24 jún 28, 22:10:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 913 914 [915] 916 917 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach Manga  (Megtekintve 1577937 alkalommal)
0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
rougon
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 245



« Válasz #13710 Dátum: 12 nov 28, 18:44:49 »

...
Szerintem Kubo erőssége a karakteralkotásban rejlik (a dizájnon kívül), érdekes és gyakran emlékezetes szereplőket hoz be a sztoriba. Talán épp ezért van az, hogy egy rahedli szereplője van a Bleachnek, tekintve, hogy Kubo imád újabbnál újabbakat teremteni (és általában nagy számban teszi ezt, lásd: vaizardok, espadak, fullbringerek). Legutóbb is a legtöbb ember hogy meglepődött azon, hogy csak 5 emberből áll a 0. osztag. Hát épp ezért, mert már hozzá vagyunk szokva a tömeghez.

Szerintem bárki, aki találkozott már összetettebb művel szégyenérzet nélkül belátja, hogy a Bleach története gyenge. Hiányzik egy összeszedett író, és remélem, hogy Kubo a következő munkája alkalmával keres is egyet..vagy meditál pár évet, hogy megtalálja magában azt az embert, aki a Bleach elejét írta. Mert elképzelni is libabőrgerjesztő azt, hogy mennyivel jobb lehetne a Bleach mondjuk egy Kishimoto kaliberű tervezővel a háttérben.
...

Ettől függetlenül a Bleach első felének alapélménye (és a remény, hogy talán az utolsó fele visszahozza a régi fényt) és a megkedvelt karakterek szerethetővé és számomra "kinőhetetlenné" teszik a sorozatot. Még akkor is, ha sokszor úgy érzem aneurizmát kapok egy-egy fejezet abszurditásától. A végén úgyis elolvasom a következő héten is... Nevet

A mostani történéseket tekintve pedig lassan kezd visszatérni a bizalmam a mangában. Nekem tetszik, amit látok. [/color]

Kiragadtam azokat a bekezdéseket, amikkel én is mélyen egyetértek. De a leginkább a "szerethető" kifejezéssel, amivel illetted, mert kb én is így gondolkodok...

Das Omen
Szerintem felsoroltad az öszeset  Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 28, 19:04:25 írta rougon » Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #13711 Dátum: 12 nov 28, 18:47:00 »

Általában elég jól megy az angol, de vagy nem figyeltem, vagy nem tudom mi lehet a baj, szóval valaki, aki tényleg nagyon nyomon követi a dolgokat, az mondja már el nekem, hogy ITT mégis mit akar jelenteni az a "Hey, Captain!!" a harmadik panelen. Mert még mindig nem tudtam rájönni, hogy miféle kapitányt szólítanak ott. Valami Arrancar csapat lenne ott a "valószínűleg Grimmjow az, de mégsem biztos" szereplő irányítása alatt és ő lenne a kapitány, vagy mi akar ez lenni?

Szerk.: Tárgytalan, Streames barátaink felvilágosítottak. Íme
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 28, 19:07:30 írta heo » Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
SSS
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 547


« Válasz #13712 Dátum: 12 nov 28, 18:54:11 »

A bleach-nek csak az a hibája, hogy nem seinen. Igényesen kidolgozott szereplőket hozott létre, de ebből szinte semmit sem használ ki.
Naplózva
akym17
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 292



WWW
« Válasz #13713 Dátum: 12 nov 28, 19:02:49 »

SSS teljesen egyetértek, mert így belegondolva tényleg ez a legnagyobb a "hibája". Könnyű szerrel túlnőhetne a shounenen, és akkor Kubo is elengedhetné magát, mert így igyekszik bizonyos korlátokon belül maradni, legalább is úgy érzem. Az elején még mondjuk nem, mert elvégre tényleg shounennek indult, de most már ezt nehéz betartania, és valójában ez is ront rajta valamennyit (nem csak a kihasználatlan szálak).
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 28, 19:16:55 írta akym17 » Naplózva

11612
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Válasz #13714 Dátum: 12 nov 28, 19:18:12 »

Tudom ,hogy ez most nem kapcsolódik a mai részhez,de szerettem volna megmutatni ezt a képet annak aki még nem látta.

http://img254.imageshack.us/img254/5074/27010ro2.jpg

Számomra ez adná arra a magyarázatot ,hogy miért hasonlít egymásra annyira Ichigo és Kaien Shiba.
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #13715 Dátum: 12 nov 28, 19:25:18 »

Tudom ,hogy ez most nem kapcsolódik a mai részhez,de szerettem volna megmutatni ezt a képet annak aki még nem látta.

