24 ápr 28, 04:59:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 18
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fate/Stay Night - Unlimited Blade Works  (Megtekintve 60570 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Dátum: 14 okt 06, 23:26:50 »

Hét mágus és hét szolga párharca ez, akik életüket áldozva ontják egymás vérét, hogy végül megszerezhessék a Szent Grált.

Bár anno a Studio Deen már többé kevésbé feldolgozta a Fate utat és az UWB-ből is volt már egy so-so kategóriás film, most a vitathatatlanul minőségibb Ufotable csapat (A Fate/Zero készítői) fogtak bele a véleményem szerinti legjobb Fate/SN útba az UBW-be.

Aki ismer, tudja, hogy (nem is annyira) kicsit mániákus fanja vagyok a szériának, úgyhogy, amikor megláttam, hogy lesz ez igencsak felcsillant a szemem.

Ahogy az előző projektem is, ezt is igyekszem minél hűebben fordítani nektek, nem a hivatalos angolhoz, hanem az eredeti japánhoz képest. De, hogy kicsit hamarabb elkészüljek, a már megszokott "Hö, hu, há" jellegű sorokat nem fogom hozzátoldani ezentúl.

Jó szórakozást hozzá.

MI IS EZ PONTOSAN? VÁLASZ A SOKAT KÉRDEZETT KÉRDÉSRE

A "Fate/" széria egy trilógiát képező 3 fő műből és 1-2 spinoff műből áll.
A fő trilógiát a Fate/Zero -> Fate/Stay night -> Fate/Hollow ataraxia alkotja.
Ebből a második és a harmadik egy visual novel (Aki nem tudja mi az: A VN-ek gyakorlatilag képes hangos könyvek, ahol a sztori bizonyos pointjain esélye van az olvasónak a döntéseivel befolyásolni a történet folyását.) a Zero pedig egy regény (vagyis light novel).

Függően a döntéseidtől a Fate/Stay night 3 féle külömböző történetté oszlik le, ezeket route-oknak nevezzük és név szerint sorban: Fate, Unlimited Blade Works és Heaven's Feel a nevük. Ezek mindegyike megfelel egy vasokosabb könyv hosszának (Kb 48 órányi olvasásssal lehet a végükre érni) és az abszolút elejüket leszámítva teljesen más dolgok történnek bennük.

Ha ismered az eredeti Studio DEEN-es animét, ott Saber levágja Archert az első rész végén, aki utána a sztori felét a kispadon tölti.
Itt viszont ha figyelted, Shirou még időben elhasznál egy reijut és Saber nem tudja levágni Archert. Ez az első külömbség és VN-ben, avagy a kritikus döntés, ahol elágazik a történet.
(Mellékesen a Heaven's feel úgy indul, hogy másodnap nem mész dolgozni Shirouval és hazakiséred Sakurát, amikor találkozik a szöszi sráccal.)

Ahogy azt már páran említették volt ebből egyszer egy 25 részes anime, amit a DEEN csinált 2006-ban, de az a Fate utat akarta feldolgozni, kivéve, hogy annyira nem sikerült neki, mert több helyen is nyúlt az Unlimited Blade Worksből (pl: amikor Rin üldözi Shirout a suliban és lövi Gandr-ekkel.), ráadásul az a rész, ahol Caster templomában vannak és elrabolja Sakurát, az filler.

Valamint az UWB útból, amiről ez az anime is szól, már van egy 1,5 órás film, de az nagyon dúrván megcsonkítja a történetet. Kb ahhoz tudnám hasonlítani, mintha a Naruto csak harcokból álna és azok közül is csak ezekből: Zabuza -> vs Kis Gaara -> Naruto vs Sasuke -> (Shippuden) Naruto vs Sasuke -> Sasuke vs Itachi -> Naruto vs Pain. stb stb.

