24 szep 27, 16:40:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 417 418 [419] 420 421 ... 902
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 8  (Megtekintve 1310828 alkalommal)
0 Felhasználó és 43 vendég van a témában
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #6270 Dátum: 11 aug 03, 09:18:12 »

A mi gimis magyartanárnőnk elég rugalmas volt a kötelezők terén. Ha az adott stíluson belül maradtunk, vagy ugyanattól az írótól olvastunk inkább el egy másik könyvet, az sem volt baj. ^^ Ettől függetlenül utáltam a kötelezőket. Egyedül a Tüskevárat szerettem. ^^ A Varázshegy és társaik nem lettek és nem is lesznek a kedvenceim.
Már a legelső háziolvasmányt sem szívesen olvastam. Utáltam, hogy a Mosó Masa mosodájával kell szenvednem, amíg a többiek kint játszottak az utcán.
Oké, hogy elolvastatják a gyerekekkel a kötelezőket, de az én tapasztalataim szerint ebből nem sok minden marad meg a fejükben. Ha eleve nem jó szájízzel fog hozzá valaki egy könyvnek, akkor nem is fogja megjegyezni. Velem is előfordult, hogy egyszerűen nem emlékeztem dolgokra, mert inkább azon voltam, hogy gyorsabban túlessek rajtra.
Amit meg a legjobban utáltam benne, az az olvasó napló volt. >.<# Nem tudom, hogy nálatok ez szokás-e. Le kellett írnunk az író életrajzát, a mű tartalmát, kiemelni idézeteket, és illusztrálni... És ezt alsótól kezdve. (ha jól emlékszem, az idézetek csak felsőtől kellettek) A rajzolással nem volt bajom, csak a többivel. ikszdé
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6271 Dátum: 11 aug 03, 09:23:43 »

Nekünk csak 5-es korunkig volt olvasónapló, de az nagyon durva volt. 4 oldalas volt, a leginkább egy témazáróra emlékeztetett, csak otthon kellett kitölteni. De feladatok voltak, ilyenek, hogy ki mikor kinek mit mondott stb.
Naplózva
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #6272 Dátum: 11 aug 03, 09:30:20 »

Nekünk sose kellett olvasónapló. Nevet Najó, asszem' talán 5.-ben a Pál utcai..
Huhh, tavaly az osztályban összvissz 3-an olvastuk el az Egri csillagokat. A tanárnő ki is készült.. >.< Én elolvastam, egyrészt, mert van bennem annyi, hogyha már egyszer ki van adva, elolvasom, kettő, mert nem akartam egyest kapni, és három, mert anya magyartanárnő volt, és azt mondta, ha nem olvasom ki, szétcsapja a fejem. ikszdé
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Putir
Vendég
« Válasz #6273 Dátum: 11 aug 03, 09:31:28 »

nekünk idén kell candideböl meg aranyemberböl:S
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #6274 Dátum: 11 aug 03, 09:35:52 »

A mi magyartanárnőnk még rugalmasabb volt. Ha valaki egy-két kötelezőt nem olvasott el "rühellem" indokkal, akkor azt elnézte, mert állítása szerint ő sem olvasta el azt, ami nem tetszett neki.
Am a Csirkefej csak nálunk volt kötelező?
Naplózva
bogcsiika
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 249

I never give up! That's my ninja way...


« Válasz #6275 Dátum: 11 aug 03, 10:06:46 »

Úgy utálom, hogy akárhányszor elhatározom, hogy mindennap rendszeresen feljárok, mégis 3-4 nap, esetleg egy hét is lesz belőle. Utána meg már arra sem emlékszem, hogy mi volt az utolsó hozzászólásom, és meg se találom. -.-

Képzeljétek, voltam 2 napos edzésen (tánc, akrobatikus rock'n'roll), és olyan izomlázam van, hogy hűha. o.O Meg meghúzódott egy ín vagy micsoda a tenyerembe, és teljesen kiáll, érezhető, látható. :S Ráadásul mindkét nap úgy táncoltam le 8 órát, hogy előtte össz-vissz 3 órát aludtam, szóval most "érthetetlen" okokból sikerült 12 órát aludnom. ikszdé
Naplózva

"Maradj egy éjszakát, és meggyűlölöd, maradj egy hetet, és megszereted, maradj tovább, és örökre itt ragadsz."
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #6276 Dátum: 11 aug 03, 10:08:32 »

Tanár kicsit ki volt akadva, amikor az olvasó naplót fénymásolva vittem beXD 
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #6277 Dátum: 11 aug 03, 10:14:24 »

olvasni végül is jó mert nekem sokat javított az elképzeléseimen és a fantázia világom is dúsabb lett ha 1 könyvet elolvasok.
Naplózva
bogcsiika
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 249

I never give up! That's my ninja way...


