24 szep 28, 04:06:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 927 928 [929] 930 931 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1170669 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
xenon
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3157


Csiga_@_/"


« Válasz #13920 Dátum: 14 jún 29, 14:46:13 »

Az én angol tudásom sajnos elég gyér. Ezt köszönhetem annak hogy középsuli alatt volt 5 angol tanárom, és annak hogy én meg magamtól nem ültem le tanulni :/ De legalább az érettségim ötös lett belőle. Nem mintha az jó lenne bármire is.
Naplózva

I know that we have never really met before
But, tell me, does this rag smell like chloroform?
You know that I'm the reason people lock their doors
But, I got nothing but time, so, I'ma wait on the porch
You got nowhere to run too, so, don't try hiding
'Cause I'm known to be like Jack Nicholson from The Shining

Yeah, I'm breaking your door down, so, don't try fighting
Yeah, you gotta keep 'em fed, or the dead keep biting
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #13921 Dátum: 14 jún 29, 14:52:14 »

azért ironikus hogy Aes mennyire utálja a kommunista rendszert(érthető) és akkor megteremtette ugyanazt rendszert a duma topicban.  Faceg
Ezt kérlek kifejtenéd bővebben?
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #13922 Dátum: 14 jún 29, 14:58:07 »

aMondjuk hiányozna Lew + Gdat.  Szomorú
Én nem is hiányoznék? Te szívtelen kurafi!  Johhny Depi
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #13923 Dátum: 14 jún 29, 14:58:51 »

Elég értelmetlen és szubjektív véleményből fakadó törölgetések voltak mostanában. Erre gondoltunk Cart.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #13924 Dátum: 14 jún 29, 15:10:04 »

Kicsit túl sokat foglalkoztatok mással, ahelyett, hogy a magatok dolgával törődtetek volna. És mindezt egyre agresszívabban tettétek. Az meg hogy, hogy falkában vetitek rá magatokat egyes fórumozókra (mint pl. Ayumira), az mindennek a legalja.

Ez nem gyűlölet topic, aki másokat baszogatni akar, az csinálja ezt valahol máshol, de ne olyan helyen, ahol én vagyok a moderátor. Én évek óta elnéző voltam, nagyon, ezt kaptam hálából. És alig pár ember hibája az egész, a többiek csak majmolják a főkolomposokat.

A kádározásról meg annyit, hogy hát egy kis bibi van ezzel: az, hogy itt én vagyok Kádár.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 29, 15:10:35 írta Aes Sedai » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #13925 Dátum: 14 jún 29, 15:16:50 »

Igen. Ayumi néha szerintem is túl sokat kapott. Nem is azzal van a baj. Hanem más random hozzászólások törlésével. Amit most ugye nem tudok beidézni, mert nincsenek, de semmi ártalmasat nem láttam bennük.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #13926 Dátum: 14 jún 29, 15:20:50 »

Meg az is nagy gond szerintem, hogy örvényfalu még mindig nincs a választhatóak között.  Szomorú
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #13927 Dátum: 14 jún 29, 15:25:14 »

Ami a törléseket illeti, először is a legutóbbi eset után (ami az utolsó csepp volt a pohárban), konkréten leírtam, hogy nem kérek kommentárt. Ezt egyesek képtelenek voltak megérteni. Lehet, hogy angolul is oda kellett volna írnom, mert ugye magyarul olvasni már nem menő. De mindegy, a lényeg, hogy az ezt megszegő hozzászólások törlésre kerültek.

Valamint valóban voltak - elismerem, hogy hibásan - random kitörölt hozzászólások is. Ahogy Minagi nem nagy örömmel, de helyesen megállapította, mostantól minden ember tabu. Nem lesz mások életnének a kitárgyalása itt, csak akkor, ha azt az illető maga kezdeményezte, civilizált kereteken belül marad, sértések nélkül, és az érintett kérésére azonnal abbamarad a téma. Persze nehéz ügy lehet néha eldönteni, hogy mi számít őszinteségnek, és az hol megy már át sértegetésbe, de elméletileg nagyfiúk vagytok, tudnotok kéne már különbséget tenni a kettő között. De ha mégse menne, akkor a jó öreg Jani bácsi majd megmondja helyettetek, mert őt ezért tartják. Ha demokráciásdit akartok, szíveskedjetek felnőni hozzá.

A törlések randomsága hiba volt, ezt bevallom, mivel nekem is van életem, nem tudtam folyamatosan figyelni az eseményeket, csak ha láttam valamit, ami az új szabályokkal ellentétes, azt töröltem, de hibázhattam tényleg.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #13928 Dátum: 14 jún 29, 15:26:55 »

Hát igen. Pont itt merült fel a diktatúra, hogy nem kérsz kommentárt. Mi meg akartunk kommentárt írni. És semmi olyat nem csináltunk azokban a kommentárokban, ami sértené az "együttélés" szabályait. Jó megbeszélni a dolgokat, ahogy most történt.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 29, 15:29:35 írta Gdat88 » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #13929 Dátum: 14 jún 29, 15:31:08 »

Ki az a Jani bácsi?

