24 ápr 30, 03:08:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Managák és Anime rendezők.  (Megtekintve 10491 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Dátum: 13 jún 08, 08:05:22 »

Azok a messzi messzi kis emberkék akik hétről hétre vagy hónapra rajzolják azokat a kis képregényecskéket amiket mi úgy szeretünk.  Nevet

Itten:               <- ebben a kis szürke szövegdobozkában elmondírhatod róluk a véleményed. Kinek a művei tetszenek. Kié nem. Kinek a munkásságait követed. Volt e olyan manga, vagy anime amit csak azért kezdtél el, mert xy volt a szerzője?
Vagyis bármi a mangakákról. Bármi ami nem megy túlzottan a bulvár irányába, szóval leginkább a munkásságaikról legyen szó.

Kellemes íráskodást. S, hogy mert kedves vagyok és jószívű (s mert technikai okai vannak) szólnivalóitokat nyugodt szívvel írhatjátok egy-egy személyre szabott új hozzászólásba.  Mosolyog

Illetve rendezik az animéket.
Téma témája bővítve
« Utoljára szerkesztve: 14 aug 15, 17:03:01 írta Shiro » Naplózva

TalkNoJutsu Wins the Wars
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121



« Válasz #1 Dátum: 14 feb 02, 21:40:22 »

http://inkandangst.com/wp-content/uploads/2012/07/single-tumbleweed_o_GIFSoup.com_.gif
Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #2 Dátum: 14 feb 05, 19:11:10 »

szóval szél fújta kazal se jár erre... Szomorú
Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #3 Dátum: 14 aug 15, 11:59:33 »

Nem lehetne átnevezni ezt a topicot, Managák és Anime rendezőkre? Vagy van ami velük foglalkozik? Azért kérdezem, mert a nővérem mutatta ezt a képet és ezek után, utána olvasott, Anno Hideaki-nek, aki a képen balra áll, ha valaki nem jött volna rá. Nevet Igazából tök érdekes és egy csomót meg lehet tudni abból, miért lettek az animéi olyanok amilyenek.
Például, a Neon Genesis Evangelion-t egy elég depressziós időszakából merítette, mikor mélyen benne volt ebben a betegségben, ez elégé meg is látszik a művön, szerintem.
Akkoriban ez a "sötét" időszak elég megrázó volt neki, az utolsó két rész miatt, többen meg is fenyegették szegény Anno-t, de most például azért vannak ezek az új NGE-k mert újra elszeretné mesélni ezt a történetet, kicsit másképp, más állapotban.

Vagy ott van az FLCL (Furi Kuri), amit szándékosan terveztek ilyen humorosra (szerintem jó kis anime Nevet) az NGE után, hogy legyen valami happy is az egészben.
« Utoljára szerkesztve: 14 aug 15, 12:00:22 írta Minagi » Naplózva


sergei55
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 391


« Válasz #4 Dátum: 14 aug 15, 12:11:47 »

Én listáztam a mangakákat és Top listába írtam őket 500-ig visszamenőleg.

De persze csak a Top 10-et mutatom be:

10 = Naoko Takeuchi

9 = Inoue Kazurou

8 = Ken Akamatsu

7 = Yoshihiro Togashi

6 = Takahashi Rumiko

5 = Hirumo Arakawa

4 = Yudetamago

3 = Youn In-Wan & Yang Kyung-Il

2 = Osamu Tezuka

1 = Naoki Urasawa

"Említésre méltóak"

14 = Oda Eiichiro
20 = Tite Kubo
65 = Masashi Kishimoto
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #5 Dátum: 14 aug 15, 17:03:59 »

Ha a karatekölyökben szereplő bölcs bácsi kéri, akkor természetesen átnevezem.  Mosolyog
Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #6 Dátum: 14 aug 15, 19:35:15 »

Ön uram túl kedves. Megtisztel. Pirul
Akkor majd, később megint írok ide. Nevet Lehet feléled majd a topic.
Naplózva


Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #7 Dátum: 14 aug 16, 10:21:27 »

Ha már  listákról van szó, akkor nézzük hogyan is gondolkodnak a japánok:
http://www.oricon.co.jp/news/78202/full/

Azt hiszem egyetértek velük, kivéve Oda helyezésével. Top 10-be bekerül 9-10. helyre oké. De hogy 4.?
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
sergei55
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 391


« Válasz #8 Dátum: 14 aug 17, 09:03:16 »

Ha már  listákról van szó, akkor nézzük hogyan is gondolkodnak a japánok:
http://www.oricon.co.jp/news/78202/full/

Azt hiszem egyetértek velük, kivéve Oda helyezésével. Top 10-be bekerül 9-10. helyre oké. De hogy 4.?

