24 ápr 28, 18:24:50 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 5 6 [7]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Charlotte  (Megtekintve 29385 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Sekai
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 319



« Válasz #90 Dátum: 15 szep 26, 21:08:26 »

13. rész: http://www.animenova.org/charlotte-episode-13

Yuu megkezdi utazását, hogy összeszedje a világ összes képességét. Egy ideig minden simán megy neki, aztán szép lassan kezd rosszabbodni a helyzet. Az emlékei halványulnak, elfelejti miért indult, és egyre agresszívebbé válik. A végén, már ott tart, hogy elgondolkozik azon, hogy átveszi a világ felett az uralmat, mivel ő Isten.. Egyetlen dolog tartotta benne a lelket, mégpedig az a kis "notesz" amibe Nao írt angol mondatokat, hogy segítsen Yuunak. Az a kis notesz, a legőrültebb pillanataiból is vissza tudta rántani. Mosolyog  Hatalmas nehézségekkel szembenézve, befejezte küldetését, amiért majdnem életét adta, de az utolsó pillanatban megmentették, és visszavitték Japánba. Bár Yuu elvesztette az emlékeit, Nao megtartotta az igéretüket, és végül összejöttek, és a rész legvégén Nao felvette, ahogy mindenki elmondja, hogy innentől boldogan fognak együtt szórakozni minden nap.


Nekem nagyon tetszett ez az utolsó rész. Igaz, kicsit gyorsan lett letudva az egész küldetéses dolog, de még így is jól lett szerintem megoldva. Sajnálom, hogy vége lett, nagyon tetszett az egész, az elejétől fogva oda voltam érte. Pirul Amiről már beszéltünk, remélem csinálnak neki valamilyen folytatást.  Pontosan Nagyon jó lenne egy ilyen after story slice of life dolog.  Hümm-hümm

Egy biztos! Amint jönnek a fordítások, megnézem újra az egészet. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 15 szep 26, 21:10:47 írta Sekai » Naplózva

“Those who break the rules are scum, that\\\'s true, but those who abandon their friends are worse than scum.”
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #91 Dátum: 15 szep 26, 21:23:24 »

13. rész END
Sok gondolat kavarog bennem... Meglátjuk, hogy tudok-e értelmes dolgokat írni a fináléról.

Mindenekelőtt, kezdeném egy negatívummal, ami voltaképpen pozitívum, de erre rögtön ki is térek. Miért készült el a Charlotte? Mi célt szolgált? Miért lett annyira beharangozva, hogy 5 évvel az Angel Beats! után, egy új Key anime, ami kiküszöböli az Angel Beats! hibáit, de csak 13 részes? Nos, ma fény derült a nagy turpisságra. Kiderült, hogy a Charlotte voltaképpen csak azért kellett, hogy a Key műveire újra felhívják az emberek figyelmét. Nem akarták vele megváltani a világot, csak csalinak használták. Mégis miféle csalinak?! Rewrite. Bizony... A Key visual noveljeinek egyik legnagyobb zászlóshajója animés berendelést kapott, amit rögtön a Charlotte vége után közöltek. Ezáltal a Charlotte már mehet is a feledés homályába, mert a többség csak erről beszél. Örülök a hírnek, de szemét húzás volt így felfuttatni a dolgot az Angel Beats!-Charlotte vonalon. Marketing terrorizmus történt a Charlotte kárára! Mindenesetre, kívánom, hogy legalább 24 részt kapjon a Rewrite, mert csak úgy tudnak neki némi igazságot adni. Konkrétan kimondom, nem fog születni soha olyan Key széria, ami 13 rész alatt ne hagyna némi csalódottságot az emberben, bármilyen jó is legyen közben.

