24 szep 30, 00:11:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 959 960 [961] 962 963 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 12  (Megtekintve 2323049 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #14400 Dátum: 15 ápr 26, 03:32:11 »

Van a másik verziója a karaténak, amikor úgy mozognak mint egy robot. Amúgy az a titka, hogy nem szabad benne értelmet keresni. Illetve mégis. A karate olyan, mint az agresszív négy éves, aki át akarja tolni a négyzet alakú formát a kör alakú lyukon. És abban bízik a karate, hogyha elég erősen csinálja, akkor sikerülni fog. Csak még nem is elég erős.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=2LAGBSgvEOM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=2LAGBSgvEOM</a>

Erről például beszéltem korábban is. Az egyik legzseniálisabb dolog, ami létezik. Amikor először láttam azt hittem hülyéskednek és ilyen nincs. A systema ütésnek az a lényege, hogy hatalmas lendülettel az összes felgyülemlett energiát, ami a test mozgásából indul a kézen keresztül úgy átadni egyetlen ponton keresztül, mint a Newton bölcső golyói a többi golyónak. Tehát nem a test felszínét üti így meg az ember, hanem a felszínen keresztül eljut a belső szervekbe, vagy az izom mélyére. Attól függően hová üt az ember. De nagyon sok mindenre kell egyszerre figyelni, hogy pont át lehessen adni a test energiáját. Energia alatt, nem vmi misztikus életerőre gondolok am, hanem a mozgás lendületére. Ahogy az ostor végén csapódik ki az ostor összes energiája.

A megfeszített combomon gyakoroltam, hogy teljesen megértsem a működését és nem értették a szüleim, hogy miért van tele fekete foltokkal a lábam. Nevet

Na de ezzel szemben itt a karate ütés 0:48-tól, ami arról szól, hogy üssük meg a test felszínét minél erősebben. Ez lassú és elég gyenge is, akármilyen erősen történik.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=R1PZbInSsyc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=R1PZbInSsyc</a>

Ninjustun is emiatt volt, amit mondtam. Hogy mondtam az edzőnek, hogy ez hülyeség, és megsértődött. Nevet Sajnos ott is átvettek a karatéból ilyen ütést.

A katate nem használja ki a fizika törvényeit. Egy négy éves intelligenciájával harcol. És amikor ezek után valaki azt mondja modorosan, hogy minden harcművészet ugyanolyan jó, csak a használóján múlik, akkor Saphiraszerű, információáradatra számíthat tőlem, amitől rémálmai lesznek. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 26, 03:44:42 írta Gdat88 » Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #14401 Dátum: 15 ápr 26, 08:32:46 »

Eskü kéne erről blogot írnod Mosolyog Sokan olvasnák. Szerezzek neked ajándékba egy féldisznót? felakasztod és gyakorolhatsz rajta Nevet ÉS akkor nem a combod nyírod ki Nevet
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #14402 Dátum: 15 ápr 26, 08:59:56 »

Ezek a hízelgő műanyag hozzászólások... nem, hagyjuk, nem szóltam, nem bántjuk a kisebbet, a béke jó.
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #14403 Dátum: 15 ápr 26, 09:04:01 »

Komolyan mondtam hogy érdekelne egy ilyen blog. De mindenki azt látja amit látni akar.
Megyünk a Tropicáriumba. Senkinek nincs hozzá kedve csak anyum férjének. Inkább ennénk valahol egy jót, vagy vennénk jó alapanyagot és főznénk együtt. Vagy rák tudja, lehet szép de ennyi zsetont kidobni halakért. :/  Lehet nagyok, de kurvára nem vágyok senkire se ma. Rohadt vasárnapi zárvatartás. a barkácsáruház sincs nyitva. Kellett volna faanyag
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 26, 09:25:01 írta Micsudi » Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #14404 Dátum: 15 ápr 26, 11:40:57 »

Részeg huszonévesek mennek haza az ablakom alatt, miközben azt kiabálják: "vesszetek büdös zsidók, olé-olé, MTK-Nyíregyháza, ikszeltek a büdös tirpákok", miközben Debrecenben vagyunk. Most már végképp nem tudom, kinek szurkolhatott szegény.

