24 ápr 28, 14:16:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 36 37 [38]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hunter x Hunter ( 2011 )  (Megtekintve 125594 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #555 Dátum: 14 aug 22, 17:34:56 »

A hangyákat nem zavarta, hogy alig pár naposok, kegyetlenül ownolták még az erősebb vadászokat is ikszdé

143. rész:

Azt kell mondjam kiábrándultam kicsit a sorozatból Szomorú A legtöbb vadász egy nagy semmi, csak dísznek vannak ott. 20an nem bírnak el Hisokával, ez már nevetséges. Továbbá Hisoka is nagyon unszimpatikus lett számomra, nagyon beállt hidegvérű gyilkosnak. Oké eddig is voltak ilyen jelenetei, de itt már nagyon sok, mindenkit halomra öl és persze a vadász szövetség/rendőrség/mit tudom én semmit nem tud vagy akar ellene tenni. Ezt is hiányoltam már a kezdetektől fogva a sorozatból, hogy mindenkit megölnek és nincs semmi következménye az egésznek, mintha egy full rendőr nélküli világban lennének, pedig elvileg ott a vadász szövetség ugye, de ezután a szánalmas Seirin osztag én már semmi jóra nem számítok. Éreztem pedig, hogy árnybestiák 2 dolog lesz ez is, hogy feleslegesen felhype-olják őket, aztán egy ember elintézi azokat...de ez egy az egyben ugyanaz volt, mint Yorkshinnél, Togashi most komolyan???

Persze a rész hozta a szokásos minőségét, hála a Madhouse-nak. Kilua sírása és komoly tekintete nagyon átjött,  beleértve Paristonét is, végre láthattuk az igazi arcát. Meg az egész epizód az elejétől a végéig lekötött, elég izgalmas volt, csak a fentebb leírtak miatt már nem nagyon tudom hova tenni ezt a sorozatot, ami a manga hibája, nem az animéjé. Pedig én tényleg szeretem a komolyabb shounen-eket, ahol a karakterek megtudnak és meg is halnak NÉHA, de ez már kicsit sok. Mindenki gyilkol mindenkit és le van tojva az egész, hát oké...

144. rész:

Ez viszont elég unalmas epizód lett. A választásnak kéne a legizgalmasabbnak lennie, de engem totál nem érdekel az a baj. Cheadle-nek kéne nyernie egyébként, ő a legtapasztaltabb. Leorio nagyon zöldfülű még oda, majd 10-15 év múlva ő is lehetne már, de még nem. Ez az én véleményem.
Ez a rész egy 3/5-ös.
« Utoljára szerkesztve: 14 aug 29, 15:48:49 írta Csabi28 » Naplózva

ragi08
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1



« Válasz #556 Dátum: 14 szep 01, 11:18:54 »

Lehet, hogy van már róla téma, vagy vmi más, szóval bocs, hogy ide írom. Engem az érdekelne, hogy miért nem tudok részeket letölteni, rá nyomok, hogy letöltés és nem csinál semmit, tölti az oldalt és kész.
Naplózva

Semmi sem emeli fel jobban az embert, mint az a tudat, hogy le tudja győzni önmagát, és önként lemond valamiről, amire legjobban vágyik az életben.
Tapion-sama
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3857



WWW
« Válasz #557 Dátum: 14 szep 01, 11:22:25 »

A nyaatorrents oldala jelenleg nem elérhető, két-három napja leállások vannak náluk. Elvileg a szerverrel van problémájuk, hamarosan biztosan visszaáll minden és akkor letölthetővé válnak a részek!
Naplózva

Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #558 Dátum: 14 szep 06, 12:22:18 »

145.:

Jó kis rész lett, bár én Gon felépülését még elhúztam volna egy kicsit, hogy nagyobbat üssön. A cím alapján azt hittem, hogy Nanika nem tudja meggyógyítani a fiút, ami jó fordulat lett volna, érdekelt volna, hogy akkor ezt hogyan oldják meg Kiluáék, de csak kiderült, hogy Alluka másik énje mégis mindenható. Azért kemény volt  Gon halott keze, kicsit kirázott a hideg. Na meg láttuk végre Illumit is nevetni, de inkább ne tapasztaltuk volna meg, nagyon wtf volt ikszdé

Végülis a cím a Parison elleni harcra utalt. Tetszett, hogy Cheadle feladta a dolgot, Parison pedig végre komolyan is beszélt és elmondta a titkát Nevet
Gon és Leorio találkozása is jó lett, de ami most fog jönni, az érdekesebb lesz! Ging-nek volt egy feje ikszdé Érdekelni fog a beszélgetésük! Ging végig útmutatót adott Gonnak egy "játékos" keresés formájában, de úgy látszik, még sincs sok kedve a találkozáshoz.

A részre egy 5/5-öt adok, mivel a félhalott Gont megpillantó Kilua sírása jelenet nagyon átjött, csak úgy, mint a Paristonos is. Én a protagonist felépülését még kicsit elhúztam volna vagy 10 résszel, de annyi baj legyen, így se lett rossz.
3 rész maradt :S

146.:

Hát ez egy elég érdekes epizódra sikeredett. Semmi sem úgy történt, ahogy vártam, sőőőt, halvány lila gőzöm se volt már pár perc után, hogy egyáltalán hogy fognak tovább haladni a történetek, de szerintem a mangaka-nak sem...
A Gon és Ging találkozás majdnem teljes csalódás volt a részemről... Csak az tetszett, amikor az apuka zavarban volt, de az se tartott túl sok ideig... Lehet velem van a baj, de ha már ez volt "elvileg" a főcél a sorozatban, és végre megtörtént a nagy találkozás, akkor nem erre számítana az ember, legalábbis én nem. (A Kite-os dolgot meg még most se tudom megemészteni...)
Pariston jelenete viszont tetszett, nagyon jól kitalált karakter, remélem látjuk még a sorozatban, báár... Ha látjuk is, nem mostanában az tuti Szomorú
A Kilua és Alu/Nanika jelenetet nem tudtam hova tenni, szerintem túl sok volt az ölelkezés és a "megható jelenet". Meruem lezárása rövidebbre és szvsz. ezerszer meghatóbbra sikeredett.
Erre a részre sajnos csak egy 3/5-öt tudok adni, sokkal, de sokkal jobbra számítottam.

