24 szep 27, 18:16:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 416 417 [418] 419 420 ... 902
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 8  (Megtekintve 1311067 alkalommal)
0 Felhasználó és 22 vendég van a témában
Morause
Vendég
« Válasz #6255 Dátum: 11 aug 02, 20:48:41 »

Én csak idáig a Warcraft könyveket olvastam élvezettel meg a Harry Potter 1 két részét ami a kezembe jutott! Igazság szerint én a fantázia regényeket kedvelem, bírom mert mindig van egy hős aki majdnem hogy belehal (esetleg bele is hal) de a végén megkap minden tiszteletet! Nevet

Ja még vmit ezt olvassátok el nagyon durva kaptam hírlevelet e-mail címre gondoltam megosztom veletek:
http://www.sg.hu/cikkek/83639/mutasd_az_avatarod_megmondom_ki_vagy

Jó olvasást! ikszdé
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6256 Dátum: 11 aug 02, 21:19:29 »

Hát, most lehet túl fogom dramatizálni..
Szerintem ebben semmi dramaturgikus nem volt. Mosolyog

Idézet
Ezért sok a magányos, egocentrikus ember.
Lényegében minden ember magányos és egocentrikus.

Háát, náluk meg mindenki csak panaszkodott, hogy nagyon rémes és unalmas volt. >.<#
Hát igen.. nem árt hozzá egy csöpp érettség.. de még ha valaki gyerek és világtalan is.. még akkor is találhat benne élvezetet vagy tanulságot.. vagy pont akkor..  végül is mindegy.
Én nem mások véleménye alapján döntök.. meghallgatom ugyan mások véleményét és lehet hogy még befolyásol is egy bizonyos szinten.. de csak miután megtapasztaltam azt amiről beszél.. azután ítélkezem.
Rettenetes hogy mennyire behódolnak az emberek egymásnak és a társadalmi vonzásnak. Hol marad a jó öreg deviancia.
Mattaku..
Naplózva
Putir
Vendég
« Válasz #6257 Dátum: 11 aug 02, 21:24:36 »

szerintem mondjuk egy kőszivü ember fiai könyvet nem egy 10 éves kezébe kéne adni hanem egy 16-17 jó hogy egy 10 éves unalmasnak fogja találni
Naplózva
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #6258 Dátum: 11 aug 02, 21:29:27 »

A papám is mindig ezt mondogatja, hogy a regénynek megfelelő korosztályt kéne olvastatni az adott könyvvel. Nem is csoda, hogy a Szent Pétert tették be kötelezőnek a Kőszívű helyett.. A legtöbben karót írtak belőle. smirksweat
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Putir
Vendég
« Válasz #6259 Dátum: 11 aug 02, 21:31:59 »

semmilyen filmen nem tudok bealudni ,de a kőszivűn bealudtam:D
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6260 Dátum: 11 aug 02, 21:37:13 »

A Kőszivű ember fiai nem is akkori tananyag..

Valószínűleg nem idióták találták ki hogy mikor mi emészthető.

Viszont azt várom mikor a Harry Potter lesz a kötelező tananyag. Egy rendkívül jó ponyvaregény és még tanulság is van benne.. de nem egy olyan anyag ami az iskolák padjába való.
Végül is nekem az volt az első könyvem, szóval kezdeti löketnek megfelelne általános iskolában, de hogy ebből érettségizzenek az emberek.
Az egy vicc.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6261 Dátum: 11 aug 02, 21:58:06 »

Erre csodálkoznak miért hódít a funkcionális analfabetizmus Magyarországon. Minden harmadik, negyedik ember az.

Lényegében minden ember magányos és egocentrikus.

Ezt nem teljesen értem.

Nekünk azt mondta a magyartanárnőnk, hogy azért kapjuk a kötelezőket, hogy életünkben legalább ennyi "fontosabb" könyvet elolvassunk.

Szerintem itt rejlik az oktatás egyik legnagyobb hibája. Nincs olyan, hogy fontosabb könyv. Valamilyen szinten minden normális témával foglalkozó könyvből, műből lehet tanulni - legyen az szépirodalmi, sci-fi, fantasy. Az Apostolnak, az Isten gépeinek és az Árvácskának is van mondanivalója, csak a stílusa mögé kell látni.

Ezzel az erőltetéssel csak megutáltatják a könyveket az értetlenebb gyerekekkel.

