24 jún 26, 02:14:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 779 780 [781] 782 783 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 12  (Megtekintve 2197130 alkalommal)
0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #11700 Dátum: 15 jan 01, 19:51:34 »

...

Más meg mondjuk ennyit fizet egy pohár drága pezsgőért/borért, amit utána pár másodperc alatt megiszik. ...
Mennyivel menőbb lett volna, hogyha inkább eldobálja a pénzt.Ki áll oda ahol sokan vannak és dobálja ezresenként  Nevet
Hasznosabb tagjává vált volna a társadalomnak...

Nem akartam hosszabb távú következtetést levonni... De nézzetek utána a felsorolt alkotásoknak is, amit az ipse felsorolt, az is megér egy misét... Ahhoz is kell egy kis fanatizmus...
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #11701 Dátum: 15 jan 01, 19:59:51 »

Ha ezt veszem alapul, akkor lehet, hogy pirotechnikával fog foglalkozni és esküvőkre fog járni, ahol ezzel a látvánnyal kápráztatja el a násznépet. Vagy vegyész lesz, mert elkezdi jobban érdekelni a dolog működése.

Alapvetően egyet értek a hozzászólásoddal de ez a rész nettó faszság.  Nevet

Lófasz nem lesz belőle a felsoroltakból, but it was fun.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #11702 Dátum: 15 jan 01, 20:07:37 »

Kell egy kis gyermeki naivitás is néha. ikszdé
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #11703 Dátum: 15 jan 01, 20:19:43 »

Jó-jó! De ekkora? Azért túlzás...  ikszdé

>Na lesokkolt az idei év első babája kép...   smirksweat Ismerem a drágalátos anyukát meg az egész kutyazabáló fammilliát..
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 01, 20:33:20 írta Gabesz » Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #11704 Dátum: 15 jan 01, 20:37:53 »

dem feels, mondjuk egy horror játék hangulatosabb lenne ezen a platformon

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=aMli33ornEU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=aMli33ornEU</a>
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #11705 Dátum: 15 jan 02, 22:19:56 »

Fegyvermániások: rapiert vagy hosszúkardot választanátok párbajra? Páncél nélkül.

syzynek a több mint egy napos témafagyasztásért:
 https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t31.0-8/10917137_962741407071430_106947685903633319_o.jpg
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 02, 22:21:58 írta Saphira » Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #11706 Dátum: 15 jan 02, 22:30:06 »

Hosszú kard alatt mire gondolsz? Annak azért van egy pár fajtája.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #11707 Dátum: 15 jan 02, 22:45:04 »

A későközépkori 80-120 cm-es, egy vagy kétélű kardokra, illetve a másfélkezes fattyúkardokra. Bár még bele lehet venni a korai rövidebb lovagi kardokat is. Estocra nem, mert azzal csak szúrni lehet.

De ha már megkérdeztem, akkor leírhatod a véleményed mindről. ikszdé
- Max. 90 cm-es lovagi kard
- 90-120 cm-es egyenes pengéjű fattyúkard/egykezes/kétkezes/egyélű/kétélű
- szablya
- jatagán
- rapier
- claymore
- katana

Melyik a kedvenced? Nevet Ha nincs a felsorolásban azt is írhatod.
Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #11708 Dátum: 15 jan 02, 23:10:00 »

Pont nemrég olvasgattam a témában, a kilijt vagy a claymore-t kipróbálnám. Állítólag a szamurájkard nagyon túlértékelt és az európai kardok sokkal jobbak nála.
Naplózva

dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #11709 Dátum: 15 jan 02, 23:27:37 »

A rapierről Inigo Montoya jut eszembe. Már csak ezért is azt választanám  ikszdé
Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #11710 Dátum: 15 jan 02, 23:41:12 »

Az én kedvencem a katana. Habár ott is inkább a harcmodor az, ami valójában hatékony.

A szablya igazából párbajhoz nem jó, tekintve, hogy inkább csak kaszabolni lehet vele, arra viszont tökéletes.