A Debrecennek. Ha ma nyernek, 3 pontra feljönnek az MTK-ra a Nyíregyházát gondolom meg kötelező ott utálni.
Naplózva


 
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #14405 Dátum: 15 ápr 26, 12:38:05 »

Amúgy a fél disznó azért nem jó, mert onnan tudom leellenőrizni, hogy jó-e, hogy fáj. Nevet
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #14406 Dátum: 15 ápr 26, 12:56:32 »

Részeg huszonévesek mennek haza az ablakom alatt, miközben azt kiabálják: "vesszetek büdös zsidók, olé-olé, MTK-Nyíregyháza, ikszeltek a büdös tirpákok", miközben Debrecenben vagyunk. Most már végképp nem tudom, kinek szurkolhatott szegény.

A Debrecennek. Ha ma nyernek, 3 pontra feljönnek az MTK-ra a Nyíregyházát gondolom meg kötelező ott utálni.
A Nyíregyházának szurkolt, legalábbis az MTK ellen.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14407 Dátum: 15 ápr 26, 13:17:48 »

De akkor miért büdöstirpákozott? Nevet

Gdat, a karate olyan mint a katana. Csak a legendája nagy, amit a hollywoodi filmek okoztak, azért hiszi az átlagember, hogy jobb mindennél. Nem utolsó sorban legtöbbeknek minden távolkeleti harcművészet ugyanolyan, és mindegyiket tisztelni és imádni kell, mert 'hú, misztikus, hú, ismeretlen, hú távolkeleti'.
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #14408 Dátum: 15 ápr 26, 13:21:25 »

Ehhez képest egy egyáltalán nem távol-keleti és kicsit se misztikus Colt Python simán kezelné az összes nagy harcművészt éles helyzetben. ikszdé
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #14409 Dátum: 15 ápr 26, 13:25:17 »

Amúgy sok távolkeleti harcművészet nagyszerű. A judo fantasztikus, a ninjutsuból ha kivesszük a karatés hülyeségeket, szintén extrém hatékony tud lenni. Tehát azért tudnak a japánok. Csak ezzel a karatéval nagyon mellélőttek.

Nem biztos Aes. Azt elő is kell venni valahonnan, lehet, hogy az előtt ütnek ki. Meg is kell húzni az elsütőbillentyűt aminél sokkal komolyabb következményekkel kell számolni, mintha valakit orrba vágsz és nem biztos, hogy megéri azért éveket ülni.
Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #14410 Dátum: 15 ápr 26, 13:25:32 »

Egy debreceni sem szurkol a Nyíregyházának tökmindegy kivel játszanak.
Naplózva


 
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #14411 Dátum: 15 ápr 26, 13:29:32 »

Nem biztos Aes. Azt elő is kell venni valahonnan, lehet, hogy az előtt ütnek ki. Meg is kell húzni az elsütőbillentyűt aminél sokkal komolyabb következményekkel kell számolni, mintha valakit orrba vágsz és nem biztos, hogy megéri azért éveket ülni.

Az igazán ideális helyzetben, elég eljutni odáig, hogy elővedd a fegyveredet. Szerencsés esetben nem kell már az elsütőbillentyűt meghúzni, a puszta tény, hogy éles fegyvert fordítasz valaki felé, jobb esetben elég is. A lőfegyveres önvédelemnek egyébként Amerikában ez a leggyakoribb formája, csak ennek nincs hírértéke. Nevet

Egyébként abban igazad van, hogy mire előveszed már bőven bajban lehetsz. Na meg ugye, a karatetudásodat mindenhová magaddal viszed, legfeljebb részegen hagyod el ideiglenesen. A stukker viszont nem lehet mindig nálad.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14412 Dátum: 15 ápr 26, 13:30:36 »

Gdat, ezért mondtam, hogy sokaknak mindegyik ugyanolyan. És az egyik fényét kenik rá a másikra is. Nevet

A kung fu amúgy milyen?