Még egykor, amikor nekünk Mikszáthtól az Egy fekete foltot kellett elolvasni, sokan lázadoztak. Pedig nem hosszú, legfeljebb harminc oldal, szóval eléggé meglepett a felháborodásuk. Persze akkor a többség szerint hülyeség és butaság volt az egész - nekem tetszett. Szerintem szép novella.
Naplózva

Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #6262 Dátum: 11 aug 02, 23:16:31 »

Ha a Harry Potter kötelező lenne, akkor azt is utálnád.... én a 12 év alatt egyetlen kötelezőt olvastam el, mert az csak 40 oldal volt...
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #6263 Dátum: 11 aug 02, 23:27:16 »

én nem csak a suliba kötelező könyveket olvastam....pl harry potter 5 könyvét meg még pár bübügyeset mert azokat szeretem Nevet imádom a relytélyt.....minden féle könyvet szivesen elolvasok csak amik nem tetszenek akkor legyenek rövidek max 100 oldal
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6264 Dátum: 11 aug 02, 23:58:03 »

Lényegében minden ember magányos és egocentrikus.
Ezt nem teljesen értem.

A szó szoros értelmében túlzás hogy egocentrikus, viszont mindenki a belső én szerint cselekszik és annak érdekében. Ez mindig is így lesz.. azt hogy törődsz másokkal és nem csak magadért élsz.. szintúgy magadért teszed, persze nem tudatosan.
Miközben tudatosan másért cselekszel, valójában azért cselekszel amit a szociális normák illetve az ész, ösztön és érzésvilágod együttesen diktál. Úgy gondolom nincs olyan hogy teljes önzetlenség.. nincs olyan hogy feladja valaki az Én-érdekében való cselekvést. (Hogy egy példával szolgáljak: Jól nevelt illető vagy.. meglátod hogy egy néninek leesik a kalapja, az illendőség és az empátia azt diktálja hogy felvedd a kalapot, ezáltal segítve őt. Ha felveszed (hiszen jól nevelt vagy), átadod és megköszöni, akkor jó érzéssel sétálsz tovább mert segítettél valakinek. Ha nem teszed meg, ellentmondást tapasztalsz.. és megpróbálod megmagyarázni hogy miért is nem tetted meg, valószínűleg megtalálod a kifogást hogy a disszonanciát csökkentsd. A lényeg hogy rend legyen a fejedben. S eközben nem az a legfontosabb hogy a nénivel jót teszel e vagy nem..)
Az ember "egocentrikus", akár akarjuk akár nem. Amikor az ember elkezd tudatosan élni, kialakul a jelleme a társadalmi elvárások nyomása alatt pedig egy bizonyos empátia és másokkal való együtt cselekvés, akkor az ego valamilyen szinten háttérbe szorul ez igaz..
Egyszerűbben mondva a belső én vagyis az ego az első, minden csak utána következik.

A magányon meg nincs mit magyarázni, attól hogy emberek vesznek körül nem lesz olyan személy aki náladnál jobban megérthet. Ezáltal mindenkiben van egyfajta magányérzet, még ha csak időnként is eszmél rá..

Dancsa:
Nem mindenki utálja a kötelező olvasmányokat.. ha a HP lenne a kötelező olvasmány nem lenne nehéz dolga a gyerekeknek.. a film verzió egész jól tükrözi a könyvet (=tényleg nem olvasna senki).. Ráadásul világon szerte ismert és kedvelt, szóval nagyobb lenne a motiváltság is, legalábbis arra hogy megtekintsék a filmet..
Iróniát félretéve..
Amelyik gyerek egy ilyen könyvvel kezdi, szvsz könnyebben rávehető a továbbiakra.
Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #6265 Dátum: 11 aug 03, 00:12:38 »

Az egot lelehet győzni. Nem fog eltűnni, de az irányításod alá kerülhet. Vagy mutass nekem olyan megvilágosodott embert, aki egocentrikus lenne. Van teljes önzetlenség. Kiskorom óta így neveltek.
A magányt pedig nem kell ennyire mélyen definiálni. Mert ez alapján akkor is magányos lehetsz, amikor társaságban vagy, mert nem érthet meg senki téged jobban, mint saját magad. Marhaság. Mondja nekem azt valaki kocsmában ülve sörrel a kezemben 4 haverral körbevéve és a csajomat átkarolva, hogy én magányos vagyok. :-)
Naplózva



Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6266 Dátum: 11 aug 03, 00:24:02 »

Ezáltal mindenkiben van egyfajta magányérzet, még ha csak időnként is eszmél rá..
Gyűlölök magamtól idézni.