Japánokat hagyjuk már, mert az ízlésük évről évre egyre rosszabb! Ma már ami nem moe vagy nem tartalmaz shipping-fan fanservice-t vagy Tsundere Girl - Slave Boy kapcsolatot halálra van ítélve.

A listán meg konkrétan felröhögtem. Eiichiro, Akimoto és Akatsuka közel nem érdemelnék meg a Top 10 helyezést, de még Toriyama sem, főleg hogy többségük vagy csak 1 mangából él meg a mai napig, vagy meg alig van olyan munkája, ami értékelhető.
Naplózva
Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #9 Dátum: 14 aug 17, 09:14:45 »

Sajnos nem csak a japánok ízlése romlik, amit leírtál máshol is legalább ugyanannyira igaz.
Viszont a lista azokat vette számba, akik valamilyen nagy változást hoztak a mangákba,  és lehet szeretni vagy nem szeretni a műveit, de ebből a szempontból Toriyama mindenképp megérdemli.
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
sergei55
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 391


« Válasz #10 Dátum: 14 aug 17, 13:47:46 »

Sajnos nem csak a japánok ízlése romlik, amit leírtál máshol is legalább ugyanannyira igaz.
Viszont a lista azokat vette számba, akik valamilyen nagy változást hoztak a mangákba,  és lehet szeretni vagy nem szeretni a műveit, de ebből a szempontból Toriyama mindenképp megérdemli.

Toriyama? Olvastad a Kinnikuman és Hokuto No Ken mangákat? Minden, ami a Dragon Ball-ban van a sárkány labdákon kívül bennük jelent meg először (erőszint mérő, destined riválisok, rossz fiúk megtérülése és fordítva, feltámasztosdi, hímsovinizmus kacsint, power up-ok stb), s csak azért lett a Dragon Ball a leghíresebb, mert a másik kettővel ellentétben kitudott jutni a szigetországból. Szóval mondjuk úgy, hogy a Dragon Ball inkább csak fogta a Kinnikuman és Hokuto No Ken által lerakott köveket, belevitt néhány dolgott az amúgy később elkukázott Journies Of The West regényből majd (kihasználva a másik kettővel való előnyét) learatta a babérokat, ami nem baj, mert megérdemelte a Dragon Ball a hírnevet, hiszen jó manga volt, de koránt sem hozott akkora változást a mangákba, mint ahogyan wiki-lovagok írják.
Naplózva
Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #11 Dátum: 14 aug 17, 22:35:35 »

Igen, olvastam Hokuto no Ken mangát, valamint a Kinnikuman létezésével is tisztában vagyok. Érvelésem viszont arra összpontosult, hogy Toriyama megérdemli a  helyet, nem arra, hogy pl Tetsuo Hara-nak és a többieknek is ott kellene lenniük Toriyama mellett a listán.

Nem tartozik a témához teljesen, de azért ne hagyjuk ki a Dr. Slumpot se, ha Toriyamáról beszélünk.
Mellékesen a  Nyugati utazásból Szun Wu-Kong Son Gokuvá tett karakterén kívül nem sokat vett át Toriyama (most a botra emlékszem még konkrétan).

De akkor már ha felhoztad a témát térjünk ki rá:
A Hokuto no Ken pedig igenis kijutott Japánból. Annak ellenére, hogy kevébé lett híres a Dragon Ballnál, elég közismertnek számít.
Ha pedig a Kinnukumant és HnK-t a shounen mangák megalapítóinak fogadjuk el, akkor A Dragon Ballt mondhatjuk a modern shounen úttörőjének. Az pedig más kérdés, hogy a HnK-t az eredeti shounen besorolás ellenére ma már inkább seinennek sorolják be, tehát a shounen fogalom eme (azért nem olyan gyorsan bekövetkező) módosulásában is a Dragon Ball hatását lehet felfedezni (na jó Saint Seyát is emlegetik azért).

