24 szep 22, 00:09:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 152 153 [154] 155 156 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 417226 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #2295 Dátum: 11 jún 21, 09:43:19 »

Gratula mindenkinek! Mosolyog
Én sem szeretem a németet, az angol szerintem egyszerűbb és szebb is.
A mamámnak van egy magántanítványa, akinek az apja osztrák, és magyarul alig tud valamit. Egyszer, amikor a gyerek épp itt volt magánórán, felhívta őt az apja telefonon, és a srác elkezdett németül hablatyolni. Hát ne is haragudjon senki, aki német párti, de én akármennyi nyelvet hallottam is, ilyen rusnya egyik sem volt, mint ez a német. ikszdé smirksweat
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #2296 Dátum: 11 jún 21, 10:13:01 »

Sztem még ez is jobban hangzik angolul, mint németül.
Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2297 Dátum: 11 jún 21, 10:14:44 »

A németből nekem is mindig az jött le, hogy olyan mintha valaki hányás közben próbálna beszélni...pedig én még lelkes voltam az elején...csak hülye tanárunk lett aki elvette a kedvem tőle...
Én most japánul tanulok, annak meg minden mondata ilyen világra rácsodálkozó stílusú és mindig belefulladunk a többiekkel a röhögésbe, mikor azt mondják próbáljuk a hangsúlyt is utánozni...
Angolt már annyit hallgattam, hogy abszolúte nincs benne semmi fura..
Naplózva
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #2298 Dátum: 11 jún 21, 10:17:05 »

Hehe, pedig ez magyarul a legjobb. Nevet De igazad van, angolul jobb. Pontosan
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #2299 Dátum: 11 jún 21, 10:20:54 »

Akk én moritára hasonlítok, bár nekem a köpködés jut eszembe. Én is inkább foglalkoznék japánnal, az angol meg már belémépült Nevet Am a tesóm meg olyan mint Masashi, ő is német fan, egyszer még ment is ausztriába vmi cserediákos bigyóra, és kint volt egy hétig. Életem legszebb hete. Am csak nekem vn ilyen különleges képességem, vagy másnak is, hogy általában ha gimiben meglátok vkit, el tom dönteni ránézésre, hogy a kezdő nyelve angol vagy német volt. Vhogy látszik az embereken. És furcsamód nem is annyira szimpatikusak azok az emberek. Bár a padtársam az ellenpélda ^^

Am japánt meg lehet érteni, mert nem tanulva is kb negyedét lehet érteni a narutonak például, mert van annyi mondat, amit már csomószor ismételtek. Így jópárszáz animerész után beépülnek a kifejezések. Hát még ha tanulná is az ember.
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 21, 10:30:08 írta Zer0 » Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2300 Dátum: 11 jún 21, 10:27:28 »

Zeronak a japánnal kapcsolatban igaza van. Nem tudok túl sok mindent még japánból, de pár alapnyelvtant meg néhány szót és kifejezést vágok és vannak animék amiknek a félet lehet még így is tejes bizonyossággal érteni...

Amúgy nekem is van sok németül tanuló a barátom, és ők is jobban szeretik mint az angolt. Nekem pl még az orosz tetszik
Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #2301 Dátum: 11 jún 21, 10:32:08 »

Masashi: Biztos azért, mert sok szó jött németből át a magyarba. Én meg azért tom jobban az angolt, mert a sok MMO nem csak kockulást, hanem alap nyelvtudást is jelent.
Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #2302 Dátum: 11 jún 21, 10:39:19 »

Lehet, hogy épp a metin miatt lettél német párti. Bár én úgy emlékeztem, mintha a metint magyarosították volna Nevet
Naplózva
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #2303 Dátum: 11 jún 21, 10:40:50 »

A japán szerintem is könnyen megjegyezhető, amikor Narutot nézek, sokszor előfordul, hogy felirat nélkül hirtelen megértek 1-2 szót/mondatot.^^ Pirul Jéé, Zer0, nekem is van ilyen képességem, csak én még nem vagyok gimis. Nevet De eddig akire ránéztem, meg tudtam állapítani, hogy milyen nyelvet tanul.
Én szeretek nyelveket tanulni, nem tudom, ez olyan tök jó dolog, hogy ha elmész valahová külföldre, akkor megérted, amit körülötted beszélnek.^^ Én az olaszt nagyon szeretem, nekem a mamám olaszul tanult és vannak is olasz ismerőseink, tehát én a gimiben tuti azt szeretnék majd tanulni. Jah, am. az orosz nekem is szimpi. A franciával azért nem szimpatizálok, mert a francia emberek nem éppen szimpik. Gondolkozik A spanyol se rossz, de inkább olasz. Nevet
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
norby-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 408


Csak egy őrült Rocker


« Válasz #2304 Dátum: 11 jún 21, 13:20:46 »

