24 szep 21, 13:34:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 165 166 [167] 168 169 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 416987 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
Viktor-sama
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 424


« Válasz #2490 Dátum: 12 feb 08, 18:24:53 »

kecskemétiek! Mosolyog
még 7.-es vagyok, évvesztes, de mit ajánlotok kecskeméti sulimnak? A középiskola vagy a gimnázium a jobb? mi a különbség?
Én a törit ki nem állhatom, a többi tantárgy elég jól megy, főleg a kémia (az dicséretes ötös) Szerintem számolós irányba illek a tanulós helyett.
Mik az elvárások? Mert 8.-ban el fogok végezni alapszintű angolt, és egy full ECDL vizsgát (informatika)
Azzal felvesznek, ha 8-ban full 4-es leszek, de becsúszik pár hármas? (izgulok Nevet)
Naplózva
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #2491 Dátum: 12 feb 08, 18:40:34 »

A középiskolába tartozik bele a gimnázium, szakközépiskola és szakiskola. Ezek között alapvetően az a különbség, hogy a gimnázium "csak" érettségit ad, a szakközép érettségit és szakmát, a szakiskola meg "csak" szakmát. Legalábbis én így tudom, ha hülyeséget írtam, javítsatok ki. ikszdé

Szerintem ha kémia/fizika/matek, tehát ezek a reálos dolgok mennek jól, és szereted is, akkor mindenféleképpen olyan sulit válassz majd. Mosolyog
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #2492 Dátum: 12 feb 08, 19:37:31 »

Valaki említette, hogy 4 diplomája van. Az nem jelent semmit. Ha van például élelmiszer ipari meg mondjuk bölcsész meg ilyenek, akkor semmit se fog elérni vele a mai világban. Nem rossz indulatból mondom. Ezek a szakmák a mai világban (jelenleg !!!!) nem piacképesek. És 4 diploma 24 éves korodra elég szép munka, azonban megkérdezném milyen diplomák is pontosan ezek, mert ha komoly és értékes diplomák (pl.: építész, fizikus, stb) akkor le a kalappal előtedd, nagyon tehetséges vagy, de ha csak valami értelmetlen 2 éves képzéses meg hasonló, akkor akár lehet 8 diplomád is, nem jössz ki vele jól.
Bárki tud csinálni 4 diplomát 6 év alatt, csak keményen kell dolgozni. Nálunk gépészmérnök mellé lehet csinálni ilyen oktatói diplomát, párhuzamos képzésben, ez kb 3,5 év. Ezután jöhet az MSC, amivel + 1 diploma, és ha a szakterülethez közeli másik szakot választok, akkor akár csinálhatok kreditátvitellel egy pár éves rövidítést, és egy MSC és egy BSC-t egyszerre csinálnék.  Kb 6-7 év és 4 diploma, csak nagyon melós, és nehéz. 

A középsulihoz: Döntsd el mi akarsz lenni. Ha megvan menj olyan szakirányba középsuliba. Ha nem tudod hogy mi is legyél, menj egy viszonylag jó általános gimibe.
Én már 8-9 évesen is gépészmérnök akartam lenni, és ezek alapján mentem középsuliba. A középsuliban vettem fel emelt szintű órákat, és így nem kerültem hátrányba sem matekban, sem fizikában, és még szakmai tárgyakból előrébb is voltam.
Írtad, hogy jó a logikád és jól számolsz, és még a kémiád sem rossz. Na ezzel kezdj valamit. Jó-e a kézügyességed, mert ha igen, menj mérnöknek, mert változatos, jól fizet, és hidd el szeretni fogod (már ha a fent említettek igazak.). Ha elméleti síkon mozogsz jól, akkor érdemes menni esetleg fizikusnak vagy matematikusnak. Ha a bioszt is szereted mehetsz orvosnak, vagy vegyésznek, gyógyszerésznek, stb. Tisztázd mi is akarsz lenni, és úgy válasz.
Követelmények: Én egy viszonylag elismert középsuliba jutottam be 2.helyen nyelvvizsga nélkül. tegyük hozzá, csak jelesem volt akkoriban.  A nyelvvizsga nem tudom mit számít, de a későbbiekben sokat fog jelenteni, szal hajrá. Az ECDL-ről meg legszívesebben lebeszélnélek, én nem menten vele sokra.  És ne félj, ha 4-es tanuló vagy, attól még bekerülhetsz jó helyre.
Naplózva
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #2493 Dátum: 12 feb 08, 19:41:18 »

