24 júl 03, 16:47:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 23
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Japán  (Megtekintve 63380 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
gaara_fan
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1062


« Válasz #150 Dátum: 08 máj 23, 18:57:50 »

Ehe, ha jól tudom nincs is olyan a japánoknál, h középfok meg alap meg felső
Hanem olyan kyo-k (? vagymik) vannak és abból ha jól tudom 5 fokozat van Mosolyog
Én se örökre mennék, mint már írtam, max 5 évre  Pojén
Naplózva

ayumi-chan
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



« Válasz #151 Dátum: 08 máj 23, 20:00:59 »

De itt Magyarországon nem tudsz Japán nyelvizsgát tenni ?
Lehet, hogy nem fogadják el, mondjuk ilyennek még nem is néztem utána, de most a cél, hogy a nyelv megtanulása.
Egyébként a rengeteg anime nézésből nagyon sok minden ragad az emberre a nyelvből. Én magamon is tapasztalom. Mosolyog
Naplózva

あゆみ
gaara_fan
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1062


« Válasz #152 Dátum: 08 máj 23, 20:05:18 »

Dehogyis nem, persze, h tudsz. Angol tanárnőm novemberben tetette le a második szintet Mosolyog
Tudom, bár én az animékből káromkodni tanultam meg nagyon jól xD  Pojén
Naplózva

ayumi-chan
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



« Válasz #153 Dátum: 08 máj 23, 20:17:10 »

most találtam meg én is, hogy mi alapján megy

1 szint (emelt) Kanji:2000 Szavak:10000
2. szint (közép) Kanji:1000 Szavak:6000 -és én erről beszéltem, hogy ezt tudnám letenni ha megtanulom mind az 50 leckét.

3.szint (alap) Kanji:300 Szavak:1500
4. szint (alap) Kanji:100 Szavak:800

ÉS télleg egy csomó helyen le lehet tenni a a Japán nyelvvizsgát.
Naplózva

あゆみ
gaara_fan
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1062


« Válasz #154 Dátum: 08 máj 23, 20:23:30 »

Oh jut eszembe, akit érdekel a 7végén a japán nagykövetség szervezése által (asszem) lesz gyereknapi program  Pojén
Én is mennék, csak kár, h beteg vagy Szomorú
http://www.hu.emb-japan.go.jp/hun/culture/future_event.htm
Naplózva

Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #155 Dátum: 08 máj 30, 14:17:06 »

most találtam meg én is, hogy mi alapján megy

1 szint (emelt) Kanji:2000 Szavak:10000
2. szint (közép) Kanji:1000 Szavak:6000 -és én erről beszéltem, hogy ezt tudnám letenni ha megtanulom mind az 50 leckét.

3.szint (alap) Kanji:300 Szavak:1500
4. szint (alap) Kanji:100 Szavak:800

ÉS télleg egy csomó helyen le lehet tenni a a Japán nyelvvizsgát.

Csomó helyen? Hmm? Ez valami új xD Tudtommal évente egyetlen egyszer szerveznek JLPT-t a világ minden országában ugyanakkor - már amelyik országban le lehet tenni a vizsgát x'D
a sankyuu (3. szint) az kb. a középfok alja, a nikyuu (2.) pedig olyan felsőfok-középfok között van... kb... 50 leckéből szerintem olyan sankyuu-ig juthatsz el :/ És hidd el, 300 kanji se kevés először x'D Nikyuu meg tényleg felsőfokot súrolja...

Ja, még egyfajta képpen lehet nyelvvizsgát szerezni: japánból emelt szintű érettségit teszel, akkor kapsz egy államilag elismert középfokút belőle, ha olyan a teljesítményed... a JLPT hiába nemzetközi, azt hiszem, nem államilag elismertˇˇ" majd még meglátjuk... egyelőre idén én is készülök a sankyuu-ra Nevet Tavaly nem mertem megugrani, de most már megteszem kacsint


Meg szeretnélek titeket is kérdezni, hogy mit gondoltok erről: a föci tanárom azt mondta, hogy mivel a japánok a magyarokat rokonainak tartja ezért -az egyetemen tanulniuk kell egyetemi szintem a magyart.
Kiváncsi vagyok, hogy ez télleg így van-e. Milyen lenne már beülni egy japán egyetemen magyar órára. Nevet

Tudtommal nem így van Nevet Az Oosakai Idegen Nyelvek Egyetemén van magyar szak, ahol tanítják, meg gondolom néhány nyelviskolában is, de olyan tudtommal nincs, hogy minden egyetemen vannak magyarul is órák Nevet Vagy egyáltalán magyar nyelvórák xD
Naplózva

Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #156 Dátum: 08 máj 31, 00:53:45 »

Hallottam valami olyasmiről, hogy                        JAPÁN                és              Rigó utca.
Deh, nem kizárt, hogy álmodtam xD
Viszont überlusta vagyok utánanéznixD

.
.
.

Ritka alkalom: utánanéztem mégis, sőt még a hsz elküldése előtt xD http://www.itk.hu/origo/alt_info/ A táblázat alatti blablában a nyelvek közt ott figyel a japó is:D Szal van államilag elismertre lehetőség.