Oh Stance szerintem akkor nem értetted amit mondtam, ha te úgy véled hogy teljesen önzetlen vagy elfogadom..

Elmondtam.. az egocentrikus kifejezést nem szó szerint kell értelmezni. Egy bizonyos szinten már betegség.. de alapvetően a center az ego.. az már más kérdés hogy a normák, a szociális vonzás és a tudatosság elnyomja vagy háttérbe szorítja.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6267 Dátum: 11 aug 03, 00:27:56 »

Ha a Harry Potter kötelező lenne, akkor azt is utálnád.... én a 12 év alatt egyetlen kötelezőt olvastam el, mert az csak 40 oldal volt...


Utálnád? Ez így túl személyeskedő. Legfeljebb utálnák. Én nem mondtam olyat, hogy utáltam a kötelező olvasmányokat.

Egy szóval sem említettem, hogy a Harry Pottert kéne megtenni kötelezőnek. Habár gondoltam, hogy valaki előáll vele - a könyvek világában nem annyira jártas embernek a hírnévről és az ismeretségről rögtön csak ez jut eszébe.
Szerintem ezzel az erőszakos kötelezéssel csak megutáltatják az olvasást. Ahhoz, hogy valaki olvasson, motiváltság kell - ezt legfőképp családban, ha ott nem (mert nem látja a szülőtől, hogy olvasna, stb.) iskolában kéne megszereznie.

Sokkal jobb lenne, ha több rövidebb szöveget olvastatnának a gyerekekkel, nem hatszáz oldalas regényeket. Vagy mondjuk minden hónapban vagy félévben kiadni, hogy mindenkinek kell egy két oldalas beszámolót írni egy általa választott 30 oldalnál terjedelmesebb novelláról, kisregényről vagy regényről. Így nem esnének abba a csapdába, hogy a gyerek nem szereti azt a stílust, amiben a kötelező olvasmány íródott, ezáltal a kedvét is elveszik az olvasástól. Illetve az értő-olvasást jobban kéne fejleszteni. Ráférne a népre.

Ejfel:
Az igaz, hogy az emberi társadalomban sokkal kevésbé jelentős az önzetlenség, vagy az altruizmus. Azt úgy látszik meghagytuk a hangyáknak. Egyéni szempontból ez előnyösebb, az már kérdéses, hogy társadalmi szinten is ezt mondhatjuk-e.
Naplózva

STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #6268 Dátum: 11 aug 03, 06:12:03 »

Kit érdekel a társadalom? Az egyén a lényeg, az ember a lényeg, több a lényeg. Még ha a társadalom ér is bármit, csak az egyénen keresztül és az egyén számára tezs szert bármiféle értékre. A hangyák tökéeltes, a miénknél amúgy siekresebb, csak épp kevésbé feltűnő világa teljesen értéktelen.


Mindenféle oylan emberi kapcsoalt, aminek komnoly súlya van, pedig igazából majdnem független az adott társadalom működésétől vagy szabályaitól.
Attól még persze leeht valaki magányos, hopgy vannak barátai, valakivel párkapcsoaltban van, és a puszta empátia, megrétés, még nem jelenti annak a magánynak a feloldását, amiről itt szó van. De attól még lehetséges megszabadulni tőle.
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 03, 06:17:04 írta STM » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6269 Dátum: 11 aug 03, 07:48:57 »

STM! Éppen ellenkezőleg, a társadalom a lényeg, nem az egyén. Az egyén ugyanis meghal. Ki tudja mikor, lehet még ma, vagy holnap. Ezért ilyen instabil alapra nem lehet semmit se felépíteni. A társadalom, a közösség, a nemzet az, ami megmarad.

Kötelezők? Hát én azért nem szerettem a kötelezőket, mert mást akartam mindig olvasni. Azért mennyivel érdekesebb volt Kevin J. Andersontól a Jedi Akadémia trilógia, mint a Légy jó mindhalálig. Amúgy volt amit szerettem, Egri csillagokat, meg Kőszívű ember fiait, mert ezek izgalmasak voltak. Volt, ami nem tetszett, de rossz se volt, pl Goirot apó, meg volt amit utáltam, pl. Légy jó mindhalálig, és volt amit el se olvastam, pl. a Szigeti Veszedelem, abba épp csak belelapoztam, ez is sok volt belőle nekem.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 416 417 [418] 419 420 ... 902
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!