24 júl 01, 16:12:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 23
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Japán  (Megtekintve 63218 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Sora
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1144


« Válasz #165 Dátum: 08 jún 15, 19:48:43 »

ott van Japán könyvtár Ohh My God Ohh My God
4 évig oda jártam suliba...jó hogy láttam, hogy ott van >.<#
Naplózva

/"Az egyetlen dolog, ami megmentheti a tüzet a kialvástól, hogy erőt adunk neki széllel.\"
Adj enni Szandinak!
Sütis blogunk^^
naneth
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


WWW
« Válasz #166 Dátum: 08 jún 16, 14:21:05 »

ahham, de még hogy ott van:) be kell szépen cammogni a japán alapítvány épületébe, nem megijedni, odamászni a lifthez, és 2. emelet, a honlapjuk meg, tessék itten van:

http://www.jfbp.org.hu/library.php?page=info

a kérdésemre meg várom a válaszokat:)  (legalábis reménykedem válaszokban, :'X)
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #167 Dátum: 08 jún 16, 14:33:29 »

Azért Naneth Te is figyelmes lehetsz, ha odajársz a Japán Alapítvány könyvtárába, de nem veszed észre, hogy abban két hátsó szobában japán nyelv tanítás folyik x'DD
Szóval igen, van a Katedra, a Japán Alapítvány, a Keleti Nyelvek Iskolája vagy pedig olyan általános-/középiskolát ill. egyetemet/főiskolát választasz később, ahol van lehetőség erre (ha ezek érdekelnek, azokat is le tudom írni x'D). Hmm... esetleg különtanárnál, de japánból olcsót biztos, hogy nem találsz... távoli nyelv, keleti nyelv, ráadásul a világ legbonyolultabbnak ítélt írásrendszerével (pontosabban írásrendszereivel).

A Katedránál én ugyan angol nyelvvizsga-előkészítőn voltam, de én nagyon meg voltam elégedve velük (a Madách téri központban tanultam), szóval én őket csak ajánlani tudom Mosolyog
A Japán Alapítványnál tanít néhány (volt) tanárnőm az ELTE-ről, szóval szerintem az is jó választás lehet, bár nem tudom, kezdőt fognak-e most indítani szeptembertől. Esetleg következőleg, ha arra jársz, akkor kérdezz rá, ha más nem, hát látják, hogy van rá igény Mosolyog
A Keleti Nyelvek Iskoláját nem ismerem, csupán annyit tudok róla, hogy ELTE-s tanárok ill. diákok tanítanak; lehetőség van csoportos tanulásra vagy egyénire is. Viszont ha egyénileg szeretnéd, én ezt spec. csak akkor tanácsolnám, ha  pénz nem igazán számít, mivel igaz, hogy jó az oktatás (egyik csop. társamon láttam), de eléggé meg is kérik az árát :/ Csoportosban viszont normálisabb árak vannak, ha jól emlékszem Mosolyog

Magántanárokat is kereshetsz, de mint mondtam, nagyon olcsót nem fogsz találni... 60 percre szerintem a minimum olyan 2800 forint körül van :/ Illetve ennél csak drágább...

Ha kell, linkeket is tudok adni a fenti sulikhoz, vagy ilyen összegyűjtött nyelvtanárok, nyelvtanulási lehetőségek (lap.hu-s) linkeket is Mosolyog Illetve mint mondtam, ált.- és középisk-ról vagy egyetemekről/főiskolákról Hümm-hümm


Hozzátenném, én legalábbis ezekről a lehetőségekről tudok, de persze nem kizárt, hogy van másik is Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 08 jún 16, 14:35:19 írta Arvael » Naplózva

naneth
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


WWW
« Válasz #168 Dátum: 08 jún 16, 14:46:03 »

köszi szépen, és tudtam,h az alapítványnál is tanítanak, de mint írtad, nemtudi, hogy kezdőkkel is foglalkoznak, no ez itt a baj, mert nem igen:( De amint lesz idő rákérdezek benn:)
Én most érretségizem, és díszlet jelmeztervező szeretnék lenni, bár amilyen a rendszer, lehet meggondolom magam(de nem akarom), de ha van időd azért körülnéznék az egyetemes listán amit felajánlottál.
Meg hát attól tartok, ha nem találok időben is jó (mert a buszokhoz kell igazodnom) kurzust akkor még egy évet halasztanom kell, mert hát a kendó edzést is fizetni kell, szétgürizem az agyam most egész nyáron,hüp hüp no nyaralás, de valamit valamiért, és a különtanárt amint látom nem igen fogom tudni bevállalni, jajj de kár:( Technikai KO
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #169 Dátum: 08 jún 16, 15:35:02 »

