24 jún 29, 11:55:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 558 559 [560] 561 562 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1064494 alkalommal)
0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8385 Dátum: 14 máj 06, 17:45:35 »

Oda kell fordulni az Emberi Jogok Európai Bíróságához. Ha már az Unióban vagyunk. Jah hogy csak a zsidóknak meg a cigány kisebbségnek vannak jogai?  Gondolkozik smirksweat

Mármint az ová levetetése ügyében.
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 06, 17:46:37 írta Syzygy » Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #8386 Dátum: 14 máj 06, 17:47:55 »

Most már lelehet, de pénzbe kerül. Mint írtam.

Mondjuk én hálás vagyok a szlovák névtörvénynek mely a 90-es évek elején volt érvényben, hála neki nem lettem Kitti. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 06, 17:48:51 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8387 Dátum: 14 máj 06, 17:49:37 »

Tudom hogy azt írtad, annak tudatában válaszoltam. Azért az is eléggé támadható, hogy egy oktrojált név levételéért pénzt kérnek.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #8388 Dátum: 14 máj 06, 17:52:04 »

Nem mert azt mondják, hogy hagyomány. Elvégre, elvileg csak azt nem telepítették ki vagy vitték el közmunkára anno aki tudott felmutatni szlovák ősöket.

Illetve, a nyelvtörvény sem volt támadható. A kettős állampolgársággal kapcsolatban volt némi eredmény (méghozzá helyes eredmény szerintem), de ezzel nem kellett EU-hoz fordulni.
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 06, 18:06:57 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8389 Dátum: 14 máj 06, 18:03:01 »

De ki a f@szom az a yamael?  Nevet

Pedig még Dreezyr sem írt vissza, furcsák ezek a lurkerek a topicban.
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #8390 Dátum: 14 máj 06, 18:07:45 »

Szépen beszéljé. Nem erre tanítottalak !

HODOR !
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 06, 18:14:51 írta Lew » Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8391 Dátum: 14 máj 06, 18:20:45 »

Noe, erről annyit, hogy ez személyfüggő. Ez esetben nem az oktatás volt nacionalista, hanem a tanár bunkó. Ez amúgy nagyon érezhető a történelemoktatásban, mert a történelem egy szubjektív tantárgy, senki sem ismeri a valós eseményeket, csak találgatások vannak rá, és aki a leghangosabb, az győz. Emiatt elég bunkó, agresszív módon próbálja mindenki bizonyítani a saját igazát, emellett még a politika és az eszmék is gyakran belekeverednek, mind jobbos, mind balos oldalról. Ezt barátnőm is érzi a saját bőrén, ő a Pázmányon tanul történelem szakon. És amíg egyik tanáruk hevesen bizonygatja, hogy a magyarok hunok, csak a bunkók ezt nem merik beismerni, addig a másik röhögve közli, hogy a magyarok valójában burokban jöttek át a nagy keleti sztyeppén, és az égvilágon egy sztyeppei néphez sincs semmi közük.

Az oktatás azonban nem ilyen, ha elvonatkoztatunk a tanár személyiségétől (ami ez esetben nagyon nehéz), akkor egyáltalán nem nacionalista. Sőt még gmannak sincs igaza, mert kb. fejezetről fejezetre fel tudom idézni a gimis 4 év történelem tananyagát, és majdnem fele-fele arányban van a magyar és a világtörténelem (ami többnyire európai és amerikai történelmet takar). Egyedül általános iskolában volt valóban nagy hangsúly fektetve a magyar történelemre, de ez szerintem érthető.

A belinkelt cikkel kapcsolatban több elképzelésem is van, még úgy is, ha félretesszük azt, hogy a kutatás nem volt elég reprezentatív.
Egyébként ezt nem magyarok találták ki, hanem pont egy olasz kutató (sehogy sem jut eszembe a neve, de majd valahogy megkeresem), aki azt állította, hogy a finnugor népesség valaha az Uráltól nyugatra eső területeket lakta egészen a Baltikumig és az Alpokig. A finnugor népeket az indoeurópai népesség benyomulása szakította szét, ami nagy részüket észak felé szorította, míg a Kárpát-medencében viszonylag háborítatlanul megőrződhetett egy néptöredék, amelyet az akkoriban nehezen átjárható Kárpátok óvott meg. Ezt viszont lehetetlen bizonyítani, mert egyáltalán nem ismerjük a korábban itt élt népeket, csak annyit tudunk, hogy voltak itt kelták (legalábbis annak vélt elemek), Kurgán kultúra stb. A rómaiak ugyan több itt élő (mára nyomtalanul eltűnt) népet megemlítenek, de ezeket mindig latin névvel emlegetik, például "erdőben lakók", "hegyeken lakók", "kárpátok lakói" stb.

