24 szep 26, 23:36:31 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 395240 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
Goku2000
Vendég
« Válasz #270 Dátum: 07 aug 08, 17:04:57 »

Wikipédiáról:
"A cselekmény egy alternatív közeljövőben (vagy egy alternatív jelenben) játszódik: egy diktatórikus távol keleti országban (minden jel Japánra utal) egy kilencedikes osztályt (21 lányt és 21 fiút) élet-halál harcra kényszerítenek: egy szigetre viszik őket, ahol ellátják őket fegyverekkel a golyószórótól kezdve az étkezésnél használt villáig, és mindenki kap egy robbanó nyakörvet. Feladatuk az lesz, hogy legyilkolják egymást. Ha egy napig nem hal meg senki, akkor a robbanó nyakörvek végeznek mindannyiukkal. A "játéknak" csak egyetlen túlélője lehet, a "győztes".
A regényt a gyerek szereplők közötti véres konfliktusok miatt gyakran nevezik a huszonegyedik századi japán "Legyek urának" Sir William Gerald Golding regénye után (1954)."
A könyv:
"A BR a szerző, Takami Kósun egyetlen regénye. Először az Óta kiadó (Lásd: Ohta books.com) gondozásában jelent meg (ami korábban sok más társához hasonlóan visszautasította annak antiszociális tartalma miatt). A kiadó ezzel nyitott a könnyebb műfajok felé. A könyv végül hatalmas siker lett, a fogadtatásához hozzátartozott egyedi belső tervezése, amivel erős képszerűséget ér el (sok illusztráció, gondos tipográfia, térképmellékletek, stb.), hasonlót mintha máris manga lenne. A cselekmény 42 szálát a gyilkolás dramaturgiája fogja összet, a tér-idő egység közel pontos betartásával. A regény illúzióktól mentes. Mikor már csak hárman vannak (nagyjából azok, akikkel kiépült az olvasó szimpátiája) jelenik meg a csavar, amitől nem pusztán a különböző módokon kivitelezett gyilkosságok részletes felsorolásáról szól a könyv.
Magyar kiadó: Ulpius-ház Könyvkiadó
Kiadás éve: 2006 (első kiadás)
Fordította: Mayer Ingrid
Oldalszám: 740
Kategória: szépirodalom"

2000-ben kiadták 15 kötetes manga formájában, és ugyanebben az évben film is készült belőle, amit fórumokon nagyon lehúznak, mert a könyvhöz mérve nagyon gyengére sikerült.
Naplózva
Kenshin
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 814


« Válasz #271 Dátum: 07 aug 08, 17:38:21 »

 Nevet Köszönöm a részletes beszámolót..., ezzel sikerült elijesztened. Mivel utálom Golding Legyek ura alkotását. Soha nem értettem, mit favorizálnak benne ennyire... A beavatás sokkal jobb tőle, habár az se vmi nagy szám... ;D
Naplózva

Balin oldalbordája  és lelkes kísérleti alanya kacsint
Család? Köszi, az van! Ha tagja vagy, akkor úgyis tudsz róla! Mosolyog
De a legelsők, a kicsi öcsikéim: Dei és Davis! Mosolyog Egyetlen közvetlen nőnemű rokonom: Zemori(nekem)-chan kacsint
Gk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404

Zisten


« Válasz #272 Dátum: 07 aug 08, 18:11:24 »

Legyek ura: amikor el kellett olvasnom (mivelhogy kötelező volt) egész szépen teltek a napjaim, aztán egyszercsak nagy fordulatott vett az egész és a történet elejéhez képest, idézem a hangulatot:
a gyerekek éldegélnek a tengerpart közelében...
a véghangulat, ezt most idézem is,,Röfi feje szétloccsant a sziklákon" vagy valami ilyesmi... :-X
sztem egy nagy **** >Szomorú
Naplózva
Kenshin
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 814


« Válasz #273 Dátum: 07 aug 08, 19:42:05 »

Ezért mondom a kötelezőkkel csak az olvasás szeretetét akarják elvenni, ja és szerintem kitűnően csinálják. Ha véletlenül ráhibáznak egy jó íróra tuti a legrosszabb könyvét választják ki.. ;D Még Shakespeare-nél is képesek voltak a Rómeó és Júliát beválasztani, ezért nem is olvas a többség tőle többet... ;D Pedig ennél még a királydrámái is mennyivel jobbak... :Mosolyog
Naplózva

Balin oldalbordája  és lelkes kísérleti alanya kacsint
Család? Köszi, az van! Ha tagja vagy, akkor úgyis tudsz róla! Mosolyog
De a legelsők, a kicsi öcsikéim: Dei és Davis! Mosolyog Egyetlen közvetlen nőnemű rokonom: Zemori(nekem)-chan kacsint
Balin
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Válasz #274 Dátum: 07 aug 08, 20:07:51 »

Nálunk lehette választani és én a Hamletet olvastam.
Naplózva

Még mindig a fórum elsőszámú nő gyógyásza aki ingyenes mellrák szűrést vállal.
LORD OF MORIA  Tanítványaim: Petikek, Kronosz7
Kenshin hites ura
Hugica:Csillus
Kenshin
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 814