« Válasz #6278 Dátum: 11 aug 03, 11:12:43 »

Nekünk szerencsénk volt a kötelezőkkel, mert a Kőszívű ember fiai c. könyvet nem kellett kiolvasnunk, hanem ami benne volt az irodalom könyvünkbe regény részéletek, onnan választhattunk egyet. : )
Egyébként teljesen igaz, hogy segíti a képzelő erőt, a fantáziát, a vizualitást, és még a szókincset is fejleszti.
Amúgy ez nem off? Mert iskolai téma...
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 03, 11:13:14 írta bogcsiika » Naplózva

"Maradj egy éjszakát, és meggyűlölöd, maradj egy hetet, és megszereted, maradj tovább, és örökre itt ragadsz."
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #6279 Dátum: 11 aug 03, 11:29:03 »

Meg mondjuk könyv téma is, de Aes úgyszintén hozzászólogat, szóval nem hiszem, hogy probléma.. Nevet

Egyszer nekem is meghúzódott egy ín a lábamban, a combomnál.. :S Akkor volt, amikor 3-4 évig táncoltam, és én voltam az egyedüli a csoportban, aki meg tudta csinálni a spárgát. De egyik alkalommal bemelegítés nélkül mentem le, és hát... jujj. >.<# Nem volt túl kellemes. smirksweat
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6280 Dátum: 11 aug 03, 11:40:39 »

Bogcsika: Miért Te mit látsz.. mi a téma neve?
(Szerintem a dumának az a lényege hogy "bármit" kitárgyalhatsz... nem hinném hogy itt van olyan hogy off..)


Kit érdekel a társadalom? Az egyén a lényeg, az ember a lényeg, több a lényeg. Még ha a társadalom ér is bármit, csak az egyénen keresztül és az egyén számára tezs szert bármiféle értékre.
Több a lényeg? mit akarsz azzal mondani hogy több?
Azzal egyetértek, hogy egyének és emberek nélkül nincs társadalom, és mi alkotjuk, de a cselekedeteink egymástól függőek.
Hacsak nem lelépsz remetének egy erdő közepébe.. oh szép élet lenne nem mondom.
Valóban az egyén a lényeg, de a többi felett sem hunyunk szemet.

Idézet
A hangyák tökéeltes, a miénknél amúgy sikeresebb, csak épp kevésbé feltűnő világa teljesen értéktelen.
Mi az hogy teljesen értéktelen.. miért lenne értéktelen? Számodra lehet hogy az..

Ha már könyvek: Gulliver utazásai és a Mahábhárata: az intelligens lovak országa..
Tanulságos.. tartalmas szatíra, ajánlom figyelmedbe.

Hozzáteszem ha nem lenne fontos a társadalom.. a szocializáció, akkor nem tartanánk be a törvényeket sem, mindenki azt tenne amit akarna, csak deviáns emberekből állna a világ, sőt ezáltal nem lenne maga a fogalom, mert ez válna normálissá és elfogadottá. Csodálatos világ lenne.
Te betartod a törvényeket.. alkalmazkodsz másokhoz? Elfogadod mások cselekedeteit.. segítesz másoknak? Vagy csak vagy egyedül a nagy világban.

Idézet
Attól még persze leeht valaki magányos, hopgy vannak barátai, valakivel párkapcsoaltban van, és a puszta empátia, megrétés, még nem jelenti annak a magánynak a feloldását, amiről itt szó van. De attól még lehetséges megszabadulni tőle.
Lehetséges megszabadulni tőle? Úgy érted.. létezik annak a lehetősége hogy valaki teljes mértékben megismerjen? Amikor az ember egy olyan bonyolult szerkezet hogy önmagát is nehezen ismeri meg, ráadásul mint a folyó, fejlődik, változik, nagyobb medret váj olykor pedig kiapad.
Nos ha te attól a bizonyos magánytól hogy csak te láthatod be a belső világodat, megszabadulsz akkor fogadd gratulációm.
Azért elmondhatnád hogy csinálod.
Naplózva
Rikan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 1894


right now, it's girls' generation


WWW
« Válasz #6281 Dátum: 11 aug 03, 12:05:14 »

Lehet itt beszélni mindenről, mindenről aminek nincs már témája. Aminek van és ide írunk róla az hatalmas szabályellenes OFF. Szerintem  bogcsiika tudja a téma nevét, és tud olvasni is, többek közt fórumszabályzatot ^^.

(Bocs, hogy moderáltam xD)
Naplózva


Utálsz? Remek! Tépj egy számot, állj be a sorba. ★ Mert tróger vagyok én, nem celeb, a faszom aki nektek tetszeleg.
Feleségem: Kallen <3 Szüleim: Minagi és heo  Tesóim: Sabaku és Bogi  Nagyszüleim: Ritli és Hiei  Nagynénim: hanii
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6282 Dátum: 11 aug 03, 12:10:36 »

Az a helyzet, hogy tényleg off, de ugye a kötelező olvasmányos rész mehetne a könyvek témába is meg a sulisba is, az összes többi része meg a Vita topicba. Szal elég nehéz ezt bárhova elhelyezni, megszakítani meg nem akartam.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6283 Dátum: 11 aug 03, 12:16:51 »

Ezt sem hittem volna, hogy megélem, de STM-mel értek egyet.  Nevet
Naplózva
bogcsiika
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 249

I never give up! That's my ninja way...


« Válasz #6284 Dátum: 11 aug 03, 12:26:17 »

Ejfel, miért kell egyből letámadni? Amúgy új vagy régi tag vagy? Csak mert eddig még nem láttalak.
Naplózva

"Maradj egy éjszakát, és meggyűlölöd, maradj egy hetet, és megszereted, maradj tovább, és örökre itt ragadsz."
Oldalak: 1 ... 417 418 [419] 420 421 ... 902
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!