24 szep 29, 03:21:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 23
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Japán  (Megtekintve 66288 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #210 Dátum: 08 dec 11, 07:58:50 »

A Karate, az japán Okinawán alakult ki, ezért is volt a neve okinawa-te, de ha teljesen a forrástól akarsz indulni, akkor indiai.
http://www.tar.hu/shotokan/Htm/bevezet.htm
Naplózva

Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #211 Dátum: 08 dec 11, 11:08:59 »

A "juudou" (v. judo ha úgy jobban tetszik Nyelvesít ) meg már eleve japán szó Pojén
Apropó, amúgy érdekelnek valakit a karate kanji-jai? Az első ("kara") az ég, ill. az üresség kanji-ja, a 2., a "te" pedig a kézé Mosolyog

Ui.: úgy látom, rajtam kívül nem ment senki JLPT-re idén a fórumról xD
Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #212 Dátum: 08 dec 20, 15:43:48 »

Pár napja újra kezdtem tanulni japánt, az u-s oktatóvideók alapján.

első öt rész még nagyjából egyszerű, volt, nézés közbe kiírtam a kifejezéseket, szavakat, majd a rész után elmondtam mindet kb 10x-20x
a 6. már kicsit nehezebb, ott újra kell majd néznem, mert már hosszabb mondatszerkezetek, meg kicsit nehezebb szavak is vannak.

Egész jól lehet vele haladni, de azért ne egy hétvége alatt nézze meg valaki az egészet Nyelvesít legfeljebb napi 3-4 rész kisebb nagyobb szünetekkel.

(na meg mellette a kanjikat is bogarászom)

Arvael a JLPT4 - ben csak a szinthez szükséges kb 100 kanji van a szövegekben, vagy egyéb is?
Kb ezek azok amik arra a szintre kellenek?
Valamint ha már el tudom olvasni, akkor kb milyen eredménnyel sikerülhet?


Naplózva

Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #213 Dátum: 08 dec 20, 17:21:35 »

Amik a yonkyuura kellenek, kanjik? Hát, jó kérdés xD Csak 100 kell rá; szerintem ott az u-n nézz körül... mondjuk... Learn japanese/Japanese learning materials/Guide to passing.../Level3
Fel vannak sorolva a szavak, a kanjik, ill. ki vannak emelve, milyen nyelvtan kell, mind a négy szintnél. Nem tudom, mennyire megbízható, de nekem annak tűnt... Próbáltam még itt-ott keresgélni, de per pill. nem tudom, hova kavarhattam el a linkjeimet -.-"

Hm, ha felismered, az már fél siker Nevet Nem kell leírni őket, csak felismerni, de oda-vissza - legalábbis a JLPT-hez Mosolyog (kellemes meglepetés volt számomra Nevet )
Naplózva

akakashi26
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 198


« Válasz #214 Dátum: 08 dec 20, 22:48:05 »

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy hol lehetne nekem japánt tanulni...?
mert csak úgy magamtól nem nagyon meg... Szomorú  Sír Sír



jaa és ha lehet valahol szeged környékén...
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #215 Dátum: 08 dec 20, 23:06:49 »

Hááát, talán ha van Katedra Szegeden Gondolkozik És megkérdezni, tartanak-e japán nyelvtanfolyamot ott is. Meg ha vannak még szegedi nyelviskolák, akkor ott kezdeném az érdeklődést Pontosan
Igazság szerint én inkább csak Bpi helyeket ismerek... esetleg körbenézhetnél, találsz-e Szegeden különtanárt, bár azért az nem olcsó mulatság; csoportban gazdaságosabb tanulni smirksweat
Naplózva

akakashi26
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 198


« Válasz #216 Dátum: 08 dec 20, 23:22:24 »

Köszi a tippeket!
____________________________________________________________________

igen már kerestem magántanárt,de nem találtam olyat, aki japánt tanítana.. Szomorú
____________________________________________________________________
nyelvi középiskolából meg csak angol, német, francia, olasz, spanyol-t láttam továbbtanulási kézikönyvbe, de azért még keresgetek egy kicsit
_________________________________________________________________________________________________________________
Hát... még esetleg az egyetemre beállíthatok, elég furi lesz ×Đ általános iskolás gyerek beállít az egyetemre  Pojén
no majd még megnézem...
________________________________________________________________________________________________
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #217 Dátum: 08 dec 20, 23:57:35 »