Összességben még most se értem Togashi-san gondolkodását és történetvezetését, ami általában pozitív erénynek számít egy sorozatban, mivel nem klisés és egy csokornyi meglepetést tud okozni. Itt a HxH-ban ez néha totál összejön, néha totál nem, sajnos most az utóbbi történt meg. Kész káosz az egész, nincs lineáris előrehaladás, ok-okozati kapcsok, ívek közötti összetartó erő stb. Azt érzem, mint a Barátok Köztnél, hogy ez mehetne a végtelenségig így, legalábbis a jelenlegi állás szerint.
2 epizód maradt hátra, és szerintem azok nem tudják úgy feldobni ezt az ívet, hogy teljes egészében "jónak" számítson.
Az utolsó 2 történet teljesen egy kaptafára épül: faszás kezdés, so-so haladás, de a közepe/vége fele teljes csalódás. Oké, mindkettőben volt 4-5 hihetetlen elképesztő epizód, de ezek édeskevések egy 14 részes történethez képest, nem hogy egy 61 epizódoshoz mérve...
Továbbá mindkét ív szó szerint kinyírta a kedvenc karaktereimet: Ponzu, Youpi, Meruem és Gotoh... Fantasztikus.

« Utoljára szerkesztve: 14 szep 11, 19:35:45 írta Csabi28 » Naplózva

Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #559 Dátum: 14 szep 12, 16:25:38 »

Egyetértek veled Csabi.

Ez a rész után most megkellet volna kedvelnünk Ginget? Ettől csak csökkent a szememben. Egyetlen indokot sem tudunk, hogy miért kerüli ennyire Gont. Az ember nem azt várná ennyi rész után, hogy Ging egyből megpróbálja lekoptatni Gont. Azért Gontól sem ezt a reakciót vártam. Főleg, hogy kb megakart halni miután megölte Pitou-t. Erre azzal el lett intézve az egész, hogy hülyeségeket beszéltem. Nem is tudom melyik zavar jobban. Ging viselkedése vagy az, hogy Gon megint olyan vidám, mintha az egész vérbosszús dolog meg se történt volna. >.<#

A Kilua Aluka szál kicsit jobb volt. Azt hittem, hogy Kilua azt fogja parancsolni Nanikának, hogy haljon meg vagy hogy rajtuk kívül végezzen minden Zoldykkal. Nevet A másodiknak jobban örültem volna mert annak a döntésnek súlya lett volna de Kilua csak elzavarta Nanikát. Meglepett, hogy Aluka tud Nanikáról, sőt még szereti is őt. Viszont most Kilua megint ott van ahol elkezdte az egészet. A család újra vadászni fog rájuk, talán még jobban, mint azelőtt.
Akkor most Nanika trükkje az, hogy nem kérni kell tőle, hanem parancsolni neki? Komoly? xD Azt hiszem mégegyszer meg kell hallgatnom Ilumi magyarázatát, hátha jobban megértem.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Binda
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 348



« Válasz #560 Dátum: 14 szep 17, 21:54:52 »

Tilon: nem. Kérni kell tőle, és a kérés súlyától függően ő is kér majd valamit cserébe.

Ez alól egyedül Kilua kivétel: neki engedelmeskedik, rá semmilyen szabály nem vonatkozik. És mivel kiadta parancsba, hogy soha többé senkinek se teljesítse a kérését, így elvileg biztonságban van Alluka. Mivel csak Kilua tudja irányítani, feltéve, ha ezt a parancsot tartani fogja.

Több helyen meglepett a történet, főleg Pariston bejelentései. De emiatt szeretem! Gon és Ging reakciói is érthetőek voltak. Nem számítottam rá, hogy ilyen irányt vesznek a dolgok, de teljesen rendben van. Az apa-fia beszélgetés a következő részben lesz pótolva.
Naplózva
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #561 Dátum: 14 szep 19, 12:58:29 »

Na ez is egy érdekes rész lett!
Az elején kellett pár perc, hogy felfogjam "mi van??" ikszdé Szerintem Koala-úr filozófia órája kicsit hosszabb lett a kelleténél, továbbá annyira jelentéktelen karakter volt a hangya ívben, hogy nem is nagyon figyeltem a jellemfejlődését ikszdé De a kinézetére emlékeztem azért! Nevet
Valaki megmagyarázná nekem, hogy akkor most miújság Kite-al? Ugye még a mostani ív elején egy szörnyfarokkal rendelkező kislány volt, de most idősebb lett vagy 5 évvel O.o De még mindig egy hangya? Meg mi volt ez a szent beszéd Koala-santól? Kite új teste csak úgy néz ki, mint a vörös hajú lányé, akit megölt? Vagy ténylegesen van hozzá valami köze? Néha nehézkes felfogni Togashi üzeneteit. De ahogy látom, Kite nem lett teljesen amnéziás. Érdekes.
Az epizód második fele már mindjárt kellemesebb volt! Ging hozta a formáját és tetszettek Gon és Kilua közös jelenetei is Mosolyog Az ending is nagyon baró lett, bár nem volt nehéz megcsinálniuk.
A részre egy 4/5-öt adok! Nem volt ez rossz, csak kicsit lassú (kb. másfél fejezetet dolgozott fel) és néha érthetetlen.
1 epizód maradt Szomorú
Naplózva

shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #562 Dátum: 14 szep 19, 17:50:51 »

Nem tudom, hogy mi lesz a követező részben (majd jövőhéten kiderül), de szerintem ez is beillett volna a sorozat ideiglenes záróepizódjának.

