24 szep 27, 23:19:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 386 387 [388] 389 390 ... 410
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítség  (Megtekintve 905778 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5805 Dátum: 14 feb 26, 15:17:18 »

Megint én vagyok, bár most nem annyira segítséget, inkább csak tanácsot kérek. A laptopom akkumulátoráról lenne szó, az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék vele a legkíméletesebben bánni? Hogy minél hosszabb legyen az élettartama. Tehát pl. hogy amikor csak lehet, mindig töltőről használjam, vagy merítsem inkább és csak akkor dugjam be a töltőt, amikor már kevés van benne? (Nem kisütésre gondolok, mint a régi akuknál, az tudom, hogy az újaknál már marhaság. Hanme csak, hogy egy szintig mindig lemerítem)
Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #5806 Dátum: 14 feb 26, 15:25:24 »

Érdemes fagyasztóban tartani. Vicc nélkül.
Én úgy tudom, akkor a legjobb ha mindig teljesen lemeríted és újratöltöd. Ha folyton töltőről megy, akkor hamarabb tönkre megy.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5807 Dátum: 14 feb 26, 15:27:18 »

A fagyasztós dolog kicsit macerás lenne. ikszdé

De a másik az megfontolandó, mert ügyelni akarok, nem akarom, hogy nagyon hamar tönkremenjen.
Naplózva
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #5808 Dátum: 14 feb 26, 15:52:22 »

Én azt szeretném kérdezni, hogy mi van akkor, ha a Google Chrome meghülyült? Már olyan szempontból, hogy ha új lapot nyitok, csak nagy fehérség van, nem hozza be a most bezárt oldalakat, gyakran látott oldalakat stb., és ez elég zavaró. Nevet
Előre is köszönöm a segítséget.
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #5809 Dátum: 14 feb 26, 19:49:04 »

A 2013-as Space Pirate Captain Harlock símű CGI-hez tud valaki magyar feliratot valahol? PÜ-ben várom a választ! Köszi! Mosolyog
Naplózva
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #5810 Dátum: 14 feb 28, 22:32:34 »

Érdemes fagyasztóban tartani. Vicc nélkül.
Én úgy tudom, akkor a legjobb ha mindig teljesen lemeríted és újratöltöd. Ha folyton töltőről megy, akkor hamarabb tönkre megy.

fagyasztó nem feltétlen a legjobb dolog neki... sőt lehet hogy többet árt mint használ.

A mindig lemerítem majd feltöltöm a Ni-Cd és Ni-MH akkukra még igaz volt hogy kell neki, de a Li-ion aksik többségének fölösleges élettartamcsökkentő.
-
ha kímélni akarod az akkumulátorát, akkor tölsd fel,  vedd ki a gépből és tedd a polcra és nehasználdXD
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5811 Dátum: 14 márc 02, 00:24:08 »

Mi értelme egy akkumulátoros gépnek, ha nincs is benne? xD Az amolyan ne állj ki a garázsból, akkor biztos nem kopik a motor. Nyelvesít Nekem olyan verzió kell, amikor az aksi azért benne marad a gépben. Nevet

Más: mit tudok tenni egy behalt konnektorral? Nem égett a lámpa ami bele van dugva, átvittem egy másikhoz, ott működött, szóval tuti a konnektor a hibás? De mi romolhat el benne? És hogyan tudnám javítani?
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5812 Dátum: 14 márc 02, 00:42:59 »

Szerintem csak irónia volt, és arra célzott, hogy csak akkor kíméled, ha nem használod.

