24 júl 01, 10:26:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 415 416 [417] 418 419 ... 902
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 8  (Megtekintve 1217384 alkalommal)
0 Felhasználó és 27 vendég van a témában
Putir
Vendég
« Válasz #6240 Dátum: 11 aug 02, 16:29:28 »

az egri csillagokat olvastam el meg a szentpéter esernyöjét ez a 2 még elis ment
de mondjuk a kő szivü ember fiai az már nagyon rossz volt
Naplózva
Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #6241 Dátum: 11 aug 02, 16:33:26 »

Mindenki azt mondja, hogy problémája volt az Egri csillagokkal. Nekem pedig sokáig az volt a kedvenc könyvem!  
Még harmadikban kiolvastam 2 nap alatt. Nem tudtam letenni, azután többször újraolvastam. A kedvenc részleteimet már akkor betéve tudtam.  Nevet

Viszont most volt vagy 9 kötelezőm.. ebből egyet sem olvastam el a nyáron. Hatodikban elolvastam Az arany ember-t, és a Csongor és Tündét, de a Candide-ra pl. és a Szigeti veszedelemre rá kéne szánnom magam. Maradt még ilyen, mint Rómeó és Júlia, Tartuffe, bibliai részletek, a többire már nem is emlékszem.

Igazából egy könyvmoly vagyok, nagyon szeretek olvasni, és sokat könyvet is forgattam kezeim között. De a "kötelezőre" én sem fanyalodok rá annyira szívesen, pont a neve miatt.^^ Egyébként is öntörvényű vagyok, de amikor a Candide-t erőszakolják rám, aminek a történetének elvileg semmi értelme nincs, akkor valahogy nem örülök annyira neki.^^
Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #6242 Dátum: 11 aug 02, 16:52:23 »

Az utóbbi három évben nem volt olyan kötelező olvasmány a kezemben, amit ne szerettem volna.
Na jó, a Tonio Kröger egy f*s volt, de a többit tényleg szerettem.
A Candide pl. egész mókás kis mű, Voltaire pedig az egyik pédaképem. (Akinek van kedve, az olvasgasson róla, nagyon nagy arc volt.)

Ezzel a kötelező olvasmánnyal csak rásulykolják a gyerekekre hogy olvassatok ha megdöglötök akkor is, szerintem ez rohadt rossz példa... eleinte inkább máshogy próbálnám megszerettetni a gyerekkel az olvasást hogy utána akármit elolvassanak, így nem csodálom hogy sokan elbliccelik!
Nem igaz.
Akit úgy neveltek, hogy a könyv jó, az úgyis olvasni fog, akit meg nem, azt meg más módszerekkel is nehéz rávenni.
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6243 Dátum: 11 aug 02, 17:04:39 »

Nem feltétlen neveltetés kérdése..
A mi családunkban nem igazán van olyan egyéniség aki olvasással tölti az idejét.. (és nem is sulykolták belém hogy olvassak.. mi több alapvetőnek gondolták hogy könyv van a kezemben..) viszont én jókor voltam jó helyen, megvolt a motiváltságom hogy elolvassak egy könyvet, és ez elég volt hogy rákapjak az ízére. Azután évekig napi szinten olvastam.. persze sokszor ez is egyfajta menekülés a valóság elől.. viszont az olvasás által nagyon sokat lehet tanulni..
Gondolom ezek után nem meglepő hogy minden kötelező olvasmányt elolvastam, és biztos "érdekes" mások számára de nagyon tetszettek.. még az Egri csillagok is.. nem tudom miért emésztik meg olyan nehezen a gyerekek.. talán a hossza miatt. Való igaz hogy tizenegy vagy talán tizenkét évesen vettem a kezembe.. de nem rémlik hogy nehéz lett volna feldolgozni.
Persze hogy ellentmondásos legyek.. megértem hogy a mai világban az olvasás háttérbe szorult..
Teljes mértékben érthető a jelenlegi kommunikációs eszközökkel és a felgyorsult világgal..
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 02, 17:05:42 írta Ejfel » Naplózva
Putir
Vendég
« Válasz #6244 Dátum: 11 aug 02, 17:09:10 »

én napi szinten olvasok mangát:D
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6245 Dátum: 11 aug 02, 17:23:21 »

Lille: A Candide volt a legjobb. Nevet Imádtam a rövidített verzióját. De sajnos túl fáradt voltam, hogy elolvassam, így csak másnap óra előtt mesélte el a barátom Bonifác. Meggyőződésem, hogy az ő előadásában a legjobb. Nevet Azután olvasni már sosem lesz ugyanaz. Nevet

Nem fontos szerintem, hogy különösebb értelme legyen a történetnek, a hangulat a lényeg amit lefest.
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 02, 17:24:05 írta Gdat88 » Naplózva
ATON14
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 996



« Válasz #6246 Dátum: 11 aug 02, 17:29:24 »

Olvasás  Gondolkozik
Az biztos, hogy neveltetés kérdese is, meg egyáltalán magán az egyénen múlik, hogy akár egy rövid novellára (10-20 oldal) rászánja az idejét. Ha azt nem fogja elolvasni, akkor a több 100 oldalas regényeket se.
Én úgy vagyok vele, hogy akármi a kötelező elkezdem olvasni. Aztán eldől  az első 10 oldalon, hogy hagyom a fenébe és keresek röviditettet (pl. Aranyember, ahol több oldalon csak a tájat ecseteli a szerző, cselekmény meg 0), vagy pedig végig olvasom, mert izgalmas és érdekes (pl a már említett Egri csillagok, vagy az Ember tragédiája).
Naplózva