Múltkor láttam valami moszados videót, ahol az egyik kiképző mondta, hogy fogják rá a pisztolyt és lőjék meg (persze nem éleslőszerrel). A kezét feltette az occipitalis régiójára (ó, faszom, mi annak a neve??????), és a faszinak felemelni sem volt ideje a pisztolyt, mielőtt kiütötte a kezéből. Nevet
Persze nagy távolságokban úgy is mindegy, ott mindenképp a lőfegyver van előnyben.

Azért szerintem ezeknek a katonáknak mindegy, mit fordítasz feléjük. Úgy vannak kiképezve, hogy nem esnek kétségbe. Nevet Persze lehet átlagemberről beszéltél.
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 26, 13:32:24 írta Saphira » Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #14413 Dátum: 15 ápr 26, 14:00:00 »

A kung fu egy érdekes jelenség. Igazából nincs is olyan, hogy a kung fu. Ugye ez annyit jelent, hogy gyakorlás, gyakorlat. Ha megyek teázni és kérem a kiegészítőket, ami a teaszertartáshoz kell, azt is úgy hívják, hogy kung fuzva kéred-e a teát. Eleinte nagyon nevettem rajta. Nevet

Tehát az a kínai harcművészetek összefoglaló neve. Kettő főbb irányzatot ismerek a Saolin és a Wu Tang. Lehet, hogy van több is, ami említésre méltó, de olyanról nem akarok beszélni, amihez nem értek.

Én a wing tsunt csináltam egy rövid ideig. Aminek nagyszerű az elmélete szerintem és sok alapelvet onnan értettem meg, de jó ha valaki sokat bunyózott előtte, mert ott nincs éles küzdelem, csak gyakorlás és ha valakit egyszer szájon vágnak az utcán öt év edzőtermi gyakorlás után, annak csúnya élményben lehet része. Másfelől azért nagyon jó a wing tsun, mert nagyon intelligens harcművészet. Sokat elmond róla, hogy egy saolin apáca fejlesztette ki. Tehát nem az erőre alapoz, hanem a fizikai törvényszerűségekre és a test gyengeségeire. Összességében nagyon király dolog. Ha lenne időm szívesen beleásnám magam jobban.

A Wu Tang hegységből származó kung fu, ami nem buddhista, hanem taoista szerzetesektől ered. Sokkal misztikusabb és elvontabb. Belső energiákkal foglalkoznak, csi-kunggal, stb. Igazából én csak a szánalmas magyar megvalósítását láttam, ahol az edzések 90%-án semmit nem csináltunk, csak nagyon készültünk arra, hogy valamikor valamit fogunk. De megérte elmenni, mert innen volt az első randim még 16 évesen. Ennyi erénye volt a dolognak. Ami még emlékezetes volt, hogy
úgy földhöz vágtam a mestert, hogy csak úgy reccsent. Illetve fekete ruhába járt és egy öreg bácsi egyszer köszönt neki úgy, hogy dicsértessék. Nevet

Viszont meggyőződésem, hogy van ezeknek alapja, csak ami ide szivárgott, korcsosult az országba, az nem tudta átmenteni az ebben lévő értékeket.
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 26, 14:03:31 írta Gdat88 » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14414 Dátum: 15 ápr 26, 14:09:21 »

15:00:00, ezt tuti akaratosan csináltad. Nevet

A wing tsunnak anno utánanéztem, mert fel lehet venni tesiként az egyetemen, és gondolkodtam rajta. De hát másfél centire van a hasi aortám, így inkább nem tettem.  Szomorú ikszdé

A wu tangról tudnál írni bővebben akár pü-ben? Nevet Vagy linket küldeni, ami jól leírja. Történethez kéne, és valami misztikusabb alapot szeretnék. Nevet

Idézet
hogy dicsértessék.

Ah, az emlékek!
Naplózva

Oldalak: 1 ... 959 960 [961] 962 963 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!