Vegyél új konnektortestet. Kapcsold le a biztosítékot (lehetőleg mindet, ha nem tudod, melyiket kell lekapcsolni.) Csavarozd ki, és vedd le a dugaljat, alatta lesz a régi biztosítótest, rajta három vezeték (fekete, kék, zöld) lecsavarozva. Ezeket csavarozd ki, tedd be az új testet, és a helyes sorrendben csavarozd vissza a vezetékeket, majd rögzítsd a falhoz, és tedd vissza a dugaljat.
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5813 Dátum: 14 márc 02, 00:50:13 »

Köszi a választ. Ezt megjátszom majd. Úgyis egy másikat is szét kell szednem, az csak kilazult, és még nem volt kedvem megigazítani.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5814 Dátum: 14 márc 02, 01:08:56 »

Konnektort akartam írni biztosító helyett. Nevet
Ja, és még valami: vigyázz a fekete vezetékre, mert az nem hiába fekete. Mosolyog
Illetve a földelést mindig jó helyre kösd be (három vezeték esetén alulra), mert ha az rossz helyen van, akkor bármi megrázhat, amit a konnektorba dugsz. Ha meg három vezetéknél többet találsz, akkor a konnektor nem szabványosan van bekötve, és inkább hívj szerelőt.
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5815 Dátum: 14 márc 02, 01:26:58 »

Okés ezeket is figyelembe veszem majd. Nevet jövő héten ezt is meg kell néznem akkor, sajna holnap nem hiszem h bármi villamos bolt nyitva lenne.
Naplózva
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #5816 Dátum: 14 márc 02, 12:46:46 »

aki nem ért a konnektorokhoz, ne szereljen konnektort!

Idézet
Illetve a földelést mindig jó helyre kösd be (három vezeték esetén alulra), mert ha az rossz helyen van, akkor bármi megrázhat, amit a konnektorba dugsz.

ez még majdnem igaz is.


btw ha szabályszerűen van ott megcsinálva a dolog, akkor a barna vagy fekete a fázis.  az gyilkol.  a kék a nullvezető. az nem gyilkol.  ehhez a kettőhöz csatlakozik a villásdugó két villája.   a hamadik az védőföld/EPH, ami sárga-zöld cirmos vezetéken szokik menni.   az nem fáj, az van konnektor szélén lévő fém biszbaszra kötve. a msáik vége meg a földbe van temetve a ház alatt remélhetőleg.

és az embernél legyen egy fázisceruza, hogy meggyőződjön a helyzetről, mielőtt hozzányul a konnektorhoz.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 02, 12:49:26 írta Dancsa » Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5817 Dátum: 14 márc 02, 12:52:42 »

aki nem ért a konnektorokhoz, ne szereljen konnektort!

Én hiszek Saphiban. Nevet

Amúgy szerintem meg tudom csinálni. xD Dugót már cseréltem, ez se különbözhet tőle annyira. Ha meg lekapcsolom az óránál a főkapcsolót, akkor csak nem lesz gond.
Naplózva
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #5818 Dátum: 14 márc 02, 12:56:13 »

nekem is hihetsz, de attól hogy én értek hozzá, attól te még nem fogszXD
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5819 Dátum: 14 márc 02, 13:49:02 »

Amúgy akartam is mondani, hogy nagyon nagy lazasággal kezeled a dolgot annak ellenére, hogy még azt sem tudtad, mi romolhat el benne. Nevet

Nekem például apa áramszolgáltatónál dolgozott, kiskoromtól nagyon sok konnektorcserét láttam, de segítség nélkül így sem kezdeném el. Megszerelheted a lakásban a zárat, a szekrényt, a polcot, mert semmi bajod nem lesz tőle, de az árammal jobb vigyázni, mert a legveszélyesebb, amivel otthon találkozhatsz.

És hiába kapcsolod le a főkapcsolót, akkor is úgy kell dolgozni, mintha lenne benne áram (mert lehet, hogy van). Ráadásul hiába van lekapcsolva a kapcsoló, ha rosszul  kötöd be, onnantól az a konnektor életveszélyes lehet, ahogy írtuk. Bocs, hogy letöröm a magabiztosságot. Nevet

Amúgy a nyakamat teszem rá, hogyha az ózdi betontelepen leszereled a konnektort, nem az általunk leírt fekete-fázis, kék-nulla, piros/zöld/sárga - földelés variációt találod, hanem egy hatalmas egyszínű/másszínű vezetékhalmazt.

Dancsa, ha már itt vagy: nincs esetleg valami tipped a pár hozzászólással korábban vázolt youtube-probléma ellen? Nevet
Naplózva

Oldalak: 1 ... 386 387 [388] 389 390 ... 410
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!