24 szep 29, 00:18:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 780 781 [782] 783 784 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 12  (Megtekintve 2321309 alkalommal)
0 Felhasználó és 60 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #11715 Dátum: 15 jan 03, 01:21:25 »

Szomorú, hogy a sok animeimádó japánmániás még azt a srácot is lepontozta, aki olyan jól összefoglalta a dolgokat. Ezt csak arra tudom fogni, hogy fanatikusok és nem hisznek az érvekben. ikszdé
Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #11716 Dátum: 15 jan 03, 02:10:27 »

A rapier célja a szúrás, a hossza is ezért olyan amilyen ráadásul a tartása nem tesz lehetővé nagy erejű vágást, de biztos fájna azért.

Az Orcrist nekem is tetszik.

Mire gondolsz damaszkuszi kard alatt? Damaszt acél ma is van.

Nekem azért tetszik jobban, mert szeretek fardulatból, vagy csuklóból vágni. Ehhez az ívelt penge jobb, mert nagyobb felületen találkozik az ellenféllel és jobban lehet vele vágni. Szúrni nem szeretek, ahhoz túl nagy távolságot kell tartani. Így egyszerűen nincs szükség az egyenes pengére, amivel kiesik a két él is.
A két kezes kardok nagy részét meg azért nem szeretem, mert vagy irgalmatlan hosszú vagy nehéz. Távolsági harc nem jön be, a másik meg nagyon gyorsan kifáraszt és piszkosul lassú is az egész harcmodor.

Egyébként nem írtak nagy hülyeségeket, de egy apró gyors szamurájt, ha nem találtál el a palossal elsőre, akkor megvágott. Arról nem is beszélve, hogy, ha a harc elhúzódik, a palloson fogsz támaszkodni amíg a ferdeszemű váltól combig ketté vág. De ugye a harcmodort nem vették figyelembe csak a kardok tulajdonságait, ez viszont azért hiba, mert nem kardok, hanem emberek küzdenek egymás ellen. Ha mondjuk ázsiai barátunk viszont hárítani akar, akkor eltörik a keze. Nevet
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #11717 Dátum: 15 jan 03, 02:54:51 »

Már nem tudnak damaszkuszi acélt készíteni. A ma készített darabokat csak díszítő hegesztéssel csinálják és csak a mintája miatt nevezik damaszkuszinak, amúgy semmi köze hozzá.

Idézet
de egy apró gyors szamurájt, ha nem találtál el a palossal elsőre, akkor megvágott

Ez kettős játszma, mi feltételezi, hogy te nem vagy olyan gyors, mint ő? Egy 0,3-0,5 kilóval nehezebb kard? Egyedül a claymore nehezebb egy kilóval. Ráadásul, ha fürge szamurájaink felöltötték csodálatos bőrpáncéljukat, akkor nem hiszem, hogy ugyanolyan fürgén ugráltak. Ha meg rajtad volt páncél, akkor megint megszívta, mert a katanának kevés esélye van páncél ellen. Ahogy gyakorin is leírták, a lényeg sokszor nem is a kardokban, hanem a kardforgatókban van, de a szamurájokat is (nem is teljesen ok nélkül, de gyakran már erős túlzással) istenítik a kardjukkal együtt, ami szerintem elég hülyeség.

Idézet
a harcmodort nem vették figyelembe csak a kardok tulajdonságait

Az európai harcmodor is fejlett volt, és nemcsak csapkodásról szólt, sőt. Csak hát a filmek elterjesztették a misztikus Japán legendát, ahol minden mester legyőzhetetlen, és ahol a kardok csak azért lesznek jobbak mindennél, mert a fegyverkovács böjtöl, amíg készíti őket, meg vallásos szertartás az egész. Ez mind szép és jó, de az indiai kézrátételes gyógyítás is szertartás, mégsem gyógyítja jobban a III-fokú AV-blokkot, mint a szívátültetés. Oké, ez hülye példa volt. Nevet

Amúgy nekem is nagyon tetszenek a katanák, csak a túlzott misztifikálásukat unom. A tünde kardokat lehet misztifikálni, azokat is csak azért, mert tündék.
Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #11718 Dátum: 15 jan 03, 03:47:57 »

Nem csak hegesztéssel csinálnak. Ma is csinálnak wootz acélt és tudják modellezni az akkori eljárást, csak felesleges.

Pont a harcmodorból feltételezem. Láttam már pár hagyományőrző és egyéb bemutató harcot, de még a begyakorolt koreográfia mellett is gyakran csak eszetlen csapkodás volt az egész, főleg, ha páncéljuk is volt, akkor az egész átment egymás püfölésébe. Nevet

Alapvetően a komplett szamurájosdi túlmisztifikált, de ez kevésbé a miénk és ettől érdekesebbnek tűnik.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #11719 Dátum: 15 jan 03, 04:06:05 »

Japán fura hely. Létrehozta a judót és a karetét is. A judo zseniális. fantasztikus elveken alapul, annyira okos harcművészet, hogy belegondolni is boldoggá tesz. Tudom, fura dolgok tesznek boldoggá. És igen, erről most gmannek perverz dologk jutnak eszébe. Na de a lényeg, hogy ezzel szemben ott a karate, ami olyan, mintha egy 4 éves gyerek csinálta volna.

