24 jún 18, 21:10:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 819 820 [821] 822 823 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1022686 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #12300 Dátum: 14 jún 13, 19:08:14 »

És így született meg a harcban nyomorékká lett, testvérrel megtelt kövér gman. Tényleg megérte?
Határozottan megérte. Inkább ez, mint egy köcsög kis ikertesó.
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #12301 Dátum: 14 jún 13, 19:36:38 »

Jó lenne ha lenne egy ikertesóm. Legalább egy ember megértene engem Mosolyog
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #12302 Dátum: 14 jún 13, 19:40:02 »

Én megértelek. Általában megértem az olyan embereket akiket nem ért meg senki.  Nevet
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #12303 Dátum: 14 jún 13, 19:53:26 »

Szerintem sosem fogjuk megérteni egymás álláspontját és szerintem szomorú az ennyire pénz központú álláspontod a kérdésben. Illetve az otthon főzött pálinka MÉG nem adóköteles Magyarországon sem, sőt annak az adókötelezetté tevése ellen szabadságharcot is folytat az állam, a magyar pálinkafőződék szerint feleslegesen, ugyanis a házi pálinkafőzésnek is szigorúbb szabályozásra van szüksége, a pálinka jobb megítélése érdekében, mert nehezen küzdenek azért, hogy a pálinka is el legyen ismerve, jó minőségű szeszes italként.

A határon túli szavazatokkal kapcsolatban viszont részben egyetértek veled. Részben nem, mert életvitel szerűen én pl. Budapesten élek jelenleg, mégis itthon szavazok és akármit hoz a sors ezen nem tervezek változtatni.
Mondjuk valaki Magyarországon született, de kiment dolgozni Németországba, ott is él, azonban nem vette fel a német állampolgárságot is, a szülei a testvérei Magyarországon élnek továbbra is, az illető az ő érdeküket miért ne vehetné figyelembe. Aki viszont mondjuk Romániában (direkt írom így) született és felvette a kettős állampolgárságot, de Romániában is él jelenleg,  kötődése az országhoz annyi, hogy évi 4x átjön a határon, ne szavazhasson onnan, szerintem ez nyilvánvaló. Viszont ha adott Romániában született ember Magyarországra költözik felveszi a kettős állampolgárságot miért ne szavazhatna magyarországon? (Romániába nem szavaz, csak az állampolgárságát tartja meg, ez viszont nehezen szabályozható tehát hülyeségnek tartom a kettős állampolgárságot.)
Valóban nem, részben azért is, mert én soha sem engedtem volna meg, hogy ebben az országban ingyen tanulhass a felsőoktatásban, bár ez is csak az álláspontom egy része.
Nem tudom, hogy mennyire vagyok pénz központú, de szerintem nem olyan gazdag az én hazám, hogy mások fiait táplálja, saját fiai munkájából. Egyébként szerintem az sokkal nagyobb pofátlanság, hogy valaki használjon egy nevet, amihez köze nincs. Teszem azt, mondjuk pálinka. Miért fáj az a szeszfőzde tulajának, hogy nem írhatja rá nedűjének címkéjére: "pálinka"? Mitől olyan fontos ez neki? Azért, mert magyarnak vallja magát? Na és? Ki mondta, hogy nem magyar? Senki. Hogy mivel nem itt van vállalkozása és más területen, más jogi környezetben, másnak adózva mincs joga pálinkaként árulnia a portékáját gond neki, akkor tegyen ellene. De tudod, ha anyagias, ha nem, itt is él az egyenlő egyenértékűség elve. Nacionalizmussal és höbörgéssel meg nem tudja átírni a közgazdaág szabályait.

