24 júl 03, 16:54:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 23
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Japán  (Megtekintve 63383 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #135 Dátum: 08 feb 14, 18:02:24 »

Ha megvan a windaz cd-d, akkor így:
Igazábol elég az első lépés is, de ha továbbmész, akkor japán szövegeti is tudsz majd begépelni.

Már megvan, szal leírom hátha másnak is kell.
1
A Vezérlőpult Területi és nyelvi beállítások Nyelvek fülön jelöljük be a kelet ázsiai nyelveket
2
Speciális fülön jelöljük be a japán kódlapot
3
Nyelvek fülön kattintsunk a Részletek ombara
4
A Speciális fülön jelöljük be a felsőt (nem írom le a nevét, mert még kimondani is alig tudom Nyelvesít)
5
Beállítások fülön Hozzáadás gomb és a szövegbevitel nyelvénél válaszuk a japánt, majd Ok
6
válaszuk ki az egyik japánhoz rendelt billenyűzetet, és a katt a tulajdonságokra, majd az Input Methodnál válasszuk a hiragana inputot majd Ok

Ezután ha jápán karaktereket akaunk írni, akkor csak a nyelvi eszköztárban be kell jelölni a JP-t és voálá
lehet csinálni ilynekete: とちとちはっんとう, meg ilyet: ノチナスシモミモノネ meg valahogy kanjiti is Nevet
meg lehet olyat is, hogy simán római betükkel írunk, és ha megvan a szöveg átvált katakanára.
Mindezt az Inpute Mode gombal tudjuk előhozni.
Ha be van kapcsolva a Conversion Mode, akkor a beírt Hiraganákat, szóköz lenyomásával kanjivá alakíthatjuk, persze ez csak a pirossal aláhúzott karakterekre érvényes.

Valamin innen szedhetsz további japán fontkészleteket:
http://www.jay-han.com/2008/01/20/5-unique-free-japanese-fonts-download/
Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #136 Dátum: 08 márc 08, 17:12:29 »

A mai nap alkalmából:


Izé lehet, hogy nem teljessen érthetőek a rajzok, de már elfelejtettem a jelölések nagy részét, meg Powerpointtal csináltam.
Naplózva

Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #137 Dátum: 08 márc 08, 21:08:23 »

Óóóóh, Shiro, IMÁDLAK!!!
Régen annyi tulipánt készítettem, hogy csak na, de már elfelejtettem és sehogyse akar eszembe jutni Neeem De hála Neked, végre ismét tulipánozhatok! Pattog

És tényleg nagyon szépen köszönöm; igazán remek nőnapi ajándék volt!!!! Pirul Nevet Nagyöleléééés


Öööö... illetve amint rájövök, hogy kell hajtogatni a 7. ábránál :'X
« Utoljára szerkesztve: 08 márc 08, 21:24:22 írta Arvael » Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #138 Dátum: 08 márc 09, 00:19:51 »

Hát  öö izé valahogy úgy kell, mint batyúból darulapot.
Inkább kapsz néhány képet. Bocsesz a minőségért, de telóval nem tudok jobbat. :'X
http://kepfeltoltes.hu/view/080308/20080309_003__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/080308/20080309_004__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/080308/20080309_005__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/080308/20080309_006__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #139 Dátum: 08 márc 09, 20:58:10 »

Áhá!!! Megvan! Nevet Köszönöm szépen Pirul Nevet
Akkor folytatom x'D Amúgy jól sejtettem, csak valahogy nagyon nem akart összejönni :/


Hmm... lehet, hogy korábban elszúrtam valamit, mert az alját össze kellett ragasztanom, holott tudom, hogy nem lenne szükség rá :'X Sebaj, egyszer csak visszajönnek az emlékek vagy emlékezni fognak az izmaim Hümm-hümm De a kezdő lökést nagyon köszönöm! Nevet
« Utoljára szerkesztve: 08 márc 09, 21:02:55 írta Arvael » Naplózva

seriyuun
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Válasz #140 Dátum: 08 márc 12, 20:30:34 »

