24 szep 22, 00:20:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 154 155 [156] 157 158 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 417231 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2325 Dátum: 11 jún 23, 19:21:05 »

Hát kb. mind a 2 végsősoron... unokatesóm elvégezte itt Kassán anno az építő mérnökit, mint magas építő... nem tudott elhelyezkedni (úgytudom)... hát elvégezte BME-n az építészt úgy tudom csak pár tantárgyat kellett pluszban elvégeznie... így mondjuk már csak akad állása Nevet
De legyünk őszinték vhogy mostanság nemmegy az ipar =/ illetve megy ha jók az ember kapcsolatai...
Tény mi tény feltehető a kérdés: mi nem kapcsolatok kérdése?
Én is amilyen ügyes vagyok egy olyan jóféle szakmát választottam magamnak amiben nemigazán hiszem, hogy feltétlen elfogok tudni helyezkedni...
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #2326 Dátum: 11 jún 23, 19:45:08 »

Hát igen. A mérnöki dolgok és a pénzhiány nem nagyon szeretik egymást... Főleg az építészetnél van így... smirksweat
Ha egyszer talán befejezem a sulit, elméletileg csak lesz munkám a nagybátyám jóvoltából, de az is kétséges. (Arra is gondoltam, hogy talán akkor még neki is konkurenciának számítok majd, még ha nem is gondolná úgy. Mostnában neki sincs olyan sok munkája. Pedig az elmúlt 10-15 évben a község által építtetett dolgokat 90%ban ő tervezte. Nevet Enyhén szólva felismerhető a stílusa. ikszdé)

Különben mit választottál? Hümm-hümm
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2327 Dátum: 11 jún 23, 19:53:12 »

Élelmiszer mérnök szeretnék lenni xD csak sajna ehez sem vagyunk elég nyugaton, hogy keresett egy szakma legyen... és hát az únióban pedig túl sok a nagyobb hal is akik már réges-rég felvásárolták a mezőgazdaságunkat... -.-"
De még szándékozok elvégezni mondjuk egy Orvosi labor analitikás OKJ-t is... de ez még nagyon a jövő szele... hiszen még a felől is hatalmasak a kétségeim, hogy bírni fogom ezt a sulit... révén, hogy egészen 1-2 évvel ezelőttig még muzeológusnak készültem kemény 10 éven át xD (még szakmai gyakorlaton is voltam), csak ott attól féltem, nyílt nap után, hogy nem tudnám kellőképp felhasználni az agykapacitásom xD
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #2328 Dátum: 11 jún 23, 20:05:37 »

Én is voltam a SzTE élelmiszer mérnöki szakának a nyílt napján. (jól megaszondtam ikszdé)
Még a koleszos dísznótorról is mutattak képeket. Nevet
A szobatársam törire jár, de tanár nem akar lenni, inkább muzeológus... Az agykapacitása lehet, hogy elég is lesz hozzá... ikszdé (de gonosz vagyok Hümm-hümm)
Kérdés: mi az az OKJ? (nem vagyok rendesen tisztában a magyarországi rövidítésekkel smirksweat)
Nekem is vannak kétségeim a sulimmal kapcsolatban, vagyis inkább magammal kapcsolatbnan... Önbizalom nullaaaa! ikszdé
Ha összekombinálnád a két elvégzett sulid, akkor hol tudnál vele dolgozni?
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2329 Dátum: 11 jún 23, 20:11:05 »

Az OKJ képzések ilyen szakképzések...
A 2 kombinációjára nemigen látok esélyt viszont, ha egyikkel nem is másikkal esetleg eltudok, helyezkedni, hát elméletben kórházakban, legalábbis, be volt/ be van adva a jelentkezésem ilyen egyetemi képzésre is és azzal tudtam volna szakosodni mondjuk hematológusnak, vagy radiológusnak, vagy mondjuk optikusnak... hát meglátjuk majd mi lesz, ha egyszer végre nagyleszek xD
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #2330 Dátum: 11 jún 23, 20:24:16 »

Á értem. ^^
Nekem akkor sem lesz gondom, ha nem találok építészként munkát. Anyu megnyugtatott, hogy bármikor metehek a céghez, ahol ő könyvel, a nyers sorra paprikát meg zöldségzöldjét futószalagról válogatni. ikszdé
Az egyszer nagy leszelhez sok sikert! Nevet Nekem még nem jött össze! ikszdé
Naplózva

