24 szep 28, 04:12:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 343 344 [345] 346 347 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1170703 alkalommal)
0 Felhasználó és 33 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5160 Dátum: 14 ápr 09, 21:35:32 »

Aes, egyetértek. Barristan is mondta a korábban is bemásolt idézetben: "A végzet érzése. Bánatban született, királynőm, és ez az árnyék egész életében ott volt fölötte."

Én mást nem tudok elképzelni, csak azt, hogy valóban voltak álmai. Az mindenre magyarázatot adna. És ugyan Eliáékat még ezzel sem lehetett eddig megmagyarázni, de Aegon élete valóban jó ok lett volna rá. Csak így lehetett az, aki lett, ahogy Varys mondta, olyan, "aki uralkodásra lett nevelve, mióta járni tud. Aki vívni tanult, ahogy egy lovaghoz illik, több nyelvet beszél, jártas a történelemben, a jogban és a költészetben. Akit egy septa oktatott a Hit misztériumaira, mióta elég idős lett ahhoz, hogy megértse őket. Aki halászok között élt, keményen dolgozott, folyókon evezett, hálót
foltozott, és megtanulta kimosni a saját ruháját. Aki halat főz, sebet kötöz, tudja, milyen érzés éhezni, menekülni, félni. Aki tisztában van vele, hogy királynak lenni kötelesség, hogy a király számára a
népe az első, aki értük él és uralkodik." Csak sajnos Martinból kiindulva mégis úgy érzem, hogy nem minden olyan egyszerű, ahogy azt Varys leírja.  Pojén

Syzy, ha csak két könyvet olvastál, mi alapon ítélkezel Rhaegar felett?  Pojén

Idézet
az Azor Ahai dolgot eldönti véglegesre.

Szerintem nem. Én még mindig hiszek a hármas elméletben, ezt a boszorkánymesterek nagyon hangsúlyozták. Ha ilyen simán eldőlt volna, hogy Jon az azor ahai, akkor nem kéne ennyi energiát fektetni Danybe a tengeren túl. Dany kalandjai meg csak most kezdődnek, ha a jóslatból indulunk ki (visszatért oda, ahonnan elindult).

Szerintem Sabaku csak trollkodik. Ha ezeket nem tudja, akkor nem értem, hogy mondhat ő is ítéletet.  Nyelvesít
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 09, 21:37:52 írta Saphira » Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #5161 Dátum: 14 ápr 09, 21:35:45 »

Látod Aes ezt mondtam múltkor Coelho felvetésére az olvasással kapcsolatban és akkor nem értettél velem egyet.

szerintem most megváltozott a véleményed.

Lehet hogy de facto 2 könyvet olvastam, de sokkal többet tudok a világról, történetről,előzményről hála youtubenak és a got wikinek. Persze legjobb lenne ha lenne már időm folytatni a könyveket.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 09, 21:40:35 írta Syzygy » Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #5162 Dátum: 14 ápr 09, 21:42:47 »

Ugyan, tudhatnátok már, hogy én sosem ironizálok  Neeem Ennyire vesztek komolyan? You disappointed me, son.

Amúgy még ha igazatok is van mindenben, akkor is egy eyecandy ezzel az egész "A végzet érzése. Bánatban született, királynőm, és ez az árnyék egész életében ott volt fölötte."-dologgal, akárki akármit is mond. Bár nem számít mert he's dead, Jim. Nevet

Ez az 'értük él és uralkodik' dolog meg Iskandar meg Arthuria után tudjuk hogy nem a helyes filozófia Nyelvesít
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5163 Dátum: 14 ápr 09, 21:45:46 »

Idézet
Szerintem nem. Én még mindig hiszek a hármas elméletben, ezt a boszorkánymesterek nagyon hangsúlyozták. Ha ilyen simán eldőlt volna, hogy Jon az azor ahai, akkor nem kéne ennyi energiát fektetni Danybe a tengeren túl. Dany kalandjai meg csak most kezdődnek, ha a jóslatból indulunk ki (visszatért oda, ahonnan elindult).