Kemény 10 másodpercem elment azzal, hogy kitaláljam, mit jelent az előadásban az (E)RPF 0,2x-e kifejezés, amikor rájöttem, hogy (E)RPF szorozva 0,2-vel. Kinek jut eszébe így fogalmazni?  Ohh My God

Remélem ezzel be is fagyasztottam a témát, de ha nem, akkor írhatok még többet a vese extrakciós koefficienséről és annak méréséről.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 29, 15:36:38 írta Saphira » Naplózva

Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #13930 Dátum: 14 jún 29, 15:43:52 »

Lehet nem érzem az iróniát, de remélem tényleg nem tudod ki az a Jani bácsi a kontextusban. Kádár János alias Aes Sedai. Amúgy engem érdekelne a vese extrakciós koeffciense csak sajnos nincs mérlegen és így nem tudom mérni. Beavatsz minket is ezekbe a titkokba? *-*
Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #13931 Dátum: 14 jún 29, 15:50:40 »

Egy fórum esetében felesleges demokráciáról beszélni; most képzeljük el hogy mi lenne ha meg lenne szavazva, hogy egy adott hozzászólás törlésre kerüljön-e/legyen-e módosítva/legyen-e bannolva az illető/hány napra/milyen mértékben/megnyitható-e a téma/törölhető-e a téma, stb. és ahhoz, hogy érvényes legyen a szavazás a regisztrált tagok X%-ának szavaznia kell. Káosz lenne.

A moderátornak az a feladata, hogy a szabályokat egyéni elbírálása alapján betartassa. Ha egyéni elbírálása alapján úgy dönt, hogy valamit a szabályzatba ütközőnek minősít, akkor megvan a lehetősége fellépni. Aes pedig csak a szabályzat szerint járt el, miszerint a moderátori döntésekkel nyilvánosan vitatkozni nem lehet; ezért őt hibáztatni felesleges, max. a szabályzatot és annak íróját lehet, aki pedig azzal védekezne, hogy ezt regisztrációkor mindenki elfogadta. ;P
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #13932 Dátum: 14 jún 29, 15:57:10 »

Azóta visszaolvastam, és látom, hogy miről volt szó. Nevet Pedig nem akartam elolvasni syzy teljesen felesleges vergődését századszorra is.

Idézet
Beavatsz minket is ezekbe a titkokba? *-*

Amúgy vicces ennek a története, mert ugye az extrakciós koefficiensből értelemszerűen a vese extrakcióját lehet megállapítani, azaz hogy egy adott anyagnak mekkora aránya kerül kiválasztódásra a vesében. Mivel a vesének csak egy "bejárata" van, az artéria renalis, és két kijárata az ureter (húgyvezeték) és a véna renalis, így értelemszerűen az anyag artéria renalisban mért koncentrációnak meg kell egyeznie a vénában és ureterben mért koncentrációk összegével. Ez mind szép és jó, de mit csináltak régen a hülye orvosok? Mérték a vénában mérhető koncentrációt, hogy a kettő különbségéből megkaphassák a kiválasztott anyag mennyiségének hányadát. Csakhogy a vénában a koncentrációt csak úgy lehet mérni, ha katéterezik az eret... szóval felszúrtak egy katétert az adott személy lábvénáiba, elvezették azt a vese vénájába, és így vettek mintát. Elég invazív. És eszükbe sem jutott, hogy a vizelet koncentrációját és percdiurézisét is mérhetik, és ugyanezt az eredményt kapnák. Szomorú ikszdé

Idézet
Egy fórum esetében felesleges demokráciáról beszélni

Valójában syzy csak feltűnősködik, mert azt akarja, hogy kibeszéljük az életét, és oldalakon keresztül róla érdeklődjünk, és úgy érzi, ez a lehetőség végleg megszűnt.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 29, 15:57:54 írta Saphira » Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #13933 Dátum: 14 jún 29, 15:59:14 »

Persze. Ebből a szempontból nyilván igaz. De szabályok gondolom azért vannak, hogy normálisan lehessen fórumozni és ne Adolfkák lepjék el a fórumot. De amikor csak azokat sújtja az intézkedés akik használják a duma topicot az már nem a közösségért van. Azzal én is egyetértek, hogy amit Ayumi kapott az indokolatlan és sok volt. De más durva dolog nem történt. De ilyenkor merül fel a kérdés, hogy a szabályzat van a fórumozókért vagy a fórumozók a szabályzatért? Mi azért nem beszámíthatatlan Adolfkák vagyunk. Illetve olyan dolgok is törlésre kerültek, elvileg aminek semmi köze még az előbb említettekhez is, de ennek annyira nem néztem utána. Gman, meg Syzy írt ilyesmit.
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #13934 Dátum: 14 jún 29, 16:09:32 »

Gdat-ért mindjárt jön a nagy fekete autó, mi meg eladósodunk pár évtizedre Nevet (de legalább kapunk szakszervezeti üdülést és Trabantot).
Naplózva

Oldalak: 1 ... 927 928 [929] 930 931 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!