Most pedig jöhet a finálé:
Maeda bá még mindig jól érti a dolgát. Nézem a finálét, de a rész háromnegyedéig nem érzek különösképpen semmit sem. Yu vadászik a képességgel rendelkezőkre, nyomatja az "engrish"-t, de úgy voltam vele, hogy nekem ez kevés. Erre felvetődik Yuban az Istenné válás gondolata, elrúgja Nao angol cetlijeit, majd hirtelen derengeni kezd neki valami, hogy azok a cetlik igenis fontosak is végig kitart mellettük, a nyakában hordja őket. Mikor már úgy voltam vele, hogy nem kell majd a zsepi, a kórházi jelenet azért elindított valamit... Korántsem tökéletes finálé, igazából az utolsó pár rész lehetett volna jobban kidolgozott, ahogyan a karakterekkel is foglalkozhattunk volna többet, de sikerült mosollyal az arcomon "távoznom" a finálé után, szóval ez mindenképpen pozitívum. A fent említett állításom természetes érvényes a szériára, de azért sokkalta több kellemes percet okozott, mint bosszúságot. ^^
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #92 Dátum: 15 szep 27, 10:23:38 »

A vége szál egy az egyben ugyan az. mint az AB esetében, csak máshogy festve.

A 13. rész, hogy egy részbe tegyék mind ezt, logikai szinten kevés volt. Sok volt benne a félig kidolgozott rész.
pl a világon minden alvilági figura tudja, hogy egy félszemű ázsiai varázsló suhanc rohangászik a világban. Mi van az egyes országok kormányaival? Hogy hogy nem volt tudomásuk a dologról, meg amúgy a képességgel rendelkezőkről? Miért nem volt a részükről valami beavatkozás. S ha kormány részéről nem is, hogy hogy az alvilági figurák nem zargatták folyton? Ha már annyira híres, és nem egyszer-kétszer azért azért léggé eltűnő volt a képesség használat.
Hogy nem igazán került kontaktusba azokkal akiktől elvette a képességeket. Ebből persze egy nevőrendingsztori lett volna.

De ugyanakkor hogy mindezt egy részbe sűrítették, és csak felületesen mutatták az egyes dolgokat, ez adta meg a hangulatát az epizódnak.
Egyébként, ha csak két részre bővítik a 13. részt, akkor a másodikat (14) tuti egy jó ideig nem tudnám megnézni, mert ez a hangulat nem olyan hosszú időre való.

A másik dolog amit nagyon keveslek belőle, a zene fontossága  történetben. Oké egy epizódra szerepet kapott a Ziend, de ez inkább csak vendég szereplés volt. Oké, hogy külön meghallgatható, de így nagyon elkülönül tőle.

Oké, volt ilyen téren egy Yusarin is, de ő idol terén kb az volt mint amit már más animékben is tapasztaltam. Egész jó, de nem hiszem hogy csupán ennyitől össze lehet szedni ekkora népszerűséget.

S ha már itt tartok, lehetett volna egy Zhien Yusarin találkozó is, aminek köszönhetően Yusarin előadói tehetsége nagyban fejlődhetett volna. 

A bingo pedig:

O = igen; x = nem

 O O O O O
 O x  x O O
 O O O O O
 O x  O O x
 O O O O O




Naplózva

Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #93 Dátum: 15 szep 27, 10:55:29 »

Felemás érzéseim vannak a lezárással kapcsolatban.Egyrészt tetszik a vége hogy Nao végülis betartotta a szavát,másrészt az nem jön be ahogy összecsapták az egészet...bár ezt Shiro,Bastian már ti is mondtátok.Sajnálom hogy vége van,nagyon bejövős anime volt,fölkerült az "újranézős" listámra.
Ja és 2016 márciusában jön majd egy OVA,nagyon remélem hogy az már tényleg slice of life lesz ahogy te is mondtad Sekai Nevet
Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Sekai
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 319



« Válasz #94 Dátum: 15 szep 27, 11:37:19 »

Ja és 2016 márciusában jön majd egy OVA,nagyon remélem hogy az már tényleg slice of life lesz ahogy te is mondtad Sekai Nevet

Hát igen, bár én már arra is gondoltam, hogy esetleg Yuu utazásait fogják részletesebben bemutatni. Ennek nagyon nem örülnék. Neeem
Naplózva

“Those who break the rules are scum, that\\\'s true, but those who abandon their friends are worse than scum.”
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #95 Dátum: 15 szep 27, 15:02:57 »

Jó volt az utolsó érsz is, de nekem a sztori alakulása nem tetszett a 12.rész óta. Vagyis azzal, hogy ellopjuk mindenki képességét, hogy megmentsük őket. Kedves kislány gyógyítja az embereket egy isten háta mögötti faluban, de nek is el kell venni az erejét, mert a gonosz tudósok elrabolják. Hagyjuk már.Az egész csak arra ment ki, hogy az emberiség ne fejlődhessen. A To aru majutsu szöges ellentéte.