De könyörgöm, ha már egyszer van nem államilag elismertje valakinek, az is okés, ha beszélned kell. Elcsépelt dolog, de akkor is a tudás számít, nem a papír. (Az csak a mellékhelyiségbenxD)
A JLPT nem elismert államilag, fix. (De lehet, hogy ezt is álmodtam... >.<# Bár nemtom, mikor, ha most se alszok bwáá! x') )
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
gaara_fan
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1062


« Válasz #157 Dátum: 08 máj 31, 10:42:21 »

Ezt a Rigó utcait én is ismerem  Pojén Nekem angol tanárom tavaly novemberben rakta le a.... Öö... izé... szóval valamelyiket.. asszem a sankyuu de nem biztos xD
Viszont eredményekre sokat kell várni, mert kiküldik japánba, ahol kijavítják aztán meg vissza xD  Pojén
Naplózva

Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #158 Dátum: 08 máj 31, 10:52:10 »

Ha jól tudom, márciusra érkezik meg az eredmény. Már úgy várom, hogy december legyen:D Végre kipróbálom magam én is:D Igaz csak a 4-essel Mosolyog De majd szép lassan... Nevet
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
gaara_fan
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1062


« Válasz #159 Dátum: 08 máj 31, 10:56:04 »

Én is gondolkodtam, h idén nekifutok.. vagyis csak megyek, mert utálok futni  Pojén a 4esnek  Pojén
Végülis már majd 2 éve tanulom a japánt... meg még egy plusz fél év  Hümm-hümm Hát majd meglátjuk  Pojén
Naplózva

Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #160 Dátum: 08 máj 31, 11:06:56 »

? És mennyire intenzíven? Vagy magadtól?
Mert ahhoz képest, akkor nagy a szám, mert én meg április óta tanulom csak xD De folyamatosan fogom és az oktatónk is mondta,h a négyest egész hamar meg lehet lépni, csak ezért merem Nevet
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
gaara_fan
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1062


« Válasz #161 Dátum: 08 máj 31, 11:16:24 »

Ja hát heti 2 óra van/volt és csak szakkör gyanánt és abból is csomó elmaradt meg én nem mentem meg abból a 2 órából csak 1 óra volt a nyelv a többi a kúltúra  Pojén
De szeptembertől angol-japán nyelvi osztályba megyek, és ott összeszedem eddigi tudásomat egy fél év alatt és még hozzá is teszek és akkor megpróbálom  Pojén
Naplózva

Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #162 Dátum: 08 máj 31, 18:43:22 »

Én a sankyuut szeretném megugrani Nevet Jah, de asszem már mondtam...

Izé, Zemori... én inkább JLPT-t tennék le, nem Rigó utcait...
Rigó utcai hátránya:
1) szivatnak
2) még jobban, ha nem voltál nálunk tanfolyamon
3) a zseniket is túl kell szárnyalnod, ha elsőre meg akarod szerezni a papírt
4) csak Magyarországon ismerik el
JLTP hátránya:
1) MO-n nem ismerik el
2) nincs beszéd (bár ez kinek hátrány, kinek nem Nevet )

A JLPT nevében benne van, hogy nemzetközi nyelvvizsga... ergo az egész világon ennek a szintjeihez igazítják a tudásodat, nem azt nézik, hogy egy pötty kis országban, aminek a neve csak lábjegyzetben fér ki a földgömbre, milyen szintek mit jelentenek egy Rigó utcai akármicsodában :'X

Amúgy sejtettem, hogy van Rigó utcai... csak nem tudtam... ha nem lenne, akkor az emelet szintű érettségire nem lenne, ki adja a papírt Hmm?

Jah, egyébként a yonkyuu tényleg nem annyira nehéz Mosolyog Én mondjuk mindig* a középfokot csinálom először egy-egy idegennyelvből, az alapfokot sose... egyszerűen nem látom értelmét :S

*eddig csak angolból van x'D Dedeedddedede németből az alapfokú tuti ment volna, de ott is középfokot akartam... az már más kérdés, hogy azóta igencsak megkopott a tudásom belőle^^""""
Naplózva

Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #163 Dátum: 08 jún 02, 10:38:50 »

Igen, a rigóról köztudott ez a csodálatosan kedves hozzáállás:D (Másodszorra azért meglett a felsőfok angolból Nevet Szal/) de nem lehetetlen Nevet
A leginkább gáz az, hogy nem ismerik el, csak itt.
Én azért megyek yonra, mert másra még ugye nem nagyon tudnék:p és azért japán, az mégis csak JAPÁN Nevet Abból az alap aljának a csücsöke is felvillanyozna engem  Pojén

Van olyan ismim, aki megtanult egyedül angolul, japánul és vizsgák nélkül él, mint Marci Hevesen. Csak a bátortalanok, és a biztos-ami-biztos-emberkéknek (mint én is) kell a feedback mégis:D Mégha egy keménypapír is az:D Sőt kacsint
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
naneth
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


WWW
« Válasz #164 Dátum: 08 jún 15, 15:11:27 »

nekem a kérdésem azlenne, hogy szeptembertől szeretnék elkezdeni japánt tanulni, nem  tudtok vmi jó kis csoport kurzust??? v olcsó magán tanárt???óh, és Budapesten, már vagy jó pár hete keresek, de nem igen találok, előre is köszi(a katedráról tudok)köszi a válaszokat.
No meg ki jár az oktogonnál levő japán könyvtárba?? Én ímádom, jó mert angol nyelvű könyvek is vannak:)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 23
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!