Koala-san elmélkedése nekem sem jött be annyira. Elvileg csak megörökölte Kite a megölt kislány kinézetét. Szerintem azért nőt meg ilyen gyorsan, mert hangya és kész.
Azért valahol sajnálom Kite-ot. Eddig járta a világot és új fajokat vizsgált/fedezett fel, most meg úgy tűnik egy ideig még ott lesz abban a házban, ahova küldték Colttal.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
tyber22
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Válasz #563 Dátum: 14 szep 25, 10:31:49 »

Hát véget ért egy remek sorozat  >.<# de viszont emberek, én ilyen tökéletes lezárást egy ilyen profi animének én még nem láttam ! oké, hogy a manga megy tovább,de szerintem anime még legalább 3-4 évig biztos hogy nem lesz. Na de ! utolsó rész. Gon végre elbeszélget az apjával, végre elérte azt amiért még az első rész végén elindult. Nekem Gingel eddig se volt bajom, de az a nagy monológja, az annyira de ANNYIRA passzolt az egész sorozathoz,meg annyira jó üzenet nekünk a nézőknek is ! ÉS mennyire igaz. Fontosak az álmaid és a céljaid de a lényeges dolgokat az odavezető úton tapasztalod meg amik még fontosabbak is . Zseniális ! És ami nekem a legjobban tetszett, hogy úgy lett vége, hogy mégis nyitott maradt. Ahogy Ging is mondta, a világ csak egy is része az igazi világnak ! És ezáltál egy még nagyobb kalandnak. Úgy érzem hogy a 4 főszereplő is le lett zárva de nem is ! Gon megtalálta az apját,de mégis további kalandokat élhet át Kaitoékkal, Killua is megmentette allukát, de mégis bármerre mehetnek,Kurapica is megszerezte a szemeke, Leorio is orvos lett, vagy nemtudom, de mégis még az életük ellőtük van de rajtunk áll hogy hogy képzeljük el a további útjukat. A végén pedig a jó öreg you can smile-t is meghallgathattuk teljes pompájában Nevet És igen az a kép mikor mutatták meruem és komugi kezét az nagyon megható lett ! Tökéletes lezárás egy tökéletes animének szerintem ! A hxh pont ott nem szúrta el ahol a one piece meg  a naruto meg a bleach szerintem. Hogy időben lezárták az animét, nem pedig húzzák még és még több száz részen keresztül. Nemtudom,de ha vége is lesz a one piece-nek nekem így 600+ részen keresztül már nem lesz olyan hatása mint a hxh-nak. Itt volt minden a kellő mennyiségben, és pont úgy zárták le pont ott ahol kellett. Igazi energikus vidám befejezés lett szerintem! És Madhouse  köszönjük ezt a gyönyörű animálást és grafikát minden egyes részhez ! így kell tökéletesen mangát animébe átvinni, nem hogy kiegészítették de még sokszor le is pipálták a mangát szerintem ! Rossz hogy nem lesz több rész, de ez az anime így lett kerek és egész szerintem! A főhösök elérték céljukat ,lezáródott a kalandjuk, de mégis új utak várnak rájuk amik már egy más történet lesz ! Hunter x Hunter anime 10/10 !! Két darab **-al  Kúl
Naplózva
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #564 Dátum: 14 szep 25, 17:53:51 »

148. rész:
Kissé csalódott vagyok. Maga a rész nagyon szép és hangulatos lett, főleg az elején és a legvégén lévő "amv"-s jelenetek és a famászás. Viszont! Ginget eddig se szeretettem, de most végképp megutáltam. Az ok, amiért otthagyta a kisgyerek Gont, valami nevetséges volt ikszdé Sajnos a rossz értelemben... Ne értsetek félre, nem volt hülyeség amit beszélt és tényleg volt mondanivalója, de ezért elhagyni a saját gyerekét... Igazi mintaapa! Megy a saját feje után esztelenebbnél esztelenebb feladatokat csinál és gyakorlatilag sodródik az árral, követi a végtelent. Lehet páran nem fogtok egyetérteni ezzel, de szerintem a Fairy Tail és a One Piece mondanivalója fényévekkel jobb. Ott a társak a legfontosabbak és pont. Ezen nincs mit ragozni, ennél semmi sem jobb. Én ezzel az életúttal értek egyet, szerintem ennél még a világ megmentése és stb dolgok is eltörpülnek. Minden irodalmi műnek, ami ugye a manga is, hordoznia kell magában valami tanítást vagy életről szóló álláspontot. Togashi ezzel szerintem nevetségesen elásta magát, Gingnél még egy félszemű sánta szarvasmarha is jobb apuka. Nekem ez a véleményem.
Meg maga a beszélgetés is. A legérdekesebb szerintem az lett volna, hogy elmesélik a kalandjaikat egymásnak, amiből kaptunk is egy kis morzsát és ennyi... Lehet sokak számára felesleges oldalak/percek lettek volna, de én egy egész epizódot is rászántam volna, hogy végig hallgassuk a velük történteket.
Viszont, ahogy írtam a rész elején lévő flashback képecskék Gonnál és az epizód vége fantasztikus lett! Halhattuk a már 146szor hallott openinget teljes egészében!!!! ikszdé Kicsit poén, de nekem azért nagyon tetszett Nevet Láthattuk, hogy mi történt a többiekkel, háááát izé.... Köhöm. Mindenki ott kockult és nézte Gon képét, hát én jót nevettem ezen ikszdé Kilua megint elkötött egy léghajót, jól megy neki a tömegközlekedés ikszdé A Gotous jelenetet végképp nem értettem! Emlékszem, hogy a sorozat legelején voltak a vizsgánál ezek a nagyfülű lények meg át tudtak változni, de... Valaki nyugodtan felvilágosíthat, hogy akkor mi is történt pontosan Mosolyog
Az epizódra egy erős 4/5-öt tudok adni. Minden jó volt, csak a nagy válasz nem... És emiatt mondom azt, hogy ez nem lett egy tökéletes "befejezés". Az előző rész 100000000000000000szor jobb lett volna zárásnak, szerintem az baromi jó lett. Ez sajnos nem.