Tetszett ahogy Yu országról országra szó szerint vadászik és becenevet is adta neki. Nevet Szerencsére Magyarországot elkerülte. xD Amit nagyon hiányoltam az a ninja csaj volt, aki a Colgate reklámarca. Yu eljátszadozhatott volna vele, vagy legalább egy meglepődést a Kunoichi részéről, hogy viszont látja.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #96 Dátum: 15 szep 27, 16:15:46 »

Összegezve.

Alap ötlet jó.
A történet eleje kissé lapos slice of life téren
Dráma rész jó, de nem igazán erős.
A zenéje jó, de eléggé elkölönül az animétől
Történet szempontjából, nekem a második fele tetszett jobban, leszámítva végét.


Key anime, ami kiküszöböli az Angel Beats! hibáit, de csak 13 részes?...
Mika azok a hibák a az Angel Beats4-ben?
Mert szerintem részint a Charlott egy gyenge újradolgozása lett az Angel Beats!-nek.

Megadom rá a 8 pontot a  10-ből, mert tetszett. (Amúgy 7 alatt nem értékelek olyat amit megnéztem) De ha szigorúan veszem, hogy az Angel Beats! a  10-es a 8 lehet hogy sok rá. (Ezért nem tudtok jól pontozni, mert nálam vagy minden 10, vagy minden 0)

Ami szerintem nagy hiba volt a Charlotte történetében,  hogy felvetett, egy globális kérdést/problémát, hogy minden felé képességekkel rendelkező kölykök rohangásznak a világban.
Persze jó oké, de nem igazán tudták ezt irói részről jól kezelni, mer ha vissza gondolok a már sokat említett Angel Beat!-re, vagy hozzá tehetném még az Air-t is. (Clannad második évad félbemaradt valamikor, a  Canon-t meg nem emlékszem, hogy láttam e Little Busters-ből is hiányzik a 2. évad)
De ha a Clannad, és a Little Busters 1. évadát rakom ide, akkor azokra is igaz, hogy mind egy "zárt közösségben" játszódik, és nem igazán akar globális méreteket ölteni.

Air egy eldugott kis faluban
Angel Beats. a túlvilág köszöbének egy eldugott zugában
Clannad, Little Busters 1. évad egy sulis slice of life.

Szerintem jobb ha Key nem akar világot megváltani a történeteiben, és inkább mikrokozmoszban gondolkodik, mert azokban viszont kurva jó.  Nevet





Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #97 Dátum: 15 szep 27, 18:14:15 »

Az Angel Beats! hibái:

#1 Karakterek száma
Rengeteg karakterrel operált, volt vagy 20 is. Amikor fény derült arra, hogy mire is megy ki a játék, akkor megörültem, hogy kiderül mindenkinek a múltja és többet megtudtunk róluk, de epizódhiány miatt a mellékszereplők jelentős többségét szép csendben lerendezték. Shiina, T.K., Ooyama, Matsushita 5 Dan, Noda, Takeyama, Takamatsu és még sorolhatnám.

#2 A rejtélyes NPC és az Angel Player
Ki? Hogyan? Mikor? Miért? Rengeteg kérdést lehetne feltenni ezzel kapcsolatban, amiket nem tudtunk meg és rengeteg cifrábbnál cifrább elmélet született ezzel kapcsolatban. Az a baj, hogy ezek csak elméletek maradnak.

