24 jún 26, 04:05:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 743 744 [745] 746 747 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 12  (Megtekintve 2197592 alkalommal)
0 Felhasználó és 28 vendég van a témában
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #11160 Dátum: 14 dec 12, 21:51:36 »

Igen, tudjuk...  Nyelvesít

Nagyon elkezdtél farmolni, kitűzted év végéig az 1000 hsz-t?
Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #11161 Dátum: 14 dec 12, 21:57:29 »

A gyorslélegzést nem tudom, mire írtad, de ha arra gondolsz, hogy kapkodod a levegőt, az a legrosszabb módszer, mert a tüdőalveolusaiban a vörösvérsejtek nem tudják felvenni az oxigént, mert nincs rá elég idejük.

A levegőt meg nyilván azért nem veszed jól, mert nem vagy elég edzett, és amikor a sejtekben oxigénhiány jelentkezik, reflexszerűen kapkodni kezdesz (a légzést csak "felülvizsgálja" az akaratlagos idegrendszer, de valójában alacsonyabb agytörzsi központok irányítják az oxigén és szén-dioxid tenzió függvényében). Szóval nem azon kéne görcsölni, hogy hogyan veszed a levegőt, mert lehet nem az a probléma, hanem a vörös izmaid mennyisége/a sejtjeid mitokondrium tartalma/a vörösvérsejtek hemoglobin kapacitása stb.
A vörös izom az, amit dehunter ajnároz és amit Coelho lenéz, mert szerinte az nem "izom".

Idézet
Én annyit olvastam erről, hogy a tejsav "felezési ideje" vagy mije pár óra max., ezért másnap már nem attól van izomláz.

Ez így is van, de pont ez az oka, hogy hamar elmúlik (a normális izomláz). De amit a köznyelvben "izomláznak" neveznek, az elég heterogén kórkép és számos lefolyása lehet. Ezért írtam, hogy a microsérülések is igazak lehetnek. Például ami napokig fennáll, szorító-húzó-szúró jellegű a fájdalom, azt teljesen más okozza (gyulladás), mint a másnap jelentkező, félnap alatt elmúló acidózist.
Nem beszélve arról, hogy az acidózist a tejsav bomlása során keletkező hidrogénion okozza, amit nem vesz fel a máj pár óra alatt, mint a laktátot.
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 12, 22:03:08 írta Saphira » Naplózva

Luidzsy
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 930



« Válasz #11162 Dátum: 14 dec 12, 22:14:00 »

Nem tűztem ki, jön az magától, csak neked, meg Aesnek próbálok hozzászólási lehetőséget adni. Nyelvesít Nevet

Értem, köszönöm, és nem feltétlenül kapkodásra gondoltam, csak gyorsabb ütemben való vételre, de akkor ezek szerint az nem jó nem baj izomláz nálam ritkábban szokott előfordulni.
Ami viszont volt, és így ha már témánál vagyunk meg is kérdeznélek arról, hogy volt olyan, hogy nagy súlyt emeltem egy másik emberrel, egy talicska törmeléket borítottunk bele a konténerbe, és ezt nem egyszer ha nem többször, és utána vagy két hétig fájt az alkarom az orsós csontnál ha jól tudom a nevét, ez is valami gyulladás lehetett? Mert gondolom ha csont meg reped akkor már a következő taliga törmeléket nem emeltem volna fől, nem hogy egész nap ezt csinálni, meg utána többi napon dolgozni. És még az hogy ez a gyulladás kiújulhat, vagy meg marad örökre, és ha meg erőltettem akkor újra fáj ?
Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #11163 Dátum: 14 dec 13, 09:52:54 »

Van olyan, hogy "orsós csont"?  Nevet Viccesen hangzik.
Naplózva

Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #11164 Dátum: 14 dec 13, 09:57:05 »

Ma nem kell mennem tanítani! Nem is tudtam, hogy ma munkanap van. Valami 20 valahanyadikát pótolunk.

Learatom a babérokat. Mosolyog Az orsócsont.
Hogy korrektebb legyek:
Az orsócsont (radius) egyike a két hosszú csöves csontnak az alkarban (a másik a singcsont (ulna)). A könyök lateralis (hüvelykujj felőli) oldalán található. xD

Szombat 10:31. Valaki megint megtalálta a fúróját.
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 13, 10:32:19 írta Morita » Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #11165 Dátum: 14 dec 13, 11:46:37 »

Szívesebben mennék 24-én dolgozni, mint ma szombati napon, így lőttek a főzésnek, meg az edzésnek is a mai napra.

Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #11166 Dátum: 14 dec 13, 11:49:39 »

Én ma szerencsére csak "részlegesen" dolgozom, reggel 9-re kellett bemennem egy órára, meg majd 1 órára visszamenni (max. délután 4-ig).
Naplózva

Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #11167 Dátum: 14 dec 13, 12:05:57 »

Én 8-ra bejöttem, idáig kockultam és most elmegyek.  ikszdé De kaptam estére színházjegyet úgyhogy megérte.