« Válasz #275 Dátum: 07 aug 08, 20:17:41 »

Mázlista... Nekem kb 1 hónapig tartott elolvasni, pedig minden nap egy oldalt írtam elő magamnak..., életemben nem tartott ilyen hosszú ideig végigszenvedni egy könyvet, pedig ez aztán tényleg minimális lélegzetvételű... Pedig gyorsan olvasok és a hosszabbakat jobban is szeretem.
Naplózva

Balin oldalbordája  és lelkes kísérleti alanya kacsint
Család? Köszi, az van! Ha tagja vagy, akkor úgyis tudsz róla! Mosolyog
De a legelsők, a kicsi öcsikéim: Dei és Davis! Mosolyog Egyetlen közvetlen nőnemű rokonom: Zemori(nekem)-chan kacsint
Rina
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 462



« Válasz #276 Dátum: 07 aug 08, 21:10:33 »

Shakespeare alkotásai nekem bejöttek monjuk csak 4-et olvastam el belőlük a Hamletet , Rómeo és Júliát,Szentiván éji álmot (ez mondjuk nem érdelet annyira) és a VIII. Henriket
Naplózva

Az emberek döntései a kulcs a boldogság kapujához!\\\"

\\\"Küzdj hogy, mind elérd a céljaid\\\"
Amy Lee D.
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1386


« Válasz #277 Dátum: 07 aug 09, 20:28:45 »

Legyek ura: amikor el kellett olvasnom (mivelhogy kötelező volt) egész szépen teltek a napjaim, aztán egyszercsak nagy fordulatott vett az egész és a történet elejéhez képest, idézem a hangulatot:
a gyerekek éldegélnek a tengerpart közelében...
a véghangulat, ezt most idézem is,,Röfi feje szétloccsant a sziklákon" vagy valami ilyesmi... :-X
sztem egy nagy **** >Szomorú
Életem egyik legszörnyűbb könyve ez volt... ( úgy szörnyű, hogy már fogtam az arcom mikor olvastam) mondjuk mind-e mellett szerintem nagyon jó...
De nekünk nem volt közetelző, eddig...
« Utoljára szerkesztve: 07 aug 09, 20:30:29 írta Amy Lee D. » Naplózva
Gk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404

Zisten


« Válasz #278 Dátum: 07 aug 09, 20:30:44 »

nekem ezt kb. 7.-be kellett magamba nyomnom, rohatt naplót készítenem...stb... :-X de tényleg ritka sz*r egy könyv... Mosolyog ;D
Naplózva
Amy Lee D.
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1386


« Válasz #279 Dátum: 07 aug 09, 20:41:11 »

7.-ben nem mondod :o
7.-ben tényleg rohadt rossznak tartottam volna én is főleg hogy kötelező
Általánosban minden könyvet utáltam Nevet
Naplózva
Gk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404

Zisten


« Válasz #280 Dátum: 07 aug 09, 20:44:09 »

én megmondom őszintén a Tüskevárat annyira sz*rnak tartottam az első 5 oldalból, hogy kidobtam a kukába, miután ráírtam nagy betűkkel, hogy ilyen f*st írni BŰN! Nevet aztán anyám kivette megszidott és bezavart a szobámba...MEGÉRTE! Nevet
Naplózva
Handy
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


WWW
« Válasz #281 Dátum: 07 aug 09, 20:48:38 »

Én most kezdtem el a kötelezőt, a Kőszivű ember fiai-t, de csupa nem magyar szó van benne, és totál enm értem az egészet, de má most elegem van belőle! >.< Van néhány oldalon pár magyarázat, de még egy csomó nemtommilyen nyelvű h*lye szó van benne...
Naplózva
Balin
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Válasz #282 Dátum: 07 aug 09, 20:51:19 »

Hát latin és német szavak vannak benne. Egyébként én sem bírom Jókait de ez egy jó történet.
Naplózva

Még mindig a fórum elsőszámú nő gyógyásza aki ingyenes mellrák szűrést vállal.
LORD OF MORIA  Tanítványaim: Petikek, Kronosz7
Kenshin hites ura
Hugica:Csillus
Gk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404

Zisten


« Válasz #283 Dátum: 07 aug 09, 20:52:46 »

azt a könyvet dobd ki! :idegroncs: méghozzá nagyon gyorsan! majdd 30 év múlva elolvasod, akkor talán majdd érteni fogsz belőle egy szót! :idegroncs:
 Jókai >Szomorú ha egyszer odajutok elé, azt nem tezi zsebre! :idegroncs:
szemét állat! nem szeretem Jókait!
Naplózva
Amy Lee D.
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1386


« Válasz #284 Dátum: 07 aug 09, 20:54:38 »

Én most kezdtem el a kötelezőt, a Kőszivű ember fiai-t, de csupa nem magyar szó van benne, és totál enm értem az egészet, de má most elegem van belőle! >.< Van néhány oldalon pár magyarázat, de még egy csomó nemtommilyen nyelvű h*lye szó van benne...
én a Kőszivünek köszönhetem hogy olvasni kezdtem, szal nekem nagyon tetszett
Gk ma valahogy nem egyezünk könyvilegXD
Naplózva
Oldalak: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!