Középiskolát hármat is ismerek - persze Budapesten :/ Gondolom, ha ilyen messze akarnál továbbtanulni, inkább kivárnád az egyetemet smirksweat

SZTE... hát, ha jól emlékszem, japán szak az nincs, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy ne tanítanának ott... ha van elég érkezésed hozzá, tényleg körbeérdeklődhetsz ott is Nevet De akkor a keleti nyelvek és kultúrák alapszak környékén kezd kacsint
Naplózva

akakashi26
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 198


« Válasz #218 Dátum: 08 dec 21, 00:28:48 »

igenis Nevet !
megfogadom a tanácsot...
Naplózva
LaSasuke
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 232


« Válasz #219 Dátum: 08 dec 23, 22:19:48 »

kár h a japánok nem jók fociban  Szomorú
Naplózva
Sora
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1144


« Válasz #220 Dátum: 09 jan 16, 11:34:22 »

Elkezdtem tanulgatni a hiraganákat és a katakanákat. Szerintem nem annyira bonyolult csak egy kis akaraterő kell hozzá:^^

Egyb a Pécsi Egyetemen sincs Japán szak tudomásom szerint, de eddig mind a két félévben indítottak japán nyelvkurzust. Sajnos a BTK-nak fizetniük kell érte Sír, de a FEEK-nek nem szal lehet kifoghatsz egy ingyenes Japán kurzust Mosolyog
Naplózva

/"Az egyetlen dolog, ami megmentheti a tüzet a kialvástól, hogy erőt adunk neki széllel.\"
Adj enni Szandinak!
Sütis blogunk^^
gaara_fan
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1062


« Válasz #221 Dátum: 09 jan 16, 17:05:41 »

Jövő hét utáni héten lesz Yosoro dobkoncert a Zeneakadémián. Akit érdekel nézzen körül itt: >> Katt <<
Én megyek anyumékkal csütörtökön. Már alig várom.  Pojén
Naplózva

Földi-kun
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 123

Ez így nem lesz, jó lesz! ^^


« Válasz #222 Dátum: 09 jan 17, 20:12:09 »

Én az animék útján szerettem meg Japánt és a japánokat.  Nyelvesít  kacsint
Sztem érdekes ország, és nemcsak az animék és a Mangák terén jók, hanem ugyebár a modern technológiában és a robotachnikában meg pláne.  Mosolyog
Természetesen a múltjuk, azaz a történelmük is érdekes sztem, és ezalatt nemcsak a 2. világháborút értem.  Nevet
Hát, hogy a fociban nem annyira jók, de  általában majdnem mindegyik foci VB-re kijutnak és az is vmi.  Mosolyog
Minden kép még az életben ki szeretnék jutni Japánba, legalább 1 hétre.  Nyelvesít  kacsint
A kínaiakat már kevésbé csípem, túl sok mindent találtak fel. xD
Naplózva

"Semmi sem kötelező,csak meghalni!"
Naruto 4ever.
Handy
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


WWW
« Válasz #223 Dátum: 09 jan 18, 14:31:04 »

Húh nekem is jóljönne a japántanulás szegeden, olyan szemétség h ez az egyetlen nyelv amit olyan szivesen tanulnék, de nem lehet T_T De francia különtanárom nekem is mondta h menjek be egyetemre és kérdezzem meg h nem ülhetek be az órára, csakhát egyedül nem megy az ilyesmi meg nagyon nem is tudom mi hol van meg stb T.T
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #224 Dátum: 09 jan 20, 15:30:33 »

A Tan kapuja Budhista Főiskolán minden második évben van japán nyelvoktatás, ami a jövő, vagyis idén induló tanévet jelenti. Van ingyenes oktatás is.
A felvételi követelményekről annyit tudok, hogy érettségi követelmény nincs, valamint középfokú angol nyelvvizsga, de ha ez nincs, akkor iratnak egy nyelvi felmérő tesztet.

Egyéb követelményekről mint pl ponthatár nem tudok, ha tudtok valamit ezzel kapcsolatban, akkor leírnátok pl hogy mennyi pont kell, ha kell, mert az oldalon nem találom, a fóruma meg nem túl látogatott (írogatott).
Doumo arigatou gosaimasu! ¤_¤
Naplózva

Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 23
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!