24 ápr 28, 10:48:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 14
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Nanatsu no taizai/A hét halálos bűn (spoileres megbeszélés)  (Megtekintve 55722 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Dátum: 14 okt 17, 20:49:12 »

Oké, a hivatalosba ne spoilerezzünk, de ide jöhet minden.
Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #1 Dátum: 14 okt 17, 20:50:44 »

Erről tudtam. Ban király például Sir Lancelot apja volt.

Liones viszont szerepel a Trisztán és Izoldában a Lyonesse változattal, mint egy ország. Meliodas pedig Trisztán apjaként volt ismert.

Az Artúr király utalás, azért leesett? Excalibur!

Nem igazán, mit akarsz mondani?
Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #2 Dátum: 14 okt 17, 21:14:57 »

Volt ez a hozzászólásod:

Most, hogy az az a Merlin-e, aki az Artúr király legendában van-e az más kérdés, csak gondoltam megemlítem Nevet

Szerintem itt egyértelműen utalsz arra, hogy Merlin nem ugyanaz a Merlin lévén, hogy csaj. Nevet

Ezt megkontráztam ezzel a hozzászólással, amiben lényegében szintén utaltam arra szarkasztikusan, hogy nem ugyanarról a Merlin-ről van szó, plusz bedobtam Artúr királyt, aki egy bizonyos műben, amit jól ismerhetsz szintén nem egészen a legendabeli önmaga.

Ugyan miben is különbözhetne? Magát Artúr királyt sem ábrázolták még soha, semmilyen más történetben a legendától eltérő formában. Hümm-hümm

Persze gyakran félreértelmezek hozzászólásokat, szóval az is lehet, hogy itt is ez történt. smirksweat
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #3 Dátum: 14 okt 17, 21:25:46 »

Amúgy direkt kicsit szenyó akartam lenni velük ezzel a komenttel Nevet
Nyilván, aki olvasta az angolt az tudja, hogy ez az a Merlin, csak épp nemet cserélt Nevet

Artúr király, amúgy baromi jó arc Nevet
Naplózva

Jokerke
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 103



« Válasz #4 Dátum: 14 okt 19, 10:30:37 »

Hello! Ugye ide nyugodtan lehet írni?

Arthur szerintem is jó arc, instant favorit.

Amúgy csak nekem jutott eszembe Hendricksen új power-up-járól Obito?
Naplózva

\\\"Élvezd a kitérőket! A lehető legjobban. Ugyanis ezeken találod meg azokat a dolgokat amik sokkal fontosabbak, mint amit el akarsz érni.\\\"
       - Ging Freecss
Ures1
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


Inferno -Devil King-


« Válasz #5 Dátum: 14 okt 19, 18:26:10 »

Démon Hendriksen elég erős , jól sikeredet de valamennyivel jobb is lehetett volna.
Escanor hiányzik neki a kevélység a bűne mint Lucifernek , ezért jól illene az egészhez mert Hendriksen meg jelennése Lucifer hasonlit, de szerintem Lucifer egy bukott angyal fekete szárnyakkal mint sem olyan mint Hendriksen Démon formája. Kinek mi az elképzelése, az nyugodtan gondolja ki.
Naplózva

Revi95
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31



« Válasz #6 Dátum: 14 okt 20, 18:13:51 »

Hát gyerekek ez nem normális mennyire jó manga Nevet 2 nap alatt lezavartam, bár lehet ezért kihagyhattam valami angolul Nevet ott van a magyar hogy a részletekre figyeljek Nevet amúgy nem jött át rendesen, de most akkor Meliodas a démonok klánjába tartozik, mert nem vettem volna észre hogy ki is lett volna nyilvánítva?
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #7 Dátum: 14 okt 20, 19:47:51 »

Amennyire nekem lejött, elvilg természetes úton született félvér démon klán tag.

Amúgy az animét nézitek? Tudom, hogy nem ide tartozik annyira, de Diane hanjával nem vagyok kibékülve.
Naplózva

Ures1
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


Inferno -Devil King-


« Válasz #8 Dátum: 14 okt 20, 19:57:42 »

Valamiért én is valami más, mélyebb hangot képzeltem volna Dianenak.
Kiváncsi leszek Banra az animéban.
Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #9 Dátum: 14 okt 20, 20:50:22 »

Diane hangja picit magas, de a Danchou-zás nagyon jól illik hozzá. Részemről Mel hangját nem kedvelem. Annyi lehetőség lett volna és pont Kaji Yuki, az emokirály kapta a szerepet. Mondjuk lehet ennek is köszönhető, de az anime első része bekerült a top10 legnézettebb anime közé a héten, amit délután 17:00-kor kezdődő animétől nem igazán látni. A csajok imádják Kaji-t, amire még rátett egy lapáttal Gilthunder és Ban szinkronhangja is. Múltkor láttam ANN-ön, hogy mindhármójuk szinkronszínésze benne van a legjóképűbb szinkronszínészek top 5-jében a japán csajok szerint. xD
A manga is szépen megindult eladásokban. Több kötet fogyott el az első rész utáni héten, mint az SnK első része utánin. Persze nem képzelem, hogy hosszú távon a közelébe fog érni azoknak a szörnyeteg számoknak. A kezdeti megindulás mindenesetre biztató. Mosolyog

Ban hangja egyébként nagyon jó lesz. A mostani részben is hallhattuk egy picit.
https://www.youtube.com/watch?v=9UJmomuc9uE

Rákukkantottam a 99. fejezet kínai scanes változatára. Pokémon mozdulatok elemednek meg szemeim előtt, név szerint a Bide és a Reversal. ikszdé
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #10 Dátum: 14 okt 20, 20:57:02 »

Öörülnék, ha híres lenne ez a széria, mert valami kibebaszottul jó manga. Nem is tudom hogy klerülte eddig el a figyelmem.