A kettős állampolgárság meg faszság, hogyan lehetnél hű egyszerre két hazához, ez a bigámia esete.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #12304 Dátum: 14 jún 13, 20:15:10 »

Ezek nagyon kemény szavak, főleg mert Magyarország önmagával határos :/ de én is ezt mondtam, határt kell szabni hogy más kormányok más gazdaságok hasznot szerezzenek ezekből a dolgokból. És akinek nem tetszik az menjen és robbantson fel pár francia kastélyt mondjuk az célzásnak elég ütős lenne (miért nem robbantotta még fel senki a kis Trianon kastélyt?? Az poén lett volna). ami meg a kettős állampolgárságot illeti itt ez is eléggé kényes téma mert itt voltak kényszertelepítések stb. A lényeg hogy ez az ország amióta a török óta ül a szopórolleren és jobb még sose lett csak rosszabb. Én várom a következő poént a sorstól. A teljes alföld Romániához kerül a Dunakanyar is megy Szlovákiához az északi hegységeinkkel együtt. Oroszország bekebelezi Ukrajnát majd tőlünk is csíp egy darabot. És marad kvázi a jelenlegi ország fele, ahonnan a magyar kivándorolt mindenhová mosogatni, meg gyárban gürizni. És itt marad 3 millió kissbség meg beköltöznek azok az érdekeltségek akik megveszik az ország maradékát. Igazi "Kánaán" lesz ez nekik.
ha tippelnem kéne 2100-ra fogunk itt tartani Nevet Az utolsó magyar oltsa le a lámpát
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #12305 Dátum: 14 jún 13, 20:25:36 »

Mi a rossz a bigámiában? Én élvezném.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #12306 Dátum: 14 jún 13, 20:54:35 »

Gondolom akkor is ha te lennél az, aki helyett van másik, mi?
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #12307 Dátum: 14 jún 13, 21:11:44 »

Valóban nem, részben azért is, mert én soha sem engedtem volna meg, hogy ebben az országban ingyen tanulhass a felsőoktatásban

Még jó, hogy ez az EU-nak köszönhető, és ha teljesíted a felvételi követelményeket és megvan a megfelelő nyelvtudásod, te is felettébb sok EU-s országban találhatnál ingyen x évig, sőt az ösztöndíj programoknak hála, még olyan helyeken is ahol egyébként nagyon drága a felsőoktatás, hogy egy példát mondjak pl. UK. Ezen ösztöndíj programoknak hála még az adott ország nyelvén sem kell beszélned, elég ha angolul tudsz. Főként az ilyen programokkal érkező külföldi hallgatóknak indítanak pl. a magyar egyetemek is (mondjuk mérnökszakon) angol nyelvű képzést, akár alap akár mester képzésről legyen szó.

Mitől olyan fontos ez neki? Azért, mert magyarnak vallja magát? Na és? Ki mondta, hogy nem magyar? Senki.
Tényleg senki. Csak próbálták a fejébe verni több generáción keresztül. Lehet, hogy az olyan embereknek, mint te kényelmesebb is lett volna, ha elhiszi. Fokozatosan a nemzedékek elhagyják a magyar nyelv használatát, megszűnnek a magyar iskolák amik csak annak hála vannak jelenleg életben, mert a magyar emberek kiharcolták maguknak, de volt idő amikor ki se nyithatták a kapuijaikat és nem lenne számodra probléma, hogy olyan emberek tanulnak a magyarországi felsőoktatásban "ingyen", akik nem Magyarországon születtek, valamint az egyes magyarországi felsőoktatási intézmények se nőhetnének oly nagyra, hogy külföldre kihelyezett karokkal rendelkezzenek, ahol bár főleg magyar nyelvű oktatás folyik, ezzel valamilyen szinten nemzetközi szintre tudnak emelkedni.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 13, 21:15:58 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #12308 Dátum: 14 jún 13, 22:13:58 »

Ugyanezen EU-nak köszönhető a pálinkához kötődő sérelmed is. Egyszer jó, hogy van, máskor meg hálátlan szerető, keserű dolog ez.

Egyébként igen, kimehetek jelképes díjért cserébe Írországba is egyetemre tanulni, csupán csak angolul kell tudnom, ez tény. De nem tudom emlékszel-e, hogy milyen volt az érettségi odahaza, meg itthon és hogy neked hány plusz pontod származott pusztán abból hogy határon túli vagy. Nem veled van a bajom, meg azzal, hogy ingyen tanulsz itt, mert ezek nélkül a pluszok nélkül is biztosan bejutottál volna. Azzal van a gondom, hogy ahhoz képest, hogy én itt élek és mindig is itteni mérce szerint kellett teljesítenem, de mégis mindig én indulok hátrányból, a saját hazámban.S nehogy már még nekem kelljen kussolnom, hogy folyamatosan tudjunk kompenzálni olyan embereket lelki bánatukért, akiknek soha nem mi ártottunk és marhára nem mi döntöttünk úgy, hogy másnaptól már nem ebben az országban élnek, mert ez nonszensz!

