24 júl 03, 01:03:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 556 557 [558] 559 560 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 12  (Megtekintve 2210016 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8355 Dátum: 14 okt 26, 15:34:04 »

A görögöknél a buziság egy fogamzásgátló módszer volt. Bizonyos kor alatt csak azonos neműek dughattak, elkerülvén a túlnépesedést. Aztán sokakon rajtuk maradt, lásd Szapphó. Hasonlít a nevetek amúgy.  Pirul
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #8356 Dátum: 14 okt 26, 15:51:45 »

Helyezzük Syzy!

Tegyük akkor hozzá, hogy a szavazás az egyenlő lenne a véleménynyilvánítással, mivel a két rossz közül való választás nem éppen jó opció, így aki nem megy el szavazni is választott. Ezért tartom eredendően ökörségnek, hogy mindenki csak azért is menjen el, hogy ne a Fidesz kerüljön hatalomra ismét.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8357 Dátum: 14 okt 26, 15:57:06 »

Nem! a választás az lenne ha elmegy és érvénytelen szavazatot ad le.

A nem megy el más megítélés alá esik. Ráadásul azért ökörség amit mondasz sic!, mert aki nem ment el az de facto legitimálta a status quo-t, és mivel ebben a mondatban 2 latin kifejezés is volt ezért hiteles vagyok.

Felőlem a fideszre szavazzon, csak menjen el és vegyen részt a közügyek intézésében. Akármennyire illúzió is ez vagy nem erről lehetne vitatkozni.  Más kérdés hogy aki eleve az önkormányzattól kapja a pénzt, azaz közalkalmazott vagy köztisztviselő, közmunkás stb, annak tényleg be van korlátozva hogy mire szavazhat, sajnos ez true story tapasztaltam.

Ez a két rossz közül választással meg az a baj, hogy sajnos Kádár korból felnőtt több generáció is és most már nagyon nehéz elmagyarázni az embereknek hogy nem mások fogják megoldani a problémáikat, hanem maguknak kell tenni az előrelépésért, a paternalizmusnak vége, még ha orbán pont ezt akarja visszahozni a közmunkával meg a rezsicsökkentéssel.
« Utoljára szerkesztve: 14 okt 26, 15:59:08 írta Syzygy » Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #8358 Dátum: 14 okt 26, 16:42:10 »

Már nem tudom, hogy van-e még korlát, de, ha elegen nem mennek el szavazni, akkor ugye a részvétel mennyisége miatt is lehetne érvénytelen egy szavazás. Mivel ez nem túl gyakori manapság erre azért többen felfigyelnének. Ez lehetne egy valódi első lépés arra, hogy az embereket kimozdítsák a közöny, az apátia világából. Mert tény, hogy nem csak a gazdaságban, de egyáltalán a választások során is jó pár éve igen sokat tesznek azért, hogy ne legyen verseny. Sajnos anélkül nincs demokrácia.

Annak idején a Fidesz elég sok időt és energiát ölt a polgári körök megszervezésébe. Miután nyertek ezt kb. beszüntették. Ilyet azóta sem szerveztek. Civil irányból a szerveződés elég erősen el van nyomva, szóval itt a pénz sem nagyon segítene. Ellenzék ebben az országban meg jelenleg nincs, vagy minden héten éppen átszervezik, konkrétan a porban vannak e nélkül is mind hitelesség, mind kidolgozott tervek tekintetében.

Én egyelőre nem látom a kiuta. Max. egy viszonylag békés népfelkelés vagy polgárháború formájában. Sajnos ez viszont nem egy túl jó megoldás. Egyelőre tehát várok.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8359 Dátum: 14 okt 26, 16:48:31 »

Remélem kitiltanak titeket. El is küldöm Cartnak az egész beszélgetést, ő allergiás az ilyenre.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8360 Dátum: 14 okt 26, 16:49:49 »

Nincs már ilyen, egy fordulós a rendszer, ahányan elmennek, úgy fog eldőlni, mondjuk ezzel azért nincs problémám mert ösztönzőleg kellene hatnia a szavazási hajlandóságra, gyakorlatilag meg senkit nem érdekel, hogy itt bizony nincs második forduló.

Most tényleg nem anti-fidesz beszél belőlem hanem úgy a tapasztalatokból okulva még azt is meg lehetne próbálni, hogy nem lehetne szerezni 2/3-os többséget, így rá lennének kényszerítve hogy kis pártok egymással versenyezve váltókormányzást valósítanának meg. Csak ugye az a probléma hogy akár családon belül is vérkomolyan veszik ki milyen pártállású, és szélsőségekben gondolkodunk. Ha azt mondom hogy nema  fideszre szavaztam akkor vagy mocskos ballib kommunista lehetek vagy náci.  

Apátia meg közöny, habár érzem teljesen, és áthatja az életem, de egyéni felelősség van, ha én nem teszek semmit, más sem fog értem, tehát ebből a mentalitásból kéne kirángatni vagy 2-3 millió embert.
« Utoljára szerkesztve: 14 okt 26, 16:52:57 írta Syzygy » Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #8361 Dátum: 14 okt 26, 16:52:49 »

Azért, itt van egy mondhatni értelmes társaság, és kicsit sem arra ment el a beszélgetés, hogy fúj-fúj Orbánisták-Gyurcsányisták, nem is bessélek veled. Amíg normális keretek között marad a politizálás, miért ne lehetne róla beszélni? Nem kellene dedó szinten maradni. Ha meg beszabadul ide valamilyen elvakult hülye, azt eltüntetik innen.
Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8362 Dátum: 14 okt 26, 16:55:39 »

Mondjuk előző hsz-emmel egy jó öreg vitához nyúltam vissza, a többségi demokrácia vs jogállam ellentétére.