Az egy dolog, hogy  ahrcok kifejezetten ötletesek és változatosak, de ritka az olyan mangaka, aki ennyire törődik a másod és harmadlagos karakterekkel.

Amikor Giela (Gila? Geera?) megjelent úgy voltam vele, hogy "Na itt egy randomjancsi, akinek most jól beverik az arcát, aztán többet nem látjuk.". Na ehhez képest olyan sztorit kapott, hogy aztarohadt. Ugyan ez a barátnőjével (akinek most hirtelen nem ugrik be a neve). Ő is úgy indult, mint egy vicc, aki azért volt ott, hogy Ban levetkőztesse és végül már egész fontos karakter lett.

Nem is nagyon van olyan karakter, aki el lett hanyagolva. ilyen olyan módon mind kaptak valami lezárást, vagy halált.

meg oké, hogy a karakterek 2x 3x felállnak egy harc alatt, de sosem a barátság rejével és hasonló marhaságokkal, hanem például az a húzás, amikor Ban lenyúlja a gyógyító varázsgömböket, aztán ilyen 30 fejezettel késöbb használja őket...

Megérdemelné a sorozat, hogy végig meg legyen animálva ilyen 20 részes pakkokban.
« Utoljára szerkesztve: 14 okt 20, 20:59:14 írta Exkirion » Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #11 Dátum: 14 okt 20, 21:54:54 »

Lehetne azt csinálni, hogy jövőre jönne egy új évad ősszel, ami elmenne a mostani történetszál végéig. Utána 2 év szünet. Azalatt a Magi kerülne vissza a sávjába és az menne 2 évig, majd ismétlődne a folyamat, ezáltal mindkét szériát végig lehetne adni 20 részes pakkokban. Mosolyog

A Guila elvileg a hivatalos változat, előtte Geera volt. Jó, hogy megemlítetted a barátnőjét, Jericho-t. Ban kitépte belőle azt a démonmagot/növényt, vagy minek nevezzem és azt mondta, hogy a napjai, mint egy Szent Lovag meg vannak számlálva. Ha ez igaz, akkor Guila miért tudja még használni a képességeit? Benne is megvadult a démonvér és gondolom belőle is ki kellett szedni azt az izét, az más kérdés, hogy az ő esetében ezt nem láttuk. Vagy sikerült saját erejéből elfojtania és ezért megmaradtak a képességei? Gondolkozik

Egyébként egyetértek az általad mondottakkal. Nincsenek itt marhaságok és ez a legjobb. Nem grimaszolok, nem vágok pofákat, hogy ezt most miért kellett, vagy ez fájt. Suzuki-sensei szépen felépíti és kifejti a legapróbb dolgokat is. Az külön tetszik, hogy a múlttal foglalkozó fejezetek extraként jelennek meg és nem lassítja visszaemlékezés a sztorit, hanem vele együtt jelenik meg.

Ha már extra, ez nemrég jött ki. Nem tudom, hogy olvastátok-e már:
http://bato.to/read/_/277698/nanatsu-no-taizai_ch96.1_by_red-hawk-neo/2
« Utoljára szerkesztve: 14 okt 20, 21:56:13 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #12 Dátum: 14 okt 20, 22:19:45 »

Még nem olvastam ezt, köszi Nevet OMG Gowther ^^. Esküszöm a legkomolyabb arc az egész mangában Ban mellett Nevet

Ez a fejezet kb arról szól, hogy normális épeszű emberek hogy tekintenek a díszes kis csapatra.
Naplózva

Jokerke
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 103



« Válasz #13 Dátum: 14 okt 21, 16:44:26 »

Ha jól emlékszem a démonná alakuláshoz köze van a negatív érzelmeknek, és ha emlékeztek amíg Guila emberi állapotban volt Gowther odament és csinált valamit. Az én elméletem az hogy Gowther emlék/érzelem manipulálással elnyomta Guila negatív érzelmeit, így ő nem is változott át.Ezért nem kellett kivenni belőle a démonmagot, és ezért maradtak meg a képességei.
Naplózva

\\\"Élvezd a kitérőket! A lehető legjobban. Ugyanis ezeken találod meg azokat a dolgokat amik sokkal fontosabbak, mint amit el akarsz érni.\\\"
       - Ging Freecss
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #14 Dátum: 14 okt 21, 17:20:54 »

Pontosan úgy volt, ahogy jokerke írta.
Naplózva

Oldalak: [1] 2 3 ... 14
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!