Nem ez nem csak egy újra kiadás, hanem egy rendes, tiszta feldolgozása a Fate/Stay night legjobb útjának. A gyönyörű grafika és Visual novel-hű karakterdesign-ok már csak hab a tortán. (Pl: Shirounak végre nincsenek olyan boci szemei.)
Az UBW út egyik lényege az is lesz, hogy menyire értesz egyet Shirou elveivel és mit ér egy ember álma.
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 09, 02:53:11 írta Exkirion » Naplózva

sasukeuchiha17
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 355


Gman pártfogoltja vagyok


« Válasz #1 Dátum: 14 okt 06, 23:53:39 »

Szívesen elkezdeném. Kell ehhez a sorozathoz, valami előzetes tudás? Vagy egyből neki is vághatok!?
Naplózva

iiHALA MADRID!!
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #2 Dátum: 14 okt 06, 23:59:18 »

Nem kell semmi. Olyan ez mint a Star wars, elkezdheted akárhonnan, csak ne a közepéről. Mindegyik elején el van magyarázva minden, ebben a részben meg aztán főleg.

Ha tetszik nézd meg az előzményét a Fate/Zero-t, vagy a régi Fate/Stay night címen futó animét is akár. (Az egy másik lefolyását dolgozza fel a történetnek, ha úgy tetszik egy alternatív univerzumot, csak az filleres, meg kicsit keveri az utakat)
Ha valaki szereti az animéket ez a mű szerintem legalább olyan alap, mint a Death Note vagy a Full metal alchemist, csak az a külömbség, hogy ez itthon kevésbé ismert és, hogy mindkettőnél jobb Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 okt 07, 00:00:46 írta Exkirion » Naplózva

tyber22
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Válasz #3 Dátum: 14 okt 07, 12:05:21 »

Nagyon királyak vagytok, hogy ezt is viszitek ! Hatalmas respect. Hát igen Velem még kb 2 éve a Fate/zero alaposan feltörölte a padlót, és máig örök kedvenc lett, a Fate/stay nightba nem kezdtem bele utána, de mikor megtudtam hogy ugyanabba a minőségbe megcsinálják,mint a zero-t nem kicsit nyílt fel a szemem,és ma végre az első részt is letudtuk ! Istenem és milyen király rész volt, szerintem Rin szolgája Spartacus lesz vagy valami hasonló hamár 2 kardos Nevet  De majd kiderül. A grafika az valami hihetetlen szép,és az animációk is, ezek mellé nagyon jó zene passzol. Na ilyen egy igazi 2014-es minőségű anime. Gondolom ez is akkor 24-25 körüli epizódos lesz. Az első rész már most 10/10 nálam Nevet Úgyhogy várjuk a többit szeretettel,és köszönjük az igényes fordítást hozzá, további sok sikert és nagy kalappal a többi részhez is  Kúl
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #4 Dátum: 14 okt 07, 14:18:33 »

Aki még a Stay night részét (és főleg az UBW utat) nem ismeri a szériának, az ne spoilerezzel le magának, mert lesznek itt meglepik.

Amúgy a kövi rész az 01-es is 45 perc lesz, utána visszaálunk a 24 perces formátumba.
És igen ez is két évados lesz, vagyis 24 részes, plusz a 0. a 25., de az első két ész dupla, szóval gyakorlatilag 27 részes lesz a széria.
Naplózva

Csibe
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3430


Trafalgar D. Water Law


« Válasz #5 Dátum: 14 okt 07, 18:05:41 »

Istenem és milyen király rész volt, szerintem Rin szolgája Spartacus lesz vagy valami hasonló hamár 2 kardos Nevet  De majd kiderül.

Még a közelében sem jársz az igazságnak. Nevet
Naplózva

klosinho
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 107



« Válasz #6 Dátum: 14 okt 07, 18:33:41 »

Először a Stay/Night-ot néztem meg, majd belőle a filmet, utána a Fate Zero-t. A Zero sokkal jobban tetszett és, ha ez azt a színvonalat hozza, akkor egy remek anime elé nézünk megint csak elébe Nyelvesít Már alig várom, hogy kint legyen az összes rész Nevet Nekem Rin Tohsaka és Saber volt a nagy kedvencem, de Archer és Lancer is adja az ívet Mosolyog Láttam a Fate Kaleid Liner Prisma Illya-t is, ami megint csak tetszett, csak kicsit én gyerekesnek éreztem (leginkább Sapphire-ék miatt), de hát az kellett oda, viszont lényegében azért csak végignéztem azt is vagy 5X Nevet