A rapier a klasszikus vívás eszköze, van hozzá egy tőr is, a nevét nem tudom. Mindkettő szúró fegyver, ezért, ha a rapier elől ki tudtál térni (Értsd, a karddal nem tudtak megszúrni, vagy hárítod és a saját pengéden elcsúsztatod.) és mondjuk egy katana van nálad, akkor szó szerint ketté vágod az ellenfeledet. Hiányolom belőle a valódi vágóképességet, hogy egyáltalán halálosan meg tudjon sebezni egy vágással a verőerek eltalálása nélkül. Például képtelen levágni egy kart.

A lovagi kard, vagy a többi kétéltű kard inkább súlytó eszköz, hamarabb töri el a gerinced, mint hogy gyors kardforgatásban használható legyen. Bár ha talál, akkor fáj pajzson/páncélon keresztül is.

A többit igazából nem ismerem. Ami tetszik még azok az olyan kardok, amiknek van íve az élénél, a penge háta felé az acél egyre szélesedik, jól forgatható csuklóval, kiegyensúlyozott és egykezes, valamint viszonylag könnyű. Némelyik tünde kard ezek miatt nagyon tetszett. A Hobbitban is találnak a törpök pár szépet. Egyesítik a szabja és a gladius előnyeit. Ezeket még a katanánál is jobban szeretem.

dehunter, azt hittem Fiora fog beugrani róla.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #11711 Dátum: 15 jan 03, 00:10:09 »

Azért egy rapier is elég súlyos sebeket tud okozni, mert mégiscsak van éle és tömege (majdnem mint egy kisebb hosszúkardé), bár ugye fizikailag is képtelenség akkora energiát belefektetni a csapásba, mint egy kétkezes kardnál, szóval valóban nem egy hentesbárd. Nevet Bár nekem egyáltalán nem tetszenek, csak múltkor néztem egy rapier vs. hosszúkard párbajt, ahol eléggé a rapierre helyezték a hangsúlyt...

Nekem is nagyon tetszenek a tünde kardok. Kéne egy Orcrist meg egy Glamdring replica. Nevet
Orcrist: http://www.medievalcollectibles.com/images/Product/large/UC2928.png
Glamdring: http://images.outdoorpros.com/images/prod/1/United-Cutlery-UC1265-rw-38144-43895.jpg

Egyébként, ha már fantasy, ez a kard is nagyon bejön, olyan mintha mágiával kovácsolták volna a pengéjét, csak a sárkányos csicsa idegesít a keresztvason: http://www.medievalcollectibles.com/images/Product/large/MA-LY001S.png

A valóságban meg egy igazi damaszkuszi kardot megnéztem volna, kár, hogy elveszett a technológia és azóta sem sikerült megfejteni, hogyan készíthették.

Miért pártolod jobban az egyélű kardokat? Bár ez lehet hülye kérdés, ízlés kérdése. ikszdé
Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #11712 Dátum: 15 jan 03, 00:15:06 »

Elég lazán kettévágja a malacot  Ohh My God

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ikVMXhcjbYc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ikVMXhcjbYc</a>
Naplózva

Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #11713 Dátum: 15 jan 03, 01:01:52 »

Páncél nélkül párbajban a rapier tőr páros a nyerő szerintem. A lovagi vagy másfélkezes kard univerzális megoldás volt mindenféle páncélzatú ellenféllel szemben. DE a lőfegyverek elterjedésével a páncélzat sacc per kb értelmetlenné vált így a fent említett gyilkoló páros került előtérbe. Ezért tűntek el a valóban kétkezes pallosok is. A másik életképes megoldás párbajban a szabja. Pláne ha már magyarok vagyunk Mosolyog A katana nem túlértékelt nagyon egyedi, de minden penge csak annyira jó mint aki forgatja.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #11714 Dátum: 15 jan 03, 01:06:18 »

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok__6403050-a-katana-fanok-miert-hiszik-azt-hogy-az-a-tokeletes-kard-aminel-mar-minden-csa

Itt írnak pár érvet, hogy miért nem olyan jó kard a katana. De nem értek a témához, szóval nem tudom megítélni, mennyire jogosak a kritikák.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 779 780 [781] 782 783 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!