24 okt 08, 20:26:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 473370 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #960 Dátum: 09 szep 21, 19:18:51 »

Micsudi, a vallás ma már nem befolyásol semmit .. az egyháznak a legtöbb[!] országban nincs beleszólása a politikában, nem kell nekik adót fizetni, satöbbi.
a vallásos emberekről azt tudom elmondani, hogy jó 90%-a becsületes állampolgár .. ezekalapján semmi rosszat nem tudok elmondani a vallásról, függetlenül attól, hogy mit gondolok róla.
vallást meg erőltetni nem szoktak, csak hitet téríteni .. mindenkinek szíve joga, hogy milyen nézetei vannak, és ezt más nem változtathatja meg .. aki meg hagyja, az vessen magára ..

Pl. Azok akik csinálják? ikszdé
szerintem azok is tudják, hogy nem jót cselekednek .. csak a helyzet épp azt kívánja ..
viszont a vallásos dologból kiidnulva, aki hagyja magát vezetni, kihasználni, az vessen magára ..
Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #961 Dátum: 09 szep 21, 19:22:31 »

Azért, én nem tudom, kijelenthetjük-e egyértelműen, hogy nincs hatalma ma a Vatikánnak.
A Középkor során hatalmas vagyont halmozhattak fel, és ki tudja ma mi folyiik ott.
Az érdekes, hogy a "városi legendák" szerint a Vatikán minden évben több pénzt ad ki, mint amennyit keres.
Az Inkvizíció pedig még mindig létezik, csak a neve és a feladata változott az utóbbi pár száz évben. Érdekes belegondolni, milyen feladatot láthat ma el... (bár, ez is csak egy mendemonda)
« Utoljára szerkesztve: 09 szep 21, 19:24:02 írta STM » Naplózva
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #962 Dátum: 09 szep 21, 19:23:50 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:49:06 írta Slane » Naplózva
Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #963 Dátum: 09 szep 21, 19:32:00 »

Miroku,vannak akik pofátlanul,sportot űzve a kihasználásból csinálják,nem mert a helyzet rákényszeríti.....Ismerek is egy gyereket,és naon nagy az arca,pedig egyedül sehol se lenne.....Erre a vallásos dologra annyit,hogy azért csak finoman srácok.Egy (már bocs) hülye szövegért nehogy már lemészároljátok egymást.Nem vitatkozhatsz minden hülyével a világon....Hagyd rájuk,és a megfelelő pillanatban csapd be őket!Sok érdekes és totálisan idióta felfogás létezik,az ördögimádótól(nem sátánista) a katolikusig.Nekem annyi a véleményem,ha jól esik neki,és szüksége van rá,akkor csinálja.Felőlem bármelyik vallást választhatja,csak azért mert vallásos nem fogom leordítani a fejét hogy hülyeség
« Utoljára szerkesztve: 09 szep 22, 06:22:08 írta Marci1996 » Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #964 Dátum: 09 szep 21, 19:36:51 »

Micsudit és Slane-t megkérném, hog a vallási témáról, és egymás oltogatásáról térjenek át valami más témára! Köszönöm! Moderátor

« Utoljára szerkesztve: 09 szep 21, 20:41:14 írta Gabesz » Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #965 Dátum: 09 szep 21, 19:46:40 »

Etikai kérdés. egy tanár igazságtalanul osztályoz és ha egy csinos lány "odateszi" magát akkor jobb jegyeket és javítási lehetőségeket kap. Tanítani nem tud az anyag érthetetlen.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #966 Dátum: 09 szep 21, 20:37:36 »

OMFG, benézek ide mik a fejlemények, erre látom, hogy az értelmes és érdekes témának már vége is,  Szomorú persze "deus ex machnia" módon... kár pedig, érdekes dolgok voltak itt. =/
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #967 Dátum: 09 szep 21, 20:59:22 »

Igazából nálunk jóval oksosabb bölcsebb tanultabb emberek vitatkoznak ezen már jópárszáz éve és ők sem találták még ki az igazságot. Szóval mi elmélkedhetünk de minden oldalnak ugyanakkora a háttéralapja mint a többinek ezért nincs jogunk megkérdőjelezni a másik létjogosultságát.
Tehát az istenek vagy a fejükre estek vagy nem. És egyébbként is mindenki tudja hogy az élet értelme 42!
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #968 Dátum: 09 szep 21, 22:26:06 »

Már megint egy words of wisdom...tényleg nem tudom elképzelni, hogy te ezekben gondolkozz. Szerintem ez csak amolyan pozőr dolog...mindig valami hangzatosat mondani. Engedd el magad, itt senkinek nem kell megfelelned.
Nem is alapvető igazságokat kerestünk, nem az volt a cél, hogy tetten érjük Istent, etc.
Vallásról olyat kijelenteni, hogy van -e értelme, vagy helyes -e, nem hiszem, hogy okos gondolat.
Azzal viszont nem értek egyet, hogy nincs hatással a mai emberekre. A vallásos emberek -ha tényleg a vallásukat követve élnek- kivétel nélkül erkölcsösen élnek, vagy legalábbis igyekeznek úgy élni.
Csak éppen ma már nem kötelező vallásosnak lenni. Mindenki azt csinál, amit akar. Megjegyzem amíg a vallás fontos szerepet játszott az állam történetében, nem is volt ekkora szarban az ország. Nem (csak) azért, mert bármiféle felső hatalom segítette volna az embereket, csupán adott egy olyan egységet, ami nemtől, bőrszíntől és politikai hovatartozástól mentes volt. Egy közös pont volt az emberek életében, olyan dolog, amiről bárkivel el tudtál beszélgetni. Nem érdekelt, hogy a padba melléd cigány ül -e, vagy néger, hogy gazdag -e vagy szegény, csupán az számított, hogy ott ül.

