24 szep 21, 23:36:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 151 152 [153] 154 155 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 417193 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #2280 Dátum: 11 jún 18, 20:58:02 »

Na ez tényleg kecsegtetően hangzik. Hümm-hümm
Mesélte az egyik évfolyamtársam, hogy náluk volt olyan is, amikor mondta a tanár, hogyha következő órán felel a gyerek kettesre, akkor nem bukik meg. Na a gyerek nagy nehezen lefelel 2-esre. Tanárnő számolgat-számolgat.Majd megszólal: -Ez sajnos nem elég. Legalább 3-asnak kéne lennie. Akkor randi augusztusban. :/
Ez az, amit nem értek. Mondjuk vannak kedves tanárok is, akik megmondják, hogy júniusig javíthatunk, utána már nem. De aztán mégis. Mosolyog
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
laci1005
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1310



« Válasz #2281 Dátum: 11 jún 19, 12:54:08 »

Nyelvtanból kell pótvizsgáznom. Szintén ez a tanár buktatott meg 9.-be irodalomból (pótvizsgán átmentem kemény 2 óra tanulással Nevet ).
Valahogy csak átmegyek (teli tömöm a zsebem puskával Nevet ), mert jövőre érettségi Mosolyog . Egyedül a német érettségitől félek, remélem sikerülni fog az is (7-8 éve "tanulom", de egy normális mondatot nem tudok összerakni).
Naplózva

Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #2282 Dátum: 11 jún 19, 13:16:45 »

Némettel mi se állunk jól csak sajna a nyelvtan meg olyan, hogy lehet nagyon könnyűeket kérdezni, meg nehezeket is. Vagyis nem tom, h hogy zajlik egy pótvizsga, de gondolom szóbeli.
Naplózva
vivien.san
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 565

ich bin KennTachi <3


« Válasz #2283 Dátum: 11 jún 19, 21:21:10 »

Én szeptemberben kezdtem el tanulni németet és egy középszintű német érettségit lazán megcsinálok most, az emelt már nehezebb dolog, egyrészt a szókincs miatt, meg ott néha elég erősen kell gondolkozni a nyelvtanon Nevet
Viszont hiába minden az év végi vizsgám csak 70%-os lett.... mondjuk átmentem a vizsgán de lehetett volna jobb is :/  nálunk lazán megbuktatják azokat akik 60% alatt vannak, és ha kell a pótvizsgán is előszeretettel buktatnak a tanárok >.<"
Hajrá mindenkinek a vizsgáihoz!!!!! Mosolyog
Naplózva

♥♥
Do you know where hell is? Inside your head !
Ha győzni akarsz, kelj fel, harcolj, és tanulj meg csalni is <3
Az élet szenvedés, amit vágyaink okoznak. Így ha kioltjuk ezeket, megszabadulunk szenvedéseinktől. - Buddha-
laci1005
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1310



« Válasz #2284 Dátum: 11 jún 20, 08:23:53 »

Nálunk az a jó némettanár Mosolyog . Összesen 13 egyesem van és nem tudom hogyan Nevet . Az összes dogát min. 2-re írtam meg és amikor szóba feleltetett akkor se kaptam 3-nál rosszabbat (talán 4x feleltünk szóban és csak az egyik lett 1-es).
Jó kedvébe adogatta az egyeseket Nevet . És még meg akart buktatni 1.91-re Mosolyog .
Tetszene, ha angolt tanulhatnék, de az igazgató 9.-be nem engedte, hogy átmenjünk, mert akkor nincs meg a német létszám... Most is kemény 9-en tanulunk németet a 27 főből.
Párszor voltunk bent angol órán és hát... sokkal jobb, mint a német.
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #2285 Dátum: 11 jún 20, 08:39:27 »

Az angol könnyebb és hasznosabb.
Egy ismerősöm Németországban volt valami konferencián, ahova Németországból, Ausztriából, Csehországból, Lengyelországból és Magyarországról mentek szakemberek értekezni, és a konferencia angolul zajlott.
Ennyit ér a német nyelv.
Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2286 Dátum: 11 jún 20, 08:47:56 »

VÉGEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kivágtak a fizkém beugróknál...szal nem volt egy hosszú vizsgám, de legalább vége van és végre itt a nyár nekem is Nevet:D:D
Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #2287 Dátum: 11 jún 20, 08:49:29 »

Nálam pont fordítva van. Gyűlölöm a németet, mert olyan köpködhetnékem van, mikor németül kell beszélni, viszont az angol  a véremben van, és sokkal egyszerűbben ki tom fejezni magam.