Egy kicsit írnék még az "Elnökválasztás Ívről", mert ugye ez az epizód még abba tartozott és most lett vége a sztorinak.
Nos, hát az idézőjel sajnos tényleg kell oda. Valami nevetséges ötlet volt, hogy ez legyen az ív címe, sőőőt, maga az egész is egy feleslegesen elhúzott baromság lett ikszdé Oké, ez csak egy átvezető arc, de ez az elnökválasztás olyan szinten túl lett hype-olva és szinte erről szólt az egész ív, hogy ezek után nevetséges az a befejezés amit kapott ikszdé A Killua-Allukas szál és Gon felépülése bőven elég lett volna ide, az elnökválasztás meg lemehetett volna 2-3 rész alatt. Elvileg ez lett volna az ív magja, de szerintem ez a szál volt a legkevésbé jelentős ebben a történetben, ezért csak egy 3/5-tel tudom zárni.

Hunter x Hunter:
Végül egy utolsó összegzést írnék erről az animéről, hisz nagyon hosszú ideig nem lesz folytatás, ez tuti biztos. Maga a történet egy erős közepes szerintem. Nem látok benne sok egyediséget, ez a vizsga, arénázás, gonosz szervezet, játékvilág, ellenséges szörnyek támadása és elnökválasztás véleményem szerint már mind-mind lerágott ősi csont alapgondolat. Azonban!!! Togashinak helye-közel sikerült mindvégig EGYEDIVÉ tenni, mivel a cselekmények előrehaladása és fordulópontjai a legvégéig kiszámíthatatlanok voltak!!! Jó lehet, az utolsó 2 ív közel se a kedvencem, viszont azt be kell ismernem, hogy álmaimban se gondoltam volna, hogy így fognak alakulni a dolgok. És ez igaz mindegyik arc-ra. Ha másban nem is, ebben nagy tisztelet a mangakának.
Viszont érezhető volt a sorozaton, hogy ebből nem lehet több száz részt kihozni, mint egy FT, Op, Ns, Bleach vagy DB-ból. A harcrendszer instabilis és szerintem kicsit nevetséges is. Az első 20-30 részben még egy halvány megjegyzés sincs, hogy ez a sorozat is átmegy ilyen "fantasy" féle varázslatos izébe. Ugyanazt érzem, mint a Hitman Rebornnál anno, ami egy hatalmas negatívum, mivel arra utal, hogy a készítő nem tudta eldönteni, hogy mit akar. Ezért is szeretem a legnépszerűbb shouneneket, mivel azok a kezdetektől fogva hűek maradtak a stílusukhoz. Ezzel szemben a HxH volt gyerekmese, thriller, shounen, akció sorozat, politika, de még ez a Sword Art Online féle játékvilág is. Erről már írtam is, hogy az ívek között nincs összetartó erő, így elég randomnak érződnek.
Az egyetlen nagyobb pozitívum, amit ki lehet és érdemes is kiemelni, az Gon és Kilua (remélhetőleg csak) hatalmas nagy barátsága! Az tényleg nagyon szép és a végéig fantasztikus jeleneteket tud produkálni.
Így magára a történetre, tehát a mangára csak egy erősebb közepest, vagyis 6/10-et tudnék adni. Sajnos a rajzolása is elég vázlatos és béna lett a végére, oké tudom, hogy a mangaka betegeskedett, de ez akkor is nevetséges. Csak nézzétek meg az egész kiméra hangya ívet a mangában.
Na, de!!! Madhouse!!! Ez a stúdió olyan szinten felturbózta a HxH sorozatot, hogy azt még a Bleach anime is megirigyelheti. Mivel az utóbbinál alapból szép rajzolással operál a manga, így csak azt kell visszaadniuk és a harcokat meganimálniuk valami fasza zenével. Noha az tagadhatatlan, hogy fantasztikusan megcsinálták ők is a Bleachet, viszont amit a Madhouse bemutatott, az páratlan! Nem mondom azt, hogy sz#rból csináltak várat, mert ez közel se igaz, azonban az valami leírhatatlan, hogy milyen szinten felturbózták a sorozatot. Erről felesleges is többet írnom, aki végig követte, az tudja miről beszélek. De csak, hogy egy példát hozzak: Meruem és Komugi jelenetei valami elképesztőek voltak! És még ebben a részben is betették, én majdnem elkönnyeztem magam. Oké, ez a mangában is benne volt és gyakorlatilag Togashinak köszönhető az egész, de nekem ott egyáltalán nem jöttek volna át a dolgok, itt meg szinte egy tankkal rontottak be a szobámba. Hatalmas tisztelet!!
Emiatt pedig egy 8/10-zel zárnám az egész sorozatot.
Szeretném még megköszönni a fordító munkáját, aki az első epizódtól a 148. részig lefordította az egészet nekünk, saját szabad idejéből teljesen ingyen. Nem kis munka lehetett ez neki, hatalmas köszönet Tapion-sama  bow Igaz én jó vagyok angolban (rendelkezek középfokú nyelvvizsgával is), azonban néha-néha megnéztem angol felirattal egy-egy részt, és elég összetett és változatos a nyelvezete, tehát sok szótárazásomba került volna ezt a sorozatot magyar felirat nélkül végignézni. Így ugye sokkal kényelmesebb volt, főleg ilyen minőségi fordítással! Ráadásul még a 2 filmjéhez is készült magyar felirat, tehát minden tiszteletem a fordítóé!  bow