Pesten hallottam csoportban egy csomószor van olyan poszt, hogy vki beírja, hogy itt meg itt látott egy ilyen meg olyan lányt és hogy keresi őt. És rengetegen oltják be ezeket az embereket, hogy mekkora puhap*cs, gyáva stb miért nem szólította le stb. És ma reggel eszembe jutott, hogy itt a fórumon Gdat a leghelyesebb egyben legegoistább pasi és, hogy vajon ő megmerne-e szólítani vkit így ismeretlenül.  Nevet Mert szerintem ehhez nagyon hardcore-nak kell lenni és igazságtalannak tartom, hogy így beoltják őket. :F Na, Gdat?  Nevet
Naplózva


Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #11168 Dátum: 14 dec 13, 12:17:48 »

Általában merem. Volt akivel így jöttem össze. Ha épp érzékenyebb lelki állapotban vagyok, akkor van, hogy nem merem, de utána nem is panaszkodom, mert akkor megérdemlem. Kösz a bókot amúgy. Nevet
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #11169 Dátum: 14 dec 13, 12:36:40 »

Ezt én sose merném. ikszdé Pedig pont tegnap is a buszon volt egy tök jó csaj. De én konkréten annyira nem merném, hogy el se tudnám képzelni a szituációt, hogy mit kéne mondanom vagy valami. xD
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #11170 Dátum: 14 dec 13, 12:51:05 »

Szerintem menő a fiúk részéről, ha leszólítanak valahol egy csajt, ha a csaj egyedül van pedig mégcsak nem is égeti be magát a srác és a csajnak is lesz egy jó napja, mégha nem is lesz belőle semmi a későbbiekben. Nevet
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #11171 Dátum: 14 dec 13, 12:53:13 »

És melyik tetszene jobban: ha lényegre törő a srác és azzal indítana, hogy tetszel neki és meg akar ismerni vagy ha valami hétköznapi dologgal szólítana meg (merre van az xy utca?; hol lehet lila felfújható tehenet venni? stb.)

Ezt én sose merném. ikszdé Pedig pont tegnap is a buszon volt egy tök jó csaj. De én konkréten annyira nem merném, hogy el se tudnám képzelni a szituációt, hogy mit kéne mondanom vagy valami. xD

Idézet
Elsősorban amiatt, hogy mát foglaltak.

Ha egyedül látnál egy jó nőt, akkor oda mennél hozzá ?

Ez a körülményektől függ elsősorban.

Nevet

Aes, van csajozós tábor 200 ezer Ft-ért, hátha a Deák téren működne utána, amit ott tanítanak.  ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 13, 12:55:33 írta MrSaiyan Coelho » Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #11172 Dátum: 14 dec 13, 13:01:45 »

Ezt én sose merném. ikszdé Pedig pont tegnap is a buszon volt egy tök jó csaj. De én konkréten annyira nem merném, hogy el se tudnám képzelni a szituációt, hogy mit kéne mondanom vagy valami. xD

Ha eljutsz odáig hogy belátod semmi vesztenivalód nincs hirtelen annyira egyszerű lesz az egész.

Nem kell egyből nagy dolgokra gondolni, boltban, ügyintézésnél stb kezdj beszélgetni a csajjal, apró megjegyzéseket tenni hiszen dolgozik a csaj is, legalább szebb napja lesz ha van egy kis kedvesség meg érdeklődés. Ha ezt gyakorlod akkor nagyon hamar eljutsz oda hogy oda mersz menni egy csajhoz. true story
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #11173 Dátum: 14 dec 13, 13:03:48 »

Syzy, ne felejts el számlát adni a tanácsadásért. Nevet
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #11174 Dátum: 14 dec 13, 13:09:31 »

Hát mikor fiatalka koromban el kezdtem randizni egy sráccal, akit a buszon ismertem meg, az a szinte üres buszon megkérdezte, le ülhet-e mellém, majd kért elérhetőséget némi beszéletés után. A BurgerKinges srác meg ha jól emlékszem odadta a kajám majd elkérte a telefonszámom. Meg előtte mivel diákigazolványos a bankkártyám mondta, hogy huh de aranyos vagyok a képen, meg, hogy cuki a mosolyom. (az utóbbival kapcsolatos  egjegyzéseket egyébként nem szeretem, utálom, hogyha vigyorgok, mint a telihold - ez meg milyen hülye kifejezés)

Persze, amikor sietek valahová az rohadt idegesítő lenne. Egyébként szerintem meg az tetszene jobban, talán, ha megkérdeznék, hogy "hol lehet egy lilafejű tehenet venni" utána mondanák, hogy "amúgy csinatos csajszi vagy, nem dobsz meg egy telefonszámmal".
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 13, 13:14:16 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Oldalak: 1 ... 743 744 [745] 746 747 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!