Ha megnézzük a ma is híresebb shounen mangákat, a Dragon Ball-ban látott karaktertípusok tűnnek fel, Goku-ra hasonlító karakterek szaladgálnak igen sok helyen, nem pedig Kenshiro sztoikus karakterére hajazó szereplők. Ezt megint nem értékítéletként mondom, de a mai helyzet ezt a képet mutatja.

Tehát a shounen műfaj alakításában volt szerepe a DB-nek, annak ellenére, hogy nem a műfaj kialakítója. Tehát anélkül, hogy letagadnánk a Kinnikuman és HnK befolyását el lehet ismerni a DB-ét is.
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
sergei55
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 391


« Válasz #12 Dátum: 14 aug 18, 14:15:16 »

Igen, olvastam Hokuto no Ken mangát, valamint a Kinnikuman létezésével is tisztában vagyok. Érvelésem viszont arra összpontosult, hogy Toriyama megérdemli a  helyet, nem arra, hogy pl Tetsuo Hara-nak és a többieknek is ott kellene lenniük Toriyama mellett a listán.

Nem tartozik a témához teljesen, de azért ne hagyjuk ki a Dr. Slumpot se, ha Toriyamáról beszélünk.
Mellékesen a  Nyugati utazásból Szun Wu-Kong Son Gokuvá tett karakterén kívül nem sokat vett át Toriyama (most a botra emlékszem még konkrétan).

De akkor már ha felhoztad a témát térjünk ki rá:
A Hokuto no Ken pedig igenis kijutott Japánból. Annak ellenére, hogy kevébé lett híres a Dragon Ballnál, elég közismertnek számít.
Ha pedig a Kinnukumant és HnK-t a shounen mangák megalapítóinak fogadjuk el, akkor A Dragon Ballt mondhatjuk a modern shounen úttörőjének. Az pedig más kérdés, hogy a HnK-t az eredeti shounen besorolás ellenére ma már inkább seinennek sorolják be, tehát a shounen fogalom eme (azért nem olyan gyorsan bekövetkező) módosulásában is a Dragon Ball hatását lehet felfedezni (na jó Saint Seyát is emlegetik azért).

Ha megnézzük a ma is híresebb shounen mangákat, a Dragon Ball-ban látott karaktertípusok tűnnek fel, Goku-ra hasonlító karakterek szaladgálnak igen sok helyen, nem pedig Kenshiro sztoikus karakterére hajazó szereplők. Ezt megint nem értékítéletként mondom, de a mai helyzet ezt a képet mutatja.

Tehát a shounen műfaj alakításában volt szerepe a DB-nek, annak ellenére, hogy nem a műfaj kialakítója. Tehát anélkül, hogy letagadnánk a Kinnikuman és HnK befolyását el lehet ismerni a DB-ét is.

Félek, félreértettük egymást. Nem azt mondtam, hogy a Dragon Ball semmi vagy hogy Toriyama-nak nincs helye a Top 10-ben, mert igenis van helye. Én azt mondtam, hogy a Dragon Ball érdemi újítást Goku karakterén és C18-on + Chi Chi-n - mint az első igazi női harcosok - kívül nem sokat hozott, s habár a műfaja etalonja, semmiképpen sem műfaj alapító, főleg, hogy sajnos átvette a Kinnikuman és Hokuto No Ken hibáit is (amit persze a maiak 20-szorosan átvettek), pl sok szereplő egy idő után értelmetlenné válik (Rikishiman, Yamcha stb), ass-pull power up-ok és történet szállak, legendás eredetileg karakter original skill-ek szétszórása a random emberkék közt is stb.

Én szerintem is király a Dragon Ball, sőt, néhány részt leszámítva etalon, csak nem műfaj teremtő, mert lehet, hogy "ma már" seinen-ként lennének számon tartva a HNK és a Kinnikuman, de eredetileg és utókor számára shonen-ek maradtak.