Nekem van nyelvvizsgám, de nem nagyon számítják bele, esetleg azokon a helyeken, ahol van szóbeli, elvihetem magammal, vagy fénymásolatot küldhetek. Ahol nem tartanak szóbelit, ott nem is érdekli őket, hogy mim van. xd
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Lilus
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1241



« Válasz #2494 Dátum: 12 feb 08, 19:48:08 »

A nyelvvizsgát majd egyetemre való felvételnél számítják be a pontszámba Mosolyog
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #2495 Dátum: 12 feb 08, 22:36:13 »

A szakközép nem ad szakmát csak ha érettségi után ott maradsz még 1-2 évre és külön elvégzed azt is.

Az alapfokú nyelvvizsga semmit sem ér sehol sem.

Az ECDL felesleges, mert már elvárás az a tudás és nem plusz pont.

A Bsc diploma Msc nélkül semmire sem jó, ha valóban meg akarsz szerezni egy diplomát az most is 5 év vagy több akárcsak az osztott képzés előtt.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Newter
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Válasz #2496 Dátum: 12 feb 08, 22:39:31 »

Készül innen valaki a BKF-re? Esetleg valaki aki oda jár? Vélemény, tapasztalat?
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2497 Dátum: 12 feb 09, 20:21:43 »

A 4 diplomás téma... arra is szokták mondani, hogy bscm (bc)... msc... phd az ma már 3 xD... vagy 2 bsc 2msc

Egyébként meg én azért most nem teljesen írnám le az élelmiszer ipari végzettséget... egyrészt bizakodom a jövőmmel kapcsolatban... másrészt meg jobban belelátok xD mondjuk jobb mint egy biomérnök diploma Nevet de hát mégse egy vegyész... lehet azzal jobban jártam volna, de a szerves dolgokat jobb szeretem Nevet a gyógyszerésztől meg féltem (így be se adtam)... de még ha már fizetni is fogok érte szeretnék majd 1 orvosi labor analitikát tanulni... azáltal úgy vélem igen kitágul a lehetőségeim világa...

Mondjuk elég gagyi, hogy tavaly minket 180unkat vettek fel élelmiszer mérnöknek a Corvinusra... most meg bár mi kapjuk agráron a legnagyobb támogatást... nem tudom mi lesz a neve az államilag finanszírozott helyeknek most...  de ez most 150hely lesz... ami egyrészt jó (kisebb konkurencia), de a mi  évfolyamunkon most csak ÉTK-n vagyunk több, mint 200an (és magától érthetően a műszaki képzésbe tartozó biomérnököket nem vettem figyelembe... am érdekes, hogy szerintem eddig az én szakomban több a műszakiság, mint náluk, de nem lényeg)... Kert. karon vannak megint csak rengetegen, mivel ők a legnagyobb kar (ott az agrár info, környezet gazdálkodás, kertész... és kitudja még mi...) + a most szerintem bár nem százas nagyságrendű, de még mindig elég nagy Tájépítészeti kar.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Sabaku no Temari
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 548


● ... meow ! ('^.^') ! ●


WWW
« Válasz #2498 Dátum: 12 feb 16, 18:21:29 »

Lenne egy olyan kérdésem, hogy nincs-e valaki vagy esetleg valamelyik ismerőse, aki a az ELTE Tanító- és Óvóképzőbe jár/járt? :3
Továbbtanulás miatt lenne egy-két kérdésem és nagyon fontos lenne...
De ha nincs senki, akkor esetleg valaki, aki óvodapedagógusi szakra jelentkezett más egyetemre vagy fősulira? Pojén
Naplózva


Egyetlen kincsem, szerelmem, vőlegényem: Sz. Lacha Ámor
Anyucim: Aemy ~ Apucim: G-sama
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2499 Dátum: 12 feb 16, 19:54:28 »

Pár infot lehet tudok neked szerezni a szakról... pár barátnőm jár óvodapedagógiára, de Komáromba teszik ezt... ill. a Debreceni Egyetem ezen szakáról is lehet tudok infot szerezni... de sajnos az elteről pont nem
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Sabaku no Temari
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 548