Holnap megnézem majd a 0. részt, mert most sajna nem lesz rá időm, remélem nem kell benne csalódnom, de ahogy olvastam kegyetlen jó lehet Mosolyog
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #7 Dátum: 14 okt 07, 18:54:59 »

Ha már kitértünk a kaleid liner spinoffra... Ruby benne van az ataraxiában is (Aki esetleg nemt udja a Fate/ egy trilógia sorban Fate/Zero -> Fate/stay night -> Fate/Hollow ataraxia) és Rin használja is Nevet De Sapphire original karakter a spinoffban.
(Mellékesen Luviagelita és Bazett is ataraxia karakterek. A sálas fickó a sztori elején, aki odaküldi Rin-t meg Luviát Fuyukiba, ő pedig Waver Velvet a zeroból Nevet)

Amúgy azért Ruby-t nem kell annyira lenézni, annak ellenére, hogy mekkora hülyeség Nevet
Ugyanis ő az egyik a nagyon nagyon kevés inteligens tárgy közül a mágusvilágban és nemmellesleg az sem véletlen, hogy Kaleid pálcának kívják Nevet
A készítője ugyanis nem nem más, mint Kischur Zelretch Schweinorg (Akinek a neve még a szolgaidáző szerződésben is szerepel).
A tag csak ilyen laza alak amúgy, hogy:

-Az egyetlen használója a második igazi varázslatnak (IGEN varázslatnak!), amivel képes utazni a párhuzamos világok közt.
-Megölte a vámpírok királyát mer nem volt neki szimpatikus.
-Ő maga is vámpír, ezért halhatatlan. Ráadásul egyike a 27 halott apostolnak (Szolga szintű, ha nem erősebb vámpírok)
-Van egy saját mágusserege.
-Ő felügyelte a szent grál elkészítését.
-Ő a Tohsakák mágiájának őse és a Tohsaka ház első fejének Tohsaka Nagatonak a mestere.
-Ő a Tsukihime főhősnőjének Arcueid Brunestud-nak a fogadott nagyapja (Aki egy Shinso, vagyis a legdúrvább féle tökéletes vámpír)

Soroljam még? Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 okt 07, 19:18:51 írta Exkirion » Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #8 Dátum: 14 okt 13, 22:10:12 »

BTW majd arra kérnék ennél a projektnél is mindenkit, hogy ha egymód van rá ebbe a témába ne nagyon spoilerezzetek, mert biztos van olyan, aki nem ismeri a sztorit és kommentálna ide, vagy csak olvassa.

Ha mégis feltétlenül fontos, akkor háttérszín kihúzóval így SPOILER a világítás és szövegszín gombot használva húzzátok ki a problémás részt. (Ez egyszerű kijelöléssel felfedhető) Az anime/manga sorozatok közt van egy témája az egész szériának, oda mehetnek a spoilerek teljes gőzzel.
« Utoljára szerkesztve: 14 okt 13, 22:11:36 írta Exkirion » Naplózva

tyber22
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Válasz #9 Dátum: 14 okt 14, 12:23:52 »

Na ez a második rész is nagyon jó lett. Shirou nagyon szimpatikus kis főhős szerintem. Saber még mindig laza,és megint kik.rt jó harc volt benne lancer ellen  Kúl  Az opening is nagyon jó, tök hangulatos, van olyan jó mint a zero-é szerintem. És istenem ez a grafika, ettől mindig padlót fogok, valami hihetetlen gyönyörűek a hátterek a karakterek, a háttérzenék is tök passzolnak az animéhez. Amekkora csalódás lett a sword art online 2 meg a fairy tail, annyira hozta fel magát ez meg a nanatsu no taiza  Nevet 
Naplózva
sanyicsi
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 5



« Válasz #10 Dátum: 14 okt 14, 12:48:31 »