A jövő: A sorozatnak, vagy legalábbis a történetnek még nincs vége, remélem mondanom se kell. Elég szkeptikus vagyok a folytatással kapcsolatban, hisz vagy fél éve kezdte el folytatni Togashi-sensei a HxH-t, azonban kemény 10 fejezet jött csak ki... Elvileg még 3 ívet akar, hát.... Ha ilyen tempóval fogja folytatni, akkor még jó pár évig lehet követni a mangát. Én nem tudom, hogy fogom-e, de ha megteszem, akkor is csak magyar fordításban fogom. Sajnos annyira nem fogott meg a HxH ideiglenes lezárása, hogy "úristen, kövi részt-kövi részt" izgalmi állapotban lapozzam a fejezeteket. Ahogy korábban írtam, szerintem ez csak egy erős közepes történet, ami most kapott egy szódával elmegy lezárást, de semmiképp nem csigázott fel a folytatásra.
A Madhouse se biztos, hogy fogja folytatni az animét, ha lesz elég adaptáció. Alapból nem a hosszú shounenekről híres stúdió, tehát elég váratlan dolog volt a részükről ez a HxH projekt. De még ha optimisták is vagyunk, és hiszünk a folytatásban.... Hát srácok akkor se reméljétek, hogy 1-2 év múlva újra várhatjuk Tapion-samatól az új HxH részekhez való magyar feliratot... Szerintem leghamarabb csak 5-6 év múlva várHATUNK folytatást! Tehát nem lesz, hanem csak LEHET. Persze én is remélem, hogy azért majd animében is megnézhetjük a sorozat TÉNYLEGES BEFEJEZÉSÉT, de ahhoz rengeteg forrás anyag kell, aka manga fejezet, amivel jelenleg a HxH nem rendelkezik, tehát ezt az epizódot átvitt értelemben tényleg tekinthetjük befejezőrésznek. Szerintem ott lóg még a levegőben a Hitman Reborn, amit jobb lenne folytatni, persze az sajnos 100%, hogy nem a Madhouse által lesz, ha egyáltalán lesz valamikor animésítve Szomorú Pedig nagyon megnézném. Viszont a Bleach az egy komorabb és sötétebb történet, aminek már elég sok fejezete van egy esetleges 1-2 év múlva elkezdhető folytatáshoz, ezt már jobban el tudom képzelni Madhouse projektnek. De persze ennek sincs sok esélye.
Viszont az általam eddig látott animéi (Death Note, Rainbow Nisha és ugye HxH) bőven bebizonyították, hogy igazi profikkal állunk szembe, akik nem mennyiségileg, hanem minőségileg akarják nekünk bemutatni a komolyabb manga történeteket anime formájában. Tényleg látszik, hogy mindent beleadnak és nem egyszer nézhetik vissza az elkészült epizódokat. Tehát hatalmas tisztelet nekik is!
Ezzel zárnám csütörtöki esti meseregényemet. Úgy érzem ez a topic kihaltabb lesz a jövőben a Dragon Ball anime részlegtől is, ami persze teljesen érthető, szóval ha esetleg majd valaki még idetéved, akkor lesz mit olvasnia (persze, ha lesz elég hardcore, hogy el is olvassa).
További szép estét! Nevet
Naplózva

DarthMango
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19

[Avatar törölve. Megengedett magasság: 200pixel.]


« Válasz #565 Dátum: 14 szep 27, 20:56:37 »

Csabi28 ha nemgond, megjegyeznék 1-2 dolgot az írásoddal kapcsolatban

1. Senki nem mondta egy percig sem, hogy Ging nem egy idióta, aki csak a kalandozásért otthagyta a gyerekét.... sőt, még mondták is, hogy az. Alapból, nincs arra jó ok, hogy hátrahagyj egy gyereket. Gonról meg tudjuk, hogy elég egyedi a gondolkodás módja ezért nem zavarta Nyelvesít    És szerintem jól is van ez így.. jobb mintha adtak volna egy olyan indokot, hogy elment megmenteni a világot meg stb... nincs arra jó ok, hogy 12 évig elhagyd a gyereked. Szerintem eleve hülyeség volt, magyarázatot várni rá.

2. A One Piece-ben Ussopot ugyan így hátra hagyta az apja, hogy kalóz legyen... hú de sokkal jobb... Egyébként a OP-ben sokkal több mondani való van mint a barátság fontossága. Fairy Tailben meg egy normális történet is ritka...

