nekem is azt kellett volna tennem, legalább a nyelvvel nem lenne gondom. :/
A mi érettségis és sima bizink is úgy nézett ki, mint egy oklevél. Egy díszes papír. Általános után furcsa volt, hogy évvégén egy nagy papírarabot kaptunk, nem a megszokott kis piros könyvet. Mosolyog
Százalékokat sosem kellett számolgatnunk. Ha jól emlékszem a négy év átlagát megszorozták kettővel, összekombinálták az érettségi jegyekkel úgy, hogy negyven legyen, a maradék hatvan pontot pedig az egyetemi felvételi adta, amit minden iskola magának szabott meg. Nekem volt egy általános műveltségi teszt, egy térbeli tervezés meg egy szabadkézi rajz. ^^
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2321 Dátum: 11 jún 23, 18:45:08 »

Ja a mi bizink is ilyen sima A4es oklevél -.- éretségi bizi meg 4 A4es oldalból áll imádom xD
a kedvencem benne a következő szöveg:
A végzős a gimnázium idegen nyelvi irányzatára készített tanterv alapján tanult. Általános műveltséget szerzett, vmint elsajátította az egész életen át tartó tanuláshoz  szükséges készséget. Megfelelően tud kommunikálni és reagálni a kül. közéleti helyzetekre. Bonyolultabb szövegek értelmét megérti, elvont gondolkodásra is képes, sőt szakdolgozatokhoz is hozzátud szólni.Folyamatosan és közvetlenül képes kommunikálni, különösebb erőfeszítés nélkül tud bárkivel párbeszédet folytatni. Tetszőleges témára nehezebb szövegeket is képes megfogalmazni, amelyekben kitudja felyteni álláspontját és nézeteit. Tájékozott a természettud. terén is, amelynek keretein belül szintén fel tudja használni a komunikációs készségeit.

Ez az a szöveg amit én sok esetben vitatnék...

Am nálunk is van még mindig az éretségin kívül nagyon sok helyre felvételi teszt, viszont vannak helyek ahol már középiskolai eredmények alapján még az éretségi letétele előtt felvételt nyerhet az ember. Nekem pl. mondjuk kellett volna az éretségi de felvételi tesztet nem kellett volna írni az itteni műszaki egyetemen se az anyagmérnöki szakra se az élelmiszer mérnökire, se a biomérnökire... ugyanis hiányszakmának minősül itt kb. minden ami műszaki képzés (kivéve az építészt -.-" és a gépészt mondjuk).
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #2322 Dátum: 11 jún 23, 18:56:47 »

Ez a szöveg érdekes... Meg kellene mutatni a volt magyar szakos tanárnőmnek, biztos jót filozofálna róla... ikszdé

A miénkre csak a legszükségesebbeket írták rá (drága a nyomtatófesték ikszdé):
helység, dátum, iskola, irányzat, tantárgyak, jegyek, osztályfőnök, osztály...

Itt szerintem mindenhova kellett felvételizni, csak a teszt formája változott sulinként.
Egyik barátom magyar tanszékre felvételizett, a szóbelin csak elbeszélgettek vele, hogy mit tud általában az irodalomról. Mekgérdezték tőle, hogy milyen irodalmi könyvet olvasott a közelmúltban, ez meg bemondta az UFO-s meg világháborús tankleírásos könyveket, amit tőlünk kapott szülinapjára... ikszdé (de felvették)

Amúgy mi bajod az építészekkel? Pojén Hümm-hümm
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2323 Dátum: 11 jún 23, 19:01:27 »

Az ég adta világon semmi ikszdé kiskoromba akartam az lenni deee nemigazán lenne szerencsés ikszdé smirksweat annyi a gond vele hogy eléggé túltömített szakma Nevet
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #2324 Dátum: 11 jún 23, 19:05:54 »

Hogy érted, hogy túltömített? Melyik része? Az építész mérnöki vagy az építő mérnöki? Mosolyog
Naplózva

Oldalak: 1 ... 153 154 [155] 156 157 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!