Az meg, hogy mindenki csináljon azt, amit akar...beláthatod, szintrén nem egy jó ötlet. Ha nem valamiféle rendszerben cselekszik az ember, legyen ez a törvénykönyv, vagy apu szava otthon, óhatatlanul galiba történik. Egy ilyen galiba elindíthat egy következőt, és szépen kialakul a láncreakció. Ha pedig nincs kötve a kezed, óhatatlanul több és több hiba csúszik a rendszerbe. Még így is, hogy az ember keze kötve van, tapasztalsz kihágásokat, a rendszerbe nem illő egyedeket. Gyilkosokat, elmebetegeket, rablókat. belegondolni is rossz, ha ezek az emberek szabad akaratukból, a következmények alól felmentve cselekedhetnének
« Utoljára szerkesztve: 09 szep 21, 22:32:05 írta Ritka » Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #969 Dátum: 09 szep 22, 01:54:57 »

Idézet
itt idéznék madáchot: "a gép forog az alkotó pihen" (legalább is asszem így volt már jóideje h olvastam Mosolyog )

Madách ugyanabba a gimnáziumba járt mint én. Ejj, ha tudta volna ki jár majd "pár" évfolyammal utána... Nevet

---

Ritka és Slane. Tagoljatok, mert fáj a szemnek. Három soronként illik benyomni egy entert.

Idézet
Megjegyzem amíg a vallás fontos szerepet játszott az állam történetében, nem is volt ekkora szarban az ország.
Ezt inkább a politikusainknak köszönhetjük. Az, hogy a vallás kihatott a rendre, nem jelenti azt, hogy szükséges is hozzá. Nagyon szépen, szervezetten működtünk akkor is, mikor még Attilával hunkodtunk. Hogy rend legyen, mindössze azt kéne elérni, hogy Magyarországot magyarok irányítsák.
« Utoljára szerkesztve: 09 szep 22, 07:50:35 írta Gdat88 » Naplózva
Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #970 Dátum: 09 szep 22, 06:20:55 »

.....Az meg, hogy mindenki csináljon azt, amit akar...beláthatod, szintrén nem egy jó ötlet. Ha nem valamiféle rendszerben cselekszik az ember, legyen ez a törvénykönyv, vagy apu szava otthon, óhatatlanul galiba történik. Egy ilyen galiba elindíthat egy következőt, és szépen kialakul a láncreakció. Ha pedig nincs kötve a kezed, óhatatlanul több és több hiba csúszik a rendszerbe. Még így is, hogy az ember keze kötve van, tapasztalsz kihágásokat, a rendszerbe nem illő egyedeket. Gyilkosokat, elmebetegeket, rablókat. belegondolni is rossz, ha ezek az emberek szabad akaratukból, a következmények alól felmentve cselekedhetnének

Én a vallásos részhez írtam a mindenki csináljon amit akar smirksweat de lehet félreérthető kicsit,szal átjavítom.
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #971 Dátum: 09 szep 22, 15:18:19 »

Szerintem meg, ha már a moderátor is flehívta rá a figyelmet, a "vallás" témát már nem kéne tovább boncolgatni.
 bye bye

A politikai kérdés meg megint csak kényes... és azt is tiltja a szabályzat.

Gdat88 -
Magyarok irányítják. Cska az a kérdés, hogy ezeknek a magyaroknak mit jelent a "magyarság" (ez nagyon hungaristán hagzott), szerintem (itt nem a turáni átokra utalok) minden Istvánnal kezdődött. Azóta mást sem teszünk, csak.. na, megitn bort iszom és vizet prédikálok.
Szóval, lehet, hogy csak fontoskodom, de ebbe a témakörbe nem kellene jobban belemenni.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #972 Dátum: 09 szep 22, 19:23:51 »

Nem. Én konkrétan arról beszéltem, hogy magyarul beszélő, más nemzetiségű emberek.
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #973 Dátum: 09 szep 22, 19:28:24 »

Ezt kifejtenéd bővebben? Nem igazán tudom, mire gondolsz.
Naplózva
Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #974 Dátum: 09 szep 22, 19:33:00 »

Én értem mire céloz....De nem ők irányítanak.Csak ők a pártok "szavazóbázisa" mert annyian,de annyian vannak.ha ezek nem azok akikre te gondolsz,akk bocs Nevet
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
Oldalak: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!