24 jún 29, 11:48:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 557 558 [559] 560 561 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1064482 alkalommal)
0 Felhasználó és 26 vendég van a témában
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #8370 Dátum: 14 máj 06, 16:22:46 »

Nekem ízlett a sushis rizs. [De lehet hogy a cukros ízesítés miatt]
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 06, 16:23:22 írta Morita » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8371 Dátum: 14 máj 06, 16:50:23 »

Tudnék szervezni szalonnasütögetős, bográcsozós, túrázós, erdei iskolában alvós fórumtalis hétvégét tök ingyen.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8372 Dátum: 14 máj 06, 16:52:25 »

https://www.fig.net/pub/bratislava/tours/bratislava_history.pdf

Noe, ezt a szlovákok komolyan gondolják? Nincs olyan, hogy Ugrian Kingdom, Hungarian Kingdom van, de szép próbálkozás, hogy már az angol nyelvterületen is el akarják vetni a hülyeség magjait...
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8373 Dátum: 14 máj 06, 16:57:34 »

Nem gondolták azt hogy kicsit nagy az az épület Szlovák nemzeti múzeumnak?  Nevet

Vajon mivel tölthetik ki benne az üres termeket?  Gondolkozik smirksweat

Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #8374 Dátum: 14 máj 06, 17:08:33 »

Szlovák koronázási ékszerekkel, vagy szlovák királyokról készült festményekkel. Esetleg szlovák kódexek, régi szlovák pénzek  smirksweat
Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8375 Dátum: 14 máj 06, 17:13:32 »

Most nem azért tettem be, hogy a szlovákokat oltsátok, csak szimplán egyszerűen nem tudom felfogni, mi értelme ennek a  rengeteg ferdítésnek, amit szlovák-román barátaink manapság annyira szeretnek. És egyszer Noe azt mondta, hogy Magyarországon túl nacionalista az oktatás. Hát, ezzel vitatkoznék.

Ez az Ugor Királyság név olyan, mintha farok csóválná a kutyát.
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 06, 17:14:35 írta Saphira » Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #8376 Dátum: 14 máj 06, 17:15:54 »

Amúgy nem vagy másnapos? Én mindig másnapos szoktam lenni ha iszok Nevet
Naplózva


gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8377 Dátum: 14 máj 06, 17:17:57 »

Pedig tényleg túl nacionalista. Többet tanulunk a magyar történelemről, mint a világtörténelemről összesen. Enyhe elfogultság.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #8378 Dátum: 14 máj 06, 17:24:38 »

Szerintem csak egy hülye írta a cikket, mondjuk még csak átfutottam. Épp idegesít, hogy szobatársnőmnek muszáj hangosan  olvasnia tanulás közben, illetve, hogy ma egész nap fáj a fejem mert reggel felkeltem az állandó telefonálására. (Igyekszem túlpötyögni az olvasását, de sajna a gépemen csak a space a hangos billentyű). Nekem is tanulnom kéne :@ és idegesen nem megy.

Am szerintem tényleg csak egy hülye írta a cikket, mert ugye a szlovák az Uhorsko megnevezést használja és ezt akarta lefordítani, de nem jött össze.
A nemzeti múzeumban pedig számos ókori lelet van, szép hely, barátomat is elvittem már oda, de arra nem emlékszem be mentünk-e. Túl sokszor jártam ott.

Saphi én meg a te véleményed kérem az alábbi cikkről: http://costadelsolmagazin.com/content/dns-vizsgalat-eredmenye-magyarok-nem-hont-foglaltak-hanem-haza-jottek
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8379 Dátum: 14 máj 06, 17:29:34 »

A magyar történelemoktatás túlzott nacionalizmusáról annyit, hogy nekem egy cionista zsidó vénkisasszony volt a töritanárom. ikszdé És hát nem is fogta vissza magát. Persze nyilván nem mindegyik ilyen, de ha ő taníthatott ebben a szellemiségben, akkor biztos nem annyira nacionalista azért a felfogás.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #8380 Dátum: 14 máj 06, 17:32:36 »

Erre csak annyit mondok, PPKE Történelem szakon tanul volt évfolyamtársnőm, akinek a tanára kellemetlen megjegyzéseket tett az évfolyam előtt még gólya korában hogy "hogy képzeli, használja a nevében az -ová végződést, mért úgy van beírva neptunba?" megjegyzem, a lány neve Csáki
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8381 Dátum: 14 máj 06, 17:34:21 »

Mindig imádtam a pörgős külföldi részeket, ahol csak a lényeget tanultuk, aztán jöttek az aprólékos magyar részek, amik miatt nem fér bele a tankönyvbe csomó minden az emberiség történetéből.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8382 Dátum: 14 máj 06, 17:35:09 »

Akkor az még duplán idegesítő lehetett, ha egy régi magyar családnévhez rakják oda az ovát.

Szóval valamennyire megértem a csávót.   Nevet
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8383 Dátum: 14 máj 06, 17:40:38 »

Gimis töritanárom szerint Csák Máté a magyar Chuck Norris. Nevet
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #8384 Dátum: 14 máj 06, 17:41:46 »

De hogy mer ilyet egy egyetemi tanár kritizálni egy évfolyam előtt ráadásul? Pláne töriszakon. Mikor nálunk egészen a közelmúltig kötelező volt használni, most meg ha le akarod vetetni névváltoztatásnak számít = baromi drága. Mi több még a keresztneve is Zsófia és nem Sofia, vagy Žófia.
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 06, 17:43:38 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Oldalak: 1 ... 557 558 [559] 560 561 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!