24 jún 26, 17:22:31 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 820 821 [822] 823 824 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1060071 alkalommal)
0 Felhasználó és 26 vendég van a témában
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #12315 Dátum: 14 jún 13, 23:16:58 »

Igen tisztában vagyok ezzel, sőt azzal is, hogy az eredetvédelemnek külön fajtáji vannak.

Egyébként a C-vitamin nem hungarikum. Hiába hivatkoznak rá sokszor úgy. Ez a legaktuálisabb gyűjtemény: http://elelmiszerlanc.kormany.hu/hungarikumok-gyujtemenye
itt egy másik megbízható forrás is
http://www.hungarikum.hu/content/hungarikumok-listaja

Láthatod, hogy szinte csak eredet védett élelmiszerek vannak rajta. Valamint a cikk ami beénekelésénél kérte Micsudi, hogy fejtsem ki miért van elegem a hungarikumokból is leírta, hogy először az eredetvédelemmel próbálkoztak ami el lett utasítva, illetve, még hiányoznak dokumentumok a hungarikummá nyilvánításhoz.

Megtaláltam amit kerestem:
77/2008. (VI. 13.) OGY határozat  a hungarikumok védelméről
4. Felkéri a Kormányt, hogy ösztönözze az agrártermékek eredetmegjelölései és földrajzi jelzései közösségi oltalmának megszerzését, valamint a hagyományos különleges tulajdonságú termékek közösségi elismerését.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 13, 23:28:32 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #12316 Dátum: 14 jún 13, 23:31:08 »

Ez jó, Hollókő hungarikum, de például az Országház vagy a Budai vár nem az? ikszdé Ez csak szerintem vicces? ikszdé Vagy nem beszélve olyan tényleg hatalmas nemzeti kincsekről, mint a Szent Korona (aminek mondjuk lealacsonyító lenne egy hungarikum cím), palást, jogar stb. De ha Széchenyi életműve bekerült, ennyi erővel betehették volna a Tripartitiumot vagy a korona-tant. ikszdé

Magyar akác? Múltkor még invazív történelmi tévedés volt. És hol vannak a magyar állatfajták?
Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #12317 Dátum: 14 jún 13, 23:36:11 »

nem vagy végképp empatikus, bizonyos helyzetekkel szemben.

Igen az EU-nak köszönhető és a 2. hsz-em ezzel kapcsolatban azzal kezdtem, hogy be tudom hunyni felette a szemem. Nem hivatalosan úgy is minden magyar ember pálinkának hívja, aki meg nem magyar az úgy sem a magyar nevén nevezi, de ugyanilyen alapon készül a más nyelven megnevezett gyümölcspárlat. A sérelmem ki is emeltem, hogy egy régi megjegyzésedből van, miszerint nálunk nincs pálinka, igen is van, a hagyományok egy nem a legértelmesebb törvényi szabályozás ellenére nem fognak megváltozni.

A hungarikumokra való kiakadásomat, nem a pálinka, hanem az az ötlet eredményezte, hogy legyen az a kürtöskalács is. (Egyébként a szlovákok megpróbálták eredett védetté tenni a pozsonyi kiflit és csúnyán megbuktak, a kürtöskalács is megbukott már egyszer mint a cikk írja, így én nem tartom valószínűnek, hogy azzá fog válni. Az ötleteltről gondolom, hogy nem jó és valahol sértő, a székelyekre nézve, főleg, ha úgy képzelik - mert nem tudom hogy képzelik pontosan - mint a pálinkát, hogy csak ami Magyarországon készül lehet kürtöskalács. Így jött fel a pálinka téma, mellesleg.)
Ez kérlek megcáfolhatatlan tény. Nevet

Általad is ismert tény, hogy "nálatok" senki sem árusíthat "pálinkát", mindegy, hogy ugyanúgy készül-e vagy sem. Ezt mondtam el akkor is. Nem értem mit kukacoskodsz itt még mindig ezen, de örülök neki, hogy szerinted az ugyanaz, biztosan így is van. Nyilván ír és skót whiskyt is tudnak készíteni a világon bárhol máshol is, mégsem lehet így hívni, mert egyszerűen nem az.

