24 jún 16, 12:26:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 783 784 [785] 786 787 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1794897 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #11760 Dátum: 15 márc 26, 15:24:57 »

http://www.animenewsnetwork.com/news/2015-03-26/naruto-spinoff-manga-mini-series-to-begin-on-april-27/.86389

Itt le van írva Japánul: Naruto Gaiden: Nanadaime Hokage to Akairo no Hanatsuzuki.

Az kiemelt "ZU" nélkül lenne helyes mangastreames fordítás. Amúgy meg újabban már a streames fordításnak nem éri meg hinni, mert lassan már inkább átköltik a szövegeket, mintsem fordítják stream komáék.

A "crimson" pedig még véletlenül sem "bíbor".
http://szotar.sztaki.hu/search?fromlang=eng&tolang=hun&searchWord=crimson&langcode=hu&u=0&langprefix=&search

A bíborra nincs külön angol szó, az ott csak "purple", vagyis lila. (Mivelhogy a bíbor az lila és nem piros.)
A Japánban meg amúgy is "Akairo"-ként szerepel, ami szó szerint "Piros".
http://www.tanoshiijapanese.com/dictionary/entry_details.cfm?entry_id=56034&j=akairo

Amúgy meg ott van abban, amit beidéztél, amit írtam, hogy ez lenne a (leg)helyes(ebb) fordítása a címnek magyarra:

Naruto spinoff: A hetedik hokage és a vörös virághónap.
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 26, 15:29:19 írta Exkirion » Naplózva

Chob
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 227


日本のファン


« Válasz #11761 Dátum: 15 márc 26, 15:56:04 »

Azért ott a két kanji közé becsusszant a "tsu" szótag, így lenne hanatsutsuki, de gondolom valamiért zuki lett, biztos meg van az oka.
Naplózva

Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #11762 Dátum: 15 márc 26, 16:05:17 »

Nem igazán hiszek én már lassan egyik fordításnak sem. MS nagyon leadta a szintet mostanában ennek oka egyértelműen az hogy leléptek a normális fordítóik. Nevet

Japánt olvasni ennyire még nem tudok szóval egyelőre neked hiszek. Majd hang alapján kiderül. Nevet
Bár a pirossal kapcsolatban tényleg igazad van kérdés hogy az ANN jól írta le. Na mindegy. RAW scanből úgyis kiderül. ikszdé
Naplózva

Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #11763 Dátum: 15 márc 26, 18:02:23 »

Ezekről a Kakashi,Sakura,Konoha stb hidenekről ti tudtok valamit?
Azt olvastam hogy a Kakashi már kint van és valami küldetés van benne amin Sai és Naruto is részt vesz.
Tumblr-ön volt valami olyasmi is hogy a Konoha hiden Naruto és Hinata esküvőjéről fog szólni,Sakuráé arról hogyan kerül össze Sasukéval.
Arról ti tudtok valamit hogy esetleg lefordítják-e angolra vagy Ős nyelvre akiknek megvan? Mondjuk az ősnek örülnék Nevet
Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #11764 Dátum: 15 márc 26, 19:03:40 »

Ezekről a Kakashi,Sakura,Konoha stb hidenekről ti tudtok valamit?
Azt olvastam hogy a Kakashi már kint van és valami küldetés van benne amin Sai és Naruto is részt vesz.
Tumblr-ön volt valami olyasmi is hogy a Konoha hiden Naruto és Hinata esküvőjéről fog szólni,Sakuráé arról hogyan kerül össze Sasukéval.
Arról ti tudtok valamit hogy esetleg lefordítják-e angolra vagy Ős nyelvre akiknek megvan? Mondjuk az ősnek örülnék Nevet

Hát a Last Movie Light Novelét sem fordította eddig le senki, ill. csinálja egy illető de jelenleg most tart az 1. fejezet 6. részénél gondolom darabokban adja ki a köteteket aminek túl sok értelmét nem látom de oké. Nevet Egyébként ha csak nem licencelik ezeket Amerikában a büdös életben nem fogja megcsinálni őket senki.
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 26, 19:04:52 írta Kuro25 » Naplózva

sergei55
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 391


« Válasz #11765 Dátum: 15 márc 27, 08:32:01 »

Tudom, nem közvetlenül ide tartozik, de valami nagy gáz van a Naruto fandommal.

Most nem az volna a baj, hogy vannak, akiknek nem tetszik, hogy ki kivel jött össze vagy meg többet várt az utolsó 16 oldaltól, mert azzal önmagában nincs semmi gond.