A Fate/Stay Night - Unlimited Blade Works a Fate Stay Night ujra feldolgozása ? Ugyan az a történet csak szebben kidolgozva vagy a sztorin is változtatnak ? Mert nekem nem igazán jött be a zero után föleg emiya shirou miatt nagyon nem volt szimpatikus ...
Naplózva
tyber22
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Válasz #11 Dátum: 14 okt 14, 13:32:06 »

sanyicsi- amennyire én tudom is-is, bár a régebbi stay night-na voltak fillerek,meg változtatások a light novellához képest, úgyhogy ez ilyen újra kiadás, ami már hű az eredeti műhöz.
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #12 Dátum: 14 okt 14, 14:28:38 »

A Fate/Stay Night - Unlimited Blade Works a Fate Stay Night ujra feldolgozása ? Ugyan az a történet csak szebben kidolgozva vagy a sztorin is változtatnak ? Mert nekem nem igazán jött be a zero után föleg emiya shirou miatt nagyon nem volt szimpatikus ...

Nem.
A Fate/ széri egy trilógiát képező 3 fő műből és 1-2 spinoff műből áll.
A fő trilógiát a Fate/Zero -> Fate/Stay night -> Fate/Hollow ataraxia alkotja.
Ebből a második 2 visual novel (Aki nem tudja mi az: A VN-ek gyakorlatilag képes hangos könyvek, ahola  sztori bizonyos pointjain esélye van az olvasónak a döntéseivel befolyásolni a történet folyását.) a Zero pedig regény.

Függően a döntéseidtől a Fate/Stay night 3 féle külömböző történetté oszlik le, ezeket route-oknak nevezzük és név szerint sorban Fate, Unlimited Blade Works és Heaven's Feel a nevük. Ezek mindegyike megfelel egy vasokosabb könyv hosszának és az abszolút elejüket leszámítva teljesen más dolgok történnek bennük.

Ha ismered az eredeti Studio DEEN-es animét, ott Saber levágja Archert az első rész elején, aki utána a sztori felét a kispadon tölti.
Itt viszont ha figyelted, Shirou még időben elhasznál egy reijut és Saber nem tudja levágni Archert. Ez az első külömbség és VN-ben a kritikus döntés, ahol elágazik a történet.
(Mellékesen a Heaven's feel úgy indul, hogy másodnap nem mész dolgozni Shirouval és hazakiséred Sakurát, amikor találkozik a szöszi sráccal.)

Ahogy te is írtad már volt ebből egyszer egy 25 részes anime, amit a DEEN csinált 2006-ban, de az a Fate utat akarta feldolgozni, kivéve, hogy annyira nem sikerült neki, mert több helyen is nyúlt az Unlimited Blade worksből (pl: amikor Rin  üldözi Shirout a suliban és löi Gandr-ekkel.), ráadásul az a rész, ahol Caster templomában vannak és elrabolja Sakurát, az filler.

Valamint az UWB útból, amiről ez az anime is szól, már van egy 1,5 órás film, de az nagyon dúrván megcsonkítja a történetet. Kb ahhoz tudnám hasonlítani, mintha a Naruto csak harcokból álna és azok közül is csak ezekből: Zabuza -> vs Kis Gaara -> Naruto vs Sasuke -> (Shippuden) Naruto vs Sasuke -> Sasuke vs Itachi -> Naruto vs Pain. stb stb.


Összefoglalva a válaszodra a kérdést: Nem ez nm csak egy újra kiadás, hanem egy rendes, tiszta feldolgozása a Fate/Stay night legjobb útjának. A gyönyörű grafika és Visual novel-hű karakterdesign-ok már csak hab a tortán. (Pl: Shirounak végre nincsenek olyan boci szemei.)
Shirou-t amúgy nem is feltétlenül kell kedvelned. Az UBW út egyik lényege az is lesz, hogy menyire értesz egyet az elveivel és mit ér egy ember álma.
Naplózva

sanyicsi
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 5



« Válasz #13 Dátum: 14 okt 14, 21:47:51 »

Köszönöm a hosszú és kimeritö választ  >.<#
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #14 Dátum: 14 okt 14, 23:26:27 »

Aki haver ismer, az tudja, hogy ha erről a szériáról van szó én csak hosszú és kimerítő válaszokat szoktam adni Nevet

Egyébként szivesen. ^^
Naplózva

Oldalak: [1] 2 3 ... 18
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!