Ezen kívül persze, ott van a ju-jutsu, ninjutsu és az Aikido is, mint okos harcművészetek. Csak sokkal látványosabb két dolgot szembeállítani egymással. De a lényeg, hogy egy kultúrember még egy olyan helyzetet is megragad, hogy a karatét mocskolja, ahol a japán harcművészeti téma kimerül a kardokban.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #11720 Dátum: 15 jan 03, 10:15:44 »

Fegyvermániások: rapiert vagy hosszúkardot választanátok párbajra? Páncél nélkül.
D&D kocka válasz: Aki páncél és mágia nélkül használ nehéz fegyvert, az hülye. A barbárnak mindegy, de neki minden mindegy. Vívótőrrel a fegyverforgató kézben és hárító tőrrel a másikban jóval több lehetősége van az embernek, de ilyet csak a nők csinálnak. Ami férfias és hatékony, az a két szablya és könnyű vért kombó. Ha mindenáron kétkezes fegyver kell, akkor vagy kétpengéjű kard, vagy buzogánnyal/kalapáccsal egybeépített kard.
Amúgy a létező legjobb fegyver a szöges lánc.
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #11721 Dátum: 15 jan 03, 11:17:53 »

Én azt mondom, a pajzs + kard kettős a legjobb.

Nem tudom elképzelni, hogy 2 ugyanolyan képességű kardforgató közül, ne a pajzsot használó jöjjön ki győztesen.
Naplózva


gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #11722 Dátum: 15 jan 03, 11:27:41 »

Karddal felfogom a kardját, a pajzsnak meg nekimegyek, belerúgok. Ha sikerül ellökni, akkor annyi. Ha gyors vagyok, az egyik karddal vívok, a másikkal, meg a lábát szúrom, ha eltereltem a figyelmét. A pajzs csak alakzatban jó.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #11723 Dátum: 15 jan 03, 11:37:49 »

Mivel töltenétek az időtöket ha 12 óra múlva elpusztulna a Föld?

Segítek:
1: tekintsetek el tőle mennyire lehetséges ennek a bekövetkezte tudományosan, 12 óra múlva vége lesz mindennek és kész.
2: nem nincs űrhajó,  most így ebben az állapotban azon a helyen ahol vagytok.
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 03, 11:38:24 írta Syzygy » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #11724 Dátum: 15 jan 03, 11:40:36 »

És ha valakinek pont most, helyben van egy űrhajója?
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #11725 Dátum: 15 jan 03, 11:41:54 »

De te egyből abból indulsz ki, hogy majd ellököd az ellenfeled, vagyis erősebb vagy nála. Amúgy nyugodtan rugdoshatsz egy böhöm nagy pajzsot, max eltörik a bokád.

A pajzsot is lehet fegyverként használni egyébként. Kivédheted a kard csapását az egyik kardoddal, de a bal kezedben nincs akkora erő, hogy egy böhöm nagy, visszakézből indított nagy tömegű és erejű pajzsot megállíts. Vagy ha megpróbálod törik a karod, vagy a csuklód.
Naplózva


gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #11726 Dátum: 15 jan 03, 11:53:51 »

Aki pajzzsal támad, az hülye. A kis erőkar miatt gyenge, a súly miatt lassú. Ha talál, persze jó, de ha nem, szabadon marad minden, amit védenie kéne.
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #11727 Dátum: 15 jan 03, 12:14:10 »

Idézet
Ezen kívül persze, ott van a ju-jutsu, ninjutsu és az Aikido is, mint okos harcművészetek. Csak sokkal látványosabb két dolgot szembeállítani egymással. De a lényeg, hogy egy kultúrember még egy olyan helyzetet is megragad, hogy a karatét mocskolja, ahol a japán harcművészeti téma kimerül a kardokban.

A ninjutsuról és az aikidóról is hallottam már azt, hogy nagyobb a legendája, mint a tényleges küzdelmi értéke. A karatét meg mindenki egységesen rossznak tartja. Nevet
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #11728 Dátum: 15 jan 03, 12:14:34 »

Szerintem az Abrams tank a legjobb fegyver.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #11729 Dátum: 15 jan 03, 12:15:39 »

Syzy. Én annyi törvényt szegnék meg poénból, amennyit csak lehet.
Amúgy tudtátok, hogy Da Vinci két Mon Lisát is festett? Miért 2015-ben kell ezt megtudom?
http://en.wikipedia.org/wiki/Isleworth_Mona_Lisa
Naplózva
Oldalak: 1 ... 780 781 [782] 783 784 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!