ATON14
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 996



« Válasz #2331 Dátum: 11 júl 12, 20:07:34 »

Üdv, egy kis segítséget szeretnék kérni.
Német nyelvvizsgát szeretnék tenni b2 szinten, de nem tudok választani, hogy ecl vagy goethe legyen. Melyiket ajánljátok? Esetleg elmondanátok a tapasztalataikot e téren (vizsgáztatók "kedvessége", viszonylagos nehézség stb.)?
Naplózva

....................................................................................................................
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2332 Dátum: 11 júl 12, 21:04:51 »

Ha arra mész, hogy mindenképp sikerüljön, akkor ECL, mert azt még a leghülyébb ismerősöm is megcsinálta.

és mivel elvileg a felvételi eljárás során csak a szóbeli eredményét nézik, mivel magyarországon szándékozom továbbtanulni úgyfest meglesz a 480 pontom *-*  de sajna az írásbelieim elszúrtam -.-" bár ez megszokott nálam xD


Noe, nem akarlak megbántani de ez hihetetlenül igazságtalan.
Nem ismerem a szlovákiai követelményeket, nem tudom milyen ott a tanítás. De ha figyelembe veszem, hogy az "ötös" 100% és 79% között mozog, akkor szerintem elég nyíltan kijelenthető, hogy egy 80%-os és egy 100%-os érettségi között nagyon sok a különbség.
Ugyanez volt Magyarországon is 2005 előtt. Jegyrendszer volt és nem százalékos (ekkor 80%-tól volt ötös az érettségi). Aztán megváltoztatták. Aki még 2005 előtt érettségizett ötösre (még ha 80%-ot írt, akkor is), ha most jelentkezik egyetemre, automatikusan megkapja a 100%-ot, ami elég kitolás mondjuk a kilencven százalékot írókkal.

Ezt csak azért írtam le, mert az, hogy ilyen módon - főleg csak a szóbeliket számolva - megadják a maximum pontot, az elég abszurd. Már csak azért is, mert egy magyarországinak elég nehéz ugyanezt megszerezni.

Én például kitűnő voltam végig, vegyük úgy, hogy tizenkettedikben is az leszek, akkor viszek magammal 200 pontot (az egyik számolási módszerrel nézve). Aztán megírom az érettségit, ami valami lehetetlen módon mindenből 100%-os lesz. Ezt gondolom mindenki tudja, hogy elég lehetetlen, mert nagyon sok ponton el lehet csúszni érettségin mind szóbelin, mind írásbelin. Függ a tanártól, a kapott tételtől stb.
Így, mindenből százszázalékos érettségivel kapok még 200 pontot, azaz 400 pontom van. 400 pontom, úgy, hogy eddig még semmit - egy pontot sem veszítettem. 

Mivel én orvosira készülök, körülbelül 435-440 pontra van szükségem. Így érettségiznem kell kémiából és biológiából is. Utóbbiból emelt szinten. Ha mindkettő (beleértve az emelt biológia) hibátlanra sikerül  mind szóbelin, mind írásbelin, akkor 440 pontom van. Ezzel már talán bekerülök orvosira, de még hogy húzzuk tovább a dolgot, mondjuk van egy középfokú nyelvvizsgám, ami 28 pont. Van 468 pontom. Vegyük úgy, hogy van még egy nyelvvizsgám, így van 480 pontom. Illetve, ha két nyelvvizsga helyett egy felső fokú nyelvvizsgám van, akkor is 480 pontom.

És azért belátható, hogy ez elég húzós. Nevet

Épp ezért nyernem kell OKTV-n azért a nyolcvan többletpontért. *_*  Habár lehet, hogy nem lenne rá szükségem, de nekem is maximum pont kell, már csak maximalizmusomból kifolyólag is. Mosolyog (Tudom, tudom, lehetetlen. Mosolyog )
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2333 Dátum: 11 júl 12, 21:42:44 »