Üdv mindenkinek!
Nekem vannak japán cuccaim vagyis amiből tudok tanulni Nevet Nevet Füligérafeje
Ha kell valakinek szóljon Nevet csak e-mailt is küldjetek hozzá Ohh My God
Addig is hasznosabb oldalak címe:
http://www.animevilag.hu/?menu=jutil
htttp://www.szaku.hu
htttp://www.gportal.hu/portal/nyelvtanulas/
Naplózva

Fővárosi Anime Klub (Suto Anime Kai)

http://sutoanimekai.weboldala.net/
Der Teufel
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 486


« Válasz #141 Dátum: 08 márc 14, 19:45:50 »

Hehe, ez tényleg jó Nevet. Régen én is nagyon sokat origamiztam, aztán később elmaradt ez is. Bár most a te leírásod alapján Shiro, kezdenek eszembe jutni a hajtogató mozdulatok Kúl.  Húú, meg is keresem mindjárt az egyik ori könyvemet, valahol még biztos megvannak Király
« Utoljára szerkesztve: 08 márc 14, 19:46:26 írta Der Teufel » Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #142 Dátum: 08 ápr 02, 15:06:33 »

Egy kis úszkálás után jöjjön egy érdekes Kínai történet

(Némileg vallási elemekt tartalmaz, ezért elnézést kérek az érintetektől)


"Egy ember beleesik a kútba. A dolog egy nagy összejövetelen, egy nagy ünnepély alkalmával történik, és olyan hatalmas a zsivaly, az emberek úgy mulatoznak, táncolnak, dalolnak, és annyira elmerülnek mindenfélében, hogy senki sem hallja meg az ember zuhanását. Az idő tájt Kínában a kutakat nem védték körkörös fallal. Védelem nélkül, szabadon álltak. A sötétben csak úgy beleléphettél egy kútba anélkül, hogy észrevetted volna.

A férfi elkezd kiabálni: - Mentsetek ki!

Arra jár egy buddhista szerzetes. Egy buddhista szerzetest persze nem érdekel az ünnepély, vagy legalábbis nem kellene, hogy érdekelje, úgyhogy nem tudom, mit keres ott az illető. Már a puszta jelenléte is valamiféle tudatalatti késztetésre utal, hogy lássa, mi folyik, hogyan mulatoznak: "Mindezek az emberek a pokolra fognak jutni, én vagyok az egyetlen, aki a mennybe kerül."

A kút mellett elhaladván meghallja a férfit. Lenéz a kútba. A férfi azt mondja neki: - Szerencse, hogy meghallottál. Mindenki olyan elfoglalt, és akkora a zsivaj, már attól féltem, hogy a halál fia vagyok.

A buddhista szerzetes így szól: - Így is halál fia vagy, hiszen mindez valamelyik múltbéli életedben elkövetett gonosztetted miatt történik veled. Most kapod meg érte a büntetésedet, fogadd hát el, és hadd jöjjön a vég! Hiszen ez jó; a következő életedet tiszta lappal kezded, és nem lesz rá semmi ok, hogy újból beleess egy kútba.

A férfi így felel: - Jelen pillanatban nem bölcsességekre és filozófiára van szükségem... - A szerzetes azonban továbbállt.

Következőként egy öreg taoista megy arra. Az öreg szomjas, belenéz hát a kútba. A férfi odalent még mindig segítségért kiabál. A taoista így szól:

- Ez nem férfihoz illő. Az embernek el kell fogadnia mindent, ahogy jön, így tanította a nagy Lao-ce. Fogadd hát el! Élvezd! Úgy siránkozol, mint egy asszony. Légy férfi!

A férfi így felel: - Nevezz bátran anyámasszony katonájának, de előbb kérlek, ments meg! Nem vagyok férfihoz méltó, és utána bárminek elmondhatsz, aminek csak akarsz, csak először húzz ki innen!

