24 szep 28, 04:09:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 342 343 [344] 345 346 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1170689 alkalommal)
0 Felhasználó és 22 vendég van a témában
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #5145 Dátum: 14 ápr 09, 20:49:20 »

Ayumi, csak a Game of Thrones könyvről beszélnek, ami előrébb van a sorozatnál. Én még nem olvastam, de tervezem, viszont élvezem, eme okfejtést.
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5146 Dátum: 14 ápr 09, 20:51:45 »

Arya és Nymeria között még így is van némi kapcsolat. Legalábbis az álmokban, ha jól emlékszem.

Egyébként nekem Robb felfuttatása a sorozatban tetszett, szerintem ez jó eltérés volt, Robb a könyvben kicsit kihasználatlan kari volt. Bár az a Mester írói tehetségét dicséri, hogy a Vörös Nász így is ütős jelenet volt a könyvben. Viszont Jeyne Westerling lecserélése egy cigánylányra, na az gáz volt.

Csak én vagyok annyira romantikus, hogy elhiggyem azt, hogy ennek a nagy szerelemnek az volt az oka, hogy ennyire nagyon szerették egymást? Szomorú (Főleg úgy, hogy ezt a prófécia is alátámasztotta, kellemeset a hasznossal.)
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #5147 Dátum: 14 ápr 09, 20:55:09 »

Viszont érdekesnek tűnik, a sorozatot majd el kéne egyszer kezdeni.  Gondolkozik
Egyszer mindennek eljön az ideje.  Nevet
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #5148 Dátum: 14 ápr 09, 20:59:03 »

Szintén. Még én sem kezdtem el se a sorozatot, se a könyveket. Majd bepótolom valamikor.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 09, 21:00:29 írta zitagirl » Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #5149 Dátum: 14 ápr 09, 20:59:54 »

De a második könyvben amikor Dany a house of undying-ban van, akkor meglátja Rhaegart meg a gyerekét az pedig aegonról beszél. Szóval még azt sem mondhatnám hogy Lyannát kellett megcsinálnia a promised prince miatt. illetve akkor lehetne Jon, de akkor meg nem értem a második könyvben miért így szerepelt Rhaegar.


ha csak abból indulok ki hogy Tyrionnak is mekkora hatalma volt csak mert Lannister, peig Tywin szava mindig más volt, akkor Rhaegar is tudott volna tenni valamit. valamit. mindegy lehet tényleg túl sokat nézek ki belőle de nekem annyira karakteridegen az hogy ennyire "alkalmas" lenne uralkodónak, nincs még egy ennyire ideologizált hibák nélküli szereplő a gotban.

Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #5150 Dátum: 14 ápr 09, 21:11:01 »

A sorozatot én még mindig nem láttam Nevet

Loras... na jó kikerestem ki ez, csak névről nem ugrott be. Mondjuk itt már annyi az eyecandy-faktornak, tekintve hogy ő lett most a Hound 2.0, plusz amúgy se szerepelt túl sokat ő se azon kívül hogy milyen szexi.

Na igen, Jon miatt lehetett volna értelme a dolognak, hogy Rhaegar rájött hogy őt össze kéne hozni, de akkor meg nagyon jó hogy őt meg megölték. Persze ha nem jön vissza a halálból mint a Lord of the Light ellenfele a zombihad élén, de ezt egyelőre hagyjuk ki szerintem amíg nem tény Nevet
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5151 Dátum: 14 ápr 09, 21:13:27 »

Syzy, erre a kérdésre nem tudok minden igényt kielégítő választ adni, mert már én is sokszor gondolkodtam rajta.

Régen azt hittem, hogy Rhaegar valami greenseer-féle volt, aztán rájöttem, hogy ez túlzás, mert mégiscsak Brynden az utolsó, tudnánk róla, ha lett volna másik is, ráadásul tudtunkkal varg képessége sem volt. De ha nem is volt az, ez nem zárja ki, hogy nem voltak álmai, greensight stb. Nekem Rhaegar mindig is olyan szereplő volt, akit valami mágikus misztikum lengett körbe, és nem hiszem, hogy mindenre a sok olvasásból vagy könyvekből jött volna rá, mert akkor más okos embernek is sikerült volna. 

Ha viszont volt greensight, akkor megálmodhatta a saját halálát. Ez esetben tudta, hogy el fog esni Robert ellen a csatában, és talán ezért is húzta annyira a megjelenését. Nem azért, mert félt, hanem mert Lyannával akart maradni, és biztonságban akarta tudni a gyermeket (ennek csak az mond ellen, hogy Rhaegar azt mondta Jamienek, hogy vissza fog térni. Bár ez nem biztos, hogy ellentmondás).

