24 jún 27, 10:08:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 25
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Nisekoi  (Megtekintve 77100 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #120 Dátum: 14 márc 10, 23:33:25 »

Nosztök Nevet
Jó szórakozást.
Naplózva

dante911
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Válasz #121 Dátum: 14 márc 10, 23:35:46 »

köszííííí Nevet
Naplózva
klosinho
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 107



« Válasz #122 Dátum: 14 márc 11, 17:21:12 »

Egyre jobban hajlok afelé, hogy Raku és Chitoge volt egymásba szerelmes kiskorukban. Bár tuti lesz valami csavar és mégsem.

A rész nagyon tetszett, majdnem lefordultam az ágyról, olyan jó volt Nevet Raku a rész végén még azt mondja, hogy nem látott Chitoge testéből semmit, áh dehogyis xD El kellene mennem nekem is egyszer egy japán fürdőbe Nevet
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #123 Dátum: 14 márc 11, 17:56:39 »

Ott a mangában, amúgy van egy plusz "sor", ami lényegében ilyen apróbetűs gondolati komment Rakutól, ami kb így szól "Valójában mindent láttam".
De egyébként sztem az Animében is az arcára van írva, a dolog, meg aztán ki tudja, a manga fordítása is elég pocsék helyenként.
Naplózva

Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #124 Dátum: 14 márc 11, 23:11:03 »

Egy nagyon jó részt láthattunk most. Az előzőnél sokkal jobban tetszett. Nem számítottam rá, hogy máris feltűnik egy sebhellyel rendelkező srác és főleg arra nem, hogy Raku lesz az. Kicsit aggódom, hogy nem is ő lesz a nagy szerelem mert túl korainak érzem. De csaknem jön egy másik srác akinek ugyanott van sebe...Ugye? ikszdé De legalább Chitoge úgy veszi, hogy talán Raku az.
De túl sok jel mutat arra, hogy ne ő legyen az: pont 10 éve ott volt Japánban (Tsugumitól várok konkrét hely megerősítésre) a seb, a kulcs, és a váratlan távozás. Ebben a részbe már sokkal kedvesebb is volt vele.
Claude hatalmas volt abban a masszázsszékben ahogy az ördögi tervét részletezi Nevet. Shuu is nagy volt. Örülök, hogy most kicsit több időt töltött a képernyőn.
 A "Fekete Péter"-ezés nagyon vérre menő volt a társaság legtöbb tagjának. Persze Shuu teljesen nyugodt volt. Nem is értem, hogy Raku miért volt ideges. Hisz mindenki tudja, hogy nem egészen emlékszik az első szerelmére.
Áhh, az elmaradhatatlan onsen-es rész^^. Chitoge szépen kimentette Rakut. Ráadásul még Choppert is kiszúrta xD. Onodera meg Gandalfot játszott: "Itt úgyse jutsz átt!" Azt a derékpuszit nem értettem teljesen. Jó, ciki, de sokkal jobb, mintha a fenekére nyomott volna egy cuppanósat.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #125 Dátum: 14 márc 14, 16:09:24 »

Az epizód hozta a már-már megszokott, tökéleteshez közeli szintet.
Azok után, hogy Tsugumi átvette az árnyának helyét az openingben, most már a csillámló, sétálós részbe is bekerült az opening vége felé. ^^
Ruri király volt, ahogy kacsintott a buszon. Kúl
Shuu alias Trollcsászár "macskafejét" talán először láttuk, miután megérkeztek a helyszínre. Nagyon illik hozzá. Pojén
A kártyázós jelenet jól sikerült. Raku szándékosan elhúzta a jokereket Onoderától, Chitoge pedig
szerencsétlenségére Rakutól. Pedig, hogy rákoncentrált. ikszdé
Claude ölébe kellett volna egy macska, amit simogat és tökéletes lett volna a gonosz stratéga megjelenés.
Na igen, az elmaradhatatlan onsen-es rész. Onodera inkább Greed volt: A Végső Pajzs. Kiröhög Raku kulturáltan az ujjai között leskelődött, amolyan Ichigosan. Vele együtt a fiúk szerintem egy ideig elegendő dolgot láttak/halottak. Az esetleges hiányérzetüket pedig a fantáziájukra bízzák. Sheftel
A derékpuszi nem volt nagy szám. A durva az lett volna, ha Chitoge, Raku "harmadik lábához" ért volna hozzá. A készítők ezt a jelenetet kedvesen meghagyták a Nisekoi Darkness-nek. Faceg
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #126 Dátum: 14 márc 15, 11:36:38 »