A taoista azonban azt mondja:

- Mi soha nem avatkozunk senki dolgába. Hiszünk az egyénben és az egyén szabadságában. Szabadságodban állt beleesni a kútba, szabadságodban áll belefulladni is. Mindössze annyit tehetek, hogy adok egy tanácsot: meghalhatsz sírva-ríva is - ahogyan az oktalanok -, és meghalhatsz bölcs emberhez méltón is. Fogadd el a dolgot, élvezd, énekelj el egy dalt, és távozz! Bárhogyan is, mindenkinek meg kell halnia, mi értelme lenne hát megmentenem téged? Én is meg fogok halni, mindenki meg fog halni - talán már holnap, talán holnapután, mi értelme hát a megmentéseddel törődnöm? - És a taoista továbbállt.

Egy konfuciánus jön, és férfi lát némi reményt, hiszen a konfuciánusok világiabbak, földhözkötöttebbek. Így szól: - A jó szerencsémnek köszönhetem, hogy te jöttél, egy konfuciánus tudós. Ismerlek téged, hallottam már a neved. Most tégy értem valamit, hiszen Konfucius is azt mondja, hogy "segíts másokon!"

A buddhista és a taoista válaszát hallva a férfi azt gondolta magában: "Ha meg akarom győzni ezeket az embereket, hogy mentsenek meg, jobban teszem, ha filozófiáról beszélek." Ezért tette hozzá: - Konfucius is azt mondja, hogy "segíts másokon!"

A konfuciánus szerzetes így felel:

- Igazad van. Én segítek is rajtad. Sorra járom a városokat, tiltakozom és rákényszerítem a kormányt, hogy emeljen védőfalat az ország minden kútja köré. Egyet se félj!

Mire a férfi:

- De mire ezeket a védőfalakat megépítik, és a forradalmad célt ér, én rég halott leszek.

A konfuciánus így felel:

- Te nem számítasz, én sem számítok, az egyének nem számítanak - csak a társadalom számít. Azzal, hogy beleestél a kútba, egy igen jelentős kérdést vetettél fel. Most már harcolni fogunk érte. Te csak légy higgadt és nyugodt! Gondoskodni fogunk róla, hogy minden kút köré védőfalat emeljenek, és így senki se eshessen beléjük. Szerte az országban milliónyi kút van, és emberek milliói eshetnek beléjük. Ne aggódj hát annyira magad miatt, emelkedj felül ezen az önző hozzáálláson! Én az emberiséget fogom szolgálni. Te már így is nagy szolgálatot tettél azzal, hogy beleestél a kútba. Én pedig azzal fogok szolgálni, hogy rákényszerítem a kormányt a védőfalak megépítésére. - És a konfuciánus továbbsétál.

Ő azonban felvetett egy lényeges pontot: "Önző vagy. Csak azt akarod, hogy a te megmentésedre pazaroljam az időmet, amit az egész emberiség javára fordíthatok."

Van tudomásod róla, hogy bárhol is létezne olyasmi, mint "emberiség", avagy "társadalom"? Ezek csak szavak. Csak egyének léteznek.

A negyedik ember keresztény hittérítő, aki egy zsákot cipel magával. Ő rögtön kinyitja a zsákot, kivesz belőle egy kötelet, és ledobja a kútba; mielőtt a férfi bármit is mondana, a kötél már lenn is van. A férfi meglepődik. Így szól:

- Úgy tűnik, hogy tiéd a legigazabb vallás.

- Hát persze - felel a hittérítő. - Mi minden vészhelyzetre fel vagyunk készülve. Tudván, hogy az emberek beleeshetnek a kutakba, magammal hordom ezt a kötelet, hogy megmenthessem őket - mert csak az ő megmentésük révén menthetem meg önmagamat. De most aggódom - hallottam, amit a konfuciánus mondott -, nem szabadna védőfalakat emelnetek a kutak köré, különben hogyan fogom szolgálni az emberiséget? Hogyan fogjuk kihúzni azokat, akik beleestek? Először a kútba kell bukniuk, csak aztán húzhatjuk ki őket. Mi azért létezünk, hogy szolgáljunk, de meg kell kapnunk az alkalmat. Jó alkalom nélkül hogyan szolgálhatnánk?"