Ez pont olyan, amikor azt akarják elhitetni velem, hogy amiért én európai, heteroszexuális, fehér férfi vagyok el kell szégyellnem magamat a világon mindenhol, mert ez meg az történt a múltban. Lófaszt!

Miért, milyen ember vagyok noe? Nem kell itt eljátszani semmiféle litániát.
Arról van szó, hogy nem használhat egy jogvédett nevet, mert nem felel meg az előírásoknak, ennyi. Ebben nincsenek érzelmek, ez egyszerű logika.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #12309 Dátum: 14 jún 13, 22:35:38 »

Egy hozzáállásra vonatkoztattam az "olyan emberek, mint te" megfogalmazást, általánosságban nem tudhatom milyen ember vagy, viszont ez a hozzáállásod ott van az eddigi hsz-eidben, nem vagy végképp empatikus, bizonyos helyzetekkel szemben.

Konkrétan arra vagy kíváncsi hány plusz pontom volt csak azért, mert külföldi vagyok? Egy se.
Igaz más értségi rendszerben vizsgáztam, de pár hiba a szóbelin több, mint 20 pont mínuszt eredményezett volna a számomra, és emelt szintre hozott egyesített érettségi rendszerünk van. Igaz nem kötelező pár Magyarországon kötelező értségi tárgy, más dolgokat tanulunk helyette pluszba. Ez némi könnyítést és némi nehezítést is eredményezett az egyetemi tárgyaim teljesítésénél. A matematikai gondolkozásom például a mai napig rosszabb, mint annak aki itt érettségizett, az elméleti alapozótárgyakat viszont sokkal könnyebben tanultam, ugyanis gimnáziumból magammal hoztam azt a tudást, amivel mások akkor találkoztak először.
Plusz pontom a nyelvvizsgám letételéből származott, amit annak ellenére hogy szintén itt élnek nem tudott minden osztálytársam megcsinálni, az 40 pont volt, de egy idegen nyelvet felsőfokon megtanulni neked is van lehetőséged, én középiskolában 3 idegen nyelvet tanultam (+az orosz ami nem volt kötelező és hamar abbahagytam).

Igen az EU-nak köszönhető és a 2. hsz-em ezzel kapcsolatban azzal kezdtem, hogy be tudom hunyni felette a szemem. Nem hivatalosan úgy is minden magyar ember pálinkának hívja, aki meg nem magyar az úgy sem a magyar nevén nevezi, de ugyanilyen alapon készül a más nyelven megnevezett gyümölcspárlat. A sérelmem ki is emeltem, hogy egy régi megjegyzésedből van, miszerint nálunk nincs pálinka, igen is van, a hagyományok egy nem a legértelmesebb törvényi szabályozás ellenére nem fognak megváltozni.

A hungarikumokra való kiakadásomat, nem a pálinka, hanem az az ötlet eredményezte, hogy legyen az a kürtöskalács is. (Egyébként a szlovákok megpróbálták eredett védetté tenni a pozsonyi kiflit és csúnyán megbuktak, a kürtöskalács is megbukott már egyszer mint a cikk írja, így én nem tartom valószínűnek, hogy azzá fog válni. Az ötleteltről gondolom, hogy nem jó és valahol sértő, a székelyekre nézve, főleg, ha úgy képzelik - mert nem tudom hogy képzelik pontosan - mint a pálinkát, hogy csak ami Magyarországon készül lehet kürtöskalács. Így jött fel a pálinka téma, mellesleg.)
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 13, 22:41:09 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #12310 Dátum: 14 jún 13, 22:36:08 »

Egy Videómániás videó kapcsán rákerestem a Lemon Partyra. Kár volt.  Hmm?
Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #12311 Dátum: 14 jún 13, 22:43:41 »

„Hungarikum: Megkülönböztetésre, kiemelésre méltó érték, amely a magyarságra jellemző tulajdonságával, egyediségével, különlegességével, minőségével a magyarság csúcsteljesítménye, amelyet külföldön és belföldön egyaránt a magyarság eredményeként, kiemelt értékként tartanak számon, védett természeti érték, kiváló nemzeti termék, amit a Hungarikum Bizottság hungarikummá minősít, és ami a törvény erejénél fogva hungarikum.”