Végigolvasva a sok hozzászólást eléggé elgondolkodtam, hogy lehetséges, hogy egyedül vagyok aki utálja a nyelveket (kivétel a magyar), de imádja a matekot meg a hasonló tantárgyakat. Valahogy a nyelvek nekem logikátlannak tűnnek, de azért a japánban van logika. Én úgy vagyok ezekkel, hogy ha lehet inkább meg sem mukkanok angol meg németórán, ha muszáj, akkor meg simán hülyének tettetem magam, hadd higgye csak a tanár, hogy nem értek semmit, pedig mindent megértek. Lehet, hogy csak én vagyok ennyire "fura", de azt szeretem, ha valami pontos, nem mint a nyelv, hogy ahányan beszélik annyi szóhasználat van (Leállnék dumálni egy angol rapperre biztosan nem értenék semmit).
Naplózva


Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
vivien.san
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 565

ich bin KennTachi <3


« Válasz #2305 Dátum: 11 jún 21, 15:00:52 »

Én szeretek nyelvet tanulni.. hanii-val teljesen eggyetértek, tök jó ha külföldön érted amit beszélnek Nevet én pl németül olvasok mangákat, angolul nézek sorozatokat (ebben sokszor hétköznapiasabban beszélnek mit ahogy órán tanítják, és szlengek is előkerülnek) , a játékok nyelvét is vagy angolra vagy németre állítom, stbstbstb .. sítáborban is akikkel eggyütt síeltem mind angol kéttanosok voltak és kamatoztathattam a nagy német tudásom haha Nevet rengeteg hely / helyzet van ahol használom az angolt és a németet.
Én szeretnék még nyelvet tanulni, és szerintem a francia lesz a nyerő... Mosolyog
Naplózva

♥♥
Do you know where hell is? Inside your head !
Ha győzni akarsz, kelj fel, harcolj, és tanulj meg csalni is <3
Az élet szenvedés, amit vágyaink okoznak. Így ha kioltjuk ezeket, megszabadulunk szenvedéseinktől. - Buddha-
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #2306 Dátum: 11 jún 21, 15:06:47 »

Én könyvet szoktam kapni ballagáskor.
Asszem még egyiket sem gyitottam ki soha. smirksweat
Naplózva
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #2307 Dátum: 11 jún 21, 17:33:55 »

Masashi, túl leszel rajta, én még élveztem is, mert végig a haverjaimra néztem, akik vagy sírtak, vagy hülyéskedtek a műsor közben.^^ Egész tűrhető, majd meglátod. Az ünneplő meg nem vészes, én pl. csini voltam blúzban meg fekete naciban. Hümm-hümm Kúl Pirul xD
norby-kun, olyan vagy, mint az egyik 8.-os haverom, aki most ballagott. Ő mindig mindenben a logikát keresi. Pl: utálja a föcit, (ami szerintem az egyik legeslegjobb tantárgy, ráadásul még a tanárnő is tök jófej) mert hogy "abba nincs semmi logika". És még tanulni se tud rá, mert "mi logika van abban, hogy hogyan helyezkednek el a földrajzi képződmények?". A kémia meg a matek a kedvence, mert azok "tök logikusak". smirksweat Többször is felvilágosítottuk, hogy nem kell mindenben a logikát keresni. De ő úgy meg nem tudja elképzelni a világot. Ja jóóó...^^"
Én meg tiszta humános vagyok, nem szeretem a matekot, sem az ehhez kapcsolódó dolgokat. Talááán a fizika néhány része... Meg a kémia még ott nagyon az elején, a periódusos rendszernél. xD Matekból meg semmi, talán a geometria. Na, az nem is olyan rossz. Nevet
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
eleon-sama
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 130


« Válasz #2308 Dátum: 11 jún 21, 17:50:56 »

Na sziasztok! A tegnap esti idegösszeroppanás - közeli állapotom után gondoltam h megvagyok élek és leérettségiztem, legalábbis nem mondták hogy megbuktam Nyelvesít
Naplózva
laci1005
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1310



« Válasz #2309 Dátum: 11 jún 21, 18:30:49 »

Én is inkább matek, mint más tantárgy logikán vagyok Mosolyog. Fizikám, kémiám nincs *örül*, ezért nem is szerethetem őket. Helyettük lett mechanikám, ami szerintem az egyik legjobb tantárgy Mosolyog. Ha nem értünk valamit, akkor a tanár olyan hétköznapi példákat hoz, hogy még a "leghülyébb" is megérti, ráadásul kegyetlen jó fej tanár(24-5 éves, ez a 2. tanítási éve). Ott aztán figyelni, mert ha az ember 5mp-re elfordul a táblától, már kétszer le lett törölve.

Németen kívül nem igazán utálok más tantárgyakat, talán az etikát. Na ez egy olyan tantárgy aminek semmi értelme...
Naplózva

Oldalak: 1 ... 152 153 [154] 155 156 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!