Ha mindezek viszont igazak, akkor egy valamit nem értek: Eliát és a másik két gyereket. Találnia kellett volna egy módot, hogy biztonságba helyezze őket, ezt viszont nem tette meg. Számomra ez az egyetlen negatív oldala az egész karakternek. Bár lehet nem hiába kísérti Jamiet folyamatosan Rhaegar, felemlegetve az ígéretét, hogy megvédi Eliáékat. Talán túlságosan bízott Jamieben, ami elég nagy hiba volt.

Idézet
De a második könyvben amikor Dany a house of undying-ban van, akkor meglátja Rhaegart meg a gyerekét az pedig aegonról beszél. Szóval még azt sem mondhatnám hogy Lyannát kellett megcsinálnia a promised prince miatt. illetve akkor lehetne Jon, de akkor meg nem értem a második könyvben miért így szerepelt Rhaegar.

Előbb mondtam el, hogy a sárkánynak három feje van. És Rhaegar ezt tudta.

Idézet
akkor Rhaegar is tudott volna tenni valamit. valamit.

Mit? Mit nem tett meg? Rhaegar hibája az volt, hogy folyton az azor ahaijal foglalkozott, mint Aemon. Elvesztette a kapcsolatát a külvilággal, és nem foglalkozott azzal, hogy az apja teljesen bekattant, és lassan kicsúszik a kezéből az irányítás. Gyakorlatilag az emberekkel valóban nem foglalkozott, és ez nagy hiba volt. Már csak akkor mondta Jamienek, hogy nagy változások lesznek, mikor a Tridenthez indult, akkor viszont már késő volt.

Ez még nem jelenti azt, hogy valójában nem segítette az azor ahai eljöttét. Lehet, az ő tettei miatt jelenik meg. Sőt, mindenképp így van, bárki is legyen az: Dany, Aegon, Jon. Más opció nincs számomra. ikszdé
Naplózva

Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #5152 Dátum: 14 ápr 09, 21:17:40 »

El sem kezdtem még olvasni, de le spoilerezitek az egészet. T_T Dobjatok már be egy új témát.
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5153 Dátum: 14 ápr 09, 21:24:04 »

Az örödik könyvben szerintem teljesen egyértelműen kiderül, hogy ki az Azor Ahai.

Szerintem Rhaegar azért szakadt el ennyire az emberektől, mert nem igazán gondolta, hogy megeshet olyasmi, mint a lázadás. Hiszen a Targok azért 300 évig uralkodtak, és egy ilyen dinasztiát szerintem igencsak meglephetett a lázadás puszta gondolata is. Vagy, egyszerűen tudta, hogy ennek így kell történnie. Ha pl. a tényleg volt jövőlátó képessége valamilyen formában (álmok ilyesmi), lehet tudta, hogy ennek mind így kell történnie. Meghalni ment a Tridenthez, mert tudta, hogy neki ez a sorsa. Sorsára hagyta Eliát és a gyermekeit, mert tudta, hogy Aegon csak így indulhat el azon az úton, amit be kell járnia.

Rhaegart alapvetően mindig egy nagyon szomorú karakterként jelenítették meg, ezzel gyakorlatilag mindenki egyetértett, aki ismerte. Lehet ez volt a magyarázata, hogy tudta, hogy mi fog történni, és hogy nem változtathat rajta, mert annak az egész világ fizetné meg az árát.
Naplózva
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #5154 Dátum: 14 ápr 09, 21:24:31 »

Nem kell elolvasni, ha spoiler.
Amúgy ezeknek a hozzászólásoknak nagyrésze inkább fejtegetés mint spoiler szerintem, de mindegy. Mosolyog
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #5155 Dátum: 14 ápr 09, 21:24:40 »

El kellene már olvasnom a maradék három könyvet így olyan féllábúnak érzem magam a diskurzusban.  Nevet


Hát ahhoz nem kell nagy előrelátás, hogy tudja ha viszi Lyannát, akkor Baratheon házat maga ellen fordítja az meg vonja maga után a Stark, Tully, Arryn tengelyt. Persze lehet hogy könnyelműen bízott a Lannister, Tyrell, Martell részlegben. Nem jött be neki.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 09, 21:28:15 írta Syzygy » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5156 Dátum: 14 ápr 09, 21:28:23 »

A Sárkányok Táncában van egy Mellisandre fejezet, amiben ő a POV, szerintem az az Azor Ahai dolgot eldönti véglegesre. Nevet Meg agyonvágta az a fejezet egy másik elméletemet, (nem az azor ahai-al kapcsolatban, hanem más). És ez nagyon nagyon meglepett.
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #5157 Dátum: 14 ápr 09, 21:29:15 »

Ha ez vigasztal, én megtettem de én még süketnéma is vagyok  Neeem Mi az az Azor Ahai?
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5158 Dátum: 14 ápr 09, 21:30:54 »

Most csak trollkodsz, ugye? Nevet
Naplózva
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #5159 Dátum: 14 ápr 09, 21:34:46 »

Nekem se maradt meg túl sok a Trónok Harcából, bár ezt kivételesen most tudom, mi.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 342 343 [344] 345 346 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!