Nisekoi Darkness? Ez megmozgatja a fantáziámat! Nevet
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #127 Dátum: 14 márc 15, 13:04:33 »

Hoy! Azért ennyire ne hasonlítgassuk már a kettőt, mert kb semmi közük egymáshoz Nevet Ha ennyire kíváncsiak vagyotk, már megy 10. hete az anime, mostanra már valaki biztos összedobott valami hentait hozzá, keressetek egyet Nevet

Inkább szerintem mondjuk maradjunk meg a történetnél és a poénoknál, múlt héten már megvolt a pucérkodás Nevet
Naplózva

dante911
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Válasz #128 Dátum: 14 márc 16, 17:47:09 »

már alig várom az estét, hogy jöjjön a 10. rész Nevet chips és sör bekészítve Nevet
Naplózva
nyuszko
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Válasz #129 Dátum: 14 márc 17, 05:08:02 »

Ez a Raku gyerek egy igazi sprinter, úgy el ment Ruri-ék melet hogy nem is lehetett látni. Szegény zseblámpa és szegény Chitoge egyedül a sötétben. Tsugumi mikor meg ijedt a zombitól az haláli volt, kezd egyre nőisesebb lenni.
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #130 Dátum: 14 márc 21, 11:25:46 »

A 10. résszel el is érkeztünk az anime feléhez. Ezen a részen meglehetősen jól szórakoztam. ^^

"Ha pedig egy párba kerültök, csak nyugodtan teperd le a sötétben!"
Sejthettem volna, hogy a mangában lévő fordítás ennél a résznél eltúlzott. smirksweat

A 12-es szám Istenként való tisztelete kezdetét vette az epizód után. bow
Azok a fejek hozzá... No comment.

Chitoge esete a zseblámpával: A 12:26-nál lévő erőltetett mosoly és az alatta lévő hang fenomenális. Kiröhög

A rész végén új értelmet nyert a "zavarba ejtő" kifejezés, miután a keresztneveiken szólította egymást Raku és Chitoge.

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy a 26. fejezet meganimálását ki fogják hagyni. Szomorú

Egy kis maradék a 9. részből: http://31.media.tumblr.com/b151da5c9c7bbccf93e14d3bf752956a/tumblr_n2519c2ZoE1so4vfqo1_500.gif kacsint

Hoy! Azért ennyire ne hasonlítgassuk már a kettőt, mert kb semmi közük egymáshoz Nevet Ha ennyire kíváncsiak vagyotk, már megy 10. hete az anime, mostanra már valaki biztos összedobott valami hentait hozzá, keressetek egyet Nevet

Milyen szörnyű világot élünk, ahol magyarázkodni kell egy trollface szimbólummal ellátott megjegyzés után. Nevet
Sajnos, nem egyszer találkoztam már a kettő összehasonlításával, szóval nem tőlem indult a dolog. Belelapoztam a Darknessbe, hogy megnézzem mire alapszik az összehasonlítás, de nem azt kaptam, amire számítottam. ikszdé
Tulajdonképpen, tényleg ég és föld a kettő. smirksweat
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 21, 11:27:20 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #131 Dátum: 14 márc 21, 14:30:55 »

"Ha pedig egy párba kerültök, csak nyugodtan teperd le a sötétben!"
Sejthettem volna, hogy a mangában lévő fordítás ennél a résznél eltúlzott. smirksweat

Hallod arra mire rájöttem, hogy mi a francot jelent az az animében (vagyis a japánabn)..... Ruri van olyan kedves, hogy egy szumóban használatos kifejezést használ, ami szó szerint azt jelenti, hogy "Egy erős lökéssel valakit a hátára kényszeríteni, majd egy mozdulattal a testére feküdni."