Hű, hát japán oktatás (mehetsz japán szakra, de ha nem akarsz, nem muszáj, mert elvileg lehetőséged van felvenni a szabad... ööö... mondjuk azt, tanegységeid terhére a japán nyelvi tanegységeket - legalábbis nálunk az ELTE-n így van, de persze nem árt megdumálni a tanárokkal is Nevet A többi suliban meg esetleg érdemes lenne egy délelőtt vagy délutánt majd rászánni és megérdeklődni, hogy náluk hogy működik).
Japánt tanítanak az ELTE-BTK-n, a KRE BTK-n, illetve a Tan Kapuja Buddhista Fősulin, valamint a BGF - Külker Karán is. Ez utóbbinál nincs külön japános szak, de bárki, aki oda jár, elkezdheti tanulni, úgy tudom Mosolyog Illetve valami olyasmi rémlik, a nemzetközi kommunikáció szakon van talán lehetőség Távol-Keletre szakosodni és akkor abban ugyebár van japán is.

Esetleg még azt meglehet csinálni, ha nem ide felvételizel, hogy érdeklődsz az illetékes tanszékeknél, hogy nagyonnagyon szeretnél Te japán nyelvet tanulni és bár nem ennek az intézménynek a hallgatója vagy, hanem egy másiknak, de igazán szeretnél bejárni a nyelvórákra, mert ez Téged igazánnagyonhűdemennyire érdekel. Meg persze az se rossz, ha mondjuk van egy ismerős, akire tudsz hivatkozni meg ugye szépen mosolyogsz xD A többin nem tudom, hogyan van, de ELTE-n és KRE-n elég húzós a tempó...
 Ötlet KRE-n van egy bizonyos 0. évfolyam (azt hiszem, még mindig), ami előkészít az első évfolyamra japán szakon; ezért félévente valamennyit fizetni kell, ami most nem tudom pontosan, mennyi, meg kéne nézni a honlapon vagy utána kéne érdeklődni a tanszéken. Aztán itt lehetőség van arra is, hogyha elég jól sikerült a záróvizsga év végén, akkor egyből felvesznek japán szakra - márha jelentkezel, meg még él ez a lehetőség :'X
Sajnos csak az ELTE-n ismerem a legjobban a dolgokat >.<#


Most nézem: külön nyelvtanfolyam is van BGF-en. LINK
« Utoljára szerkesztve: 08 jún 16, 15:37:34 írta Arvael » Naplózva

naneth
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


WWW
« Válasz #170 Dátum: 08 jún 16, 18:44:25 »

nagyon köszönöm szépen  ;)egy kincs vagy:) vagy egy angyal, igazán hogy hálálhatnám meg a segítséged??? ha úton módon kitalálsz vmit akkor szólj( (I)rajzikálok örömmel is, csak vmi kedvemrevalót találj ki, mert azok jobban sikerülnek Pontosan) Pirul

egy kis ízelítő:  www.mesisan.deviantart.com

és egy utolsó kérdésem lenne, ez már a nyelvvel kapcsolatos, a senpai mit takar, mert az ouran host clubban mindig ott van mondjuk Tamaki neve után, ilyen utónévvel még nem találkoztam Ohh My God

és Arvael tényleg elmondhatatlanul köszönöm
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #171 Dátum: 08 jún 16, 20:53:20 »

A "senpai"-t a nálad felsőbb évfolyamba járókra használhatod (vagy pl. Yamato nem egyszer "senpai"-nak szólítja Kakashit... ami azt jelenti, Kakashi felette való évfolyamba járt / előbb lett ANBU, stb.)
Japánban elég durva dolgokat tudnak művelni az alsóbb évesekkel (ha nálad fiatalabb vlki, alsóbb évfolyamon van, ő a "kouhai"), így szegény kouhai-ok mindig rettegve surrannak el a folyosókon, ha meglátnak egy senpait... csicskáztatástól kezdve mindenfélével képesek szivatni őket >.<# Nem tudom, ez mennyire van még mindig így, ám sejtem, nem sokat változott az elmúlt kb. 5 évben (?), mikor még az egyik régebbi japán tanárnőm volt olyan helyzetben, hogy kouhai volt és mesélt is erről x'D meg a tankönyvünkben is benne volt néhány ilyen jelenet x'D

És nagyon-nagyon szívesen Nevet Segítek, ha tudok ^^+
És majd kitalálom, mivel hálálhatnád meg x) muhahaha xD
Naplózva