Ebből az elméletből ki lehet indulni, hogy valaha egy itt élő néptöredék keletre vándorolt, majd később visszatért. Sokan viszont (még magyar kutatók is) azon az állásponton vannak, hogy a honfoglaláskorban beérkező magyarok nem is magyarul beszéltek (mert a magyar nyelv a Kárpát-medencében létezett már ekkor), hanem valamilyen türk nyelven, és ez a nyelv később feloldódott a többségi magyarban. Ezzel az a probléma, hogy a 'magyar' szó is valószínűleg finnugor, esetleg félig finnugor, félig türk, márpedig a magyar szót több arab szerző is használja már a honfoglalás előtt. Ráadásul a magyarok korábbi helynevei, mint a Levédia vagy Etelköz, illetve bizonyos személynevek (Árpád például) szintén magyar nyelvű.

Szóval a fenti elméletet egyáltalán nem lehet bizonyítani, talán így volt, talán nem, de ezt már genetikai vizsgálat sem fogja megoldani.

A kettős honfoglalás elméletet viszont elfogadhatónak tartom, lehetséges, hogy a magyarok különböző hullámokban érkeztek a Kárpát-medencében, és ennek a hullámnak már része volt a hun birodalom is. Mert aki azt állítja, hogy nem vagyunk hunok, az hülye, mert a Hun Birodalom akkora volt, mint egész Európa, lehetetlenség, hogy ezt  a hatalmas adófizető földterületet egy törzs/nép tartotta megszállva. Ezen kívül maga az első hun 'király' (Akir egyébként Matunnak, illetve Batornak hívtak) mondta a saját szavaival, hogy „Mindezen népeket hunná tettem, és az összes íjász nép egyetlen családban egyesült", ami igaz is, mert a régi sztyeppei lovasnomádok nem nép alapján szerveződtek, hanem nemzetség és törzsek alapján, egy-egy népet (például a hunokat vagy a szkítákat) rengeteg más nyelvű és más eredetű törzs alkotott, amelyek törzsszövetségben álltak egymással, és a királyi törzs alatt (az uralkodó törzse) egyenrangúnak bizonyultak. Például az avarok is a hun törzsszövetséghez tartoztak, a várkonyok neve például a varhun/uarhun volt, miután hun-avar törzsek szövetségre léptek, később nekik egy részük alkotta a heftaliták népét, akiket fehér hunoknak is hívtak, és a szkítákat váltották Észak-Indiában.
Szóval gyakran példálóznak azzal, hogy nem szabad hinni a középkori forrásoknak, mert azok minden népet szkítának meg hunnak bélyegeznek, pedig ez nem igaz, lehet, azért hívnak minden népet hunnak, mert mind-mind a hunok törzsszövetségébe tartozott. Hiszen egyszerűen elképzelhetetlen, hogy olyan hatalmas területeket uraló népek, mint  a hunok meg a szkíták egyszerűen eltűntek a süllyesztőben, hacsak ezek nem voltak korábban is többnemzetiségi óriásállamok, amik egyszerűen darabjaira hullottak, és az utódnépek saját útjukon mentek tovább.

A kettős honfoglalás elméletre egyébként rengeteg bizonyíték van, meg sok minden szól ellene is. de például, ha a legrégebbi magyar krónikkat olvasod (Tarihi Üngürüsz, Nesztor krónika), mind azt említi, hogy a magyarok nem hont foglaltak, hanem visszafoglalták azt. A Tarih-i Üngürüsz például egyenesen azt írja, hogy már Attila bejövetelekor Attila azonos nyelvű népet talált ki, illetve megemlít egy Kattar nevű fővezért is, aki szintén ide köthető. A hagyományban is ez a kép élt: Csaba legendája pont arról szólt, hogy a széthullott hun birodalomból Csaba a keleten élő testvérekhez megy, és azokat hazahívja, hogy visszafoglalják a Kárpát-medencét. Szóval a hagyomány és a krónikák ezt bizonyítják, de szimplán a történelemtudomány nem hisz neki.

Bár nem értem, miben hisznek például, mert minden bizonyítékot, ami valahogy nem illik a világképükbe, egyszerűen elvetnek. Például Ptolemaiosz világtérképén (ami Kr. u. 150-160 körül keletkezett) már látható a Meotisznál, a Szkíta-Szarmata Birodalomban egy olyan nép, hogy "Materi és Savari". Ezeket a népeket nem tudják hová tenni, bár tökéletesen megfelelnének a magyaroknak és a szavárodoknak, de nem illik a "történelemképükbe", hiszen az ő elképzelésük szerint ekkor még a magyaroknak teljesen máshol kéne lenniük, szóval biztos hülyeség a térkép. Sokak szerint Bíborbanszületett Konstantin is hülye volt, amikor azt állította, hogy Bulcsú azt mondta neki, hogy a magyarokat régen szavárdoknak hívták. Minden mást jól állított, de a szavárdok "nem is léteznek", holott Ptolemaiosz térképe is együtt említ két népet, amelyek neve kísértetiesen hasonlít a magyarokéra és szavárdokéra.