#3 Epizódhiány
Anno több forrás is írta, hogy kihátráltak támogatók a széria készítése közben, ezért lett csak 1 szezonos. Az #1 és #2 pontban lévő gondok orvoslásának hiánya is ezt igazolja, valamint az idén nyáron megjelent visual novel változat első része is, ami Angel Beats! -1st beat- névre hallgat. 6 részesre van tervezve a visual novel, amiből az első rész már lefed 10 részt az animéből.

A Charlotte nagy hibájával egyetértek, valamint a kevés karakter ellenére, elbírt volna még karakterizációt. Ezért is mondtam azt, hogy csak "csalinak" szánták, hogy felhypolják vele a Rewrite-t. Meglátjuk, hogy a Grisaia készítői mihez kezdenek a Rewrite-tal, mert abban is rengeteg út van, de itt nem fog működni az összecsapás. Az elitisták már arról beszélnek, hogy a Clannadhoz hasonlóan 2x2 évados szezon csak az elfogadható. ^^""

A Little Busters! 2. szezonját pedig nézd meg. Nadzson jó! Kúl

« Utoljára szerkesztve: 15 szep 27, 18:15:21 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
imi112
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Válasz #98 Dátum: 15 okt 29, 11:30:09 »

A feliratot folytatjátok még?
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #99 Dátum: 15 okt 29, 11:36:15 »

Igen, a feliratot még folytatjuk. 
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
imi112
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Válasz #100 Dátum: 15 okt 29, 12:51:28 »

Köszönöm a gyors válaszod! Mosolyog Már alig várom, hogy láthassam a folytatást! Mosolyog
Naplózva
imi112
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Válasz #101 Dátum: 15 nov 18, 18:34:15 »

Mikorra várható a folytatás? Mosolyog
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #102 Dátum: 15 nov 18, 18:57:35 »

Biztosat nem tudok mondani. Az OVA-ig mindenképpen meglesz.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Death Force
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235


"Don't look back. Keep on moving forward."


« Válasz #103 Dátum: 16 feb 23, 15:36:22 »

Ledaráltam ezt is és tényleg egészen jó volt Nevet Nekem nagyon tetszett az egész, adott az érzéseknek is néhol egy pacsit, egy székkel az arcomba ikszdé
De nem értem a végét annyira. Yuu visszatért és amnéziás viszont az ki lett jelentve hogy már elvesztette a képességét? Mert nem tudom meddig, de 1 évnél nagyon nem lehetett hosszabb az utazása és elvileg 2-2,5 éve volt addig amíg kikapcsolnak a képességei. Ezt csak azért írom mert ha megvan a képessége akkor igazán begyógyíthatná a saját szemét (nem az időugrás miatt, hanem mert 2 jobb mint 1) és a tesójának is a vakságát. No mindegy ez legyen a legkevesebb, kár hogy vége lett  Szomorú
Naplózva

→ † Haters Gonna Hate † 

"True magic results from the courage of the Heart. Boys and girls be ambitious." - Kitty

TOP5 favorit Manga:
1. Mahou Sensei Negima!
2. UQ Holder!
3. Rave Master
4. Fairy Tail & Zero
5. Naruto
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #104 Dátum: 16 feb 23, 18:59:58 »

Láttam már ezt a felvetést sok helyen, de nem biztos, hogy kielégítő választ tudok adni.
Lényegében véget kellett vetni a képességek körforgásának, akár jó célra használták őket, akár nem. És, ha már Yu minden képességet begyűjtött, akkor nem fogja még egyszer a saját céljaira használni őket, még ha meg is tehetné. A történtek után egyszerűen nem lenne igazságos. Begyógyíthatná a szemét, de akár életeket is menthetne, de ha megteszi, azzal ismét belenyúl a dolgok rendjébe. Kumagamit is lehet, hogy visszahozhatta volna vele, de a halál természetesen része az életnek és ezt el kellett fogadnia. Viselnie kell a képességek visszaélésének az árát, ahogyan a bátyjának is.
« Utoljára szerkesztve: 16 feb 23, 19:00:50 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Oldalak: 1 ... 5 6 [7]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!