3. Annyit mondok, hogy a HXH-ban máshol keresd a tanulságot, mert van benne, több is hidd el.

4. ha a történet (azon kívül, hogy lerágott csontnak hívsz egy olyan történetet, aminek csak a legalapabb alapja már fel lett használva máshol) egyedi volt és végig kiszámíthatatlan akkor mégis miért is kapott tőled egy közepest a történet? Ha egy történet egyedi, kiszámíthatatlan és nem eszeveszett baromság, akkor mi a gond vele? Pláne hogy jól fel is voltak építve....

5. Ha a Hunter X Hunter harcrendszere instabil és nevetséges, akkor mond egyetlen egy olyan shounen sorozatot, ahol jobb. Az egyész nen mint "képesség" tökéletesen ki van találva.

6. Nem mindig baj, ha nem tudja a mangaka mit akar előre ha a végeredmény jó lást HXH vagy a REBORN. (a hxh-ban a legnagyobb buktató ezzel kapcsolatba, hogy Killua nem tudott a nenről)

7. Megint nem értem, hogy miért baj, ha egy anime változatos? Mosolyog igenis, volt kapcsolat minden egyes ív között, max nem figyeltél eléggé. Nem csak úgy belecsöppentek egyikbe sem... (max a törnyös ív volt ilyen)

8. Nézd meg az egész kiméra hangya ívet a mangába te is.. csak most nézd a kötetes változatot.

csak ennyit akartam Mosolyog
Naplózva
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #566 Dátum: 14 szep 28, 22:46:11 »

Persze, hogy nincs jó magyarázat arra, hogy ott hagyta a gyerekét, de ettől minden jobb lett volna. Mondta volna azt, hogy ő imád Greed Islandozni vagy Kite-hoz hasonlóan nagy rajongója a misztikus bestiáknak, esetleg mindvégig védte Gont valami gonosz elől, de nem. Kaptunk egy ilyen "nesze semmi, fogd meg jól" választ.
Igazad van, Usopp apja is hátrahagyta hosszú orrú barátunkat, de ott volt konkrét magyarázat!! A Kalózéletben rejlő kaland és izgalom miatt tette ezt, nem úgy, mint Ging, hogy csak megy a végtelenbe, nincs célja, és gyakorlatilag ki is jelentette, hogy neki mindegy mi történik, mert élvezni kell a kitérőket, ergo számára BÁRMI (és ez a jó szó!) fontosabb, mint a gyereke. Továbbá a One Piece-ben nem Usopp apja volt az a meghatározó cél, amit az első epizód óta várunk és várunk. Számomra ez az egész olyan volt, mintha majd Gold Roger kincséről kiderülne, hogy nincs is, mert ha már odáig eljuttál, akkor minden fontosat megszereztél... Elvileg ez nem lesz így, mert kijelentették, hogy létezik a One Piece, de ez már off.
Gon nagyon-nagyon naiv, Kilua ezt nem nyelte volna le, bár őt alapból nem érdekli a családja. Számomra az is hatalmas csalódás volt, hogy a fiú egyből tök boldog és vidám lett és mintha elfelejtette volna a Pitous esetet...
Tudom, hogy a HxH-ban sok tanulság és mondanivaló van, de én Ging beszédét tárgyaltam. De most komolyan, 148 rész óta várok a nagy találkozásukra és a válaszra, hogy miért hagyta el Gont, miért állított fel neki egy izgalmas bújócska játékot, erre kapunk egy ilyet... Számomra hatalmas csalódás volt.
A HxH harcrendszerét tárgyalva elég csak Gon képességeire gondolni. Főhős számára én nem adnék ilyet. Meg mindegyik karakter, még a leghülyébb is úgy gondolkodik, mint egy Shikamaru, ezáltal minden csata logikai elmepárbajjá teljesedik ki. Az elején még nagyon tetszett nekem, de amikor már a kiméra hangya legjelentéktelenebb mutánsa is ezt csinálta, ott jobban kifőtt az agyam, mint Gonnak szokott.
Nekem meg pont nem tetszik az, ha egy első 20-30 rész alapján totál nem fantasy sorozat átmegy fantasyba. Most csak képzeld el a Barátok Köztöt, hogy Miklós túlél mindent, Magdi Anyus szelleme megjelenik... izé.. Miklós óriássá változik és minden élőlényt eltapos, de Zsolt útját állja egy 100 fős dínó sereggel!! Na ugye!
Egyetlen árva megjegyzés se volt a vizsgában és a Zoldyck arc-ban, hogy ez ilyen varázslat-cuccos sorozat lesz. Jó, ott volt a szájtalan vizsgáztató mondata, hogy "az igazi vadász vizsga még csak most kezdődik", de ez alapján nem mondható meg egyértelműen, hogy erről lesz szó. Bár még ez a HxH a jobbik eset, Rebornban sokkal később lett műfaj váltás. Abban viszont igazad van, hogy a Hitman vége nagyon jó lett, de ezt nem itt tárgyalnám ki, már megtettem a másik topikban.
Az utolsó kettő kivételével a többi ív nekem nagyon tetszett. A sablont úgy értettem, hogy az alapgondolat nem volt egyedi vagy korszakalkotó. Viszont, ahogy a mangaka forgatta és alakította az eseményeket, ott már mindjárt több egyediség volt Nevet Azonban az ívek között nem sok összetartó erő volt, mivel általában mindegyikben új szereplők voltak és csak nagyon ritkán jött vissza egy régebbi. Továbbá, elvileg Ginget keresték végig, de csak az ívek elején jegyezték ezt meg és talán még a végén. Valahogy nem éreztem azt, mint a One Piece-nél, hogy itt igeni haladunk előre fele és bőven van fő cél. Egyébként ugyanez a "hangsúlytalan fő cél" található meg a kedvenc animémben, a Fairy Tail-ben is, tehát semmi sem tökéletes. Lehet, hogy már nagyon unalmas Naruto "Én leszek a Hokage", vagy Luffy "Én meg a Kalózkirály" szövege, de ezek kellenek és kész. Nélkülük átmenne Barátok-Köztbe a dolog, hogy csak sodródunk az árral, nem haladunk előre, igazából nincs is hová, csak jönnek a kalandok és a végtelen szórakozás!
Kötetes változatról pedig nem tudok, én mangareaderen olvastam, ahol viszonylag jó minőségben vannak fent a dolgok, de a hxh rajzolása minőségen aluli volt.
Egyébként meg lehet negatívabb volt a hozzászólásom, de egy 8/10-es értékelés szerintem bőven jó. Sajnos a legtöbb ember, köztük néha én is, inkább a rosszat veszi észre és azokra emlékezik vissza. Egy-egy csalódás súlyfaktora felér 5-10 epik jelenettel is, ami persze totál nem fair, de ez van. A Hunter X Hunter egy jó sorozat, de ennyi, semmi korszakalkotó. Nem fogunk úgy visszaemlékezni rá, mint a Dragon Ballra vagy később a One Piece-re. 1-2szer bőven végig nézhető, de semmi több.
Naplózva

