24 okt 08, 23:23:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 62 63 [64] 65 66 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 473446 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #945 Dátum: 09 szep 21, 16:14:22 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:48:39 írta Slane » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #946 Dátum: 09 szep 21, 16:32:47 »

Jajj én most az európai vallásokról beszélek. Keletiek spirituálisan többet nyújtanak. És a tanaikat nem használták őket arra amikre az iszlám és keresztény vallások.


Ez így azért nem egészen igaz.
1. A kereszténység és az iszlám nem európai vallások (ugye, saphi  Pojén) Mindkét vallás a közel-keleti kultúrában gyökerezik, elsősorban a zsidó hagyományban, ami inkább tekinthető ázsiainak, mint európainak. (Ázsia nem csak Japánból, Kínából és Indiából áll!) Az iszlámnak soha nem volt, napjainkig semmi köze Európához és az európaisághoz. A kereszténység ma már részben európainak tekinthető, hiszen a görög filozófia, és szebb időkben a germán harciasság is áthatotta, ez európaibbá formálta. De ettől még nem lett igazából európai. Lásd pl. a nőkhöz való viszony. Az őseurópai vallásokban a nőket mindig is tisztelték és egyenlőként fogadták el, míg a kereszténységben még párszáz évvel ezelőtt is az eredendő bűn forrásainak tekintették őket, és alapvetően a férfiak alatt állónak tekintették. Ez az iszlámban ma is így van, a kereszténység már leszokott erről többé-kevésbé. Ha igazi európai vallást akarsz vizsgálni, ajánlom a görög-római, vagy a germán-skandináv vallást, hitvilágot. Ebben nem fogsz olyan dolgokat találni, amiket a kereszténységben vagy az iszlámban kifogásolsz.
2. A keresztény és az iszlám vallás tanításait emberek használták fel mindenféle célokra. Ezek a célok annyira voltak jók vagy rosszak, amennyire azok az emberek, akik kitűzték őket. Ehhez ezen vallások tanításainak, dogmatikájának semmi köze.

Vallásra szerintem is szüksége van mindenkinek. De sajnos egyeseknél ez a pénzzel, az anyagi javakkal is helyettesíthető. Ma ez egyfajta "világvallás" lett, amit nevezhetünk kapitalizmusnak, liberalizmusnak vagy aminek akarunk. A lényeg ezekben annyi, hogy a spiritualitást elvetve az evilágra, az anyagra helyezzük a hangsúlyt.
« Utoljára szerkesztve: 09 szep 21, 16:41:25 írta Aes Sedai » Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #947 Dátum: 09 szep 21, 18:03:19 »

Vallásra annak van szüksége akinek kell a tudat egy magasabbrendű gondviselő vigyáz rá és így el tudjafogadni a világ szürnyűségeit. Én nem érzem hogy vallásra van szükségem. Szerintem az ember egy bonyolult szerves gép. Nincs felsőbb hatalom nincs isten van egy működési időtartam azt jónapot. A természet újrahasznosít minket. Genetikai kódunk pedig mint egy módosult számítógépprogram tovább adódik a következő generációnak. Ez az élet tiszta egyszerű nincs humbug.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #948 Dátum: 09 szep 21, 18:16:50 »

én nekem szükségem van arra hogy legyen valaki akinek nagyobb hatalma van nálam ha nincs is akkor is kell a tudta h tok hozzá fordulni és erre egy "orvos"/egy barát nem eléggé kielégítő... hmm még ha nem is hiszem h ez a valami/valaki nagy befolyást gyakorolna az életemre
itt idéznék madáchot: "a gép forog az alkotó pihen" (legalább is asszem így volt már jóideje h olvastam Mosolyog )
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #949 Dátum: 09 szep 21, 18:18:29 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:48:46 írta Slane » Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #950 Dátum: 09 szep 21, 18:26:32 »

Én azt mondom hogyha tényleg egy mindenható lény teremtett minket akkor az a lény talán még nálunk is rosszabb.
Ha mindenható és mindent tudó akkor nem hagyná a saját teremtményeit szenvedni.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #951 Dátum: 09 szep 21, 18:29:19 »

Mért ne itt az ez elmélet melyet idéztem isten megteremté a világot de ezt követően a sorsára bízta
vagy egyáltalán mi bizonyítékod van arra hogy szenvedni hagyna minket... vagy mér ne tenné ha már egyszer hatalmában áll ikszdé
nah ezt most nemaszondtam meg de majd valaki jobban kifejti
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #952 Dátum: 09 szep 21, 18:33:09 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:48:50 írta Slane » Naplózva
Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #953 Dátum: 09 szep 21, 18:35:33 »

Minden egyes lénynek meg kell tapasztalni az élet sötét oldalát, hogy a rossz napokon is vidám legyen Nevet
Másrészt, lehet egy idő uzután visszaélnénk a hatalmával ^^"
Nem hinném, hogy Neki tetszene.