A kürtőskalácsot hungarikummá szeretnék tenni, nem eredet védetté, szóval, Erdélyben is lehet majd sütni és árulni is, sőt továbbra is ott fogják kitanulni ennek a sütési technikáját.


Visszatérve a cseppkőbarlangra, eddig még akárhányszor mentem át magyar oldalról szlovákra, még mindig mind a két végén magyarul beszélő emberek fogadtak, szóval akkor lesz az szlovák amikor cigány gyerekek potyognak az égből.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #12318 Dátum: 14 jún 13, 23:40:45 »

Saphi, mondom, hogy furcsa dolog ez a hungarikum dolog.

Hát az EU számára ínvázív faj az akác, de mivel Magyarországon elvileg rohadt sok az akácos ezért meg kellett menteni, így hungarikum lett. Ennyi információt szűrtem le, mert egy idő után nem követtem igazán nyomon az eseményeket, ugyanis eléggé nem értek a dologhoz, hogy megmondjam kinek van igaza. Bár érdekelt a sorsa, remek hordóalapanyag, finom a méze, de tényleg invazív, de ezért szerintem kár kiirtani.

Találtam is egy elsőre egész jónak tűnő cikket: http://www.greenfo.hu/hirek/2014/05/17/hungarikum-lett-az-akacfa-es-az-akacmez
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 13, 23:46:36 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #12319 Dátum: 14 jún 14, 10:10:27 »

Ezért már jár az a kiskutya.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #12320 Dátum: 14 jún 14, 10:16:59 »

Vilike fagyizott! Úgy-ahogy, de talán ment belé is egy kicsi, mikor hóangyalt próbált csinálni. ikszdé
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #12321 Dátum: 14 jún 14, 10:31:46 »

Miért járna mikor éjszaka mindenki alszik?Nevet Éjszaka más mint mikor valaki délben ír a következő hozzászóló pedig délután 4-6kor.

Hogy próbált hóangyalt csinálni?
Naplózva


MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #12322 Dátum: 14 jún 14, 10:48:17 »

Nem baj, jöhet a kutyás kép. Nevet



Bár ez a hungarikumos beszélgetés elnyerhetné "az idei év legunalmasabb duma-topicos témája" címet.  Faceg
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #12323 Dátum: 14 jún 14, 11:11:12 »

Jah, visszasírom az unalmas triót.
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #12324 Dátum: 14 jún 14, 11:14:20 »

noemimi-chan: 00:40:45 - 11:10:27

Bár az éjszaka egy kicsit csökkenti a teljesítmény értékét, de azért az egész délelőttre is kiterjedt a hatás, úgyhogy jön a kisállat:



Még valakinek tartozok egyel nem, a hét elejéről?
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #12325 Dátum: 14 jún 14, 11:18:58 »

Nekem.

Tabi, te sose csináltál hóangyalt?

noe mindig unalmas témákkal jön.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #12326 Dátum: 14 jún 14, 11:21:18 »

Bocs skacok, de 15 évesen volt az a sérülésem és azóta nem megy olyan jól a témázás.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #12327 Dátum: 14 jún 14, 11:22:40 »

Nem a te hibád. A nők rángatják bele az ilyenekbe az embert.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #12328 Dátum: 14 jún 14, 12:25:47 »

Ameddig az ágyba is ők rángatnak, addig nem bánom. Nevet
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #12329 Dátum: 14 jún 14, 12:59:44 »

Tabi, te sose csináltál hóangyalt?
De, de télen szoktam, nem pedig nyáron. Nevet

És mikor ti rángatjátok be az ágyba a nőket, az nem olyan fasza?Nevet
Naplózva


Oldalak: 1 ... 820 821 [822] 823 824 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!