De hogy visszatérjek a genetikára: nem igazán indulnék ki a genetikából, mert Európa genetikai térképe többnyire állandó az utolsó jégkorszak, illetve az elmúlt 10 ezer év óta. Az akkor kialakuló nagy genetikai családok ugyanott találhatók, és nem igazán vándorolnak. Annyit viszont megjegyeznék, hogy az R1a1 gén, ami a magyarok többségére jellemző, valószínűleg a sztyeppén kialakult mutáció, amit a szkíták terjesztettek el Kelet-Európában. Így amikor azzal dobálóznak, hogy a magyarok mennyire elszlávosodtak, mert a lengyelek meg az ukránok a legközelebbi rokonaink, akkor gondoljanak arra, hogy a mai Lengyelországban volt a Szarmaták, a mai Kárpát-medencében és Ukrajnában pedig a Szkíták fő szálláshelye. A szlávok régen nem alkottak nagy népet, a kijevi rusz és a szláv városok- birodalmak megjelenése előtt ide-oda sodródtak, és hol a szkíták, hol a hunok, hol a türkök, hol a magyarok igázták le őket, és hurcolták őket rabszolgaságba. Szóval azt el lehet felejteni, hogy van "szláv gén" meg ilyen hülyeségek, Kelet-Európa és a sztyeppe összevissza keveredett egymással, és ebből bővn kivették a részüket a szlávok (elég csak a bolgárokra emlékezni például).

Ja, a Szent Koronát meg azért kaptuk vissza a pápától, mert az elismerte, hogy az avarok utódai vagyunk.  Kúl Persze ez is csak egy elmélet az ezer közül, sajnos a Szent Korona eredete homályba vész, bár nagy a valószínűsége, hogy köze volt az avarokhoz.
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8392 Dátum: 14 máj 06, 18:21:25 »

Melyik a legmenőbb d&d-s sárkány?
Fehér http://images4.fanpop.com/image/photos/21800000/White-Dragon-dragons-21847909-900-641.jpg
Fekete http://angrydm.com/wp-content/uploads/2013/06/Black-Dragon.jpg
Zöld http://castlesandcooks.com/wp-content/uploads/2010/11/Lars-Grant-West-Green-Dragon-600x418.jpg
Kék http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20090519091654/forgottenrealms/images/c/c1/Blue_dragon_-_Lars_Grant-West.jpg
Vörös http://2.bp.blogspot.com/_t6pFwflydnQ/TQueVc8-WCI/AAAAAAAABKw/Z17-jNFsIlU/s1600/RedDragon.jpg
Bronz http://www.elfwood.com/art/n/a/natalia007/bronze.jpg
Réz http://www.madadventurers.com/wp-content/uploads/2014/04/BrassDragon-07.jpg
Arany http://img4.wikia.nocookie.net/__cb20090625004044/forgottenrealms/images/6/6d/Gold_dragon_-_Chris_Seaman.jpg
Ezüst http://i204.photobucket.com/albums/bb320/prodigyduck/SilverDragon-03.jpg
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #8393 Dátum: 14 máj 06, 18:28:14 »

Egyértelműen a fekete. De a kékkel is szimpatizálok.
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #8394 Dátum: 14 máj 06, 18:29:56 »

De ha nem megfelelő végzettségen akkor nem. Barátom anyukája jelenleg gyógyszerkiosztó, azaz ápolói státuszban dolgozik pszihiátrián, viszont ápoló helyett, gyógyszertári asszisztens OKJ-ja van, így abba a bérkategóriába esik mintha 8 általánosa lenne, azaz még az érettségiét sem nézik, mivel az nem szakirányú.
Ez amúgy itt van, mármint Magyarországon? Csak mert szakirányú érettségi nem létezik és nincs külön bérkategória sem érettségihez, csak közép szintű van, abban a szakmunkás és az érettségizett is benne van.

A nyelvtörvény azért elég támadható volt. A magyar tiltva volt a cseh meg nem, kissé érdekes szerintem. De lehet, hogy én tudom rosszul.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #8395 Dátum: 14 máj 06, 18:41:21 »

Minden kisebbségi nyelv tiltva volt, a cseh nem számít kisebbségi nyelvnek, mivel kb. egyenlőként fogható fel a szlovákkal a nemrégiben megszűnt Csehszlovákia miatt. A cigány illetve az ukrán ugyanúgy tiltottnak számítanak közhivatalokban, ahol a kisebbségi lakosság száma nem haladja meg a 20%-ot. Tehát nem olyan szigorú ez a nyelvtörvény valójában.

Saphi köszönöm a szépen kifejtett választ, egyébként jómagam a kettős honfoglalás elméletét tartom a legelfogadhatóbbnak.
A cikket igazából egyik ismerősömnél találtam facebookon és a genetikai részét tartottam eléggé megkérdőjelezhetőnek.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8396 Dátum: 14 máj 06, 19:20:14 »

Akkor nem lesz tábortüzes fórumtalálkozó.

Amúgy az ezüst a legmenőbb.
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #8397 Dátum: 14 máj 06, 20:31:44 »

Ha te is tudod melyik (neked) a menőbb akkor miért kérded.  Nevet
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #8398 Dátum: 14 máj 06, 20:54:25 »

Rendben Noé, tiszteletben tartom a véleményed.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8399 Dátum: 14 máj 06, 20:59:39 »

Nem lehetett magyar helységnévtáblát sem kihelyezni?
Naplózva

Oldalak: 1 ... 558 559 [560] 561 562 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!