#>> Ebben az érző Istenben lehet igazad van Slane Nevet
De akkor új téma ^^

Mit gondoltok azokról az emberekről, akik kihasználják a többit?
Visszaélnek a barátsággal és egyéb ilyen dolgok...

Naplózva

Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #954 Dátum: 09 szep 21, 18:39:37 »

Mert ha tényleg a saját képére teremtett akkor kell benne együttérzésnek és szánalomnak lennie.
Ha meg nem akkor olyan formában mint amilyennek a vallások leírják nem létezik. Ergó a vallások nem tudnak semmit se. A magasabb létben vakó hit csak létbiztonságot ad, és az ember szereti a biztonságot.


Az ember törekszik az önérvényesítésre. Mindenkinek a saját erkölcse határozza meg hogy mennyire használ ki valakit.
Szerintem aljas dolog másokat kihasználni. A barátot kihasználni meg egyszerűen .......... . Ha egy lány egy pasit vagy fordítva, használ ki az meg még nagyob ............   ................. .
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #955 Dátum: 09 szep 21, 18:56:24 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:48:56 írta Slane » Naplózva
Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #956 Dátum: 09 szep 21, 19:00:27 »

Neked nincs szükséged vallásra, ateista vagy oké. És? Ettől már az összes vallásos tudatlan, ostoba, gyenge lelkű mert ők azt hiszik, hogy valami felsőbb hatalom vigyáz rájuk? Van saját tézised a dolgokról, de ettől még nem kell lenézni azokat akik másban hisznek. Ha meg kiderülne, hogy valóban van valami felsőbb hatalom akkor meg koppansz egy nagyot.
attól, hogy valaki ateista, még nem feltétlen nézi le a vallásosakat .. lsd. én.
tisztában vagyok vele, hogy minden ember más, csak sajnos ma ezt kevesen gondolják így .. bár régen is így volt .. elég csak Észak-Írországra gondolom .. :/

Haku, én támogatom a kihasználást. Nevet tök pozitív dolog, semmi rossz nincs benne .. Mosolyog

.. xDDD na de most komolyan, az ilyet ki az aki díjazza?Hümm-hümm

>> kezd ez kicsit elfajulni .. :S
Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #957 Dátum: 09 szep 21, 19:05:08 »

Ha ez így van Miroku, akkor én nem szeretnék a barátod lenni Mosolyog

Főleg úgy a kellemetlen, hogy csak évek múlva jössz rá, hogy akit igaz barátnak hittél, csak kihasznált téged a társadalmi helyzeted/pénzed/jóhiszemüséged miatt ^^

Pl. Azok akik csinálják? ikszdé
Naplózva

Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #958 Dátum: 09 szep 21, 19:08:55 »

Nemhiszem hogy szűklátókörű lennék. Mindenfélét olvasok sokmindenben vagyok járatos. Nem tudhatok mindent ,de amit tudok hogy a vallás a mai világban nem kellene befolyásoló tényezőnek lennie. Az erkölcs jó dolog. De senki se erőltesse a környezetére vagy a családjára. Mindenki a saját akaratát kövesse és az már az ő dolga.
Én már csak ateista vagyok.

Ismerek pár embert aki kihasznált. ők is benne vannak a klubban.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #959 Dátum: 09 szep 21, 19:12:49 »

Én csak azt jegyezném meg, a lehető leghalkabban (le is veszema betüméretet), hogy elvileg tiltja a fórumszabályzat a "a politikai, vallási és szexuális témák" megbeszélését.
 
De azért:
A manapság olyan divatos szüklátókörü ateizmus semmivel nem jobb az elvakult vallási fanatizmusnál. Ez is megköt filozófiai, vagy úgy általában szellemi szempontból. Én szeretem magam "szabad gondolkozó"-ként definiálni.

Egy ateista nem tud szabadon választ keresni, olyan alapvető kérdésekre, mint hogy honnan jött, mi igazolja a létezésdét, vagy a nagy "Miért?"-re. De ezzel egy kicsit eltértem a tárgytól.

Arról, hogy miylen dolog valakit kihazsnálni, pedig nem hiszem hogy nagyon lehet vitatkozni, mindneki elítéli, és mindenki csinálja valamilyen szinten.
« Utoljára szerkesztve: 09 szep 21, 19:17:42 írta STM » Naplózva
Oldalak: 1 ... 62 63 [64] 65 66 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!