Viszont ahogyan észrevettem, főleg youtube-on meg tumrblr-ön, az úgy nevezett "kikapott fanok" nem csupán magát Kishimoto-t ócsárolják amiért kilőtte "azt a párosítást", de emellett megpróbálják nagyon lejáratni meg nagyon azt akarják, hogy ő és az animációs stúdió menjenek tönkre.

Elismerem, sokszor gondoltam, hogy valami nincs rendben a fandommal, de hogy idáig fajuljon egyesek gyűlölete! Ráadásul most jön ez a Gaiden vagy mi + a Boruto film és mivel a Toei sem tudott leállni a Dragon Ball Z tejeléséről, ezért mérget vehetünk, hogy a Pierrot sem fog a Naruto-ról leszálni.
Naplózva
Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #11766 Dátum: 15 márc 27, 09:24:19 »

Kb akkora súlya van ezeknek mint céges megbeszélésen a jutyub kommenteknek.
De azt egyszerűen képtelen vagyok megérteni hogy egy kitalált sztorin miért háborodnak föl az emberek.Baromi szép a NaruHina,gyönyörű,de akkor is csak kitalált...a Chuckbam is szép volt Chuck és Sarah kapcsolata,meg a sorozat is azután indult be rendesen,de akkor is csak kitaláció.Akik emiatt idegesek meg köpködnek Kishire,azok meg is érdemlik.
Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #11767 Dátum: 15 márc 27, 11:20:31 »

Ezeknek mindegy. A nagyrészük 14 éves kis vérpistike, meg bolond animefan, akinek másból sem áll az élete, minthogy párositásokat csinál kitalált karakterekhez, aztán november óta verik a seggüket a földhöz, mert nem úgy alakultak a dolgok, ahogy azt ők szerették volna és azt hiszik csak mert 10-en x éve olvasnak valamit (illegálisan a neten), ezért joguk van olyan befejezét kapni, amilyet ők szeretnének.

Az ilyenek azt hiszik, hogy egy mangaka csak is azért ír egy mangát 15 évig, hogy őket szórakoztassa, ezért nekik jogukban áll eldönteni, hogy hogy egyes dolgok, hogy alakuljanak.
Pedig a valóságban bármelyik magára valamit is adó mangaka, azért dolgozik ennyit egy sztorival mert élvezi és szeretné a saját történetét megmutatni másoknak is. Persze van pénzügyi vonzata is a dolognak, de szerintem az egy ekkora címnél már majdnem, hogy másodlagos. Kishi valószínűleg annyit keres a licensz díjakból, hogy még az unokái is megélhetnének már belőle.
Ha egy mangaka egyszer úgymond "behódol" a fanoknak, akkor úgy jár, mint az Attack on Titan írója, aki kidobta a sztorija 2. felét az ablakon, csak mer híres lett a mangája. Nem tudom ti olvassátok-e még azt, de én már egy ideje ráuntam és dobtam.

Ez az egész problémázás kb olyan, mint ha bemennének egy festménykiállításra és nekiállnának azon problémázni, hogy a festő milyen szineket használt. Tiszta nevetséges.

A DBZ meg a Naruto közt viszont ott van az a nagy külömbség, hogy a DBZ-nek sosem lett vége, a Naruto viszont kapott rendes lezárást. Továbbá, amíg Toriyamát pont nem érdekli mi canon és mi nem a DB-ban, addig Kishi legalább állást foglal és kerek perec megmondta, hogy egyik film se canon csak a "The last", meg majd valószínűleg a Borutos is az lesz, de az már ugye nem Naruto történetéhez tartozik.
Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #11768 Dátum: 15 márc 28, 07:59:02 »

Ha valakit érekel (és tud angolul) ITT megtalálható angolra fordítva a Kakashi hidden light novelt, vagyis az első Naruto novelt. A Shikamarus és a Sakurás fordítás alatt van.
Naplózva

Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #11769 Dátum: 15 márc 28, 12:54:45 »

Most fejeztem be a prológus 1. és 2. részét.Egész érthető és érdekes.
Köszi!!
Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #11770 Dátum: 15 márc 28, 17:08:47 »

Ha valakit érekel (és tud angolul) ITT megtalálható angolra fordítva a Kakashi hidden light novelt, vagyis az első Naruto novelt. A Shikamarus és a Sakurás fordítás alatt van.

A Shikamarus is lassan kész van ahogy látom, a Sakurás meg már el van kezdve. Egész jól fordított a csajszi. Nevet
Kakashis nagyon jó Novel lett egyébként. Jó kis dark feelingje van.

