Jajj én most az európai vallásokról beszélek. Keletiek spirituálisan többet nyújtanak. És a tanaikat nem használták őket arra amikre az iszlám és keresztény vallások.
Ez így azért nem egészen igaz.
1. A kereszténység és az iszlám
nem európai vallások (ugye, saphi

) Mindkét vallás a közel-keleti kultúrában gyökerezik, elsősorban a zsidó hagyományban, ami inkább tekinthető ázsiainak, mint európainak. (Ázsia nem csak Japánból, Kínából és Indiából áll!) Az iszlámnak soha nem volt, napjainkig semmi köze Európához és az európaisághoz. A kereszténység ma már részben európainak tekinthető, hiszen a görög filozófia, és szebb időkben a germán harciasság is áthatotta, ez európaibbá formálta. De ettől még nem lett igazából európai. Lásd pl. a nőkhöz való viszony. Az őseurópai vallásokban a nőket mindig is tisztelték és egyenlőként fogadták el, míg a kereszténységben még párszáz évvel ezelőtt is az eredendő bűn forrásainak tekintették őket, és alapvetően a férfiak alatt állónak tekintették. Ez az iszlámban ma is így van, a kereszténység már leszokott erről többé-kevésbé. Ha igazi európai vallást akarsz vizsgálni, ajánlom a görög-római, vagy a germán-skandináv vallást, hitvilágot. Ebben nem fogsz olyan dolgokat találni, amiket a kereszténységben vagy az iszlámban kifogásolsz.
2. A keresztény és az iszlám vallás tanításait
emberek használták fel mindenféle célokra. Ezek a célok annyira voltak jók vagy rosszak, amennyire azok az emberek, akik kitűzték őket. Ehhez ezen vallások tanításainak, dogmatikájának semmi köze.
Vallásra szerintem is szüksége van mindenkinek. De sajnos egyeseknél ez a pénzzel, az anyagi javakkal is helyettesíthető. Ma ez egyfajta "világvallás" lett, amit nevezhetünk kapitalizmusnak, liberalizmusnak vagy aminek akarunk. A lényeg ezekben annyi, hogy a spiritualitást elvetve az evilágra, az anyagra helyezzük a hangsúlyt.