24 szep 21, 08:25:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 83 84 [85] 86 87 ... 107
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rajongók által készített képek  (Megtekintve 376874 alkalommal)
0 Felhasználó és 90 vendég van a témában
Tithenannis
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 157


WWW
« Válasz #1260 Dátum: 11 jún 07, 13:11:19 »

Tök véletlenül erre jártam, és láttam, miben kéne segíteni. Nos, örömmel közölném, hogy én már több mint egy éve boldog tablet és Sai tulajdonos vagyok, és mindkettőt szépen ki is ismertem.
Hát, az én tabletem egy egyszerű Genius tablet, nem tud olyan sok trükköt magától, mint például egy Wacom Bamboo tablet.
Nah, a lényege az, hogy minden rendesen fel legyen telepítve a gépre, ami a tablethez kapcsolódik, hogy normálisan működjön a nyomás érzékelője (ha alig nyomod a tollat, akkor vékony a vonal, ha nagyon rányomod, akkor vastagabb lesz).
Van gimpem, de jó ha kétszer használtam összesen, és annyi nekem elég is volt belőle. Szóval térjünk át a Sai hazsnálatára. Na már most, tablet nélkül ha az ember Sait használ ajánlott a linework/vector réteg használata, ugyanis úgy nem lesznek olyan kockásak a vonalak. De ha az embernek van tablete, miiiiiinden megváltozik.  Nevet
Most nem fogok mindenre kitérni, egyrészt, mert az nagyon hosszú lenne, másrészt, mert ha még lenne valami kérdésetek, azt úgyis felteszitek, nemde?
Szóval, tablettel a körvonal rajzolása lényegesen leegyszerűsödik. Akkor már használhatod a sima réteget, és a sima Pen eszközzel gyönyörűűűséges körvonalakat tudsz alkotni. A toll/ecset satöbbi eszköznek a beállításáról beszélnék most, mert ez jelenti a lényeges változást tablet és egér között.
Mindegyik (vagyis, majdnem mindegyik) eszközre ha rákattintasz kiad alatta egy kis tájékoztatót. Nekünk most a Size, Min size és a Density kell. A Size-zal kiválasztod, hogy mekkora legyen a vonal vastagság maximum mérete, a Min size-zal pedig, hogy mekkora legyen a legkisebb vastagsága. A Density határozza meg, hogy mekkora „ereje” legyen a vonalnak. Legyen teljesen fekete például, vagy legyen egy kicsit átlátszósabb?
Ja, még egy, amíg egérnél a Watercolor eszköz egy irányíthatatlan izé, addig tablettel egy új dimenziót nyit az alkotásnak. Nevet Beleolvad az előző színekbe, satöbbi.
Még annyit, hogy a rétegek fölött van egy sor kis beállítási lehetőség. Ha van már valamilyen firkád az egyik rétegen, és megnyomod az Opacity Lock-ot, akkor ezentúl csak azon fogsz tudni dolgozni, amit már kiszíneztál/megalkottál/stb azon a rétegen. Ja, még a Multipy-os megoldásról beszélnék, ha azt mondod az egyik rétegre, hogy Multipy legyen, akkor úgy fog viselkedni, hogy például van valami az alatta lévő rétegen, és a Multipy-osra kezdesz el dolgozni, akkor az nem kitakarja az alatta levő réteget, hanem a Multipy-on lévő szín alkalmazkodik az alatta lévőhöz, és így annak egy sötétebb árnyalata jelenik meg.
Fűh, hát asszem egyelőre ennyi. Ha még lenne kérdésetek, nyugodtan kérdezzetek.
És hogy ne legyen off topic: http://tithenannis.deviantart.com/gallery/#/d3bzuni
Naplózva

Pane! Jya terathi herara.
Pane! Jya faryoma herye.
Pane! Jya farero tseryone tore tsere hene...
shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #1261 Dátum: 11 jún 07, 17:24:14 »

Köszi a segítséget. Nekem igazából azzal van gondom, hogy pontosan összehangoljam a szem-kéz koordinációm. Elég remegősre szoktak sikerülni a vonalaim, ha ecsettel/ceruzával csinálom. Van valamilyen jó gyakorlat amivel tudnék javítani célzottan ezen? Vagy csak a rendes rajzolás gyakorlásával lehet ezen javítani és majd belejövök?