Amit sajnálok hogy miért nem tették be PDF-be vagy legalább Doc fájlba mert így olvasni borzalom, egybe nem fogom tudni úgysem elolvasni pláne angolul szóval most ez ki kell mentem doc-ba minimum. Na mindegy. Ezért nem szeretem az ilyen Tumblr csajokat mert más formátumot nem ismernek. Nevet

Amúgy ha valaki lefordítja magyarra szívesen megcsinálom PDF-be az egészet. Gondolkodtam hogy megcsinálom magyarul én az összes novelt de elég sok meló lenne egyedül és így is rengeteg más projektem van.
Chakra meg kétlem hogy Novelt fog fordítani. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 28, 17:09:59 írta Kuro25 » Naplózva

Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #11771 Dátum: 15 márc 30, 01:45:14 »

Kijött három karakter rajz a spinoff mangából! Boruto, Sarada és persze Narcsi.  Nevet
Le se tagadhatnák a szüleiket, Sarada írtó cuki.  Hiába ilyen morcos. ikszdé
Úgy fest öltözékben az anyját követi majd kis eltérésekkel.

http://www.animenewsnetwork.com/news/2015-03-29/naruto-boruto-sarada-unveiled-from-naruto-spinoff-manga-mini-series/.86512
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 30, 01:46:08 írta Kuro25 » Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #11772 Dátum: 15 márc 30, 11:10:42 »

Idősebbnek tűnnek egy évvel vagy kettővel nem? Vagy csak azért tűnik így mert kicsit kiforrottabb a karakterdesign?

Sarada rucija elég ogikus tekintve, hogy az anyjával valószínűleg többet van, mint a faterjával és azért valljuk be elég furán nézne ki bőnyakúban, meg rövidnaciban Nevet

De amúgy... Ömm... Már nem azért de remélem Sarada az anyjához hasonló ruci aljánál fehér/világos szoknyát vagy nadrágot visel vagy valami, mert ezen a designon full úgy néz ki, mintha mindennemű alsónemű nélkül flangálna.......... A shipperek biztos örülnének, neki, de azért azt talán nem kéne lol.

Egyébként ezeket a hosszú kéztakaró, kézfejnélküli kesztyű micsodákat, amit Sarada hord mindig bírtam.

Amúgy kiváncsi vagyok, hogy Sarada Rucija piros vagy fekete/kékes és, hogy az Uchiha logót viseli vagy a Haruno klánét, vagy esetleg egy tök újat/a kettő "keresztezését".
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 30, 11:14:44 írta Exkirion » Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #11773 Dátum: 15 márc 30, 11:30:15 »

Lol, van olyan, hogy Haruno klán? Nem csak sima családnév? Nem is tudjuk, hogy a szülei shinobik-e egyáltalán. Van címerük? Nevet
Meg amúgy is, az apa Uchiha. (Mondjuk Naruto is Uzumaki lett, de szerintem inkább azért, mert ha Namikazének nevezték volna, nyilvánvalóvá vált volna, hogy kicsoda.) Én jobb szeretném ha simán Uchiha címer lenne a ruháján, és a neve pedig Uchiha Sarada lenne.
(Ahogy Naruto gyerekei is Uzumakik legyenek, főleg ha nincs byakuganjuk.)
Persze én nem fogom földhöz csapkodni magam, ha nem úgy lesznek a dolgok, mint ahogy szeretném.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #11774 Dátum: 15 márc 30, 12:00:05 »

Nos, ha hihetünk valamennyire a Road to ninjának (elvégre Kishi designolta a sztori egy részét, meg a karaktereket), akkor Sakura szülei valamikor shinobik voltak, de már visszavonultak és igen van címerük. Tudod Sakura mindig egy fehér kört hord a hátán, na az az. Elég egyszerű darab, de a Nara klán se vitte túlzásba az áthúzott körükkel lol.

Amúgy igen Uchiha a vezetékneve az tuti, az már valamelyik databookból kiderült elvileg, de lehet tévedek. Bár alapvetően az apa családneve szokott tovább öröklődni. Naruto azért kapta az anyjáét, hogy a 30-as IQ-val élő shinobik a városban ne jöjjenek rá ki ő.

Elvégre:
-"Te sanyi, hogy is hívták a 4. hokagét?"
-"Namikaze Minato."
-"És a nejét? Tudod velünk járt egyidőben az akadémiára, meg együtt voltunk majdnem geninek. Tudod a vörös hajú."
-"Őőőőőőőőőő...."

Nevet
Naplózva

Oldalak: 1 ... 783 784 [785] 786 787 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!