Nos én nem tartom annyira igazságtalannak lévén, hogy nálunk egy szintesíttet az érettségi, tehát az idegen nyelv kivételével mindenből emelteztem tulajdonképpen... tehát, ha hozzáadod a 40 pontot akkor kijön a százalék...
Másrészt mivel hiába emelt szinten érettségizel itthon, Magyarországon ezt nem fogadják el, így barátnőm aki szintúgy orvosira készül, újra kellett érettségiznie... igaz ő választotta, de mivel biztosra ment, hogy legyen akkor orvosi, emellett még meg kellett küzdenie itthon is 2db 500-800 kérdéses felvételi teszttel...
Hidd el nem teljesen igazságtalan...
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2334 Dátum: 11 júl 12, 21:57:34 »

Én is emeltezhetnék mondjuk töriből, ami nagyon jól megy - ha többletpontnak számítana. Ám nem számít annak. Orvosin csak a kémia, biológia vagy fizika emelt számít, más nem. Szóval ugyanott tartunk.

Amúgy nem értem, ha emeltezel nálatok, akkor azt itt nem fogadják el. Akkor neked hogyhogy? Barátnődnek miért nem? (Kötelező biosz?)

Amúgy barátnődet sajnálom, az kellemetlen lehetett. Szomorú

Biológiából érettségiztél? Milyen arrafelé? Nevet (PÜ-ben leírhatnád, ha van időd.)
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2335 Dátum: 11 júl 12, 22:37:09 »

Ez elejét leírom ide:
Nekem se fogadják el emeltnek... épp ezaz én csak kapok 40 plusz pontot a Little-kórom miatt (ebből kifolyólag van egy csomó disz... cuccom)... meg versenyeken is jó országokat értem el... (bár ezt be se adtam, mivel nem magyarországi verseny, nem biztos, hogy elfogadták volna -.-)
Az emeltet meg pont az egy szintesítés miatt nem fogadják el, pár évig próbálták a 2 szintű érettségit, de ezt fokozatosan feltornázták és egy szintre hozták, meg nálunk csak szakos tanárok érettségiztetnek, mint nálatok emelten, de gondolom ez magától érthető. Mondjuk tanáraim szerint a ti módszereteknek több értelme van, csak annak nincs, hogy túl sok a kötelező tárgy, mikor ahhoz, hogy jól le érettségiz irodalomból a történelem ismerete elengedhetetlen, a matematika ismerete meg bármely természet tudományi tárgy műveléséhez szükséges...
A biosz pedig választott tantárgy... mondjuk nálunk a választott tantárgyak kicsit lazábbak, mert csak szóbelin kell megvédened magad 20 percben... (nekem a diszgráfia miatt 30 volt, ami szintén kicsit értelmetlen)... van 3 kérdésed... bioszon ezek legtöbb tételnél egy témakőrhöz kapcsolódtak, kémián többhöz volt egy labor, egy szerves és egy szervetlen kémia... én pl. kihúztam az Atom elmélet fejlődését, az Etilén előállítását és a Sörgyártást. Kémia érettségin csak a lényeget tudod elmondani, bioszon viszont, hacsak konkrétan a kérdésekre felelsz az kb. 3-as, mindig kell hozzá még valami, hogy lássák teljesen otthon vagy a tantárgyban. A biosz érettségim nagyon szerencsés volt, bár az ökológiát és enviromentalisztikát húztam, ami számomra túl unalmas volt, alapfogalmakat kellett felsorolni és elmagyarázni, meg hasonlók. Nem emlékszem már pontosan a konkrét kérdésekre, de abban volt a szerencsém, hogy még el sem tudtam mondani a teljes tételt, már lejárt, nemcsak a 20 percem, de a 30 is. Már kémia tanárnőmnek kellett rászólnia osztályfőnökre, hogy jó engem hallgatni, de hagyjon erőt a kémiára is ikszdé Bár kémiatanárnő eléggé szemétkedett párszor feleltetés közben, biosz érettségin kérdezgetett pl. barátnőmtől kémiakérdéseket az orvosis teszt könyvből. Kémián is nagyon kötekedett, de ott a jegyosztásnál meglágyult a szíve, a bizottság meg már ugye ismeri, hogy szeret piszkálódni, elvégre statisztikák szerint ő a legszigorúbb a "megyében", vagy csak tényleg rosszul tanít, hisz neki vannak a legrosszabb átlagai.
Nah végül leírtam ide mindent ami eszembe jutott, de sajnos nincs sok kedvem átolvasni Szomorú
Remélem nem baj, hogy ide írtam Mosolyog
 
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2336 Dátum: 11 júl 12, 23:17:23 »

Hát ez érdekes. Mosolyog

Nekem azzal van a bajom, hogy ugye követelmény az irodalom és nyelvtan, történelem, a matek, az idegen nyelv és nekem még kettő másik tantárgy. Ez így elég sok, főleg, hogy van amelyiknek nem látom értelmét.