Eddig photoshoppot használtam, de most kipróbáltam a Sait. Tényleg elég jó a watercolor eszköz. Nekem még a kijelölés tetszett, olyan mintha maszkolnál. Bár van ahol nekem zavaró a ps után, a rossz berögződések  smirksweat. Meg a tablet nagyítása nem működik vele  Neeem (ezek szerint a program nem támogatja).

Egyébként mi az a sok trükk, amit a Bamboo tud magától pluszba?

Ezt a képet nem rég fejeztem be, ajánlom az Obito fanoknak. A mangából van, majd egyszer jön a színes változata is.
http://tagoston16.deviantart.com/#/d3huqtf
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Tithenannis
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 157


WWW
« Válasz #1262 Dátum: 11 jún 07, 19:26:30 »

Hát vannak olyan hiper Bambook is, amiknek a felületén látszik a kép, és úgy nem kell annyira erőlködni a rossz szem-kéz koordináció miatt, meg képeken láttam, hogy rengeteg gomb van rajta, gondolom, csak jók azok valamire. xD
Ami a remegős vonalakat illeti, próbáld lendületesen, egy mozdulattal meghúzni őket, ne finomkodj, ha ez megy, utána finomíthatsz a mozdulataidon. De persze tablet használata mellett is lehet hagyatkozni a Sai-ban a Linework/Vector rétegre, csak akkor ne azt a vonalas izét használd, hanem a rendes Pen-t, ugyanis azon a rétegen miután meghúztad a vonalat kicsit finomít rajta, hogy ne tűnjön olyan szaggatottnak. Persze, nem mindig sikerül ez se, meg vannak olyan nagy hibák, amiket még az sem tud helyrehozni.
Szóval, Zorrozzál, hasítsd a levegőt a mozdulataiddal. Nevet

ÉsjájjjhátDÉVIÁNTÁRTOSKOMÁMHINNYE. A "Támogassuk a magyar deviánsokat" szellemében pedig megy egy watch neked. ;D
Naplózva

Pane! Jya terathi herara.
Pane! Jya faryoma herye.
Pane! Jya farero tseryone tore tsere hene...
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #1263 Dátum: 11 jún 07, 20:57:20 »

De a táblát eltaláltam! Pojén

Olyan okos fából fagartak, hogy minden létező programot leszedek, csak utána kezdel el gondolkodni...
Hmm.. Be kellene szereznem egy Sait is. Nagyon tetszenek az azzal készült rajzok. Ha minden "hozzávalót" összeszedtem, én is beállok a tanulók sorába Tithenannis-sensei. Nevet
Naplózva

Shiko
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453

aoeku fanatikus


WWW
« Válasz #1264 Dátum: 11 jún 08, 01:37:14 »

Az ihlet ismét az éjszakai órákban ért...Lenne egy kérdésem: illik erre a képre valamilyen szinten az a cím, hogy "Kontraszt"? ikszdé http://imageshack.us/photo/my-images/801/67264240.jpg/
(kb a felénél vettem észre, hogy a darkos figura egy cseppet Kakuzus beütésű lettX"D)
Naplózva
shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #1265 Dátum: 11 jún 08, 10:29:51 »

Köszi Tithenannis, akkor majd zorrózok ezerrel  Nevet ikszdé.
Csak azért kérdeztem, mert nekem is bamboom van és nem tudtam, hogy a többi tableten nincsenek plusz gombok. Én azokhoz néhány ps-es gombkombinációt rendeltem.

Shiko szerintem jó címnek a Kontraszt, csak akkor lehetne egy kicsit világosabb szőke (vagy fehér/szürke) a másik srác. Úgy még "kontrasztosabb" lenne a kép  Mosolyog. A darkos tényleg egy kicsit Kakuzus, de nem zavaró módon. Egyébként a kép nagyon jó lett Pontosan.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Shiko
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453

aoeku fanatikus


WWW
« Válasz #1266 Dátum: 11 jún 08, 10:41:28 »

Gondoltam, hogy lehetne kicsit világosabb a pozitív side, csak már nagyon belemelegedtem a matt színekbe akkor már X"D De akkor örülök, hogy végülis ilik a címre...felvételi munkám lenne  >.<#
Naplózva
fornetti2
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109