● ... meow ! ('^.^') ! ●


WWW
« Válasz #2500 Dátum: 12 feb 17, 19:10:54 »

Nem gond, a másik két egyetem is megfelel. ^^ Bármilyen infonak örülnék, felvételi, érettségi, stb.
Hálás köszönetem. bow ^^
Naplózva


Egyetlen kincsem, szerelmem, vőlegényem: Sz. Lacha Ámor
Anyucim: Aemy ~ Apucim: G-sama
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2501 Dátum: 12 feb 24, 21:37:09 »

Sajnos még mindig nem sikerült utána járnom a dolgoknak, mert még csak a komáromi ismerősömmel beszéltem, de ott elég máshogy zajlik minden Nevet
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #2502 Dátum: 12 feb 29, 20:33:58 »

Art Disaster (Diszeszti Nevet ), hidd el, könnyen fog menni. Főleg hogy -gondolom- nektek is lesz majd gólyatábor meg ilyenek, ott tuti jó lesz a hangulat, egy-kettő feloldódsz és simán folynak a dolgok. ; ) Ha meg nem így van, akkor érdemes olyan suliba menni, ahová még jelentkezett valamilyen ismerősöd, együtt könnyebb legyőzni a kezdeti nehézségeket. Én is olyan sulit jelöltem elsőnek, amit az egyik barátnőm, mind a kettőnknek nagyon tetszett (és ő jelentkezett még a Xantusba, 2.-nak tette, azt hiszem holnap megy oda szóbelizni), csak félek hogy őt nem veszik fel oda (még magamban sem vagyok biztos) mivel kevesebbet írt mint én, és én pár ponttal többet viszek a jegyeim miatt is. De nagyon remélem hogy sikerül mind a kettőnknek bekerülni.^^ (yn) Ha meg esetleg mégsem, ő megy a Xantusba, esetleg te is, és egy barátod már tuti lesz, mert ő nagyon kedves, nyílt, vicces és jófej csajszi. Nevet Mindenkivel jól kijön, az ilyen plázacica kétszínű k(pííp)vákon kívül.
A szókimondással meg nincs gond, sok ilyen osztálytársam van, ezért gyakran hajbakapnak, de még mindig jobb, mintha kibeszélnéd az illetőt. Sokan értékelni fogják, meg szerintem a középsuli más, mint egy általános. Ott már kevésbé gyerekesek, fontos a tanulás.. Persze nem mindegyikben, de amiket te jelöltél, ott igen.
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Art Disaster
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 16

Deidara Addict™


« Válasz #2503 Dátum: 12 feb 29, 20:44:53 »

Köszi, ez feldobott kicsit. :3 Egyébként mennyit írtál? Márha ez publikus.  Nevet

Pénteken lesz szóbeli a Xantusban, akkor megyek én is.
Egyébként nem kell túl sok barát, csak egy pár de azok igaziak legyenek. Most konkrétan több fiúbarátom van mint lány. Egyenesebbek valamivel náluk.  Nevet Persze vannak hülyeségeik, de kinek nem? Akiket barátnőmnek tartok, ahhoz meg tényleg ragaszkodom.  Mosolyog

Legszívesebben semmit se változtatnék az életemen, de muszáj lesz hozzászokni a változáshoz is.  Nevet
És akkor végülis hová mész első helyen?
Naplózva

People can take everything away from you. But they can never take away your truth...
But the question is
Can you handle mine?
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #2504 Dátum: 12 feb 29, 20:56:24 »

Elég gyenguszt, de mindenki azt mondja, hogy nagyon jó.^^
A sima 78 pont, a tehetséggondozó 65.
Te? Márha a tied is publikus. Nevet

Pénteken? Nem holnap? Hmm? Akkor hogy megyünk pénteken egy másik suliba szóbelizni azzal a barátnőmmel? Najó, ezt majd vele letárgyalom.^^"

A fiúbarátok jók, nekem is van 1-2. És tök jól meg tudom velük beszélni a dolgaim, meghallgatnak, nem úgy mint a barátnőim, őket már idegesíti, ha sokáig lovagolok valami problémán. Nevet Meg a fiúkkal lehet beszélni más srácról, aki tetszik neked, és tud neked tanácsokat adni stb.. (:

Elsőnek a Karinthy Kéttannyelvűt jelöltem.
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Oldalak: 1 ... 165 166 [167] 168 169 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!