Amúgy a manga fordítása szinte használhatatlan az anime fordításához. Hülyére egyszerűsítették a manga szövegét és néha olyan érzésem van, hogy nem is tudják mit mond ott a karakter, csak beírnak valami érzésre hasonlót.

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy a 26. fejezet meganimálását ki fogják hagyni. Szomorú

Igen.... Nekem is.

Hoy! Azért ennyire ne hasonlítgassuk már a kettőt, mert kb semmi közük egymáshoz Nevet Ha ennyire kíváncsiak vagyotk, már megy 10. hete az anime, mostanra már valaki biztos összedobott valami hentait hozzá, keressetek egyet Nevet

Milyen szörnyű világot élünk, ahol magyarázkodni kell egy trollface szimbólummal ellátott megjegyzés után. Nevet

Nem magyarázkodásnak szántam igazából, hanem csak azt akartam leírni, hogy mi volt az első benyomásom, miután olvastam a komidat. Ezért is a smilek, meg a "Hoy!" az elején. Egyáltalán nem komolyan gondoltam az egészet. Utálom, amikor valami ennyire nem jön át. De mindegy Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 21, 14:32:34 írta Exkirion » Naplózva

xXXperix
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Válasz #132 Dátum: 14 márc 21, 16:06:15 »

Most sikerült eljutnom odáig, hogy megnézzem az eheti részt. Tök jó volt, várom a következőt!
Az résszel kapcsolatban: Felmerült bennem az a kérdés, hogy ha (valószínűleg) Chitoge fél életét Amerikában töltötte, akkor miért olyan nagy szám, ha a keresztnevén hívják? Igazából nem zavar, mert bírtam a jelenetet, de na.
Naplózva

" A fény gyorsabban terjed a hangnál" - ezért van az, hogy egyes emberek ragyogónak tűnnek, amíg meg nem halljuk őket...
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #133 Dátum: 14 márc 21, 16:41:06 »

Na igen ez jogos Nevet
Viszont azt is nézd, hogy elvileg nem nagyon voltak barátai, akik bárhogyan hívhatták volna, Japánban pedig ugye ez csak közeli ismerősök/családtagok/párok közt szokás, és mivel már itt van egy ideje és az első igazi barátait itt szerezte így jobban árjön neki is a dolog. Plusz Rakuval elég speckó a kapcsolatuk, mivel gyakorlatilag ő volt az első igazi barátja, arról nem is beszélve, hogy fiú és az is lehet, hogy ő az a fiú, akivel ígéretett kötött. (Az egyértelműenk tűnő nyomok ellenére a sorozatot ismerve én azért erre nem mernék fogadni.)
Mondjuk ez már csak az én logikám szerinti belemagyarázás, de viszonylag helytállónak tűnik.
Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #134 Dátum: 14 márc 21, 16:47:13 »

Nem magyarázkodásnak szántam igazából, hanem csak azt akartam leírni, hogy mi volt az első benyomásom, miután olvastam a komidat. Ezért is a smilek, meg a "Hoy!" az elején. Egyáltalán nem komolyan gondoltam az egészet. Utálom, amikor valami ennyire nem jön át. De mindegy Nevet

A magyarázkodást saját magamra értettem. A mondat után megmagyaráztam, hogy sajnos belefutottam a Nisekoi és a Darkness összehasonlításába többször is. smirksweat
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 25
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!