« Válasz #1267 Dátum: 11 jún 09, 11:45:00 »

Sziasztok, ismét itt vagyok Mosolyog a vizsgaidőszak közepén mit is csinálna mást az ember, mint rajzolna ikszdé
szal kiszíneztem egy képet a mangából, két változata is van:

1. http://fc08.deviantart.net/fs70/i/2011/160/8/f/naruto_1_by_rozka-d3ifqsv.jpg
2. http://fc09.deviantart.net/fs71/i/2011/160/1/d/naruto_2_by_rozka-d3ifqwr.jpg

Remélem tetszeni fog, és véleményeket kérek Mosolyog
Naplózva

"Naná, hogy az emberek zabálják a mesét, amely rendelkezik egy plusz dimenzióval: a szabadságéval; ott még van kristálytiszta igazság, mi több, győzhet is."
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1268 Dátum: 11 jún 09, 13:54:42 »

Úúú, a másodikon a sárga aura és a kék szem remek kis szemszínt eredményezett. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
fornetti2
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109



« Válasz #1269 Dátum: 11 jún 09, 14:50:29 »

hát igen, szegénynek eléggé zöld lett a szeme, de mivel érdekesnek találtam, nem változtattam rajta  Nyelvesít
Naplózva

"Naná, hogy az emberek zabálják a mesét, amely rendelkezik egy plusz dimenzióval: a szabadságéval; ott még van kristálytiszta igazság, mi több, győzhet is."
Kecsu
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1722


Grizzlyhörcsög


« Válasz #1270 Dátum: 11 jún 09, 21:21:40 »

Fornetti2, mintha egy picit sokat fejlődtél volna. Meg nem sütötted meg. Nevet Nagyon eltaláltad. Tisztára olyan mintha, végig kattintgattad volna a képet.
Naplózva

"Úgy érzem ha csak egy kicsit is lazítok, azonnal arcon csap valamivel a világ."
Árnybíró 7. kötet

fornetti2
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109



« Válasz #1271 Dátum: 11 jún 09, 21:25:17 »

az igazság az, hogy valóban végig kattintgattam a képet ikszdé az open canvassal így lehet szépen árnyalni, legalább is azzal a verzióval ami nekem van Mosolyog és köszönöm Mosolyog
Naplózva

"Naná, hogy az emberek zabálják a mesét, amely rendelkezik egy plusz dimenzióval: a szabadságéval; ott még van kristálytiszta igazság, mi több, győzhet is."
Tithenannis
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 157


WWW
« Válasz #1272 Dátum: 11 jún 10, 16:54:39 »

Gyűljetek, gyűljetek kis tanoncaim, és eggyüt elfoglaljuk az egész világot! Köhöm... vagyis... igen.... valami ilyesmi...
Ha valakinek lejár a 30 napos verziójú Sai-ja, az nyugodtan forduljon hozzám, tudok segíteni.  Nevet

Na, hogy ne offoljak, keresek valami... valami fanartot... hű, de régen rajzoltam fanartot... hmm...
Áh, ez megteszi: http://tithenannis.deviantart.com/gallery/24935242#/d2vsp38
Naplózva

Pane! Jya terathi herara.
Pane! Jya faryoma herye.
Pane! Jya farero tseryone tore tsere hene...
Dean
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 206


Csak mert Dean vagyok.


WWW
« Válasz #1273 Dátum: 11 jún 12, 09:11:36 »

Körülbelül 2 éve nem rajzoltam már semmit... hmmm...
Most készítettem el a legújabb Son Goku-mat. Mosolyog Remélem tetszik... kacsint
http://kepfeltoltes.hu/view/110612/K_p0833_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva


"A vége vagy véres - vagy szomorú... ilyen az élet." - Dean Winchester



yoko logan
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 449


A remény hal meg utoljára!


WWW
« Válasz #1274 Dátum: 11 jún 13, 13:25:22 »


EZ nagyon szép lett Nevet Nekem nagyon tetszik Mosolyog gratula
Naplózva

Eej, Kabuto...hova fajulsz már? ikszdé
Oldalak: 1 ... 83 84 [85] 86 87 ... 107
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!