ui: a történetre kapcsán érkező hozzászollások lehetőleg ne legyenek teológiai (vallás-filozófiai) tartalmú.
« Utoljára szerkesztve: 08 ápr 02, 15:20:59 írta Shiro » Naplózva

Der Teufel
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 486


« Válasz #143 Dátum: 08 ápr 02, 20:35:43 »

Hmm, érdekes történet, de ez csak egy átírása egy másik történetnek. Emlékeim szerint a Pancsatantrában volt, persze más formában. Azt hiszem, "a bölcs majom" cím alatt szerepelt, de ebben nem vagyok száz százalékig biztos(régen olvastam Pirul), majd valamikor előkeresem. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 08 ápr 02, 20:37:31 írta Der Teufel » Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #144 Dátum: 08 ápr 02, 20:41:14 »

Hömm-hömm-hömm...
Akkor csak somolyogni tudok, Shiro x) Mindenesetre ez egy érdekes szemszögből mutatja be a dolgokat Mosolyog

Bár azon kicsit meglepődtem, hogy a buddhista mennyországról és pokolról beszél >> ez nem zárja ki egymást a reinkarnációval? >.<# Hmm?
Noh, mindegy... Mosolyog
(mellesleg így is annyi fajta buddhizmus van és tök jó, hogy ebben a félévben pont erről a sok fajtáról van szó, ami viszont gáz, hogy egyik előadásra se tudok bemenni, mert japán órám van :'X így aztán nem tudom, a kínai buddhizmus hogyan látta a dolgokat :/ )
Naplózva

Morimoto-kun
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1139


« Válasz #145 Dátum: 08 ápr 02, 20:56:53 »

Elég érdkes történet nekem nagyon tetszett,érdekes szemszögből mutatja be a vallásokat Nevet
Naplózva
ayumi-chan
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



« Válasz #146 Dátum: 08 máj 23, 15:42:18 »

Meg szeretnélek titeket is kérdezni, hogy mit gondoltok erről: a föci tanárom azt mondta, hogy mivel a japánok a magyarokat rokonainak tartja ezért -az egyetemen tanulniuk kell egyetemi szintem a magyart.
Kiváncsi vagyok, hogy ez télleg így van-e. Milyen lenne már beülni egy japán egyetemen magyar órára. Nevet


Egyébként nem tudom, hogy ki, hogy van vele de én nem csak nyaralni szeretnék elmenni Japánba (még nem voltam EDDIG én sem)  hanem élni és dolgozni is. Az minden álmom, hogy Japánban éljek. Nevet Nevet Nevet Nevet Mosolyog
Naplózva

あゆみ
gaara_fan
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1062


« Válasz #147 Dátum: 08 máj 23, 15:45:47 »

Hm ez elég érdekes én még nem hallottam erről xD De nem kizárt, minden lehetséges csak akarni kell xD
Én is szívesen élnék japánban, ha nem is örökre, de olyan 1-2-3-4-5 évre szívesen kimennék  Mosolyog
Főleg, h én szeptembertől olyan gimibe fogok járni ahol az angol mellett japánul fogok tanulni  Nevet
Áh, már alig várom  Pojén  Nevet
Naplózva

Moonie-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

9farkú otaku-girl, kami-sama, Banánkage:D


« Válasz #148 Dátum: 08 máj 23, 15:51:11 »

Nekem meg kell mondanom, hogy nem élnék JapánbanXD Najó, egy időre kimennék, de örökre nem tudnék ott élni. Egyszerűen ők túl szorgalmasak hozzám képest, szal kimennék valamennyi időre, de h ott élni le hátralévő életemet - nem menneXD

Én majd msot nyáron kezdem el a japántanulásomat, nyelvtanfolyamban. Remélem jó lesz, már várom^^
Naplózva
ayumi-chan
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



« Válasz #149 Dátum: 08 máj 23, 18:53:22 »

Én is úgy gondoltam, hogy 3-4 évre nem örökre. És én is most kezdtem el Japánt tanulni. Már megvan az anyagom összesen 50 lecke ha átveszem és megtanulom az egészet akkor le tudok tenni egy középfokú nyelvvizsgát japánul.
Naplózva

あゆみ
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 23
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!