....................................................................................................................
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6247 Dátum: 11 aug 02, 17:37:13 »

Az első tíz oldalból megítéled?
Mosolyog
Ez olyan mintha egy embert az első két szava alapján ítélnél meg..
nem mondom sokat számít, de ennyi nem elég. Szerintem.
Naplózva
Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #6248 Dátum: 11 aug 02, 17:47:18 »

Nekem "Az arany ember" is nagyon tetszett, talán főleg Tímea miatt. Egyébként a sok leírás és a németes szóhasználat Jókai sajátja, személy szerint én nagyon szeretem az írásait, de hát kinek a pap, kinek a papné. kacsint

Én könyveket sokszor a végükről ítélem meg. Könyvesboltban is mindig azt olvasom el először. Engem igazából sosem a végkifejlet érdekel a legjobban, hanem hogy hogy jut el addig a szerző. Előre mindig találgatok,hogy mi (hogy) fog történni, hogy érheti el azt a végső állapotot. Nekem így is tetszik a dolog.  Nevet

Kötelezőt hiába volt kötelező eddig még mind kiolvastam. Nehezen vettem rá magam, de amit belekezdtem, utána minden sokkal könnyebben ment.  Nyelvesít

gman, Gdat: Nekem barátnőmék meséltek magáról a Candide-ról-eléggé negatívan. Mint valami királykisasszonyos történet, ahol az ember fenekéből egy darabot kivágnak, a végére pedig a hős szerelme elhízik, megcsúnyul.. Ebből azt vettem le, zagyvaság az egész. De úgyis meg fogom próbálni, majd megalkotom a saját véleményem.  Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 02, 17:48:52 írta Lille17 » Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #6249 Dátum: 11 aug 02, 18:17:00 »

Olvasás... múltkor buszmegállóban állok, nem lehetett nem hallani a mellettem lévő kettő, körülbelül 13-14 évesnek látszó nőszemélyt. Azon témáztak, hogy mekkora gáz, hogy az osztálytársuk sok könyvet olvas. Én inkább nem nyilatkoznék erről, mindenki vonja le belőle azt, amit akar.
Egyébként én úgy vagyok vele, hogy ami kötelező olvasmány, azt soha nem szerettem olvasni (egy kivétel volt), mert hát tinédzser vagyok, van bennem egyfajta lázadó szellem, hogy már csak azért se... no meg ha gagyi a könyv nem fogok rajta végig szenvedni és fecsérelni a drága időt. De nagyon szívesen olvasok, főleg fantasyt, mostanában sci-fi-t is, vagy az érdeklődési köröm által adott kézikönyveket (pl rajzolás, festés), ismeretterjesztő könyveket (vallások, természet).
Naplózva



Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #6250 Dátum: 11 aug 02, 18:49:43 »

Nekem tetszett az Arany ember,bár a leíró részeket mindig kihagytam belőle xD Volt h lapoztam kettőt és nem maradtam le semmiről xD Ma elmentünk vásárolni anyámmal.Akkora k*csögöt láttam h nem hittem a szememnek.A csávó olyan gizda mint egy fogpiszkáló,csőnaci,hosszú,vasalt haj,fültágító,meg valami ocsmány bazi nagy szemüveg,amivel simán át lehetne égetni egy vasajtót...Én nem tudom hogy lehet h ennyire lesüllyedtek az emberek...
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #6251 Dátum: 11 aug 02, 20:18:51 »

Nekünk azt mondta a magyartanárnőnk, hogy azért kapjuk a kötelezőket, hogy életünkben legalább ennyi "fontosabb" könyvet elolvassunk. smirksweat Én örülnék, ha mangákat kapnánk, nem pedig Láthatatlan embert meg ilyeneket... Pojén Mi azért voltunk idén szerencsések, mert nem a Kőszívűt kellett kiolvasni, hanem a Szent Pétert. Viszont a 2 évvel felettünk járók megjárták. Nevet Nekik még a Légy jó mindhalálig is kellett. Nyelvesít
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6252 Dátum: 11 aug 02, 20:20:36 »

Pedig ez utóbbi rövid.. és nagyon szép történet.. igazán nem sajnálom őket..
Naplózva
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #6253 Dátum: 11 aug 02, 20:25:34 »

Háát, náluk meg mindenki csak panaszkodott, hogy nagyon rémes és unalmas volt. >.<#
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #6254 Dátum: 11 aug 02, 20:40:02 »

Hát, most lehet túl fogom dramatizálni, de egy könyv olyan, mintha az adott szerző lelkét olvasnád. Belelátsz a gondolataiba, álmaiba, érzéseibe, életszemléletébe. Már csak ezért is megéri könyvet tanulni, így is sokat lehet tanulni a különböző emberekről, emellett a képzelőerőt, szókincset, fogalmazási kézséget, memóriát is fejleszti. Mosolyog
Ezért aki kijelenti, hogy "mekkora gáz, hogy valaki olvas", azzal azt mondja, hogy a "ciki", mikor valaki  jártatja az agyát, leül és gondolkozik, mások gondolatával foglalkozik. Inkább az a gond, hogy a mai világban sokan nem törődnek eléggé a másikkal, csak önmagukkal. Ezért sok a magányos, egocentrikus ember.

« Utoljára szerkesztve: 11 aug 02, 20:45:14 írta Lille17 » Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
Oldalak: 1 ... 415 416 [417] 418 419 ... 902
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!