http://img254.imageshack.us/img254/5074/27010ro2.jpg

Számomra ez adná arra a magyarázatot ,hogy miért hasonlít egymásra annyira Ichigo és Kaien Shiba.
Ez sosem volt és csak valaki kitalálta (bár már én is úgy gondolom hogy ő is a Shiba családból van).
Naplózva
DasOmen
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 459



« Válasz #13716 Dátum: 12 nov 28, 19:26:26 »

A bleach-nek csak az a hibája, hogy nem seinen. Igényesen kidolgozott szereplőket hozott létre, de ebből szinte semmit sem használ ki.

 bow Hányszor hurrogtak le ilyen gondolatok miatt,,,,,,ezerszer színvonalasabb lenne véresebben és a régi - http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/088/9 - arcokat újra látni, semmint a -szerintem- nem Bleachbe illő állandóan csak komoly és sablonos mérges üvöltéseket egy harc közben. BÁR nem vagyok benne biztos, hogy elfogulatlanul tudok beszélni, annyi Hellsing olvasás után, ezt aláírom.
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 28, 19:28:27 írta DasOmen » Naplózva

...if you read between my lie i'll take you step by step by step...
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #13717 Dátum: 12 nov 28, 19:31:52 »

Hiába lenne véresebb, ez a koncepció nem állná meg a helyét seinenként! Nézzetek körül kicsit, hogy hány éves emberek fikázzák a Bleachet... Nem a shounen célközönség, annyit megsúgok! Seinenként már régen elmeszelték volna a Bleachet , az hétszentség! Egy seinennél nagyobbak az elvárások, mint egy shounnen esetében! Kubo nagyon jól tette, hogy a Jumpnál kezdett bele a Bleachbe... Bleach legnagyobb hibája pedig az, hogy szaglik belőle az, hogy már volt próbálkozás a mangaka részéről a befejezésre.
Naplózva
DasOmen
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 459



« Válasz #13718 Dátum: 12 nov 28, 19:37:04 »

Ezzel teljesen egyet is tudok érteni, én inkább úgy értettem, hogyha már az elején kezdte volna úgy, ahogy írtam és SS arcnál befejezés, ha nem befejezés, akkor megtartani azt a színvonalat és úgy tovább, hiába, én úgy érzem, hogy a Bleach többet érdemelt volna, mint egy shonen mangaként tengődni 10 évig,,,,
Naplózva

...if you read between my lie i'll take you step by step by step...
akym17
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 292



WWW
« Válasz #13719 Dátum: 12 nov 28, 19:38:13 »

(Zitagirl ezt a választ én is elképzelhetőnek tartom, már bennem is felmerült meglehetősen régen. Csak rájuk kell nézni, és mindenkinek feltűnhet, hogy mennyire hasonlítanak egymásra. Nem is kicsit. Persze itt most első sorban nem csak a fekete hajszínre gondoltam..., attól pedig tekintsünk el, hogy "de ez csak egy manga; mindenki lehetne ilyen; csak véletlen;" stb... Ez így még egész elfogadható magyarázat lenne.)
Naplózva

zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #13720 Dátum: 12 nov 28, 19:51:55 »

Simán lehet főleg a mostani mangában mikor mondta Koukaku az "uncle" szót. Meg már még SS arc-nál Kaien is nagyon hasonlított Ichigora és ez Rukiának nagyon is feltünt. Jellemben és alakjában is. Biztos nem lehetett véletlen. Meg a Shiba család egy igen nemes volt de valamiért kitaszították őket. Meg maga az egész família nagyon is hasonlít rájuk. Ganju és Ichigo rokonok. Mekkora hátast dobnának a hír hallatán. Nevet

Na de akkor ha Isshin múltját megtudjuk akkor most már 100%-ban biztos vagyok hogy Shiba családról is teljesen lehull a lepel ha tényleg Shiba volt Isshin.
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 28, 22:44:25 írta zitagirl » Naplózva
Ronyszkusz
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 493



« Válasz #13721 Dátum: 12 nov 28, 19:52:24 »

Valami Arrancar csapat lenne ott a "valószínűleg Grimmjow az, de mégsem biztos" szereplő irányítása alatt és ő lenne a kapitány, vagy mi akar ez lenni?