Sora
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1144


« Válasz #172 Dátum: 08 jún 19, 10:08:23 »

ahham, de még hogy ott van:) be kell szépen cammogni a japán alapítvány épületébe, nem megijedni, odamászni a lifthez, és 2. emelet, a honlapjuk meg, tessék itten van:

http://www.jfbp.org.hu/library.php?page=info

a kérdésemre meg várom a válaszokat:)  (legalábis reménykedem válaszokban, :'X)

fúú köszike a linket
majd egyszer ide is benézek Mosolyog
Naplózva

/"Az egyetlen dolog, ami megmentheti a tüzet a kialvástól, hogy erőt adunk neki széllel.\"
Adj enni Szandinak!
Sütis blogunk^^
naneth
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


WWW
« Válasz #173 Dátum: 08 jún 19, 14:06:06 »

szívesen, és ki ne hagyd, a szabályzat meg emberibbnél emberibb, ingyenes beiratkozás, kölcsönzés, és fantasztikus könyvek vannak benn:)
Naplózva
Sora
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1144


« Válasz #174 Dátum: 08 jún 21, 20:32:56 »

fúú akkor ott a helyem a könyvtárban Nevet
Naplózva

/"Az egyetlen dolog, ami megmentheti a tüzet a kialvástól, hogy erőt adunk neki széllel.\"
Adj enni Szandinak!
Sütis blogunk^^
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #175 Dátum: 08 jún 25, 21:26:54 »

Hmm... csakúgy szeretném megkérdezni, hogy ki mit gondol erről?  Hümm-hümm A legfelső bejegyzésre gondolok.  kacsint (a menőre...  :'X ) De a többi is elég érdekes...  Hümm-hümm
Naplózva

Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #176 Dátum: 08 jún 26, 12:58:55 »

Igaza lehet a tanszékvezetőnknek, amivel még anno fogadott minket az első óráink egyikén: ha valaki egyszer már járt kint Japánban és élt kint valameddig (ergo belecsöppent a kultúrájába), akkor két lehetséges út van...
- vagy nagyon megtetszett neki (ekkor azonban nagyonnaaaaagggggyon nyitottnak kell lenni)
- vagy pedig annyira idegen volt neki, hogy örök életre kiábrándul belőle... :'X

Ennyi lenne a hozzáfűznivalóm.
Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #177 Dátum: 08 jún 26, 15:16:53 »

Én is hasonlóképpen gondolom... x"D Elvégre minden embernek más a stílusa, mást szeret, meg hasonló.

Nekem a volt osztálytársamnak az unokatestvére él kint Japánban. Még anno cserediákként ment ki elősször. És imád ott élni. Imádja a Japán kultúrát, szeretett ott tanulni, és szeret mindent, ami japán. De hát ez is izlések és pofonok. Lehet, hogy más embernek már túl idegen ez a világ, hiszen teljesen más, mint a nyugat. Az viszont idegesített ebben a cikkben, hogy leszólta a Japán zenéket. Hiszen ez is az izlés kérdése.  :/ Lehet, hogy nekik ez "silány" volt, de attól még más, Európai emberek is szerethetik... És pl. Szerintem meg csak azért 3 Japán együttes futott be Európában is, mert a Nyugatiaknak túl Távoli (kultúrában is) ez az ország ahhoz, hogy annyira kíváncsi legyen a zenéjükre... xD

A honlap desingnel viszont egyetértek...  :'X
Naplózva

Amy Lee D.
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1386


« Válasz #178 Dátum: 08 jún 26, 15:35:41 »

Nem olvastam végig a szöveget. De hasonló a vélmeményem mint Arvaelnek. Mint minden országnak nekik is vannak hibáik néhány dologban nagyon le is tudnám őket szólni, de alapvetően tetszik a kultúrájuk, a hagyományaik, a zenéjük (némelyik >.<#) sőt a nyelvük is. Nevet Nem mondom magam japán fannak, (ha van olyan) de haladok felé. >.<#
Naplózva
gaara_fan
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1062


« Válasz #179 Dátum: 08 jún 26, 16:00:34 »

Hm, hát érdekes cikk... mondjuk én a többit is elolvastam, ott pedig szinte isteníti japánt, a japánokat és a wc-ket (xD)
Nekem is van olyan ismerősöm aki volt kint japánban is nem éppen ilyen véleményel tért vissza, sőt... jobban megszerette mint az ezelött
Én személy szerint rajongok érte/értük... vagyis mindenért ami japán (kiv. bálnavadászat  Lehánylak) Tény, h más mint nyugat, mint mi meg minden amit ismerünk, de sokaknak (köztünk nekem is) éppen ez az ami annyira tetszik benne  Pojén
Naplózva

Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 23
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!