Ez a dolog nem zárja ki azt, hogy Jon legyen az AA és ez már most is egyértelműnek tekinthető legyen. Mondjuk lehet én nagyon a Wheel of Time-ból indulok ki, ahol szintén volt egy ilyen "háromfős" koncepció, aminek nagy szerepe volt a történetben, de az teljesen más szituációban volt. De azért az alapjai itt is érvényesek lehetnek: szóval, hogy az AA a megjövendölt hős, de ugyanakkor a győzelméhez szüksége van másokra is. Ez azonban egy teljesen más jóslatkörből derül ki, nem a Fény Ura vallás tanításaiból, hanem pl a boszorkánymesterektől. És, hogy a két jóslat együttes beteljesülése adja csak ki a győzelmet. Egyébként ez is egy kicsit WoT-os, ott nagyon alap motívum a különböző, egymástól teljesen eltérő és egymást nem is ismerő kultúrák próféciáinak az összefutása.


Persze Martinról beszélünk, szóval semmi se egyszerű. Nevet Meg Aegon valóban egy kicsit túl tökéletesre lett véve, ez GRRM esetében rosszat sejtet. Vagy ő a kamusárkány (basszus Saphi, ezt mennyiszer elemeztük már  ki? Nevet), vagy előre ki van már ásva a sírja szegénynek.

Viszont egy valami most nem akar beugrani nagyon: az Azor Ahai történet mikor jelenik meg először? Sorozatban nem kellett volna ennek lennie már?
Naplózva
kronosz7
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1567



« Válasz #5164 Dátum: 14 ápr 09, 21:52:32 »

Mennyetek át már másik topicba, ne spoilerezzetek le itt mindent!! -.-" De legalább egy spoiler táblát tegyetek a homlokotokra -.-
Naplózva

Daryl ” One wrong move, and you get an arrow in the ass. Just so you know,”


Daryl ” Had enough in ‘im to take out these two son of a bitches……………one handed.”

Daryl ” I still think it’s a mistake, not burning these bodies. That’s what we’d said we’d do, right? Burn ‘em all. Weren’t that the idea?”
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #5165 Dátum: 14 ápr 09, 22:05:58 »

Oké vége van mára, innentől nyugodtan lehet macskákról, kávéról, meg arról a dr. whoról beszélni!
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5166 Dátum: 14 ápr 09, 22:11:28 »

A Doctor nem ér rá most itt jelen lenni, mert éppen kávét iszik és a macskáját simogatja. ikszdé
Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #5167 Dátum: 14 ápr 09, 22:13:47 »

Mikor jönnek el azok a szép idők amikor az STM-ről nem a fórumos STM fog eszembe jutni? Így nem lehet megtnulni, hogy mit jelent. Egyszerűen nem tudok másra asszociálni.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5168 Dátum: 14 ápr 09, 22:14:37 »

Idézet
(basszus Saphi, ezt mennyiszer elemeztük már  ki? Nevet)

Úristen, megszámolni sem tudom. ikszdé

Amúgy minden bizonnyal ő a kamusárkány. De mit is tudunk róla? Láttuk az első jóslatban, ott Dany csak mint komédiás sárkánya látta, utána jött a sárkányokat ébresztő AA. Aztán az arctalan boszorkány mondta neki, hogy óvakodjon a komédiás sárkányától, mert nem igazi sárkány. Mi végből hiszünk egyébként is a boszorkánynak?