Szerk.: Tárgytalan, Streames barátaink felvilágosítottak. Íme
Ah egy állat vagy, van a guah felkiáltás az utolsó előtti panelon! Onnan balra nézd csak meg azt a kezet, fel van tűrve a ruha, egyedül ha jól rémlik csak Grimmjow viselte így, tehát Grim viszatért, egy erősebb arrancar csapattal! Ez a legjobb mikor Kubo rejtegetni akar valakit, de mégsem csinálja jól Nevet
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #13722 Dátum: 12 nov 28, 19:54:05 »

Leszarom, hogy ki az, csak a captain-es részt nem értettem, de csak valami fordítói malőr volt. Ezért is írtam, hogy tárgytalan.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
echoCHANNEL
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 130



« Válasz #13723 Dátum: 12 nov 28, 20:02:18 »

Szerintem Kubo rajzolási technikájába nem lehet belekötni (kivéve az a hülye háttér xD. Mondjuk engem ez nem igazán szokott zavarni, sőt amíg itt nem olvastam, addig fel sem tűnt smirksweat) Én hihetetlenül ritkán botlok olyan mangába, ahol ennyire szép karakterrajzok lennének, valamint a mozgást is jól, és pontosan ábrázolja. Ez hatalamas erőssége a mangakának, főleg látva, hogy mennyit fejlődött az évek alatt. Engem ez teljesen lenyűgöz. (Ha már a Narutót hoztátok fel, ott én pl. nem látok látványos javulást Nyelvesít)
A történet cselekményébe azonban már "itt-ott" bele lehet kötni, ezt elismerem. Amúgy Kubonak egyetlen egy (nagy) hibája van: tényleg adva van egy nagyon jó és érdekesnek is mondható cselekményszál, csak a benne rejlő lehetőségeket nem igazán szokta kihasználni (akarom mondani NEM szokta), ezért nem éri el sokszor azt a hatást, amit az olvasó vár.
Az én véleményem szerint, ha Kubo összeszedné magát, és mindent bepótolna, akkor a Bleach messze verné a Narutót (és talán mást is).
Egyébként ez a rész nekem tetszett, végre több minden is történt egy fejezeten belül, azt viszont nem hiszem el, hogy most már mindenki tudja, hogy Grimmjow az, de még most se volt képes megrajzolni (mármint az arcát), hogy egyértelművé tegye. Pojén Már vagy fél éve ezt csinálja, és még most sem. Ilyen nincs... pedig sajnos mégis van.

Ezzel a hozzászólással így ahogy van egyetértek.  Nevet
Azt a gondolatot is támogatom, hogy Kubo már rég beszerette volna fejezni a Bleachet. Abban pedig egészen biztos vagyok, hogy az SS arc végén, amikor Aizent árulónak és a háttérben tengődő főgonosznak kiáltotta ki, egészen másként képzelte el az Aizen arc (fogalmam sincs mi a neve, de legyen ez) lefolyását. Talán a fúziót a hógolyóval és Ichigo végső formáját már előre elképzelte, de az tuti, hogy a háború nyúzottságát és Aizen végtelen számú átalakulását már másnak köszönhetjük. A Bleach roppant sikeres lett és SJ legújabb sikertörténeteként könyvelték el, fanolható és jó sok pénzt lehet belőle csinálni...ezt azonban jól ki kell használni, ezért éveken át nyújtani kell a rétest.

Emlékszem a Bakuman c. mangában olvastam (tudjátok, a manga a mangáról) erről a dilemmáról, és a főszereplő mangaka páros hozta fel, miután egyik művük berobbant, hogy 2 esélyük van. Vagy folytatják és húzzák a történetet viszont akkor ellaposodik, vagy terv szerint mennek tovább és készítenek egy rövidebb, de ütős és emlékezetes művet. Kubo is hasonlóval állhatott szemben...és az Aizen háborút nézve a nyújtás mellett döntött.

Úgy hallottam, hogy az utolsó történetszálat jobban átgondolta és megtervezte, szerintem ennek köszönhetjük azt, hogy mostanság sokkal élvezhetőbb lett a cucc. Remélem a Bleach olyan befejezést kap, amilyet érdemel. Mosolyog
Naplózva
Eszter4
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 173


Sajt.


« Válasz #13724 Dátum: 12 nov 28, 20:57:28 »

Ggionak is feltűrt volt a ruhája ujja, de nekem is egyből Grimmjow ugrott be és miután újra átolvastam a részt (nem vagyok nagy angolos) teljesen biztos voltam benne, hogy ő az.
Fikázni meg lehet, olvasni nem muszáj, mi ("Bleach-pártiak") sem illetjük negatív kommentekkel a Narutot, meg a többi mangát, amit kevésbé kedvelünk.
Ui.: Én fektetek annyi bizalmat Kuboba, hogy ezek után képes lesz valami jót kihozni ebből a romlott túróból - mert valljuk be, ezek a részek tényleg nem lettek olyan jók. Rajzolási technikában pedig tényleg felülmúl minden általam ismert mangát.
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 28, 20:58:31 írta Eszter4 » Naplózva

"Csak a kisember tart rendet. A zseni átlátja a káoszt!"
Oldalak: 1 ... 913 914 [915] 916 917 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!