xindrix
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Válasz #567 Dátum: 14 szep 29, 00:25:30 »

Régen szóltam hozzá a témához, az anime vége után illene már valamit.
Én rajongónak tartom magam, vagy valami olyasminek és én is feltudok sorolni jó pár hibát és olyan dolgot amik nem tetszettek. Kezdem is ezzel, utána majd jöhet a sorozat védelmében is valami.
Amik nálam negatívumok pl, hogy a kezdés nagyon gyerekes ahhoz képest amilyen lesz, Gon karaktere Goku v2 az elején, mint az ilyen shounen fightok 90%ban, sok volt a cenzúra az elején, sokszor túlmagyaráztak dolgokat, a hangya ív ( ami ettől még személyes kedvencem) iszonyat lassú volt, rengeteg felesleges résszel és karakterrel. Most komolyan, egy csomó idő ment el ilyen karakterekkel, mint Cheetu vagy Leol és mi értelme volt?? Semmi, kinyiffantak anélkül, hogy valami meghatározó dolgot tettek volna. Az arc elejéből és közepéből jó pár részt elhagyhattak volna, mert semmi értelmük nem volt, csak időhúzás, azt mondom egy jó 40 részben simán le lehetett volna nyomni ezt az ívet. Greed Islandnél meg pont az volt a probléma, hogy nagyon rohantak és hagytak ki olyan részeket, amik hozzá tettek volna a hangulathoz. Ami még nem tetszett, az Killua ( egyik kedvenc karakterem) pár tucat shounenes dolga. Ilyen volt a hangya Palm és közte lévő konfliktus zárása, hogy azért tér észhez Palm, mert Killua úgy sír a barátjáért.. Na ne vicceljünk, ez nagyon mesés volt nekem. A másik a Rammottal való "harca" (azért időjelbe, mert ezeknek a harcoknak egy része inkább egyoldalú mészárlás). Most komolyan, azért találta meg a tűt a fejében, hogy megmentse a "drága barátját" és ezért kapott egy úgymond poweruppot? Szerintem tök jól fel lett vezetve, hogy ez a gondolkodás mód bele lett nevelve, erre egy ilyen olcsó módszerrel lett lezárva, pedig ebből is sokkal érdekesebb dolgokat ki lehetett volna hozni, ennek ellenére tartom, hogy Killua így is az egyik legérdekesebb karakter benne, csak meg kell nézni ahogy bejött a sorozatba és ahogy távozott, ég és föld különbség. Ami még nem tetszett, az elnökválasztás ívből maga a választás, szerintem túl sok idő ment el vele és kicsit unalmas volt, az új karakterek sem voltak érdekesek Pariston kivételével, ahhoz képest a személyiségüket sem ismerjük, nem nagyon nyerték el a tetszésemet. Biztos van még amit negatívumként fel tudnék hozni, szinte semmi sincs ami 100%ig elnyeri a tetszésemet, de most hirtelen ennyi jut eszembe.
Jöjjön a pozitívum, meg a kis védelem. Szerettem régen a shounen fight műfajt, Dragon Ballon nőttem fel, szerettem régen az One Piecet, jó kis kikapcsolódás volt, belenéztem a Naruto-Bleach-Fairy Tail hármasba is, végig néztem a Kenshint, az Inuyashat, FMA: Brotherhoodot, Yu yu hakushot szórakoztató is volt mind, főleg amikor fiatalabb voltam, de egy idő után nagyon unalmas és irritáló kezdett lenni, hogy a legtöbbe, főleg az újakba ugyanaz az megy. Új ellenfél, aki mindenkinél erősebb, szinte legyőzhetetlen, de mégis harcolnak vele, nem tudják legyőzni, de aztán a főszereplő hirtelen kap egy poweruppot, mert valamelyik társa bajban van.. Ennél idegesítőbb dolog már szinte nincs is számomra egy animeben, ahogy egyre több ilyet láttam, egyre jobban irritál, lassan kiderült, hogy mégsem nekem való ez a műfaj. Igen, tanulságos, hogy a barátaiért mindenre képes az ember, de egy idő után unalmas lesz, egyszerűen élvezhetetlen és baromság így megnyerni egy harcot, főleg állandóan. Valaki történetre vágyik, fordulatokra, nem olyan gyenge írásra, ami ugyanazt hozza el szinte újra és újra. A másik ami nagyon irritáló tud lenni számomra, amikor van egy teljesen gonosz karakter, a végéig az megy, hogy milyen gonosz, erre a végén kiderül, hogy ő jót akart, csak így meg úgy... Na mindegy, ez már a személyes problémám. A lényeg, hogy teljesen elvesztettem az érdeklődésem a műfaj után, amíg egyszer csak rá nem akadtam erre az animere. Nem tudom miért kezdtem bele, de valami hihetetlenül tetszett és pont