Mi lehet az oka, hogy nem igazi sárkány? Két oka lehet, az egyik, hogy nem Rhaegar fia, ami akár lehetséges is, Varysnak nem mindig szabad hinni. Összeszedhettek egy fehér hajú, bíbor szemű gyereket valahol, a Velaryon srácra is mondta Cersei, hogy hasonlít Rhaegarra, csak csúnyább. De mégis, nehezen tudom elhinni,hogy Connington, aki szinte imádta Rhaegart, ennyire bevenné ezt a mesét, ha Aegon nem az az Aegon lenne.
A másik, hogy csak a sárkány vérét hordozza, de nem az, mint Viserys. Talán lehetséges. Bár Viserysről első másodpercben tükröződött, hogy nem normális, Aegonról azért nem, hiába forrófejű egy kicsit.

A másik, ami bizonyíthatja, hogy tényleg lesz valami összetűzés a kettő között, az már maga a cím: sárkányok tánca. Amikor Arienne Aegonhoz megy, és találkozik Nymelláékkal, a kislány azt mondja, hogy gyakran szokott álmodni sárkányokról. "A sárkányok táncolnak, és mindenhol, ahová lépnek, az emberek meghalnak".

Most ennek két értelmezése van:
1. A sárkányok kiszabadulnak és pusztításba kezdenek (Drogon már amúgy is kint bóklászik).
2. Aegon és Dany harcát szimbolizálja, elvégre az "eredeti sárkányok tánca" is Targaryenek közötti hatalmi harc volt, még Joffrey is mesél Aegon (megint ez a név) és Rhaenyra harcáról. Én személy szerint nem örülnék ennek a fordulatnak, nem igazán jönne be, ha az utolsó két Targaryen még egymásnak is esne, amikor így sem halad a történet sehová, folyton csak hatalmi harcok bontakoznak ki hatalmi harcok után, az eredeti istenes-fantasys-másos történet meg nem lép előre. Szóval remélem ilyen nem lesz, bár félek tőle. Szomorú

NINCS VÉGE!!! Most van vége, hogy leírtam ezt a hozzászólást. Nevet
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5169 Dátum: 14 ápr 09, 22:20:44 »

Csak egy provokatív szó még a végére:  Blackfyre?  ikszdé Na, én alszok már, mert a GoT láz kezd erőt venni rajtam is. Nevet
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #5170 Dátum: 14 ápr 09, 22:21:04 »

Gyere a rendőrtisztire, ott 90%-ban, csak adoniszok, kidolgozott testtel és modellcsajok vannak. Nevet Amikor kimegyek onnan az utcára, csak bámulok, milyen éles váltás történt. Nevet

Közszolgra jársz? :O Miért nem valami rendes iskolába mentél T_T De legalább remélem nem valami nyomingernek tanulsz vagy hasonlónak, hanem valami értelmes magasabb színvonalú emberke leszel. Ja és ha elég magas beosztású leszel akkor majd kezd el léci megváltoztatni a közjárőrök sorsát mert ez a mostani szánalmas. Bár elméletileg már én se sokáig leszek járőr, de az legyen a jövő meglepetése Nyelvesít meg erről tilos beszélni, szal felvágni se tudok vele igazán :F

Am ebben a katyvaszban a lényeg az lett volna, hogy minek tanulsz?
Oda járok, bár én nem rendőrnek tanulok. Civil vagyok és leszek totál. De azért sok rendőr haverom van. Ha vmelyik nagy fejes lesz, majd szólok neki. Nevet
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5171 Dátum: 14 ápr 09, 22:25:39 »

Idézet
Blackfyre? 

NEM! Ez túl provokatív volt. Nevet

Bár az Arany Kompánia akkor még jobban szeretné. ikszdé
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5172 Dátum: 14 ápr 09, 22:26:22 »

Lehet pont azért szeretik. ikszdé
Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #5173 Dátum: 14 ápr 09, 22:35:47 »

Valaki tudja mit jelent az inkrementum szó?
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #5174 Dátum: 14 ápr 09, 22:38:49 »

Ritám az internet: http://enciklopedia.fazekas.hu/retorika/Inkrementum.htm
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Oldalak: 1 ... 343 344 [345] 346 347 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!