--------------------

A Magyar Szeszipari Szövetség és Terméktanács (MSZSZT) 2002 óta foglalkozott a „pálinka” elnevezés levédetésének gondolatával. Miután a magyar kormány az Európai Bizottság elé terjesztette a kérelmet, Norbert Boutard, az Európai Szeszesital Szövetség (CEPS) megbízottja Magyarországra utazott, hogy szakvéleményt alkosson az eredetvédelem jogosságáról. Ekkoriban Magyarországon még nem csak gyümölcspárlatokat, hanem finomszeszből és aromából előállított, úgynevezett kommersz szeszes italokat, valamint finomszesszel hígított gyümölcspárlatokat is forgalmaztak pálinka elnevezéssel. Az Unió csak azzal a feltétellel egyezett bele az eredetvédelembe, ha a jövőben kizárólag tiszta gyümölcspárlatok kerülnek forgalomba pálinka néven, és ha más országokban nincs használatban ugyanez az elnevezés.

A környező országok közül Ausztria és Románia használt hasonló elnevezéseket (Palinka illetve pălincă). Az osztrák féllel sikerült megegyezni, a román elnevezés pedig az eltérő betűzés miatt nem okozott gondot. A pălincă-t végül Románia csatlakozásakor az Európai Unió a pálinkától független, román gyümölcspárlatként ismerte el



A kettő között mi az összefüggés? Hol mondja ki a Hungarikum törvény, hogy csak az lehet Hungarikum, amit Magyarországon készítenek?
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 13, 22:44:30 írta Saphira » Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #12312 Dátum: 14 jún 13, 22:44:59 »

Hosszú idő óta ez a hungarikumos beszélgetés az első amit nem követek.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #12313 Dátum: 14 jún 13, 22:56:50 »

A pálinka törvény mondja ki, élelmiszerek esetében bonyolult a törvényi szabályozás, főleg ha hungarikumiról van szó. Ez esetben az, hogy hungarikum, eredett védettséget is biztosít, a kürtöskalácsnál kérdés, hogy milyen besorolást kap. Mert pl. a Gundel örökség esetében, ami már a turizmus vendéglátás kategóriába tartozik nem tudom, hogy működik a törvény, a Karcagi birkapörkölt viszont szintén eredet védett.

2. § (1) Pálinkának csak a 110/2008/EK rendelet II. számú mellékletének 9. számú kategóriája szerinti eljárással készített olyan gyümölcspárlat nevezhető, amelyet Magyarországon termett gyümölcsből - ideértve a gyümölcsvelőt is - készítettek, és amelynek cefrézését, párlását, érlelését és palackozását is Magyarországon végezték. Sűrítményből, aszalványból, szárítmányból készült termék nem nevezhető pálinkának.
(2) Törkölypálinkának csak a 110/2008/EK rendelet II. számú mellékletének 6. számú kategóriája szerinti eljárással készített olyan törkölypárlat nevezhető, amelyet Magyarországon termett szőlő törkölyéből készítettek, és amelynek cefrézését, párlását, érlelését és palackozását is Magyarországon végezték.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 13, 22:58:56 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #12314 Dátum: 14 jún 13, 23:02:06 »

"A hungarikumoktól függetlenül, az Európai Unióban vannak olyan termékek, amelyek földrajzi eredetvédelmet kapnak. Ez azt jelenti, hogy az így minősített árú védelmet élvez az elnevezés használatával való visszaélések ellen. Az ilyen termék csomagolásán vagy címkéjén feltüntetik, hogy „oltalom alatt álló eredetmegjelölés”.

Emiatt nem lehet máshol Pálinkának nevezni a pálinkát, nem azért, mert hungarikum. A C-vitamin is az, szép is lenne, ha csak mi gyárthatnánk C-vitamint az egész világon.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 819 820 [821] 822 823 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!