azért, mert shounen fight alap, de nem ugyanazok a klisék ismétlődnek állandóan, hanem egyedi megoldások, fordulatok, a főszereplő nem a legerősebb aki legyőzhetetlen és a barátság erejével mindent megold és hiába fantasy világ, volt valami realitása. Aki meghalt az tényleg meghalt, a döntéseknek nagyobb súlya volt, nem lett minden sztori végén szép és jó minden. Azzal meg, hogy a harcrendszer instabilis nem értek egyet, szerintem a legjobban kidolgozott harcrendszer amit valaha láttam, de komolyan. Minden következik valamiből, van benne logika, nem lehetsz csak úgy legyőzhetetlen, ha valamiben erős akarsz lenni valami gyengeséget is kell választani és annak ellenére hogy ilyen sok a szabály mégis csak az ember képzelete szab határt, ez szerintem zseniális. Egyik ággal van egy kis problémám, a specialistával, mert az kb csak olyan, hogy ha nem tudom a másik ötbe behelyezni, akkor csak rávágom, hogy specialsita és jól van, de ennyit még elnézek. A másik ami nagyon tetszik, hogy nem minden történet azzal végződik, hogy legyőzzük az aktuális főgonoszt és kész. Főgonosz?? Sokszor ilyen még nem is volt, inkább jobb szó az antiagonista, vagy nem tudom hogy mondják ezt magyarosabban Nevet Hisoka messze nem jóságos karakter, de ahogy halad a történet mégsem lehet gonosznak nevezni, pedig emberek ölésében leli örömét, akkor ott a Geney Ryodan, szinte mindenki megszerette őket a Yorkshini ív végére,ott van Meruem, aki az egyik legjobban kidolgozott antiagonista shounenben, nem az az erőltetett gonosz voltam, de jó lettem, hanem szépen végigkövette ahogy a világra jött és ahogyan az ott megtapasztalt dolgok szerint változott. Ebben is volt erős számomra a sorozat, a karakterekben, azaz a karakter fejlődésben, ami főleg a hangya ívben volt megtalálható. Megmutatta az ív, hogy a hangyák sem feltétlen szörnyetegek és az emberek sem feltétlen kedvesek és jóságosak. Elég csak megnézni a Gon/Meruem párhuzamot, az antiagonista lett a végére a reálisan gondolkodó rendes és becsületes karakter, míg a főhős lett a bosszú által vezérelt idegbeteg állat, aki még egy ártatlan szereplőt is megfenyített a saját célja elérése érdekében, ilyet nem sokat látunk shounen főhősből. Ami még negatívumként jönne fel, hogy Gonnak ez a fajta fejlődése teljesen eltűnt a következő ívre és szinte visszafejlődött, pedig már pont kezdett érdekes karakter lenni.
Sokat lehetne még írni, de nem akarom agyondicsőíteni sem, ez az én véleményem, ha valahonnan kihagytam a "szerintem" vagy az "úgy gondolom" szavakat akkor legyetek szívesek odaképzelni, ezt hiányolom a legtöbb hozzászólásból, hogy elfelejtik sokan, hogy amiért ők valamit úgy gondolnak azt nem fogja mindenki ugyanúgy gondolni.
Összességében nekem nagyon tetszett az anime, egy élmény volt végignézni mind a régi mind az új változatot, számomra az egyik legjobb shounen az FMA és a Jojo mellett, ezeknél rájöttem ,hogy van nekem tetsző shounen fight is csak keresni kell Nevet
Még a végén reagálnék valamire.
" A Hunter X Hunter egy jó sorozat, de ennyi, semmi korszakalkotó. Nem fogunk úgy visszaemlékezni rá, mint a Dragon Ballra vagy később a One Piece-re. 1-2szer bőven végig nézhető, de semmi több."
Innen hiányzik a szerintem szó pl, mert lehet hogy számodra nem korszak alkotó, de tessék csak megnézni a MAL ranglistáját, ami nem arany írás, de sok ember értékeli ott az animeket és hát a hxh top 6 körül van, ami még csökkenhet, de így is elég elől van, emellett Japánban is volt valami felmérés a jumpban és 2. helyre szavazták meg a sorozatot, szóval ott is azért elég nagy neve van. Számomra korszakalkotó, mivel megmutatta, hogy full klisék és önismétlés nélkül, egyedien is lehet csinálni egy shounen fightot, nyilván nem tetszhet ez mindenkinek, de azért ez elég túlzás kijelenteni, hogy egy jó sorozat és ennyi, mert mások számára lehet több.
« Utoljára szerkesztve: 14 szep 29, 00:30:15 írta xindrix » Naplózva
Oldalak: 1 ... 36 37 [38]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!