Na igen itt mindkét oldalon lehetne érvelni, vagy akár a jogállam létét is megkérdőjelezni, de a mérleg másik oldalára is lehetne pakolni.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8363 Dátum: 14 okt 26, 17:24:22 »

Én nem azért nem beszélek a politikáról, mert nem érdekel, hanem azért, mert az túl hétköznapi. Az ember erről beszél az utcán, ezt olvassa meg hallja folyton, itt miért kell? Kell a politika, de mindig, mindenhol hülyeség.
Itt beszéljünk inkább arról, hogy jár e tb egy kiborgnak, legyünk ettől jobbak, különlegesebbek!
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #8364 Dátum: 14 okt 26, 17:35:19 »

Jogállamiság szerintem már rég nincs. A NAV amióta csak így hívják nem pártatlan, sőt... Igazságügy volt egy ideig, de sajnos módszeresen szétverték. Aztán oda is beültettek pár embert. Gyakorlatilag nem maradt semmi ellensúly, vagy bármilyen szerv az országban ahol jogorvoslatot kérhetnék egyáltalán.

A kétharmadra visszatérve, kb. 5 millió ember szavazatának a 45%-át kapták meg, ennyivel a németeknél koalíciót kellett kötni. Egyszerűen röhej, hogy úgy alakítják a jogszabályokat, hova tovább az alkotmányt, pardon, az alaptörvényt akár napról-napra, hogy minden törvényes legyen, akár évekkel visszamenőlegesen is.

Szerintem ezen az én érvénytelen szavazatom nem változtat, bár tudom, hogy a változáshoz nekem is változnom kell, de hagyjuk már.

Egy kiborgnak nem kell TB, de, ha adózik, akkor jár neki. ikszdé
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #8365 Dátum: 14 okt 26, 17:42:40 »

Nem értem, hogy miért jelölibe olyan ember, hogy ott lesz a tűntetésen, ma este 6kor a netadó ellen, ha nem is tartozkodik az országban. xD
https://www.facebook.com/events/553595758107170/?ref_newsfeed_story_type=regular
Együtérezz? Az, ha valaki bejelöli, hogy "Ott leszek" azért van, mert fontos a szám, senkit sem érdekel, hogy elakar menni, de nem tud. Akkor rakjon egy talánt, nem egy "Ott leszeket". -.-
Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8366 Dátum: 14 okt 26, 17:49:44 »

Ezt ismerem, nálunk is ha volt valami esemény egyetemen, egy délutáni előadás vagy meghívtak valakit beszélgetésre, mindig kb dupla ember jelölte be hogy ott lesz , tényleges megjelentek száma pedig feleződött.

Nyilván kirakatra megy az egész, hogy lássák "ott lesz", mondjuk engem is idegesített hogy voltak akik 5 évig ezt csinálták folyamatosan egyetemen.



Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8367 Dátum: 14 okt 26, 17:49:48 »

Nekem is van egy 12 éves ismerősöm, aki szerintem a faluból sem mozdult még ki egész életében, de ott lesz este hatkor 200 km-rel odébb Pesten a tüntetésen. Mindezt úgy, hogy 10 perce írta ki facebookra, hogy a hobbitot nézi az osztálytársával. Nevet
Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #8368 Dátum: 14 okt 26, 18:23:04 »

Ki nem szarja le, hogy mit jelölnek?
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #8369 Dátum: 14 okt 26, 18:31:24 »

Az az orosz cár az én emberem. xD 10ből 7 meg nem rossz arány, azért nem minden csaj Csubakka rajongó
Remélem hamar elmúlik ez a mostani barbár divathullám.

Gratulálok, sikeresen lebarbároztad ezzel az egész magyar történelmet is. Mert hát mondj egy magyar királyt, akinek nem volt szakálla Mátyáson kívül. Talán Könyves Kálmán, de ő sem biztos. Ja, meg III. László, aki meghalt 4 évesen. Ez van, minden magyar király és ember buta barbár volt az egész középkori Európával egyetemben, amit nem érintett meg a civilizáció szele.

Bezzeg a rómaiak és a görögök tényleg civilizáltak voltak, jobban illenek az ízlésedhez. Ők nem hordtak szakállat. Az már más kérdés, hogy úgy gondolták, szerelem csak két férfi között szövődhet, és a hadvezérek előszeretettel dugtak fiatal (gyerek?!) katonáikkal, de hát na, ilyen a civilizáció, szemben a buta barbár középkorral.

Neked mindig sikerül beleképzelned random hozzászólásokba valamiféle burkolt magyarellenességet.

A görögök amúgy is menőbbek voltak, lásd a 300 című filmet, a rómaiak meg leigázták a fél világot.  Faceg
Naplózva

Oldalak: 1 ... 556 557 [558] 559 560 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!