Am évzárón odajön az énektanárom:
T: Szia, de jó hogy látlak, üdvözlöm a családot, nem akarsz japánul tanulni?
Én: WTF? Merthogy?
T: Csak úgy kérdeztem... Na mind1 szia.


Morita: az h kivágtam azt jelenti h nem sikerült, v csak rosszabb a vártnál?
Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2288 Dátum: 11 jún 20, 08:50:36 »

Azt jelenti, hogy nem sikerült. Ez ilyen egyetemi szleng vagy mi a fene...anyum meg bátyám használja...szal biztos van ilyen xD
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2289 Dátum: 11 jún 20, 09:07:32 »

Nagyapám is használja ˜ő már ezzel nyugtatott, hogy vele is sokszor megesett (és ő "csak" jogra járt xD)

Hajj én nemszeretem az idegen nyelveket... mondjuk beszélni szeretem őket mert azt rám ragad... de a nyelvtan, én nem látom benne a logikát akármit is állított anno angol tanárnőm. Szerintem a fizika, biosz, matek, kémia a logikus, de a nyelv nem, de persze biztos beállítoságtól függ... mert ismerek olyat is aki szerint a matek se logikus XDDDDD
 
Mondjuk ha már nyelvek nekem a leges legjobban az orosz tetszik hangzásra, az angolban az a jó, hogy viszonylag könnyű, németül meg jó lenne megtanulni rendesen... de áh nemszeretem, gimibe azért volt jó mert a mi fejünkbe már 3. nyelvként tömték így tanárnő is megelégedett azzal ha az alapokat tudjuk... meg pár szöveg tartalmából kellett felelni oszt így simán megtudtam lenni abból is ötös (tehátitthoni jegyek szerint egyes ikszdé)

Jóhely volt ez a gimi *-* olyan lazán lehetett az ember kitűnő ikszdé
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
CsiziDani
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 948


Plüsscica karbantartó


« Válasz #2290 Dátum: 11 jún 20, 11:36:56 »

VÉGEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kivágtak a fizkém beugróknál...szal nem volt egy hosszú vizsgám, de legalább vége van és végre itt a nyár nekem is Nevet:D:D
VÉGEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tudtam a beugrókat, majd egy jó tétel húzása után 4-esre feleltem! Vége van és végre itt a nyár nekem is Nevet:D:D

Így belejavítva nekem több okom van az örömre. Nyelvesít
Naplózva

Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #2291 Dátum: 11 jún 20, 15:14:37 »

4-es? Grat. Milyen irányban fogsz továbbmenni? Vagy azt még eldöntöd augusztusban? Nevet
Naplózva
CsiziDani
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 948


Plüsscica karbantartó


« Válasz #2292 Dátum: 11 jún 20, 15:29:27 »

Én már egyetemen vagyok mérnökinfón. Vagy ha szakirányválasztásra gondoltál, akkor a válaszom: autonóm rendszerek információtechnológiája szakirány.
Naplózva

Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #2293 Dátum: 11 jún 20, 15:32:47 »

Uhh, és ebből mi leszel?Mármint a foglalkozásod? Autonóm rendszerek információtechnológusa? Mondjuk névjegykártyán jól mutatna Nevet
Naplózva
CsiziDani
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 948


Plüsscica karbantartó


« Válasz #2294 Dátum: 11 jún 20, 15:50:19 »

Konkrét elképzelésem még nincs, de elvileg ezeket fogjuk tanulni a szakirányon:
– a vállalati információs rendszerek folyamatalapú funkcionális tervezésére és készítésére vala-mely „enterprise modeller” típusú eszköz segítségével.
– a döntéstámogató rendszerek tervezésére, készítésére, működtetésére.
– információs rendszerek modellezésére, a teljesítmény és megbízhatósági jellemzők szimulációs vizsgálatára.
– az informatikai módszereket igénylő műszaki alkotások tervezési, fejlesztési és létrehozási feladatai-nak ellátására.

De van a másik szakirányon pár tárgy amivel ezt lehet megtanulni:
– alkalmasság a számítógépes és távközlő hálózatok telepítésére, konfigurálására, hibaelhárítás-ára, üzemeltetésére, továbbfejlesztésére.

Ebben a félévben volt egy tárgy, ami ezeknek az egyik előfeltétele és nagyon érdekesnek találtam, valószínű, hogy az ehhez tartozó tárgyakat is felveszem majd.

Ezt találtam még: "Az autonóm rendszerek információtechnológiája szakirányon pedig önműködő rendszerek, robotok, ipari vezérlők tervezésével, programozásával ismerkedhetsz meg."
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 20, 15:58:22 írta CsiziDani » Naplózva

Oldalak: 1 ... 151 152 [153] 154 155 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin Š 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!