"Ha megnézzük a ma is híresebb shounen mangákat, a Dragon Ball-ban látott karaktertípusok tűnnek fel, Goku-ra hasonlító karakterek szaladgálnak igen sok helyen,"

Remélem ezt csak és kizárólag Luffy-ra értetted, mert pl Ichigo majdnem ellentétje Goku-nak, Uzumaki Naruto-t meg 99%-ban a Kinnikuman főhőséről, Suguru-ról mintázta Kishimoto (mindketten legendás emberek gyermekei akik árvaként nőttek fel egy olyan helyen ahol gyűlölték őket, mind a ketten japán szemetet falnak - egyikük Gyudon-t, másikuk Ramen-t -, mind a ketten isszonyatosan retardáltak és sokszor idegesítőek tudnak lenni, szeretik megtéríteni a nekik szimpatikus ellenfeleket, mindkettőjüket megfosztják az erejüktől, amit persze később visszaszereznek, szerelmüket "-chan"-nak szólítják stb, csak Suguru-nak vannak izmai és 1-nél több barátnője volt, míg Naruto egy stick-man szintjén van és még véletlenül sem próbálkozik más lányoknál).
Naplózva
Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #13 Dátum: 14 aug 18, 21:55:50 »

Na tök jó, akkor úgy nézem kialakul valamilyen konszenzus köztünk. Megegyezhetünk akkor abban, hogy a DB megérdemli, és a HnK is érdemelne helyet a 10-es listán. Azaz a mangakáik, hogy pontosak legyünk.

Illetve részben visszatérve az eredti témára, csak én vagyok olyan, hogy a mangák készítőire figyelek, hogy ki mit is csinált, animéknél viszont általában nem érdekel? Szégyellem is kicsit ezt a részrehajlást.
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
sergei55
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 391


« Válasz #14 Dátum: 14 aug 19, 06:28:05 »

Na tök jó, akkor úgy nézem kialakul valamilyen konszenzus köztünk. Megegyezhetünk akkor abban, hogy a DB megérdemli, és a HnK is érdemelne helyet a 10-es listán. Azaz a mangakáik, hogy pontosak legyünk.

Illetve részben visszatérve az eredti témára, csak én vagyok olyan, hogy a mangák készítőire figyelek, hogy ki mit is csinált, animéknél viszont általában nem érdekel? Szégyellem is kicsit ezt a részrehajlást.


Én is örülök. kacsint

Én bevallom mind a mangakákat, mind az anime stúdiókat figyelem, mertígy 90%-ban tudom, mire számítsak.

Nem véletlenül hoztam létre egy szavazást az anime stúdiókról, s gondolkodtam mangakák terén is, csak hát ugye 6000 mangakát elég nehéz lenne szavazásra bocsátani. Még én is csak egy top 500 listát tudtam összehozni vért izzadva.

Anime stúdióknál egyértelműen a Madhouse-Ghibli-Sunrise stúdiók a legjobbak minden téren. Igen, ők is kiadtak néha egy pár szemetet, de a legjelentősebb művek, amik nem divatsorozatok (lásd neverending shonen-ek, amik kb a Marvel-DC japánizált változatai, csak ugye nincsenek alternatív univerzumaik) mind ők készítették. Valamint itt vannak a legjelentősebb rendezők és filmek is (Madhouse Satoshi Kon, Ghibli Hayao Miyazaki ect).

Amely stúdiókat rühellem, az a Pierrot-ARMS páros, mert gyakorlatilag ők a nagyipari sz*rgyárosok. Volt ugyan a Pierrot-nak nagyon, nagyon régen pár jó animéjük, amik ráadásul voltak olyan jó adaptációk, mint a Madhouse-Sunrise párossé, de a Yu Yu Hakusho után mintha elfelejtettek volna adaptálni (eredeti történet átírása, a világba bele nem illő elemek és átlagon aluli fillerek), s hosszú idő után az egyetlen értelmes anime, amit kb 10 éve dobott ki a Pierrot az a Toyko Ghoul, de ez mégis kevés!
Naplózva
Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!