A nyelvtan az irodalom része írásbelin, viszont szóbelin külön tételek tartoznak hozzá. Nekünk nagyon hülye tételeink vannak:

Biokrónia és szinkrónia stb.

Most nem kezdem el fejtegetni, de valakivel például már eléggé kiveséztük, hogy mindezekkel egyszerűen megutáltatják az olvasást a gyerekkel. A versek, novellák boncolgatása, képekre, stíluseszközökre bontása... Biztos hasznos, de nem ilyen kivitelezésben.

A matekról simán az a véleményem, hogy rosszul tanítják. Legalábbis a mi iskolánkban. A tanárok csak azt szeretnék, hogy a nehezebb anyagokon minél hamarabb túllendüljünk. Biztatják a gyereket, hogy nemsokára megírjuk a témazárót és könnyebb feladatkör jön. Igen, és? Az miért jó a diáknak? Kap egy egyest és ugyanúgy nem tudja az anyagot, mintha nem is vették volna. Egyszerűen túl szigorú a rendszer, nem engedi a tanárnak, hogy rugalmas legyen, így nem is tud mondjuk öttel több órát rászánni egy anyagra, hogy megértse az osztály.
Így körülbelül csak minden fölött "átsiklunk", az osztály fele meg nem tud semmit.

Biológia érettségi tényleg más.
Barátnőm most érettségizett. A közép írásbeli azt hiszem 120 perc, az emelt 240. Ő emeltezett, szóbelin 20 perce volt  a témakörök kifejtésére és a következőket kapta: Homeosztázis, mendeli genetika, populációgenetika, evolúciós folyamatok és ökoszisztéma.

Annyi, hogy nálunk igazából az írásbeli adja meg a szintet. A szóbeli már csak ritkán változtat drasztikusan rajta - főleg középfokún, ahol a diákot évekig tanító tanár érettségiztet és általában (ha nem vagy vele nagyon-nagyon rosszban) jóindulatú, így nem nagyon húzza le az írásbelidet. A szóbeli 50 pont, az írásbeli 80 pont, a választható esszé pedig 20 és ezekből számítandó ki a végső százalék.
Ez viszonylag jó rendszer szerintem, biológia szempontjából tetszik. Nevet

Írásbeli meg szerintem nem volt olyan nehéz. A mogyoróvirágok, a archaeopteryx, az ember és az amőba emésztése, magvak vizsgálata, D-vitamin, fajok kötődése... meg például a fogtöméses dolog tetszett a legjobban. Szeretem, hogy ilyen naprakész az érettségi feladatlap, komolyan. Nevet

A genetikai kérdés mondjuk a rokonházasság volt, azon sokan buktak pontokat. Választható feladat és esszé pedig az ionokról szólt.

Oké, most ezt feleslegesen írtam le, aki akar utánanézhet. Betekintőnek jó a biosz érettségibe. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 11 júl 13, 00:07:03 írta Saphira » Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2337 Dátum: 11 júl 13, 19:33:47 »

Jéééh megvan a pontszámítás eredménye :O de érdekes nem úgy számolták a pontjaim ahogy vártam... bár ígyis megvan a 480  Pirul
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #2338 Dátum: 11 aug 04, 15:17:20 »

sziasztok. Azt szerentém megkérdezni, hogy érdemes-e részt venni a gólyatáboron. Kinek milyen élménye van?
Naplózva
bogcsiika
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 249

I never give up! That's my ninja way...


« Válasz #2339 Dátum: 11 aug 04, 15:29:51 »

Irigyellek, nekünk sajnos nem volt. Menj el mindenképp, rosszat nem igazán hallottam még róla...
Naplózva

"Maradj egy éjszakát, és meggyűlölöd, maradj egy hetet, és megszereted, maradj tovább, és örökre itt ragadsz."
Oldalak: 1 ... 154 155 [156] 157 158 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!